Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
5. feb 2010

baby ja som asi mimo ale ja sa ho uz neviem dockat..... zrovna vcera sme s muzom debatili o porode jak keby som mala uz zajtra rodit... 😀 som citala v mama a ja clanok o epidurale. kedze pri malej som ho nemala tak teraz vaham ci ano alebo nie. vy ste ako rozhodnute????? ja skor nie ako ano.... Ale ked by som mala mat nejaky brutal dlhy porod tak asi skor ano i ked tie vedlajsie ucinky na drobca ma dostali aj to ako tam babulky pisali ze pocitovali este dlho po porode bolest v oblasti vpichu........ no rozhodni sa ze jo?🙂)))

carrie84
5. feb 2010

Tak ja sa zatial tvarim, ze rodit nebudem. Mam s mm dohodu - ja babo vynosim, on ho porodi 😀 Ale predpokladam, ze ak bude mozne a bezpecne, tak budem chciet epidural ....

oacka
5. feb 2010

U nás v KE počasie OK. Snehu kopec, ale už nesneží,ani nefúka, no dnes ani veľmi nesvieti slniečko. Včera super svietilo.
Zrzulka, po tom sne sa už ja veľmi teším na malé! Bolo to také úžasné,konečne ho mať. 🙂 Stále rozmýšľam o tom,ako bude vyzerať. ja myslím,že sa bude podobať na muža a on bol také srandovné kučeravé dieťa. 😀 Ja mám zelenohnedé oči a muž neskutočne modré. tak by ma zaujímalo,aké bude mať oči dieťatko.

oacka
5. feb 2010

Aj ja mám ten časopis,ale ešte nedočítala celý článok, ja o týchto veciach dosť málo viem, ale vždy som si mylsela,že epidurál chcem, no radšej si to dobre prečítam.
máte niekto nejaké skúsenosti s výpočtami doktora Jonáša? Funguje to?

zrzulka
5. feb 2010

carrie ja by som mojmu muzovi skor opacne dopriala, aby dieta vynosil, ja uz som jedno vynosila 😀 Skoda ze muzi nemozu pocitovat tie krasne chvilky tehotenstva.... i ked teraz to beriem uz uplne inak ako pri malej stale su to kuzelne chvilky ....

Oacka aj ja si predstavujem ake bude nase babo, predpokladam ze ako mala tiez blondinka (blondiacik) s kuceravymi vlaskami a modrymi ockami🙂))))) ja aj muz sme modrooki svetlokozci takze ani nepredpokladam zeby malo byt ine i ked ja som vzdy tuzila po hnedookom snedom dietati.(no to by som si musela zobrat za manzela cernocha) ja sama som chcela mat hnede oci.... Co uz kazdy chce to co nema ..... tak to vo svete chodi....

oacka
5. feb 2010

ja sa hlavne na to teším - ako budem pozoroovať ten náš mix, že čo má po mne a čo po mužovi, pre mňa je to neskutočný zázrak,že to bude náš výtvoor!

karinnka
5. feb 2010

Ahojte 🙂 Tak rodit by so isla hned aj ja....Akosi mi to tak pomaly ide....juj 😉 Cele dni sledujem vecicky na nete a premyslam co a ako 🙂

Prve som rodila cisarskym,pretoze drobec nechcel klesat dole,tak premyslam ze ked mi odporucia znovu ci si mam dat tu polovicnu naarkozu to tnecitlivenie od pasa dole...mate tym niekdo skusenosti?Polovicke uz ani nevravim,nad cim stale premyslam lebo uz sa len smeje,ze som nedockava ako dieta 🙂 mna najviac desi to,ze budem musiet yt v nemocnici.....uffff ja nemocnice neznasam 😉 kebyze len tie 4dni tak oki ale kebyze dlhsie tak ma trafi 🙂 Bolesti sa nebojim to je uz najmenej.... 🙂

Este ma okrem inych milion veci napadlo,v com pojdu deticky domov z nemocnice?

kkubekova
5. feb 2010

Ahojte,

dnes som bola u doktora kvoli zlym vysledkom krvi a poslal ma na dalsie vysetrenia (samozrejme, ze u nas v menocnici maju plno, tak ma objednali az na stredu rano na testy - sono, krv a potom bude nasledovat amnio) - podla toho papiera co mi dal gynekolog pre odbornika, tak o downovom syndrome sa tam nepise vobec nic, ale mam riziko na defekt neuralnej trubice (1 v 410) - coz je horsie, lebo sanca na prezitie dietatka je 0% - bud sa narodi mrtve alebo zomrie tesne po porode ☹ tak som teraz na tom dost zle a cakam kedy sa vrai manzel z roboty, aby som sa nezblaznila - nastastie by mal prist okolo pol druhej

inak pocasie v BB je celkom fajn, nefuka, je 0 stupnov, zamracene 😉 pohoda

zrzulka
5. feb 2010

oacka ja skusenost nemam ale co som poznala baby vo forach tak niektorym vyslo, niektorym nie..... ja osobne velmi tymto veciam neverim.... ani liecitelom a podobnym zalezitostiam.

Oacka ja som zase pri malej chcela prirodzeny porod bez medikametov (vsak nakoniec sa mi to aj splnilo) Ale teraz vaham ze ci tu epiduralku ano a ci nie. Muz mi hovori ze vsak porod bude rychly , kedze pri malej som porodila za 2 hodiny od prichodu do porodnice ale ved to nie je pravidlo. Ak by som mala rodit 12 hodin tak asi si urcite dam ale ked citam tie negativa tak fakt sa neviem rozhodnut..... Myslela som ze je to 100% bezpecne, no ono zavisi od organizmu ako zareaguje.... napriklad jednej kocke od nas z temy nemohli pri malej pichnut a ani teraz pri druhom. 14 krat jej to skusali a nepodarilo sa.... Pisala ze to bolo to najhorsie na porode ☹

oacka
5. feb 2010

KKubekova, prosím ťa, nezblázni sa! Musí to byť určite ťažké,ale počkaj si radšej až na tie ďalšie výsledky, nestresuj seba aj bábätko dopredu. Všetky ti budeme držať palce,aby to boli len blbé skreslené testy! To sa často stáva. 😵

zrzulka
5. feb 2010

oacka este sa pozri na starych rodicov🙂)) bude to mix vasich oboch rodin🙂)) xixi

zrzulka
5. feb 2010

karinka zvyknes si, ja som rovnaky typ ako ty, ja nemocnice nenavidim... ja mam z nich vyslovene fobiu. No a pri malej sme si toho uzili viac nez dost.najprv 11 dni porodnica, potom takmer 2 mesiace nemocnica... kazde tri mesiace na par dni alebo aj na tyzden .... Aj teraz v marci idem len na tri dni a uz teraz sa na to psychicky pripravujeeeeeeeem 😒 Len aby bolo vsetko ok a stravili sme tam len tie 4 dni. Skoda ze u nas na SR nefunguje ambulantny porod..... 😠
A co myslis v com pojdu domov ako v obleceni????
S tym znecitlivenim nemam skusenost... ja verim ze aj tentokrat to bude prirodzeny porod....

luminkasp
5. feb 2010

kubekova neboj sa, neviem, kto ti dal az taku hroznu teoriu, tvoje babatko, aj keby to tak malo byt, co mas teda 1:410, urcite sa nepotvrdi a oni ti uz zrejme na sone to vylucia, lebo tuto vec vidno na sone, tak ta mozno ani na amnio neposlu. A to babatko ked sa narodi, tak ano, musi byt na vozicku, ale neboj sa. Mysli pozitivne. Ja cakam na vysledky amnio 😉

yoda_
5. feb 2010

Jooj, tak ja by som prijala aby snezilo az do marca, potom by mohla byt jar do augusta, potom jesen do novembra atd.. Alebo teda v juli a v auguste by mohlo byt par dni aj 27 stupnov. Samozrejme ovocie a zelenina by dozrievali tak ako doteraz.

luminkasp
5. feb 2010

baby, ja som mala vyvolavany porod, epi som odmietla a teraz chcem tiez rodit bez

oacka
5. feb 2010

My s mužom sme kópie našich rodičov! Typické produkty rodinnej genetiky. Ale výzorovo sme veľmi odlišní. Napr. moj brat so ženou sa na seba normálne podobajú,takže na deťoch ťažko určiť čo majú po kom,ale podobajú sa na oboch.
Moja kamoška mala spinálnu analgéziu pri cisárskom a dopadlo to príšerne. nevedeli jej to pichnúť,až z toho dostala záchvaty a týždeň o sebe nevedela, až po týždni na neurológii sa dala dokopy. Zas druhá to mala tiž a úplne v pohode,vedľmi si to pochvaľovala,že jej to super pichli. Ja sa toho pichania dosť bojím.
Neviem, zrzulka,ale z mojho okolia počúvam,že druhý porod býva úplne iný ako prvý. a vraj aj tehotenstvo.

carrie84
5. feb 2010

kkubek, tie testy su len orientacne - mozno odobrali krv v zlom tyzdni. Az amnio bude uplne presna. Ale verim, ze kym pridu vysledky, tak budes v riadnom strese. Jednej nasej znamej vysli zle vysledky (na downa), sla na amnio a to to uplne vylucilo. A maly je uplne zlaty - dokonca na moj vkus trosku prilis zivy 😀

karinnka
5. feb 2010

Tak som myslela ci treba drobcovi aj trochu hrubsi svetrik,ci bude stacit aj tensi a tak....pretoze deku nebude treba ci aspon tu zavinovacku?A mozem babo hned supnut do sedacky?

zrzulka
5. feb 2010

kkubekova drzim palce aby bolo babetko v poriadku, ja viem co su to za nervy.... ale skus byt kludna.... i ked ono sa to lahko napise ked ma clovek strach o toho maleho bezbranneho cloviecika..... posielam vela pozitivnej energie pre teba aj babetko!!!!!!

carrie84
5. feb 2010

Inak - na farbu oci si pockame este pol roka po narodeni babatka. Pokial viem, tak do polroka su vsetky babatka modrooke 😉 Teda - aspon myslim 😀

oacka
5. feb 2010

luminka,ty si bola na amnio?????? mala si zlé výsledky?

luminkasp
5. feb 2010

nasa bola hnedooka od zaciatku 😉

kkubekova
5. feb 2010

ach baby, verte mi, ze najradsej by som sa k tomu postavila racionalne (ako obvykle) ale nejako to nejde ... len furt revem ako male decko a hladkam si brusko a snazim sa samej sebe povedat, ze vsetko bude OK - nejako to nechapem 😢
asi mi sibe ...
citala som tolko clankov o tom, ze tie testy su nepresne a ze by ich uz mali zrusit pre nepresnost, ale ked rozum ma stale nejaky argument proti mne ... mam pocit, ze sme teraz nejako odeleny - ja a moj rozum 😒

manzel mi to urcite vytrieska z hlavy, len nech pride 😅

iluminka - citala som to na nete - myslim, ze uz by som mala prestat chodit na google a radsej nieco navarit

oacka
5. feb 2010

ano, carrie, majú také tmavé modré oči. teda aspoň moji synovci mali.

yoda_
5. feb 2010

kkubekova, drzim ti velmi silno palce, nech su tieto tazke dni do stredy tvoje najhorsie chvile z celeho tvojho tehotenstva, potom pride vysledok vysetreni a z nich nech ti padne velky kamen zo srdca. Hlavu hore, priprav si pekne sampanske, nech mozete tie dobre vysledky potom oslavit.

Co sa tyka epiduralky, ja som rozhodnuta, ze nechcem, vsetky zeny co poznam a rodili bez toho tvrdia, ze sice je porod namahavy, ale zvladnutelny. A ked drzis v rukach dieta, tak na bolest zabudnes. Tak ja im teda verim.

zrzulka
5. feb 2010

Karinka ono zavisi od pocasia. Predpokladam ze v juni/juli bude teplo. babetku obleciem bodynko s dlhym rukavom, polodupacky na to svetrik (ak bude chladnejsie) ked bude teplo tak svetrik ani nedam a ciapku tenku bavlnenu, pripadne nejaky klobucik. A urcite pojde v autosedacke domov.... Kvoli bezpecnosti... V sedacke ho prikryjem dekou (mam taku tenulinku bavlnenu)

Oacka mozem potvrdit ze toto tehu je celkom ine ako pri malej, tak som zvedava na porod!!!!
A ano ta genetika je zahadna vec.... mala je podobou do manzelovej rodiny a povahou skor do nasej....

erytrea
5. feb 2010

kkubekova drzime Ti silno palce aby Ti to vsetko dobre dopadlo, a posielame Ti vela vela sily...... my zeny sme silne a dokazeme toho vela aj vydrzat aj prezit, neboj bude to dobre.....

baby uzite si vikend, vsetky vas pozdravujem, za chvilku vyrazame ideme so svagrovcami na ples 😉 tak sa uz aj trosku tesim 😵

a to co som pisala nedavno ze nieco uz citim tak uz teraz viem ze su to pohyby 😵 😵 😵 😵 😵 😵 kazdy vecer aj v priebehu dna sa babo ozyva je to uuuuuuuzasnyyyyyy pocit 😵 😵 😵 😵 😵 tak vzdy vecer hodime maly pokec 😵 😵 😵 😵

v pondelok idem konecne na sono uz sa neviem dockat 😉

kkubekova
5. feb 2010

Baby, dakujem za podporu 🙂

zrzulka
5. feb 2010

kklubekova skus celkom iracionalne verit tomu ze to bude dobre.... viera dokaze zazraky.... zial nic ine ti v tejto chvili ani neostava ked to musim tak kruto napisat.... ja verim ze to bude dobre.... musi byt!!!! vsetky ti drzime silno palce....

maxara
5. feb 2010

kkubekova - je to strasne, co prezivas, ale teraz je mimoriadne dolezite mysliet pozitivne. Skus si to rozmenit na drobne a zamysliet sa z druhej strany... Mam na mysli, je to len predpoklad, ze 1 zo 410 deticiek maminiek s krvnymi vysledkami ako mas ty sa narodi s nejakou poruchou neuralnej trubice... Tak preco by to malo byt zrovna tvoje, hm? Pekne ho pohladkaj a prihovor sa mu, uz ta predsa pocuje a povedz mu, z bude krasne zdrave, s hustymi vlasmi a dlhymi mihalnicami a zaspievaj mu... rozhodne sa ukludni a neplac, nesmies si to ani pripustit... to a keby nahodou, tak tie poruchy su rozne, od lahkych operovatelnych az po nezlucitelne... ALE !!! som presvedcena o tom, ze to nie je tvoj pripad... to by si urcite mala vyssi predpoklad. MUSIS VERIT a mysliet na pekne, dobre veci...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre