Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

carrie84
6. sep 2010

@zrzulka - moja svokra je farmaceutka a vcera mi povedala, ze skodlivy vobec nie je. Ze by bolo horsie nedavat nic - je tam len ten "problem", ze to ma divny zapach pri kontakte s tou gumou na kvapatku. Ale nic ineho. Ja som to skusala, cuchala, ochutnala - a nejako sa mi to nezda divne .... A viem, ze svokra svojho vnucika lubi a nic zle by mu nedala. Este aj plienky zakazala kupovat ine ako pampersky (aby sa nahodou nevyhadzal alebo nezaparil) 😀 😀

zrzulka
6. sep 2010

@merikac dik uz som to precitala som idem spatne kuknut par stran lebo ja forko absolutne nestiham.... 😝 😒 😢
no neviem aj z toho nemam dobry pocit ja davat nebudem, ved aj teraz davam tak raz ci dva krat do tyzdna ked si spomeniem... nemam dobry pocit z umelych vitaminov, radsej som maleho "slnila" horsie to bude teraz cez jesen a zimu

zrzulka
6. sep 2010

@carrie84 jasne aj v tom clanku uvadzaju ze skodlivy nie je a deti nie su v ohrozeni zdravia... ale preco ho potom stahuju????.... no neviem podla mna len nechceli vydesit maminy tak opatrnne okolo toho... inak jaka haluz ze mna vzdy lekarka vychvali ako vidiet ze mu davam poctivo vigantol a az tak poctivo to nie je. nenapisem ze nedavam vobec to nie ale nie je to kazdy den

zrzulka
6. sep 2010

inak aj s tymi rotavirusami... najprv som bola 100% presvedcena ze dame , uz mame prichystanu aj vakcinu v lekarni, v piatok mal mat 1 davku ale jak som nasla par clankov na nete tak uz som az taka presvedcena o spravnosti ockovania neni....ja fakt neviem v tychto veciach rozhodovat... je to tazke. jasne ze vsetky chceme pre svoje deti len to najlepsie tak je to potom tazkeeeeeeeeeeeeeee

nina88
6. sep 2010

zrzulka ja nedavam vigantol vobec, ani zaockovat som ho nedala a do roka ani nedam, ani povinne. Je to svinstvo! Ale kazdy ma prav o svojom dietatku rozhodnut...

oacka
6. sep 2010

@zrzulka dík za povzbudenie,baaby, ale vaše deti ho od vás nedostali,nie? ja ju hrozne olizujem,ale hrozne, v kuse ju bozkávam, ja bez toho neviem byť... a včera sa mi urobil kútik...už ju nesmiem bozkávať...kútiky sú z nedostatku vitamínov????
ja dávam vigantol pravidelne, vraj to v našom pásme deti potrebujú,aby im narástli kosti, či čo.

tinaki1275
6. sep 2010

dievcata ako to stihate? nestiham citat..a este som v pyzame...mali sme rusnu noc,tentokrat kolika zacala o stvrtej rano...des..ledva chodim..my v grecku vitamin D nedavame,mame nastastie dost slnka 🙂 ..ale ak by mi doktorka kazala,dala by som..ozaj aky mate nazor na homeopatika? uvazujem pouzit Colocynthis na koliku,Sab simplex nerobi nic a ani caje, a ni masaz pupikom, zda sa mi ze sa kolika kazdym dnom zintenzivnuje... ☹

luminkasp
6. sep 2010

@tinaki1275 ja stiham, neboj, najdes system

mna taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak mala vytocila

carrie84
6. sep 2010

Tak v rotavirusoch a ockovaniach mam ja zase jasno .... Dam zaockovat na 100%. Ano - moze byt reakcia - ale podla mna je lepsie zaockovat. Kamoskin maly mal tie hnacky a bolo to strasne ☹ Pri Dankovi to riskovat nebudem.

carrie84
6. sep 2010

@luminkasp - a co vyviedla? 😀

luminkasp
6. sep 2010

tak chcela ist do parku, tak sme sli, lenze na ulici stretla kamaratky, ktore do parku ist nechceli, keby ste videli aky cirkus tam vyviedla, hodila sa na zem a jacala, vsetci ludia po mne pozerali, no ..., a nebolo toho, kto by s nou pohol

luminkasp
6. sep 2010

baby co je ten vigantol?

maxara
6. sep 2010

Dobre ranko,
tak moja Ninka od rana ranuceho vymyslala a az teraz zalahla, ked som sa ja zobudila.. ☹ 😀 potvroka jedna.. asi chcela, aby mama pozehlila.
Vcera ma vecer zase zachvatil zachvat, ale nastastie az po kojeni, ked Ninka uz zaspavala, tak som si supla Algifen a hned to preslo, uff.. uz som definitivne rozhodnuta ist, lebo vcera som nejedla nic ine, len overene veci a aj tak.. tak teraz uz ani neviem, co z toho bolo to drazdive, ked doteraz to bolo ok ☹ asi je to stale horsie..
@adelaine super fotecky 🙂 tm ma talent 😀 to je celkom aktualne teraz ked to mame na dvoch programoch. Suhlasim s Tuti, ze ma ine oko, ja ho tiez ako tuti ine nemam.. ☹

@monline plne suhlasim s tebou o tom chlapcekovi.. podla mna az taky dobry jackson z neho nebol, ani vrchom, tak neviem ci ma zrovna talent.. alebo len vozicek.. chapem rodicov, ze su na neho hrdi, ze sa snazi postavit, ze mozno raz bude takmer "normalny", ako ini ludia, ale to nie je talent.. cize nech ide do modreho z neba, ale nie sem...

@mojalili tretie??? supeeeer, mozno budeme naraz tehulkovat 😀 lebo ja chcem tiez babo este aspon jedno a tiez nie prilis daleko od Ninky.. aj ked neviem, kam ho pojdem porodit 😖

mojalili
6. sep 2010

@zrzulka LEn pri slneni pozor na priame slnko, jedna pani u nas davala maleho na slniecko, ze ved slnko je zdrave a on zo slniecka oslepol....dnes je z neho velky chlapec a bohuzial s bielou palickou.....

nina88
6. sep 2010

Najhorsie je,ze mnohokrat je to co vyvedie vakcina v tele ovela horsie´, ako samotna choroba, len ludia su neinformovani, ale nebudem sem vnasat inu temu, kto chce si o tom prestuduje co najviac...
Bola som na pochybach co s tym vitaminom D, ale este som to az tak neriesila, lebo Slnka je dost, ale teraz som este viac ked vyslo to stiahnutie... Ach keby clovek vedel,co je najlepsie... 😒

mojalili
6. sep 2010

@luminkasp VItamin D 🙂

@maxi - veru tretie by som aj prijala, ale az do rodinneho domu, sem nie, odmietla som 😒 takze tak o pol roka ci rok urcite uz 🙂

maxara
6. sep 2010

@carrie84 ja tiez koketujem s tou myslienkou, dat ockovat proti rotavirusom.. aj sestrin kubo to mal a teda nic moc..

a vigantol.. 😖 ked si spomeniem dam.. ale co sa stane, keby som nedavala?

maxara
6. sep 2010

@mojalili no o pol roka, o rok, to je akurat.. 🙂 akurat sa zacat nechranit.. asi tak.. zacneme sa snazit, keby to nevyslo takto samo, az ked bude mat Ninka tri roky

luminkasp
6. sep 2010

@mojalili dik za objasnenie, tu sa vitamin D predava ako D 😉 , ale my teraz neberieme

oacka
6. sep 2010

k tomu vitamínu D - vigantolu- moja dokina povedala,že ak má mamička denne 20 min prísun slniečka na holú kožu ramien a dekoltu a kojí,tak to bábätku stačí. lenže to bolo v lete, teraz v tomto hnuse počasí asi nie. a deti do 6 mesiacov sa vraj vobec nemôžu dávať na "otvorené" slnko s holou kožou. ja som si pre moju mesačnú išla pýtať do lekárne opaľovací krém pre istotu a pozerali na mňa ako na debila... že ona nemôže mať nič na slnku a krémy sú až od 6 mesiacov... 😝

tinaki1275
6. sep 2010

@luminkasp to mi pripomina moju neter 😉)ta si hadzanim o zem vynucuje vsetko ,hlavne posledne 2 mesiace,ma 2,5 roka a zistila ze u babky to funguje...ale u mna a jej maminy nie,celkom zaujimavo to vyzera ked sme niekde v meste a vstrede ulice zo sebou mrskne o zem a my sa tvarime ze nic a pokracujeme (samozrejme pomaly a nespustame ju z oka)...mali by ste vidiet tie tvare vydesenych grekov ze co to za matku .... 😀

carrie84
6. sep 2010

Baby, vy ste blaaaaazni 😀 Ze dalsie babo 😀 😀 😀 Mne staci jedno, ked ma bolenie bruska - ale tak aj my sme sa uz s mm bavili, ze kedy spravime dankovi surodenca 😉 Len este neviem kedy. Dnes som bola na kontrole po 600nedeli a dr. potvrdila moju teoriu, ze som zosita ako vysivany obrus 😒 😠

@maxara - maxi, my ideme ockovat. Ja som tiez citala vela veci o negativach ockovania, ale pre mna stale prevladaju pozitiva. Nas ako malych tiez ockovali a v poho. Nemozem stale len ocakavat negativa - u mna to totiz funguje tak, ze ked cakam nieco zle, tak sa to stane. Ak maleho nedam ockovat, urcite to dostane, ak ho zaockujem, nic mu nebude 😀 😀 😀 I ked - podla toho, ako mm Danka zapil, tak maly nema narok ani na nadchu tak do 18tky 😀

tinaki1275
6. sep 2010

@luminkasp ty to tiez nepostrebujes,v stredomori nam to nedavaju ze mame dost slnka.. 😉

mojalili
6. sep 2010

@maxara No ja neberiem antinu, manzelova viera (podla mna blbost ale co uz) to vraj nedovoluje... 😒 🙄

@luminkasp vy tam mate slniecka a slniecka. 🙂 Doktor bral Dankovi aj krvicku na krvny obraz, lebo sa mu zda bleducky - on aj je oproti mne ci Lili, ale vsetko je OK, no proste som ho chranila pred slnieckom cez leto...🙂
@carrie84 ja som snad po 1200 nedeli a este som nebola na kontrole, ale v stredu idem. Sestricka sa smiala, ked som sa objednavala, pri slove "nestiham" 😀

merikac
6. sep 2010

babule,,,aky mate nazor na toto?? je to dojimave,,len neviem, ci aj pravdive http://www.najmama.sk/clanok/225436/zazrak-mrtv...

tinaki1275
6. sep 2010

@oacka su aj kremiky pre mensie baba,ale asi na slovensku nedostat...ja mam od Buebchen mliecko,ma ochranny faktor 70 ,ale mam aj specialne akoby male plachty co maju UV faktor50 az 70 s tym zakryvam kocik ked ideme von cez den...ale aj tak mala bola na slniecku uz po tyzdni ,chodili sme na kontrolu do nemocnice po porode kazde dva dni prve dva tyzdne(mala som inkompatibilitu RH a mali obavu po porode ci neutrpela anemiu) a uz len opreniest z domu do auta bola na slnku 5minut a aj viac obcas a to sme mali 40 stupnov... 🙄 a uz si asi zvykla ,boli sme uz aj 2x na plazi minulytyzden po hodine,samozrejme vecer o pol siestej a ona bola v tienu ale slnko sa aj tak odraza aj od piesku ..

carrie84
6. sep 2010

@mojalili - tak ja som sa dnes strasne smiala u dr., ze dalsia kontrola za 1/2 roka za rok .... nezvyk, ze tam nebudem chodit kazdy mesiac 😀 A aku ma manzel vieru? Teda, ak sa mozem spytat 😉

merikac
6. sep 2010

@carrie84 to bolo pekne o tom nenarokovani si na nadchu 😀

luminkasp
6. sep 2010

@tinaki1275 no hovor mi nieco, nasa uz take obdobie mala, potom ju to preslo a teraz zas, a reve ako keby ju z koze drali 😠

luminkasp
6. sep 2010

@oacka aj tu su aj kremiky na skor ako 6 mesiacov, ja davam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre