Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
11. jún 2010

No a ahojte krasulky.. som s5.. varila som hrachovu polievku a ryzovy nakyp a mm povedal, ze varim zo dna na den lepsie.. 😀 ja sice nakyp nemusim, ale ked aj urobim za ten velky pekac, tak mm ho zlupne za dva dni a vobec neprotestuje, ze ma dva dni po sebe to iste 😅 inak pinda..
Inak som si dnes pekne makla, oprala som dve pracky, uvarila som dve jedla a celu kuchynu som dala do poriadku, obyvacku, podlahy.. akurat toho strapucha som neostrihala..

Pozeram, ze mame dalsiu hotovu maminku, MONLINE gratulujeeeem 😵 tak ta konecne prestali natahovat.. dufam, ze maly bude v poriadku a rana sa rychlo zahoji..drzim palce

No a detska lekarka... Kazdy clovek byva v obvode, ktory patri nejakemu pediatrovi a nejakemu dospelackemu.. Tomu pediatrovi to netreba oznamovat, ani sa pytat, musi nas zobrat, lebo k nemu patrime. Dolezite je vediet jeho meno a adresu, ked to budeme hlasit v porodnici.. Ak chceme ineho ako nasho obvodneho lekara, treba sa informovat u neho, ci je ochotny nas zobrat, kedze povinny nie je.. Mne osobne sa stalo, ze som v PK volala jednej, ktoru som mala odporucenu a ta neberie momentalne mimo obvod, ma natresk.. Takze si neviem predsavit ako by so mnou vyrazila dvere, keby jej dosla sprava mojej malinkej a minimalne by ju posunula mojej obvodnej o dvere dalej.. Ja som potom zavolala druhej v poradi odporucenej a ta si zapisala meno a povedala, ze v pohode mozem ju nahlasit ako moju pediatricku. Neviem, ja uz aspon zo slusnosti by som lekara informovala, aj keby bol moj obvodak.. ved jeden telefonat ma nezabije..

LULU na Kramare sa chodi na ine cislo dveri prvy krat, tusim na 214 a pokial si dobre pamatam, ked som citala tu na konovi porodnicu Kramare, tak baby pisali, ze zavolali a oni im povedali kedy a ku ktorym dveram maju ist. Vraj staci zavolat sestricke, len to cislo zial neviem..

maxara
11. jún 2010

@tajana aj my sme tri sestry 😉 ale my taky super vztah nemame veru, ako pises, ze tie tvoje malinke sa tak pekne spolu hraju a tesia sa a pod.. ale to je super, tak si to nejako aj ja predstavujem 😉

lulu1983
11. jún 2010

@maxamara: jej maxi dakujem, si poklad. Vdaka tebe som dnes bez problemov nasla platene sluzby 🙂

saperlipopette
11. jún 2010

@tinka349 hej? super, tak uvidime ako nam to nakoniec vyjde 🙂

maxara
11. jún 2010

@lulu1983 nemas zac 😉 a tie gyndaske ambulancie su kde? v ktorej casti?

lulu1983
11. jún 2010

@maxara: vojdes tym vchodom ako sa ide k jandovej, vyjdes po schodoch na prve poschodie, potom doprava a nad chodbou je napis gynekologicke ambulancie 🙂

maxara
11. jún 2010

aha super.. cize hned po tych schodoch pri lekarnach? alebo az pri Jandovej?

lulu1983
11. jún 2010

hned po schodoch pri lekarnach

stanka33
11. jún 2010

Ahojte....

lulu objednas sa cislo najds na nete a oni ta priradia k akemu lekarovi a kedy pojdes, ak si chces zazmluvnit dohodnes si dr bud nejakym sposobom sama alebo sa spytas pri objednavani ze kto zazmluvnuje

maxi ukazes aj mne kde su tie platene sluzby v stredu, idem poplatiti aj ja...

inac vcera som mala cele poobedie poslickov teda take blbe pocity a slabe bolesti ako pred menzes

a dneska rano sa mi nedalo nadychnut, hlava sa mi krutila, otras mi bolo. somm si zmerala tlak ze 86\54 po kave mi vzstupil na 88\57 otras...

pozdravujte moni ze gratulujem, prajem vela zdravicka a idem vas pocitat...

lulu1983
11. jún 2010

@stanka33: ved to, ze ani k telefonnemu cislu, ani k cislu dveri ambulancie som sa nikde nedopatrala.. dnes sa mi nic nedari :(

stanka33
11. jún 2010

pockaj kuknem ti to a poslem...

denisse
11. jún 2010

ahojte ...
tak ja mam za sebou rozlucku v praci .. v tej horucave som isla do centra, esteze metrom, tam je pekny chladok ...
a niesla som zakusok, som mala obavy ci to teplo prezije, ale v pohode a kazdemu chutil ...

este som si zariadila nejake veci v banke a uz budem len doma ...
buduci tyzden pojde nela naposledy do jasli, tak musim kupit nieco na rozlucku ....

gratulujem monline k dankovi, vydrzali krasne, drzim palce, nech vsetko ide ako ma 😉

stanka33
11. jún 2010

AMBULANCIE

Klinická ambulancia

* konziliárne a preventívne vyšetrenia pacientok hospitalizovaných v nemocnici na Kramároch
* kontroly u nás hospitalizovaných pacientok po prepustení, prijímanie pacientok na hospitalizáciu
plánovanie termínu hospitalizácie, vydávanie histologických výsledkov, vyberanie stehov atď.

Klinický ambulantný lekár:
MUDr. Vojtech Filkorn

Umiestnenie ambulancie a kontakt:
Poliklinika FNsP Kramáre, Limbová 5, 1. poschodie, dvere č. 217, tel.: +421-(0)2-59 542 425

Ambulantné hodiny:
pondelok - piatok 07:00 - 15:30 hod.

Poradňa pre antikoncepciu a plánované rodičovstvo

* konziliárne vyšetrenia pacientok s poruchami menštruačného krvácania a výber vhodnej hormonálnej liečby
* konzultácie o možnostiach antikoncepcie a plánovania rodiny, výber vhodného spôsobu antikoncepcie, vyšetrenie pred rozhodnutím o vhodnej forme antikoncepcie, pravidelné sledovanie pacientok používajúcich niektorú z foriem antikoncepcie
* zdravotné indikácie vnútromaternicového systému Mirena

Lekári:
MUDr. Anna Boháčiková
MUDr. Eva Dedinská

Umiestnenie ambulancie a kontakt:
Poliklinika FNsP Kramáre, Limbová 5, 1. poschodie, dvere č. 221, tel.: +421-(0)2-59 542 583

Ambulantné hodiny:
pondelok, streda 10:00 - 12:00 hod. - MUDr. Boháčiková
utorok, štvrtok 13:00 - 14:30 hod. - MUDr. Dedinská
piatok 09:00 - 12:00 hod. - MUDr. Dedinská

Telefonické objednanie:
denne 08:00 - 10:00 hod. a 13:00 - 15:00 hod.

Poradňa pre poruchy klimaktéria a postmenopauzy

* konziliárne vyšetrenia pacientok s ťažkosťami a problémami súvisiacimi s obdobím klimaktéria a postmenopauzy, ako sú poruchy a nepravidelnosti krvácania, bolesti brucha, návaly tepla, nadmerné potenie, poruchy spánku, nespavosť, depresie, bolesti nôh, búšenie srdca, bolesti kĺbov a kostí, pokles rodidiel, problémy s udržaním moču, suchosť a bolestivosť pošvovej sliznice
* konzultácie a možnostiach liečby klimakterických príznakov, výber vhodnej hormonálnej substitučnej liečby
* pravidelné sledovanie pacientok používajúcich hormonálnu substitučnú liečbu, preventívne vyšetrenia, (kolposkopia, onkologická cytológia, tumor markery, gynekologický ultrazvuk, vyšetrenie prsníkov, mamografia, sonografia prsníkov, denzitometria)
* konzultácie pred gynekologickými operáciami

Lekári:
prof. MUDr. Ján Štencl, CSc.
MUDr. Anna Boháčiková

Umiestnenie ambulancie a kontakt:
Gynekologicko-pôrodnícka klinika Kramáre, Limbová 5, 9. poschodie, tel.: +421-(0)2-59 542 271
Poliklinika FNsP Kramáre, Limbová 5, 1. poschodie, dvere č. 221, tel.: +421-(0)2-59 542 583

Ambulantné hodiny:
streda 09:00 - 11:00 hod. - prof. MUDr. Štencl, CSc.
utorok, štvrtok 10:00 - 12:00 hod. - MUDr. Boháčiková

Telefonické objednanie:
denne 08:00 - 10:00 hod. a 13:00 - 15:00 hod.

Poradňa pre ochorenia prsníkov

* poradenstvo, konziliárne vyšetrenia, prevencia, diagnostika a liečba ochorení prsníkov
* konzultácie a vyšetrenia pacientok s bolesťami prsníkov, sekréciou z bradaviek, zápalom prsníkov, uzlíkmi a nádormi prsníkov, abnormalitami vývoja prsníkov, diagnostika nehmatných lézií prsníka zistených pri preventívnom mamografickom alebo sonografickom vyšetrení
* cytologické vyšetrenia, histologické vyšetrenia, mamografia, sonografia prsníkov

Lekári:
Doc. MUDr. Pavol Bazovský, CSc.
MUDr. Jozef Pružinec
MUDr. Zoltán Jány
MUDr. Martin Valent

Umiestnenie ambulancie a kontakt:
Poliklinika FNsP Kramáre, Limbová 5, 1. poschodie, dvere č. 215, tel.: +421-(0)2-59 542 424

Ambulantné hodiny:
pondelok 08:30 - 10:00 hod. - Dr. Jány
pondelok 10:30 - 12:30 hod. - Dr. Pružinec
utorok 09:00 - 12:00 hod. - Dr. Valent
utorok 13:00 - 14:30 hod. - Doc. Bazovský, CSc.
streda 08:30 - 11:00 hod. - Doc. Bazovský, CSc.
streda 11:30 - 12:30 hod. - Dr. Jány
štvrtok 09:00 - 12:30 hod. - Dr. Pružinec
štvrtok 13:00 - 15:00 hod. - Dr. Jány
piatok 13:00 - 14:30 hod. - Dr. Valent

Telefonické objednanie:
pondelok - štvrtok 07:30 - 8:30 hod. a 14:00 - 15:00 hod.

Poradňa pediatrickej gynekológie

* konzultácie, diagnostika, liečba gynekologických problémov v detskom veku
* poruchy krvácania, zápaly, výtok z rodidiel, vývojové chyby rodidiel

Lekári:
MUDr. Nataša Feráková
MUDr. Eva Dedinská
Poradňa pre tehotné v poslednom mesiaci gravidity

* tehotenská poradňa pre tehotné v posledných 4 týždňoch pred predpokladaným termínom pôrodu

Lekári:
MUDr. Anton Čunderlík
MUDr. Ján Židzik
MUDr. Nataša Feráková
MUDr. Roman Procházka

Umiestnenie ambulancie a kontakt:
Poliklinika FNsP Kramáre, Limbová 5, 1. poschodie, dvere č. 214 a 222, tel.: +421-(0)2-59 542 423, +421-(0)2-59 542 794

Ambulantné hodiny:
pondelok 12:00 - 13.00 hod.
utorok 08:30 - 13:00 hod.
štvrtok 08:30 - 10:00 hod.
piatok 09:00 - 14:00 hod.

stanka33
11. jún 2010

Poradňa pre tehotné v poslednom mesiaci gravidity
tehotenská poradňa pre tehotné v posledných 4 týždňoch pred predpokladaným termínom pôrodu
Lekári:
MUDr. Anton Čunderlík
MUDr. Ján Židzik
MUDr. Nataša Feráková
MUDr. Roman Procházka

Umiestnenie ambulancie a kontakt:
Poliklinika FNsP Kramáre, Limbová 5, 1. poschodie, dvere č. 214 a 222, tel.: +421-(0)2-59 542 423, +421-(0)2-59 542 794

Ambulantné hodiny:
pondelok 12:00 - 13.00 hod.
utorok 08:30 - 13:00 hod.
štvrtok 08:30 - 10:00 hod.
piatok 09:00 - 14:00 hod.

stanka33
11. jún 2010

prepac lulu to som urobila preklep...ale doktori sa tusim zmenili nejaky

tinka349
11. jún 2010

@mojalili kde si kupila ten pas? aj ja by som chcela take daco po porode 😕

lulu1983
11. jún 2010

@stanka33: dakujem pekne 🙂 🙂

zrzulka
11. jún 2010

@maxara Krizanovu ?:o)))) ja som tam, pri malej stravila asi 3 hodky kym som sa dostala na radu... 😒 to ma aj dost odradilo tam tolko cakat lebo si predstav ze tam prisli rodicia s dietatom co malo 40tky horucky a vsetci sa na nich oborili ze ako si to dovoluju ist dopredu. no nikto ich nechcel pustit. tak to uz je ina sila. my sami nemame najlepsie skusenosti z pezinskej pediatrie. takze dakujem neprosim. radsej budem cestovat do Ba....

zrzulka
11. jún 2010

Monline gratulujem k Danielkovi !!!! Tak a mas to za sebou, uz nech ste cim skor doma aby ste si mohli drobceka vychutnavat spolu ako rodina!!!!!

maxara
11. jún 2010

@zrzulka ano Krizanovu som mala odporucenu ako dobru doktorku, ale ta neberie.. a teraz mam inu. a pokial viem, poradie urcuje lekar, ktory je vnutri, cize nevie kto vonku caka, tak sa treba ohlasit a poradie si vydupat, ked patris do skupiny prrednostnych, co 40tky su.. tak neviem.. ja som nikdy nemala problem povedat u dr svoje, ci uz ludom v cakarni, predbiehajucim sa a aj sestricke, ktora ich brala.. Najhorsie je, ze to ze si priplatis este nezarucuje, ze dostanes kvalitnu zdravotnu starostlivost a ine sluzby, ako napr ze nebudes cakat.. 😒 ja to risknem.. a potom sa rozhodnem, ked naozaj budeme dlho cakavat a nebudem spokojna

oacka
11. jún 2010

Aj ja sa pripájam ku gratulácii! nech sa Danielkovi darí a rýchlo priberá!
ja som bola dnes na poradni,krčok 1cm, tuhý, hlavička vysoko. O 13 dní mám prvý termín.... ach jo! Streptokoka nemám,ale mám nejaké baktérié... ☹ ☹ ☹ ☹ musím to preliečiť....

zrzulka
11. jún 2010

@maxara jasne maxi , my sme tiez najprv dali malu do Pk ale teraz som rada ze tam uz nechodime. v podstate som maleho chcela tiez dat k tej nasej co patrime podla obvodu ale moj muz to hned zamietol, ze radsej nas bude vozit do ba ako chodit tam. 😒 😒 😒 Ale tak ty to tam inak poznas kedze si pezincanka. my sme sa pristahovali ja v podstate chodim aj so sebou do ba. Akurat teraz pozeram ze iod ju a je tam konecne aj ina gynekologicka a ma modernu ambulanciu tak sa supnem asi ku nej ak bude brat....
jaaaaaaaaj a s tym platenim... ti ludia su jak prasteni. oni tam maju taky cudny sytem ze ta objednaju ale v ramci ordinacnych hodin cize ludia sa aj tak do teba pustia. Zbytocne im vysvetlis ze ty si to platis.... ja neviem kam to spejeme. my ked sme tam prisli s malou a mala vysoke teploty tak napriek tomu ze na dverach mali vypisane ze uprednostnuju babetka a pacientov s vysokou teplotou zobrali ine dieta. ked sme sa ozvali tak drza sestricka nam odvrkla ze ale to dieta ma tiez vysoku teplotu.... hmmmmmmmm
a ku komu budes chodit ak to nie je tajne??????????????? Dufam ze das potom referencie.... zase ked je dieta v poriadku a chodis len na poradne tak je to v podstate aj jedno kam chodis...Aj tak si spravis podla seba.... Horsie je ked ma tvoje dieta nejaky problem....to uz skor zvazujes aj ine moznosti....

zrzulka
11. jún 2010

@oacka co ti dali na tie bakterie???

janka256
11. jún 2010

jeeeej co to citam? tak monline uz to ma za sebou tak gratulujem aj ja 🙂
@zrzulka aj ja mam bakterie a dostala som vaginalne tabletky tiez to musim do porodu preliecit a to ani nejdem rodit normalne ale sekciou a uz sa tesim ze len tyzden aj nieco a uvidim aj ja svoju bambulku teda ak sa sama nerozhodne skor 🙂

zrzulka
11. jún 2010

@janka256 kedy mas naplanovanu sekciu???? ja som tiez "vyfasovala" vag. tablety na tie moje problemy . je tam 12 tabliet ale lekar mi povedal ze staci utzit len 10ks. je pravda ze odkedy som tie lieky brala tak nemam ziadne svrbenie... ja som sa vcera uplne zabudla opytat ze co s tymi zvysnymi dvomi tabletami a vlastne ci mi daju pri porode ATB.

Mojalili tebe dali infuzku s Atb pri porode????

stanka33
11. jún 2010

zrzi ale to nemate toho streptokoka ze??? lebo vtedy sa dava infuzka, ja som to mala pri malom a potom som brala este % dni penicilin a maly ked grckal tak vsade bol citit penicilin fuj, som zvedava ci budem mat aj teraz, ale mam dajaky vytok ale nie svrbenie

janka256
11. jún 2010

@zrzulka no 21-ho v pondelok nastupujem do nemocky a 22-ho asi rano mi robia sekciu 🙂 a tie tablety ja som dostala len 6 kusove balenie ale mam ho dobrat cele tak uz iba dnes a zajtra po jednu a mam klud 🙂

stanka33
11. jún 2010

myslela som 5 dni...inak som citala dozadu, moj maly je teraz tiez strasne zly, sa s nim neda otras co vyvadza, neda sa ani obliect, stale beha, neposlucha, iba co najhorsie robi, si to neviem predstavit ako to bude, ale ked nieco musi ako jest alebo pytat sa na nocnik tak to zahovara, neche sa mu..no konecna tak sa neboj nie ste samy... 🙂

zrzulka
11. jún 2010

@stanka33 praveze mam streptokoka. teraz neviem ci mi ster este zopakuje dr alebo ci automaticky nasadia antibiotika. No musim si napisat papierik co sa mam opytat lebo strasne zabudam v poslednej dobe....
Takze to si musela pri porode behat s infuzkou? dalo sa to zvladnut? lebo ja si to neviem predstavit, ci si musela lezat?ja potrebujem pohyb pri porode....hybat sa....

@janka256 tak budeme na teba vsetky mysliet ...:o) Preco ti robia sekciu?

stanka33
11. jún 2010

tusim som chodila ale mi to aj odpojili, ale mne tam davali aj oxytocin aj epi aj ja uz neviem co...mohla som chodit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre