Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

booklover
27. jún 2010

@sunnygirl ja vysadzujem mg. dnes uz len jednu a odzajtra ziadnu tabletu. tiez ma pali zaha odkedy to vysadzujem, aj tlaky v brusku citim. no ale som aj rada, ved niekedy chcem to babo aj porodit, nechcem ho nosit vecne 🙂 ale pijem mlieko a zvykne mi pomoct proti tej zahe. alebo mandlove oriesky. skusala si?

izira
27. jún 2010

@sunnygirl ahoj, som si citala tvoj prispevok..ja som mala to iste tiez som este v 36. tyzdni brala magnezium, i tak mi tvrdlo brucho a aj bolesti som mala. Potom som prestala v 37.tyzdni a aj ked bolesti mam tak este drzime pokope.. 🙂

tinka349
27. jún 2010

Bre ranko, jeeeeej dnes som tu medzi prvymi - to sa tak casto nevidi 😝 ja som zas otrasne spala tuto noc, ked som sa nezobudila minimalne 6 x tak ani raz . . .

@alica26 aj mna tak bolia panvove kosti a krize - ale nenormaaalne...ja sa neviem postavit ani sadnut.... ☹ ☹
@sunnygirl aj ja mam zajtra poradnu - som zvedava na drobnu tlustosku kolko pribrala...pred tyzdnom mala 2 900 gramov

tinka349
27. jún 2010

@izira ja som brala 6 tabliet magnezia a lekarka mi este pred tzydnom kazala nech ich stale beriem, ale neberiem 😕

carrie84
27. jún 2010

Dobre rano, babule 😀

Par dni tu clovek nie je a vy toho popiiiiiiisete 😀 😀 😀 😀 Skusim precitat aspon par stranok 😉

petzi
27. jún 2010

@booklover
no mne nic nepomaha,ale teda preslo to samo, ale v noci asi o jednej, cakala som
mm na balkone a zacali mi take zvlastne tlaky v brusku,ktore sa zosilnovali, brusko
som mala ako kamen, priblizne 2,3 minutky, ani pohnut som sa nemohla a nie to
este postavit.
Po pol hodine to preslo a ked prisiel mm domov, tak povedal, MISKOOO; POD UZ VOOON,
no pekne ,este aj on ho v tom podporuje 😀 no a maly ako by mu rozumel, tlaky zacali
na novo a to uz ani postavit,ani lahnut , no nic , hlava sa mi tocila....A vies co pomohlo, ?
Dala som si kebab este horuci, tak sa mi brusko ukludnilo.... 😀
Mozno mi bude stacit aj na poslov teply cajik, alebo volaco teple dat do seba, ziadna sprcha...
Ako sa dnes citis ty?? Tusim si skoro vstavala....

petzi
27. jún 2010

Dobre ranko vsetkym a krasnu slnecnu nedelu!
@tinka349
No tak ty si bola babo ako moj bracho,on ani nedychal, nie to aby plakal, za to ja som
revala ako tur, vsetko som rozkopala....ale ved som bola posledna s rodiny, tak som na
to mala aj pravo, vsetkych som tromfla.... 😀
Ja som sa vyspala fajn, iba pred spanim som mala tlaky,som myslela, ze pojdeme na to...
a nic, tak dobre, este sa budeme nosit 😉
Tinka a preco si vysadila to magnezium, ked ti lekarka kazala brat? Mozno by to pomohlo...
Ja neviem,ja som magnezko nemala nikdy, ja mam len vitaminy a vsetko na prirodnej
baze, ale co mam od lekara uzivam,pokial nepovie,ze staci....ved uvidis, zajtra mas poradnu,tak
sa spytas...
No ja mam tiez poradnu,tak sa teskam velmi...tiez som ale zvedava, ci moooc pribral, lebo teraz
to leti s tou vahou... 😀

bellablonde
27. jún 2010

ahojte dobre rano 🙂
som sa taaak dobre vyspala - sice som bola o 6 hore, co maly buntosil, ale potom sa mm zlutoval a isiel s nim do obyvacky, teraz si hodim dobru sprchu a rychlo spravim kuracinu na obed. Idem vyskusat novu mikrovlnku 😀 😀

baby, ja nemam vobec nic z toho co pisete, ziadni poslovia nechodia, tvrdnutie brucha ani palenie zahy nepoznam, panva, kosti nic neboli, tabletky beriem len zelezo, ja asi fakt neporodim do septembra... a pritom uz by mohli byt sem-tam nejake naznaky bliziaceho sa porodu

ale to hlavne, co som chcela napisat, kym nezabudnem... Snivalo sa mi o ZrZuLKe, ze porodila a vravela mi s milionovym usmevom na tvari, ze to bolo rychle a strasne supeeer !!!
...inak sa mi este nikdy nesnivalo o nikom z konika...
😉

luminkasp
27. jún 2010

ja uz len dva tyzdne 😵

tinka349
27. jún 2010

@petzi ja nemam rada velke tablety, preto neberem magnezium....ale brusko mi netvrdne...a dala mi ho preto ze mi vraj tvrdlo....a magnezium oddaluje porod, a to ja nechcem 😝 Inak co som sa dnes dozvedela? ludia po kostole donasaju mojej babke....vo vedlajsej dedine bol letny fest, a samozrejme ze moj muz nemohol chybat.....a s kym ze tam bol??? s casnickou ktoru po robote stale vyvaza domov, ozraty jak doga a vykrikujuc ze on je milionar a nikto ho nemiluje 😠 no mam totaaaalne dost.....humusak clovek to je...a ze odkial sa nabrali kondylomy

adelaine
27. jún 2010

ahojte zlatulky 🙂

@booklover moj lekar hovori, ze je to dobre, kazdu poradnu som viac a viac otvorena..
krcok mam skrateny, zmaknuty, minuly tyzden som bola na 2 cm otvorena,
v stredu mam dalsiu poradnu, ak vydrzim..tak som zvedava....
a na tych poslov si zvykam...je to neprijemne, ale aspon to ide pomalym tempom,
mozno na salu pridem fakt dobre otvorena a uz to nebude take tazke...

ja som magnezium brala od 35 tt na 2 tyzdne, aby sme zabranili predcasnemu porodu,
ale uz ho neuzivam...tiez som si nevedela predstavit, co budem robit, ked ho vysadim,
ale treba sa riadit ordinaciami, uz ho neberiem, lebo by som zase neporodila do vianoc 😒

ja som bola dnes o 04.00 , potom o hodinku, a zase o hodinku, lebo maly
zufalo kopal, asi bol hladny 😀 dala som si jogurtovy napoj a je klud doteraz...
normalne som sa dobre vyspala 😀 😀

inak, dnes bude nasa julovkova tabulka bohatsia o Lindusku,
mirka by dnes mala rodit, myslim na nu...dufam, ze sa ma dobre ...

paaani, kolko som toho zase napisala... 😨 😨

tinka349
27. jún 2010

@petzi vy mate slnecnu nedelu???? 😕 😕 😕 😕 zavidiiiiiim....u nas prsi a je zima....otec uz od vcera zapol v dome kurenie, zeby sme nepomrzli nahodou 😀 dufam,z e to slnko zo zapadu dojde aj na vychod 😅

maxara
27. jún 2010

Ahojte babulky,
tak to mame ale krasnu nedelu dnes.. ja som sa tiez dobre vyspala.. dnes mam poradnu niekedy poobede, tak drzte palce, nech je vsetko ok. Aj s tym tlakom. Teraz si meriavam a mam ho trochu vyssi aj s tabletkami, ale zatial nemam ani nohy opuchnute a ani bielkoviny v moci som nemala, tak hadam to bude ok..
Bohvie ako dopadla Petka z Irska, snad je vsetko ok a coskoro sa ozve 😵 . Pozeram, ze Allexa sa neozyva, Dugy tiez nie, no som zvedava. Mirka pisala, ze je v uz v porodnici, isla dnes na vyvolavacku, vraj pokojna nedela a s nou naraz prislo 5 rodiciek.. Tak Lumi, neviem, ci to tym splnom 😀 . Kazdopadne, vecer idem na tu poradnu, tak bud za nou zbehnem, ked bude este mimo saly alebo jej brnknem, ze co a ako.. Potom hodim info, ak si ma tam nenechaju.

este ma napadlo @denisse @merikac tie tabletky do umyvacky su rozne, nie vsetky all in one, treba citat, niektore su len dva v jednom a niektore su len stlaceny prasok. Nie je naskodu tu sol davat aj ked pouzivate tie all in one, hlavne ked mate velmi tvrdu vodu, ale samozrejme ju netreba riesit, ked mate tie 3 v 1 .. No a este co nam povedal ten ujo monter, ze ked si kupujeme pripravky, malo by byt vsetko jednej znacky a potom je to jedno, ci je to calgon alebo tesco.. Cize ak si kupim zvlast tesco prasok, lestidlo a sol, tak mi to krasne vycisti (inak schvalne som to vyskusala a som aj s tymto spokojna). Inak je to preto, ze napr somat a calgon maju ine zlozenie tych jednotlivych zloziek a moze sa stat, ze ked dam napr somat tabletku dva v 1 a k tomu tesco lestidlo, tak by som mohla byt sklamana, lebo by tam cosi bud chybalo alebo zle zreagovalo (aj to sa mi uz stalo)

booklover
27. jún 2010

@petzi ja sa mam fajn, stahy maternice som prvykrat a zatial aj naposledy zazila v 6 mesiaci, ked som to trochu prehnala s domacimi pracami. odvtedy som mala pokoj, hadam aj kvoli tym liekom, ale uz som ich vysadila, tak som zvedava. raz v noci ma nenechali spat bolesti v krizoch, ktore boli take cyklicke, ustupovali a vracali sa ako krce pri menstruacii. ale to tiez len jednorazovo, jednu noc. inak je to v pohode, kym netlacim drobca nejakou skrcenou polohou, tak vsetko ok. dnes vstaval skor muzicek, varil pre vsetkych obedik - vyborne lasagne - to je jeho domena 🙂
@bellablonde jooj, fajn, ze nepoznas tehotenske starosti a bolesti! 😉 ja sa snazim psychicky pripravit na porod a vravim si, ze kedze som 9 mesiacov nemala menstruaciu (ktora u mna znamena krcovite bolesti a odpadavanie je bezna vec), tak si to musim cez porod docerpat za ten cas 🙂 no som zvedava ako to zvladnem taku narazovu bolest - sice ma na to zenske problemy pripravuju od 11tich rokov, ale aj tak poslednych 9 mesiacov som uz na to asi pozabudla...
@adelaine no ked je dr. spokojny, tak je dobre. isto ta tie bolesti pripravia a potom nebudes tak v soku ako napr. ja 😉

maxara
27. jún 2010

@tinka349 aj my mame krasnu slnecnu nedelu 😉

maxara
27. jún 2010

Inak ja sa dnes citim mimoriadne dobre, od rana som uvarila tekvicovicu na kyselo a zapekane zemiaky co som si nejako domyslela, ze asi ako by to mohlo byt chutne.. raz som ich robila a ten recept som nikde nemohla najst, tak som si to len tak podla seba a su vy-ma-ka-ne.. musim sa pochvalit.. aj mm ma pochvalil, dokonca za odmenu zjedol aj tu tekvicovicu 😀 moc ju nemusi.. teraz sa idem nachystat a idem sa stretnut s mm kamaratmi, jeden prisiel z Prahy a zhodou nahod sme sa velmi zle minali aj s telefonatmi aj aktivitami a dnes je tu posledny den ☹ tak ale aspon ho idem vyobjimat ak na neho dociahnem a potom este druhy pride, ze rovno kukne aj toho a aj mna este double 😀 vlastne ma ani jeden uz nevideli aspon pol roka, cize s bruskom sotva 🙂 tak sa idem predviest

maxara
27. jún 2010

ale skor ako sa pojdem chystat, musim dopocuvat Nohavicu, nemozem sa odtrhnut od tohoto albumu.. musim mm vynadat, ze ho zapol 😀

maxara
27. jún 2010

heeej a vy ste sa tusim dohodli, ze ma budete ignorovat 😀 😀 😀 no pekne..

maxara
27. jún 2010

jaaaj no ja sa mozem roztrhat a vy ste vsetky v sukromnej? 😀 takze vidim, ze aj dugy je este kinder

adelaine
27. jún 2010

@maxara ale coby..ja som tu...len odbieham k hrncom 😀

maxara
27. jún 2010

@adelaine 😀 no ja to mam uspesne za sebou, len uz musim zachvilu prchat sa chystat.. keby ze takyto smrdko pridem k dokimu, tak ma pozenie.. dnes rano som totiz v sprche nebola, ze ved pojdem na obed.. 😅 no a mm sa dohodol s tymi chalanmi

maxara
27. jún 2010

@adelaine kedy mas poradnu? zajtra? nevies co alllexa? a katty? a katy?

adelaine
27. jún 2010

@maxara v stredu mam az poradnu, dufam, ze poslednu 😉
a o babach veru nic neviem, tak hadam su ok 😨
viem, ze katty mala nejake neprijemne bolesti, a odvtedy sa neozvala,
nemam na nich mob. cisla 😖

maxara
27. jún 2010

@adelaine oki, ved snad sa ozvu.. tak ja padam, tak snad vecer.. keby sa nieco udialo, tabulkove, tak dajte vediet pls 😉

tinka349
27. jún 2010

@maxara ako je ot mozne??? tu zima, po slnku ani slychu nie je... hmmmm

stanka33
27. jún 2010

Ahojte...

peknu nedelu vam prajem...
mam taky pocit ze rodit sa zacne vo velkom bud.tyzden a potom aj ten dalsi..
to by sme mohli byt na rade aj my ze maxi, bella, adka????

luminkasp
27. jún 2010

@stanka, to bude na rade aj luminkA 😉

luminkasp
27. jún 2010

@maxara, maxi, neboj, nenechaju, alebo ze by si aj ty bola splnovka a dala si to s mirkou? 😎

adelaine
27. jún 2010

...akurat kukam, ze na fore bola zalozena tema " rok 2012, rok nasho snazenicka"....
to sa da tak naplanovat ? sa mi to zda cudne volajako 😕 🤐

naty1976
27. jún 2010

Ahojte júlovky,tak mi už sme konečne doma od piatku. Užívame si domácu pohodu. Malinky je už OK. Gratulujeme všetkým novým maminám a bábätkám.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre