Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

adka1311
9. jún 2010

caute babule.... 😀
na to stretko by som sa rada dotepala aj ja, ale uvidim ako mi bude.... 😉
dnes dopoludnia ma bolela jazva o cisarskom uplne strasne...a popoludni vsetko Ok, vcera sme na zahradke napustili bazen, tak som sa dnes s malym trosku cvachtala, ale voda bola este poriadne studena....
v pondelok mam poradnu, a ak bude vsetko Ok a nebudem rodit, rada sa s vami v stredu v tej eurovei stretnem ...tesim sa....

zrzulka
9. jún 2010

....ked uz tu piseme o tom "chlaste" tak kukajte co som nasla.... zahrame si na celoslovenskom stretnuti 😀 😀 😀
http://www.darceky-eshop.sk/chlastacie-clovecen...

adka1311
9. jún 2010

vsetkym novopecenym maminkam gretulujem k babtkam, a rybanke drzim zajtra palce.....nech je vsetko OK...

adka1311
9. jún 2010

maxi - a tebe gratulujem, ze sa zbavis SIDA...super sprava, som sa tesila akoby sa od nas niekto neprijemny stahoval... 😀

luminkasp
9. jún 2010

@maxara, maxi, co by luminka nepoplietla? 😉

agika1982
9. jún 2010

@alllexa no vidis...vazne mam tolko....ale veru by mi asi pomohol moduretic ako pise maxi...len to sa musim zajtra spytat v poradni...dobry je aj furosemid ale ten sa nesmie davat len tak bo sa mopzu s nim dodrbkat opblicky.....maxi normalne by som menila,take mam noziska...klaty jedny....dneska som si kupila konecne paradne tricko...kockove na ramienka pod prsiami volne,akurat na moje brusko

a totaaaaaaaaaaalne som sa prezrala s melonom.......

agika1982
9. jún 2010

kocky vy budete v kociku mat len deku ci ste si objednavali supravicky vankus a paplonik????

alllexa
9. jún 2010

@zrzulka - maju aj chlastaciu ruletu🙂)

@agika1982 - no vidis, aku radost si si spravila... mne uz je luto vobec pozerat nejake oblecko, lebo vsetko mi je male...
Inak, ja som sa prave prejedla visnami🙂

kafoditka
9. jún 2010

@agika1982 a naco by ti bol paplonik a vankus na leto v kociku? 😅

meruska
9. jún 2010

Ahojte....
Kosicanky, mne sa na stretku velmi pacilo 😵 asi tak neako som si vas podla vasich viet na koniku a vasich fotiek aj predstavovala... strasska, si ma pobavila mojim opisom 🙂
oacka... nic sa nestalo, ved to my sme sa vlastne stratili tebe, sme ta nepockali

a ja som tiez urcite i za dalsie stretka 🙂

kafoditka
9. jún 2010

Baby tesim sa na blavacke stretko, dufam, ze budem este kinderko, potom nech sa uz deje, co sa ma.. 🙂

agika1982
9. jún 2010

@kafko nemyslim na leto....v lete sa bude drobcek luftovat...ratam na jesen ked uz nebude teplo...to pocasie uz bude vselijake.....
@alllexa toto tricko je take ze ho mozem nosit aj po porode ked sa dam dokopy....ja mam rada take strihy...takze urcite to bola dobra investicia...inak bola som si pozerat aj nohavice...akoze 45E...skoro som zosedivela

maxara
9. jún 2010

@adka1311 to mam asi k narodkam 😉 a dufam, ze sa dotrepes na stretko

@luminkasp ved pohodka 😉

@zrzulka no ked som mala 15, dr mi nakazala soluxovat prechladnute priedusky a kedze sme nemali solux, pozicala som si od susedy horske slnky so soluxom a PRESNE PODLA NAVODU som ho zapla na 20 minut. Samozrejme, ze to bolo to horske slnko, cize UV ziarenie 😒 nastastie som to vydrzala iba 10 minut, palilo to jak svina, cize som sa kadejako odsuvala a krutila a potom ked prisla po mna kamoska, sa spytala, ci sme opekali slaninu, ze tak to u nas pekne voni 😀 Isli sme von, ja som sa zle citila, tak som dosla za pol hodku domov (to bolo nejak v januari, takze vonku mi bolo celkom dobre) a bola som totalne cervena, este aj usi som mala take cervene horuce.. a mam ze ved si ale pekne vystipana 😒 no ked mi to neprechadzalo, tak sme pochopili, oco isiel so mnou na pohotku, lebo uz som fakt aj puchla a cela som horela, zle mi bolo.. no a sestricka ked ma zbadala v tej plnej cakarni, tak len vytrestila oci a hned ma vzala dnu, dr sa zacala rehotat a dala mi len tu mast, resp tu kyslu smotanu. A doma som si to ponatierala, za minutu mi to koza vsiakla, tak znova a znova.. rano ma mama budila do skoly a ked som zdvihla moju megahlavu tak len povedala, ze no spi dalej.. tak som hned samozrejme vstala, ze to ale musim vyzerat.. celu kozu som mala specenu do takej tvrdej supky a prilepenu k tvari a kazde pouzitie ktoreho kolvek mimickeho svalu mi ju natiahlo a pripadne prasklo.. uplne otras.. tu vrchnu kozu som mala ako ked opekas nad ohnom spekac, tak ta vrchna je taka pekna zlatista chrumkava.. tak taku..som si mocila cely den hlavu v umyvadle.. samozrejme mama tuto pikosku roztrubila po rodine a cely den som len zdvihala telefon a vsetkych som s jemne pootvorenymi ustami informovala o farbe a konzistencii mojho ksichtu, vypocula si, ze keby bol karneval, ani masku nepotrebujem zhanat a tak.. 😒 no a nastastie na druhy den som uz mala popukane tie miesta ako okolo oci, okolo ust.. takze uz som mohla aj zmurknut bez toho, aby som citila natiahnutie cez cele celo..
Takze davajte pozor, ked budete to slnko pouzivat 😉

maxara
9. jún 2010

@agika1982 no prave preto som sa na nohavice vysrala.. aby som vyvalila prachy a mozno mi ani nesadnu poriadne.. ani tehu rifle a menzestraky co mam, nemam podla mojich predstav, ale boli jedine, co na mna mali ☹

agika1982
9. jún 2010

@maxi tiez som zazila nieco podobne..ale ja som nato sla von a zrazu ma vsetko teda tvar zacala palit...ked som dosla domov,mala som len flaky a rano????tvar posiata velkymi supinami,ako ked sa spalite...tri dni som bola doma zavreta akoze des....vyzerala som jak storocna babka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

agika1982
9. jún 2010

@maxi ja uz som niekedy tak vytocena ze az....mam dvoje nohavice...z toho jedny su cierne,takze tie v horucave nemozem mat,bo by som zdochla tak nosim stale biele.....a potim sa jak ......

mirka285
9. jún 2010

ahojte..Agi to sa uz nenosi ze paplonik v kociku 😉 ked je chladno dava sa kocikva deka,fusak alebo zavinovacka...Maxi mala by si byt tehotna kazdy rok a za tri roky pri tomto tempe budes normalne ze stihlana...co den to kilo,to je ake super...mne by stacilo keby mi uz ta vaha aspon stala...ja som piekla na veceru pizzove kolace a aj obed na zajtra lebo mam poradnu a potom sa chceme poflakat niekde,tak nech ma Tomas navarene ked pride zo skoly...baby leje sa mi pot medzi ceckami,ja musim ist dat vlaznu sprchu...

agika1982
9. jún 2010

@mirka vidis dobre vediet,bo som kukala v pampyshope a ozaj su krasne,tak preto mi to nedalo,reku sa vas spytam....ale evidentne asi este niektore mamicky vyuzivaju take veci,kedze to stakle siju 🙂 🙂 🙂 🙂

alllexa
9. jún 2010

@maxara - to je otrasne! To co za odpad predavaju? No ja by som umrela od strachu, keby sa mi nieco take stalo...

@agika1982 - a Ty si to mala z coho, z horskeho slnka?

Ja mam bledu pokozku, ale strasne dlho mi trva, kym sa opalim, mozem sa opalovat aj cez najvacsie horucavy o dvanastej a vobec to nie je vidno. V Egypte mi uplne staci faktor 6, aj tak sa ledva ledva opalim. A ked som sa chcela na svadbu troska v solarku opalit, tak som tam musela ist minimalne 10 krat, aby ma troska chytilo, a to bolo turbosolarium po 12 minut.

agika1982
9. jún 2010

inak kocky, ja sa ospravedlnujem, ze spominam niekedy temy ktore ste uz davno rozoberali,keby som mohla vsetko citat,urcite by som vas neotravovala....len mne ide dobre internet asi raz,dvakrat za mesiac....inak ked chcem nieco kuknut dozadu,tak sa mi neda.....ale ak to ide,vzdy si vas precitam 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mojalili
9. jún 2010

@agika1982 mala som velkost M - a je mi dobra....
@tutifruti hej, pouzivam a vytieram to tamponom na odlicovanie a ušatkom, mame ho pekne zahojeny celkom,len mi srdce trha,ked mu musim tu chrastku striast...

@merikac - Emka je nadherna, takze vitaj v klube mamiciek juloviek....

KOCKY, PEKNE SA TO ROZBIEHA 😀 😀 😀

NEzavidim vam tie horka s bruskami, ja uz ho mam dole (teda cast) ale som strasne spotena stale, tie hormony stale robia svoje...malickemu tiez neviem co obliekat, aby sa nepotil a nemal potnicky...Dnes sme boli u lekara na poradni, pribera pekne.... 🙂 Stale kojim, mliecka mam zatial dost. Danielko stale spi a papa a kaká, stale dookola....

Velmi som unavena, prva noc doma - nespala som. LILI strasne kasle, Danko mal adaptacny problem ja tiez, navyse tie moje ruky...ach jaj, - musim ist k neurologovi s tym na vysetrenia,lebo ani prso si neudrzim pri kojeni ☹ 😢 😢

Kocky, idem sa natiahnut, zajtra som doma,tak popiseme.....nechala som si dodnes LILI doma,ale som viac z nej unavena ako z DaNIELKA, hrozneeee aka je aktivna.

agika1982
9. jún 2010

@alllexa myslim ze to bolo horske....bola to skrinka,ktoru som vyklopila a dala do elektriny...tusim to bolo cervene...ale nie som si ista,uz to bolo davno..a inak ja som mala vzdy problem s pokozkou az posledne tri roky som vzdy v aprily a maji,teda dva mesiace brala betakaroten....a pomohol mi...uz nikdy viac som sa nespalila a bola som krasne hneda...brala som dve tbl denne...zalezi od vyrobcu

agika1982
9. jún 2010

@mojalili a co mas z rukami???neboj bude to oki....a verim ze to bude trvat kratko a najdete si svoj spolocny rezim doma....drzkajte sa

maxara
9. jún 2010

@agika1982 no tak ja som to mala potom o trosku horsie ako ty, lebo mne sa pluzgiere a supiny urobili asi na treti den, dovtedy som mala tu prilepeninu 😒

@mirka285 veru, tiez hovorim mm, ze asopn trikrat po sebe a mozno schudnem 😉 a kde mas fotky? zvedave sme
Inak som volala radane, tak ja budem mat az zajtra, ale som sa s nou dohodla, ze teraz ked som odpuchnuta a mam novy uces, tak ze dobehne este 😀 nema dost ani ona ani ja 😀

@alllexa to bola vlastne moja chyba, lebo solux su tie dve cervene rurky a horske slnko je vybojka, ale kedze som to nepoznala, tak iba kvoli chybe v navode sa to stalo.. 😒 ale vyrobok kvalitny 😉

luminkasp
9. jún 2010

babulky ja som strasne nepokojna, mne odkedy povedali, ze sa maly otocil naopak a ze pravdepodobne cisarsky, hruza so mnou 😔

zajtra idem na odber a potom musim ist do skoly, mame prve stretnutie s tereskinou buducou triednou, pediatrom, psychologom a logopedom, tak som zvedava, co nas caka

mojalili
9. jún 2010

@agika1982 neviem, bud mam zapal ciev, alebo nervov, no proste nieco s nimi je, pretoze mi stale trpn, uz neudrzim v nich ani noz, pohar, ani prso, nic.....mam v nich bolesti ako pri teplote....no hrozneeeee.

Napadlo ma zopar rad k porodu....... 😉
Tie ktore sa chystate rodit, ak budete predychavat kontrakcie a cakat, kym babo zostupi, nelezte, rozkrocte nohy, oprite sa o nieco a plytkym dychanim predychavajte.....babo pojde nizsie do panvy a o to bude rychlejsi porod. Stale som si opakovala....ako rpisla kontrakcia,tak aj odide a bolo tak.....trvalo to hodinu, ale stalo to zato, preslo to..... 😉

agika1982
9. jún 2010

@mojalili chuda...ale mozes to mat aj z chrbtice.......ved uvidis,...v kazdom pripade treba ist k neurologovi....

luminkasp
9. jún 2010

@mojalili budem na teba mysliet a kedy mas ist?

agika1982
9. jún 2010

@luminka a ty sa ukludni....malinke sa moze otocit aj na poslednu chvilu......a ked nie,tak pojdes na cisarsky.......ved nic hrozne sa nedeje...sice je to predsalen zasah dop tela....ale tak vydrzis 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

luminkasp
9. jún 2010

@agika, viem, ze sa moze na poslednu chvilu otocit, len ja si neviem predstavit byt 5 dni v nemocnici a nasa mala bezo mna ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre