Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
8. sep 2010

@aalexis007 🙂 urcite je to v poriadku, kazde babo pribera svojim tempom

@lenkaaninka @petrap001 ta fama, ze kazde tri hodiny ma babo papat je len prekruteny fakt, ze kedysi, ked boli v porodniciach babatka na novorodeneckom zvlast a maminy zvlast na gynde, tak sestricky nosili babatka kazde tri hodky, lebo inak sa to nedalo.. nedalo sa, ze ked zaplace.. skratka ich naraz vzali, odniesli a naraz zase ulozili.. a vraj si take male babatka na to rychlo aj zvyknu.. no a moja sestra mi to hovorila, ona je sestricka na detskom kardiocentre a oni inu moznost nemaju, len vsetky deti raz za tri hodiny naraz (resp relativne postupne) nakrmit, ulozit spat a zase..

maxara
8. sep 2010

ale aj sestricky odporucaju, dat ked ma chut.. ja to tak tiez robim, niekedy aj kazdu pol hodinu 😒

maxara
8. sep 2010

no a to, ze oni davaju kazde tri hodiny je zase odpozorovane, ze priemerne sa takto novorodenci sami budia 😉

meruska
8. sep 2010

@alllexa ja kojim cez den skoro na minutu presne kazde 2 hodiny akoby mal v sbe budik alebo co 🙂...malokedy potiahne spanok dlhsie, snad cez obed si da dlhsieho slofika ... ale podla mna je to normalne....vobec sa ani nezamyslam nad tym zeby mal pytat kazde 3 hodiny

lutsine
8. sep 2010

@petrap001 mas super farbu vlaskov 🙂 aky je to odtien,ide krasne k ociam.

maxara
8. sep 2010

@merikac ja som mala rovnake pocity, ked som ten kocik kupovala.. tiez som pozerala drahsie, resp znackove, ale sa mi zdali vanicky malicke.. ☹ a tento ma jednu z tych vacsich.. uvidim aka budem spoko s tym sportiakom..
Inak suhlasim s tym, ze teutonka je naozaj aj krasny aj detailne prepracovany kocik a teda aj preto drahy.. ale zial su aj niektore drahe shity.. 😠 a potom sa vyznaj

tinaki1275
8. sep 2010

@lenkaaninka tak tot vam maminam s viacerymi detmi nezavidim ,to je ako domino ,ma to jedno apotom vsetky ..prajem rychle uzdravenie..

maxara
8. sep 2010

VIGANTOL - no mne povedala, ze sa stahuje z trhu, ze vsetky sarze, co sme tu napokon rozoberali vcera ci kedy a povedala, ze sa nemusim bat, ze ked teraz vysadime, tak sa urcite nic nestane.. ale ja si myslim, ze kedze vydali ten predpis len na urovni distribucie, cize nevaruju spotrebitelov, tak to nebezpecne nebude..
ALE na druhej strane, nechcem do Ninky pchat hovadiny, tak ked mi dr povedala, ze netreba, tak davat nebudem a uvidime o mesiac, ci nam da jednorazovu vyssiu davku, alebo ci uz bude vycisteny ten vigantol naspat v lekarnach

strasska
8. sep 2010

Ahojte,
tak idem sa vyzalovat...okrem toho, ze sme vsetci usopleni, vatane Julky. Vysavac u nas fici kazdu chvilu, ludia si budu mysliet, ze gruntujem aj pivnice abo ze mi sibe 😅.
Tak vcera sme boli na poradni a na kontrole na rehabke a Dr. som vravela, ze teda sme cvicili iba dva tyzdne, lebo po ockovami TBC je 10-14 dnova pauza...a Dr. bez toho aby sa na malu pozrela, zavesila, ze to tam urcite nebude ziadne zmena, tak ze ju ani nemusi vysetrovat. Potom ju sice zbezne pozrela, ale stale opakovala, no nic, tak to zacnete odznova cvicit, to tam ani nemoze byt ziadna zmena. Takze vysetrenie trvalo asi 2 minuty, a verdikt bezo zmien.
Som bola riadne nasrata, samozrejme viem, ze to este nie je uplne ok,ale ja vidim, ze zmeny su...
☹ ☹ ☹ ☹ ☹
A stav po poradni: vcera sme mali presne 2 mesiace a mame 4800/58cm 😉

strasska
8. sep 2010

@maxara inak nam Dr. povedala k Vigantolu povedala, ze mam davat nadalej..

maxara
8. sep 2010

@strasska 😕 no toto.. to je nejaka krava nie?

strasska
8. sep 2010

@maxara hej, nasa cvicitelka 😀 mi povedala, ze spravy su podla toho ako sa vyspi 😠
Ale strasne ma to stve, lebo ja ju trapim 3x denne a ma desi, ze by Dr. mohla mat pravdu ☹

maxara
8. sep 2010

@strasska 🙂 ano ja viem, ze sa moze davat, ale pravda je, ze na to skor pravidelne zabudam ako ho davam, takze som aj rada, ze to ma moja dr napamati
ta krava bola k tej rehabke 😉

maxara
8. sep 2010

@strasska 😒 😠 ako niektori profaci na mojej vysokej

tinaki1275
8. sep 2010

@strasska no to je sranda moja je tiez narodena 7.7. amala vcera vahu 4740 a 58 cm..to to mame zduplovane..🙂)
aky problem ste mali ? co ti mala dok skontrolovat?

strasska
8. sep 2010

@maxara teraz ju vkuse pozorujem, rozmyslam, ze pridam a budem cvicit 4x
ona uz sice pasie konicky pekne, ale stale ju ta hlavicka taha na stranu, takze sa prevrati.na brusko. Vraj ju tak nemam davat, lebo si posiluje tu silnejsiu stranu,
A ked ju Dr. tahala do sedu, tak hlavicku nedrzala ☹

strasska
8. sep 2010

@tinaki1275 v brusku bola Julka natocena na stranu, takze ma na tej strane tuhsie svalstvo, treba to rozhybat

strasska
8. sep 2010

@tinaki1275 ano uz som si vsimla, ze mame rovnake deturence, len my sme vystartovali z 3400/50

petrap001
8. sep 2010

@lutsine 😀 dakujem pekne,ale to by si ma mala vidiet teraz.ako z piateho elementu 😀
@maxara to akoze vazne s tym vigantolom??? to mu nemam davat alebo co? 😕

lenkaaninka
8. sep 2010

no malý mal 20.8. 4700 gramov cvalík 🙂 a s tým vigantolom ja som ho samovolne vysadila aj pri detoch aj teraz dávam maximálne dva krát do týždna...
@strasska aj vys te usoplení??? no paráda ozaj toto počasie na hovado

@tinaki1275 dakujeme dufam že to prejde rýchlo lebo ozaj mám strachu už aj mna hrdlo bolí 🙄 máme sirupy doma na laryngitídu teda kalciový a sinecod ...svokra som vyslala do lekárne ....chvalabohu nemá horúčky čo býva málokedy pri tomto ked sa to chytí v začiatkoch a ráno mi vravela mama bolí ma hrdlo ale nekašlem tak som jej dala cumlacie do školy a prišla no hrúúúza ...v škole lietali na telesnej ani sa neprezliekali čo nechápem lebo maju v škole úbory na TV a všetci spotený a už je to poriadené...

strasska
8. sep 2010

@lenkaaninka hej sople az hroza, najma Misko, ja uz asi koncim a dufam, ze Julka sa nerozbehne a ostanem pri tomto decentnom variante

lenkaaninka
8. sep 2010

@strasska aj ste mali horúčky?? či nie??

maxara
8. sep 2010

@strasska a ma to julka take moc stuhnute? lebo aj ninka bola viac doprava a doteraz sa otaca primarne napravo, ale dr mi na to nicd nepovedala.. aj ked ked ju otocim tak neprotestuje...
mam tu monterov, tak odbieham

maxara
8. sep 2010

@petrap001 s vigantolom je ten problem, ze vsetky sarze od neviem kedy su "kontaminovane" nejakou zluceninou, ktora pri kontakte s gumenym kvapkatkom zapacha, ale to by mal byt jediny problem. Nie je vraj zdraviu skodliva ani nic. preto len stahuju z lekarni a idu ho cistit a nerobia ziaden poplach. takze je skor na tebe, ci budes alebo nebudes davat, ale ak nie, tak na to potom mysli a povedz dr

maxara
8. sep 2010

inak baby, mm oddnes zacal chodit na CINSTINU 😲 vraj nevie co so sebou..v pondelok navrhol, ze co ja na to, ze by sme spolu chodili, co ma nadchlo a vcera mi pisal cez den, ze dnes zacina kurz.. no ja nemam co s ninkou a mam pred sebou tu operaciu.. takze.. ☹ zase som bokom ja

maxara
8. sep 2010

a dnes som sa musela rehotat na takej trubke lekarnicke.. dr mi dala na ninkine licka holtov krem, isla som do lekarne a taka mlada, ze : "holtovy krem??? 😲 " velice sa cudovala, ale nasla ho, tak mi ho dala a precitala pouzitie z pocitaca, ze: "vraj ten krem mate natierat zvonka.. 😕 " a tak sa pritom prekvapene zaksichtila ako ten smajl.. no hadam si nemyslela, ze budem ninkine vyhadzane licka natierat zvnutra?! 😀 😀 😀

tinaki1275
8. sep 2010

baby ja som si tiez vsimla ze nasa mala uprednostnuje mat natocenu hlavicku na pravu stranu ,ked jej ju otacam na lavo tak ako kedy ju tam necha ale vacsinou si ju otoci nazad na pravo ..mam sa zacat obavat ?doktorke som to zabudla povedat.. 😠 mala som kopu inych otazok ...

lenkaaninka
8. sep 2010

mne malý pravidelne otáčal v postielke hlavičku na pravo aj to trošku vyležal a hneval sa ked som mu pretáčala hlávku nalavo ale podkladala som mu plienku pod pravu stranu a tym pádom ju neotočil a teraz už v pohodke na obe strany ale trvalo to nejaké dva týždne kym si zvykol

@maxara no ktovie čo si v tej chvili myslela ako asi nevedela čo ti dáva

lenkaaninka
8. sep 2010

@maxara cica tak pomaly s ryžou aby to na nom nezanechalo následky 😀 😉

petrap001
8. sep 2010

@maxara tava 😀 ja som tiez vcera mala stastie na taku blondinu lekarnicku.pytam od nej fenikelovy cajik bez sladidiel a vsetkych tych blbosti.a pyta sa ma ze kolko ma maly.a ja ze 2 mesiace.fajn dala mi caj,idem von a pozeram ze od ukonceneho 6.mesiaca 😕 no idem spat a ukazujem jej co mi dala.a ona ze kolko ma maly?? a je za 2 mesiace.a zacala citat co to obsahuje.a vravi,to mu mozte dat,hej mozte,nic take tu nieje.????? no sa jej pytam ze ten 6 mesiac,ci je tam zo srandy napisany akoze.a ona len cumi na mna ze co ja vlastne od nej chcem.tak som jej povedala nech mi laskavo da caj pre dvojmesacne dieta.tak dobre ze ju netrafilo.krava jedna.a v lekarni robi.mlada pipka,asi ju tam dohodil otecko 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre