Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

karinnka
23. jún 2010

Gratulujem OACKE!!!! 😵 😵
Liluu my sme boli na matrike minuly tyzden ale zabudli sme rodne listy,ale pani nam povedala,ze si mozme dat zapisat 3muzske,3zenske mena keby sme sa rozhodli pri porode aby sme mali s coho vyberat a kludne mozme napisat,keby sme chceli aj zensku verziu bez OVA,takze to asi fakt zavisi od pracovnikov 😒

Inak davate niekdo priezvisko bez ova?Ja by som po vydaji chcela za rok priezvisko bez ova,tak premyslam ci ho dat teraz uz malej....Alebo da sa to potom zmenit dodatocne?

adelaine
23. jún 2010

@karinnka
dajte uz teraz bez ova, lebo potom budes musiet vybavovat novy rodny list a
novu kartu poistenca, aspon si myslim, ze sa to bude musiet menit

agika1982
23. jún 2010

ahojte babulky....@oacka GRATULUJEM k babetku....malinka je tiez asi cvalik....asi aj ta moja bude..ved minuly tyzden mala vyse 3100....hlavne sa drzkajte 🙂 🙂 🙂 🙂

no baby, ja mam posledne dni total spave..vcera som spala az do pol druhej.....dneska az doteraz...a to si lahnem aj vez den....kde ma polozite,tam spim 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 .. vcera som mala desnu chut na piczu,tak sme sa bolo s mojim napapat...posledne dni doslova zerem...je mi jasne ze priberiem jak hovado,ale uz mi to je jedno...ked ja som furt hladnaaaa 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

mirka285
23. jún 2010

@karinnka ja davam malu zapisat bez ova,bolo mi povedane ze si nato treba vypytat papiere resp. ziadost v porodnici od niakej pani co tam vraj za nami pride z matriky alebo odkial....baby pisala mi Kafko,este su v nemocke,dala s preradit na nadstandart aby tam mohol byt Peto s nou,mozno uz dnes pojdu konecne domov,ze bradavky si uz od bolesti ani neciti,no trapia sa s kojenim,ale vsetky vas pozdravuje...

agika1982
23. jún 2010

@mirka285 riesite priezviska ci?????

vierkaha
23. jún 2010

Ahojte,
Oacka gratulujem 😀

baby mne už totálne hrabe, písala mi kamoška že už je na vzdychárni a ja už tu hodinu revem, že aj ja už chcem (aj keď máme ešte čas) a to som s ňou včera telefonovala a vedela som že jej to budú dnes vyvolávať lebo už prenáša 😕
Ale aspoň ma potešili nemci - písali že že začiatkom bud. týždňa mi doručia kočík.
Keď to tak píšem ma napadlo - Kafkovi stihol ten kočík prísť alebo nie ? Nejak som to nepostrehla. 😅

mirka285
23. jún 2010

@agika1982 ano,ja davam malu zapisat bez koncovky ova,nakolko bude mat nemecke priezvisko ova tam nepasuje,resp. kazi vyznam mena 😉

mirka285
23. jún 2010

@vierkaha kocik ma uz doma,vraj je krasny 🙂

vierkaha
23. jún 2010

Ešte ma napadlo k tomu kojeniu večer pozerám na seba v sprche a mne nejak tak divne narástli prsia, že sa mi stratili bradavky - teda mám ich nejaké zapadnuté 😕 si neviem predstaviť ako budem kojiť 😅

agika1982
23. jún 2010

@mirka285 jasne, vtedy to ma vynam...nasa mala sa bude volat Adriana Krajcovicova.... je to dlhe meno aj priezvisko, ale nam to nevadi

vierkaha
23. jún 2010

@mirka285 tak to ho stihli dodať na poslednú chvíľu 😀 aj ten náš asi tak príde

vierkaha
23. jún 2010

@agika1982 jéj Agi ja som mala spolužiačku na gympli čo sa tak volala, ozaj ty už chodíš do pôrodnice, že ? A komu v TT chodíš aj si niekoho zazmluvňovala alebo nie ?
Ja som sa dohodla s Dr. Štefánikovou a Dr. GAjdoš bude anesteziológ

agika1982
23. jún 2010

@vierkaha ano,minuly tyzden som bola prvykrat...chodim piatok..teraz idem na pol deviatu...stefanikovu som nechcela, bo ked som zitila, ze som tehotna, mala som velke krce a sli sme na pohotovost do TT...robila ona a bola velmi neprijemna.....neviem ci mala zlu naladu.....ja chodim k chovanovej...aj by som ju chcela mat zazmluvnenu....a epidural chcem od gajdosa

maxara
23. jún 2010

Ahojte kvakulky,
tak ja som sa dnes z mojej depky vyspala, hadam ma to uz prejde a ked citam, ze oacku nic neboli a je v pohode, tak hadam aj ja budem mat stastie..
@oacka velka gratulka, nech sa vam dari a nech sa pekne rozdojcis, aby si mala vela mliecka...
Boze ja viem, pisem ako dement, ale doteraz som lustila technicak, lebo nam prave prestala platit zakonna poistka a mm ju cez net riesil, pricom technicak je v aute na stanici a ja mam doma veeeelmi zle viditelnu kopiu.

No k comu sa skor vyjadrit. Zo vcera, co som teraz citala (pomedzi ten technicak, tak to mam kadejake domiesane) si pamatam, ze sa riesili panelakove prazdniny. Tiez ma vcera nasrali s tym silvestrovksym extratrapnym dielom.. ani na silvestra sa mi nezdal vtipny.. A vobec veru nechapem, preco denny serial musi mat prazdniny. Chapem, ze maju dva mesiace v divadle, ked maju herci dovolenky, ale serial, co sa neda natocit dopredu? sedlaci..

TINKA moj nazor poznas, teda ak si nepamatas nahodou, tak sa priklanam k sunny.. teda ja osobne by som takeho muza nechcela. Ja som asi prilis idealisticka, hoci viem, ze idealny partner neexistuje, ale preto si este nemusim vybrat na cely zivot toho, do ktoreho sa do ako prveho zalubim.. Ja viem, ze laska je slepa a ty si ocividne vytrvala vo svojom presvedceni, ze sa snad zmeni, ale NIE veru, nezmeni.. A ty budes asi potrebovat co najskor vytriezviet, len ako? vsak? no mas to tazke a ja dakujem, ze toto nemusim riesit ja.

Baby vidim, ze ste si tabulecku vsimli, aj veci, co do nej potrebujeme, ked sa babo narodi, tak dufam, ze na mna nezabudnete a poslete mi to do IP, nech to mozem tam hned dat, aj ked nahodou budem v nemocke.. 😖 zajtra ucidim.

mojalili
23. jún 2010

Dobré predpoludnie...

OACKA . GRATULUJEM MOJA, PRAJEME VELA VELA MLIECKA, POHODY A ZDRAVICKA 😉 😵 😵

Maxi - pripajam sa k tebe, co si Tinke napisala... Z vlastnej skusenosti viem, ze taky, chlap sa NIKDY nezmeni a bude stale ten isty chlap. Tiez som to poriesila tak, ze som sa opet vydala za takeho, co ma miluje taku, aka som....a vazi si ma.... 😉 Tinka, snad na to casom tiez prides, budem ti drzat palce...

Kocky, moj krpec je cele doobedie hore, az teraz zaspal, huraaa...peciem na krstenky, tak mam co robit......krpec takto so mnou pecie...

Krasne spal, najedol sa o 21 hodine, isli sme obaja spat a potom sa obudil az o 1.30hod, super, tak som sa vyspala pekne, potom o 4.30, takze sa da...len musi viac cez den papat... 😉 Dnes ideme do poradne a na ortopediu, pokial tam este niekoho najdeme... 🙂 Potom vam poviem, ako je to s balenim a s tymi postolkami...

vierkaha
23. jún 2010

@agika1982 ja mám na ňu práveže len dobré ohlasy a aj môj doki mi ju odporúčal a aj kamoška čo je dokina v nemocnici mi tvrdila, že je super - tak uvidím a keď som sa s ňou stretla tak bola super .

lela1809
23. jún 2010

OACKA GRATULUJEEEEEEEEEEEEM 🙂 tak uz to mas za sebou 🙂

agika1982
23. jún 2010

@vierkaha ja som velmi spokojna s chovanovou...je zlata a velmi prijemna....uz chodis do nemocky?

booklover
23. jún 2010

@tinka349 ako som uz spominala, vyrastala som pri takom otcovi a vyhra to nie je. ak uz pre Teba nie, o co viac pre to dieta!

agika1982
23. jún 2010

@tinka349 no citala som, co si pisala....jedine co ti poviem je, urobit razne rozhodnutie....bo aj ked sa drobec narodi, ked budes ty v stresoch, bude to citit....a taky zivot, ako mas s nim, to je to najhorsie.....myslim ze kocky ti dobre radili....ono najbolestivejsie je rozhodnut sa.....ale pak uz je to oki.... 🙂 🙂 🙂 🙂
prepac,ze sa k tomu vraciam

izira
23. jún 2010

@karinnka Ahoj, prosim ta to preco ste sli na matriku? Dik

patresko11
23. jún 2010

tak dnes absolvovana poradna,este stale zatvorena malemu sa nejako nechce....len tlak mam nejaky vysoky tak mi dala magnezko....berie ho este niekto?

maxara
23. jún 2010

@mojalili 😉 no ja sa riadim tym "vtipom", ktory je podla mna brutalna realita, ze najvacsi rozdiel medzi muzom a zenou je ten, ze ked sa vezmu, zena caka, ze muz sa po svadbe zmeni, ale on sa nezmeni a muz zase caka, ze zena sa po svadbe nezmeni a ona sa zmeni.. 😒 a ono to tak je.. a vlastne idealny partner je taky, ze ked sa ja po svadbe zmenim, tak mi bude este viac vyhovovat ten jeho nemenny sposob zivota ako pred svadbou 😀 trosku filozofie, takto na obed..

este ma napadlo, ze ste riesili spanie s babatkom v posteli.
No k tomu si ja myslim, ze kazde babo mi malo mat vlastnu postel a malo by si na nu pekne zvyknut. A ze si babo matka berie k sebe v noci je fajn, koji sa pohodlne, babo sa zobudi, mama pichne prso a je.. ale zas muz nemusi pocitovat ten reflex, ze ved tam je babo a kludne ho moze privalit.. Ja osobne som za to, aby sa malinka naucila pekne na svoju postielku, na svoj kocik a na svoju izbicku, aby mala ten priestor zafixovany, aby mi nerobila sceny a pod. Jednoducho, ked dieta potrebuje byt pri maminke, tak nie je problem si ho zobrat k sebe, pomojkat sa, pohladkat, uspat a potom pekne kazdy do svojho. Aj tak budem mat postielku na dosah ruky. Dieta sa musi podla mna naucit, tak ako pisala Mirka, samostatnosti uz od malicka, pricom samozrejme musi vediet, ze ho lubime a nesmie citit ziadnu ujmu. A este je jasne, ze je to aj zaroven individualne, ked ma napr babo nejake zdravotne problemy alebo tak... jasne ze bude musiet byt mamina v strehu. Tak ako pisala zas Denisse.

agika1982
23. jún 2010

@maxara plne s tebou suhlasim...aj moj drahy sa tesi nato, ako bude s malou spinkat...ale som mu vysvetlila, ze cez den je to ok..ked budu pri sebe, ale nie na noc......bude v postielke...a ja by som sa tiez bala, ze zaspim a privalim ju

mirka285
23. jún 2010

Mojalili maly je cely tatino 🙂 kocky tak ja som si urobila udrzbu a trvalo mi to vyse hodiny a normalne som narobena z toho...pozrite do albumu ake mam uz brucho,mna porazi ked ta moja Linda bude dalsi obor 😔

booklover
23. jún 2010

@patresko11 ano, ja beriem uz skoro mesiac magnezium. najskor som brala 2 tablety, potom tri a teraz beriem 3x2.

karinnka
23. jún 2010

izira preto,lebo nie sme s polovickou zobrati a aby sme mali potvrdene ze dcerka sa po porode bude volat po nom,ked sa narodi,moze ist rodny list,vybavit potom rovno on a nemusime ho vybavovat az ked vyjdem z nemocky...je to take potvrdenie ze suhlasi s otcovstvom...

agika1982
23. jún 2010

@karinnka to mame aj my.....doklad o otcovstve.....behom 5min sme to mali vybavene

zrzulka
23. jún 2010

@mirka285 krasne brusenko, ja mam asi take iste co sa velkostou tyka, tiez bojim bojim ze bude maly obrisko....
A to lehatko je super. to je od narodenia? da sa polohovat? Aka znacka...?

patresko11
23. jún 2010

@booklover aj ty mas vysoky tlak?a ty si uz otvorena?alebo sa malemu tiez este nechce?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre