Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
6. okt 2010

@lulu1983 😀 prid.. teraz je zalezeny, ja mam po nalade od rana, som oduta a nebavim sa s nim.. pekny den, ze?

cigaretka5
6. okt 2010

@maxara ja celkom nerozumiem aklo ta moze chlap buzerovat k cinnosti. sakra sak ste partneri a nie je on tvoj optec a tz jeho decko? nie?

zrzulka
6. okt 2010

@maxara joj toto si chlap nikdy neuvedomi, moj sa tiez obcas ku mne spraval akoby som travila cele dni na pc ale ked som mu prehovorila do duse "sklapol" teraz si uz nedovoli a ked vidi ze napriklad sa mi kopi oblecko na zehlenie schyti zehlicku a ozehli... no hadam nie som sluzka 😀 vzdy mu pripomeniem koho si bral za zenu 😀 😀 😀 na chlapov treba tvrdo Peti.... nedaj sa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉
joj ale aj ja som na nervy z malej a to total.... sa prastila do hlavy a riadnu hrcu tam ma tak stresujem jak psychopat..... az mi je do placu, muz ze netreba s tym ist k dr ale co ja viem... moje zlaticko... je jak z divych vajec... ja uz nevlaaaadzem s nou drzat krok 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 tak si to vycitam tu hrcu.

zrzulka
6. okt 2010

@lulu1983 vdaka za kompliment, potesi 😀 ja som bola vzdy na ne hrda i ked ako decku sa mi kvoli nim aj posmievali, vraj ci nam doma zateka 😀 😀 😀 alebo ze zlatovlaska ci pipi dlha pancucha.... 😉
jaj alebo niektori sa tahali za usi tusim aby nemali rysave deti, co som nikdy nechapala.... co je take zle na rysavych vlasoch????asi si ich ludia spajaju s erou bosorakov a carodejnic... fakt som to nikdy nechapala.....ludia vo vseobecnostio nemaju radi ked je niekto "iny"...

noemarta
6. okt 2010

@kafoditka pekny uuuces, kockoska si 🙂
@maxara pocuuuj, to sa mi az verit nechce, ze tvoj mm vie byt taky, ved on je/bol take slniecko vysmiate. 😕
Tak mu daj fernet nech sa ukludni, asi ma svoje dni.... 😀

lela1809
6. okt 2010

@zrzulka zrzulka to si nemas co vycitat... ved sa mozes na sekundu inde pozret a taky drobec hned nieco vyparati... segrin maly si rozbil hlavu o stol, lebo robil kotrmelec ...si vies predstavit segru ked jej volal byvaly aby prisla na pohotovost... 😲 ale ked to tak vezmes to sa mohlo stat kludne aj nam alebo segre...ved taky drobec stal nieco objavuje... tak ju len nedavaj spat a ak to nema rozseknute tak lekara si myslim nemusis riesit ak neni malatna alebo nieco take...

@maxara juj maxi to si nevsimaj 😉 ma proste zly den a asi sa pokusal to vybit na tebe.. ale NEDAJ sa 😀 aj tak je najlepsie ze nech si ti chlapi hovoria a robia co chcu aj tak si to urobime ako my chceme 😀

no my sme sa vybrali doobeda na prechadzku 🙂 Laurinka zaspinkala tak rychlym krokom domov ze nech nieco porobim.. a ti sikovni ujovia co robia kanalizaciu nam tu zablokovali vchod tak s riadne plnym moc.mech som stala pred domom a cakala kym sa posunu... 😠 a samozrejme ze hned ako som pristavila kocik na terase tak krpec pozeral z kocika s velkym usmevom 😖 a uz som dorobila...potom ma riadne vycucla 😅 a po hodke rozpravania zase zaspinkala...tak som nalozila pracku a spratala a mam pokoj kym sa zobudi drobec... potom nabehne kolotoc placu a rychle kupanie, masirovanie , papanie a spanok a uz bude osem 🙂 a dalsi den za nami...

lulu1983
6. okt 2010

@maxara - v tomto som podobna ako tm, tiez najprv musim mat vsetko hotove a az potom moze prist zabava, je to hrozne, lebo ludia ako ja si vedia sami pokazit tolko peknych veci nezmyslamy.
@zrzulka: ja som nekonecne verila do poslednej sekundy, ze budem mat rysave dieta, ale v nasej rodine nie je jediny rysavec siroko - daleko 😉 AAAALE stale mam nadej na rysave vnucatko 😀

lulu1983
6. okt 2010

krasulky mam otazku, uz mate s vasimi detickami vybudovany cez den staly rezim? Ako s nimi travite cez den cas? Poucte ma prosim niekto, ja tu nemam siroko daleko nikoho, kto by mi poradil a mam pocit, ze staranie sa o babatko je pre mna stale velka neznama 😒

denisse
6. okt 2010

@maxara
vitaj v klube 🙂 ja mam presne takeho muza .. som z toho uz obcas na prasky, on sa nedokaze ani najest, kym ma pred sebou nejake povinnosti .. hoci len blbe vynesenie smeti, co trva 5 minut ...
ked sa odnekial vratime, mozeme byt na smrt unaveni a hladni, ale on MUSI najprv vybalit, aby sa mohol v klude najest a oddychnut si ... neznasam to ...
myslim, ze pocas tych rokov co sme spolu, sme nasli nejaku zlatu strednu cestu ... ale uplne clovek z povahy nevytlcie ani to jeho, ani to moje ... tak sa obcas kvoli tomu chytime ... 😝
@zrzulka
nasa nela sa vcera u svokrovcov skotulala dole kamennymi schodami ... nikto to nevidel, nasli sme ju lezat na bruchu pod schodami a strasne plakala, ani nebola schopna nam povedat, co ju boli a co sa vlastne stalo ... sme sa aj bali s nou hybat najprv, ale nakoniec sme z nej dostali, ze sa nejak skotulala a buchla si hlavu, nic viac .. tiez ma trosku hrcu, ale nic ine, tak sme sa ukludnili ... tak snad ani miske nic nebude, deti sa nedaju uplne ustrazit .. ale zlakla som sa teda riadne ... verim, ze aj ty ...

alllexa
6. okt 2010

@adelaine - moj bol v bielom, v takejto supravicke, je to na tej stranke dost lacne:
http://www.avapro.sk/avapro/eshop/1-1-Kojenecke...

lulu1983
6. okt 2010

@alllexa : jeeej, to je chutne, misko musel byt na zjedenie 🙂

alllexa
6. okt 2010

@zrzulka - no viem si predstavit, ako si sa musela zlaknut, ale nevycitaj si, to sa stava, aj mojmu synovcovi, ktory ma 2 a pol roka, tak si udrel hlavu do stola a museli mu to dokonca zasivat. A pritom v tej miestnosti boli traja ludia, co na neho davali pozor...
Dokonca mi manzelova teta, ktora je detska lekarka, povedala, ze sa stretla s kopec pripadmi, kedy male babatko spadlo! Ze sa to stava dost casto, ale ze nikdy sa ziadnemu nic vazne nestalo.

alllexa
6. okt 2010

@lulu1983 - 🙂 len ma mrzi, ze nemam taku fotku z krstu, kde je vidno cely a nie len v kociku.
Co sa tyka toho rezimu - my to mame tak, ze v podstate sa prisposobim jemu, ked chce jest alebo spat, ale doobeda pravidelne chodievame na prechadzky a potom vecer ho spat davam okolo jedenastej, lebo skor mi nezaspi. To su take dva pevne body. A rano tiez podla toho, ci este po takej siedmej zaspi alebo nie. Ked nie, tak vstanem s nim.

denisse
6. okt 2010

@lulu1983
aj pre mna ... a ked nahodou mam par dni pocit, ze uz mame rezim, tak pride zmena 😉
my vacsinou vstavame okolo 8.30, do 9.00 sa prebalujeme, hrajeme ... okolo 9 kojim ... potom sa snazim naranajkovat, trosku poupratovat, pripadne si pripravit nieco na obed (to vsetko za predpokladu, ze mala ma dobry den a vydrzi v lehatku kukat na mna, alebo pod hrazdickou - ak nie, tak sa jej venujem, kym nie je unavena) ... okolo 10 sa ju snazim znova uspat ... spi vacsinou pol hodiny a potom sa zase hrajeme ... dalsie kojenie cca 11.30 ... okolo 12.30 zase ide spat, znova tak na pol hodky az 40 min ... okolo 14 znova kojim ... medzi kojeniami, ked nespi, tak sa s nou hrajem, alebi ju nosim v lehatu vsade so sebou a snazim sa nieco porobit ...
okolo 15 vyrazame vonku bud len tak, alebo po nelu do skolky, alebo na nakup . ... kde sme cca hodinu, ak je dobra a vydrzi ... okolo 16.30 znova papa ... a potom zase okolo 19 ,,, medzitym sa hrame a este raz pol hodky spi ... medzi 19 a 20.30 je to najtazsie, niekedy mi este na 20 min zadrieme, vacsinou sa jej musim velmi venovat a okolo 20.15 - 20.30 ju kupem, potom hned kojim a snazim sa uspat, co niekedy trva pol hodiny (vynimocne), vacsinou hodinu az dve ... takze potom idem okamzite spat s nou, len co si dam sprchu, lebo neviem, co ma caka v noci ... telku som vecer nevidela, ani nepamatam .. len to trosku popri tom, ako ju nosim na rukach a uspavam ... 🙂
tak taky rezim mame my ... a casto sa to cele posunie tym, ze inak rano vstaneme, inak spi teda skor nespi cez den a taaak ...

lela1809
6. okt 2010

pomoc uz hodinu place 😨 😲 😲 😲 😲 pri papani sa odo mna stale odtahuje...dva krat potiahne a opat sa odtiahne.. a potom strasssnyyy plac :( ani na rukach ani lezat... a mlieko mi nejde ziadne 😔 ja uz neviem co mam s nou robit.. toto sa nam este nestale.. cez den v pohode papala odo mna ☹

mirka285
6. okt 2010

ahojte...ja si myslim ze my uz rezim mame....zaciname rano okolo deviatej pol desiatej,najeme sa,prezlecieme a chvilu lezime v postielke alebo sa hrame,alebo sme v kuchyni a varime,okolo pol dvanastej ju dam do postielky a mala pospi tak pol hodinku,ja sa zatial osprchujem a dam dokopy,ked sa zobudi jeme,zase sa zabavame,prip. sa mala zabava sama....okolo druhej tretej sa oblecieme a ideme von a sme vonku az do takej piatej siestej...o siedmej zase okupeme,najeme sa a malu dam do postielky,kde sama pekne lezi a okolo osmej uz spi...zobudi sa az rano okolo siestej siedmej,dam jej jest a pokracujeme do deviatej pol desiatej....takto fungujeme uz vyse mesiaca,tak dufam ze nenastane ziadny zlom a aj to takto ostane 🙂

kafoditka
6. okt 2010

@mirka285 tak ako sme sa dnes bavili, ze maly je celkom spokojny s nutrilonom, tak som to pekne zakrikla..
cely den katastrofalne papa..presne, ako tvoja Linda, ked bola na nutraci a nevyhovoval jej.. vidim, ze je hladny tak mu davam, ale on to vypluva, place, vykruca sa mi ako paragraf, potom ma z toho placu take sople, ze musim odsavat, ked ho ukludnim a davam mu znova papat, tak sa vsetko opakuje.. teraz chvilu lezi v postielke a hra sa, ale od piatej nejedol.. ach jo.. zajtra rano letim do dm-ky a skusim kupit sunar a dufat, ze ho prijme.. 😒

mirka285
6. okt 2010

@kafoditka ja mam nastastie odkedy som vymenila mlieko pokoj,mala stiahla 150 a spi jak dudek...treba vyskusat ine ked to maly nechce papat,ved aj Maxi dala ine,a nestazuje sa tusim ...

noemarta
6. okt 2010

no tak co sa tyka nasho rezimu, ja si myslim, ze posledne dni sa aj nam ustalil a mame ho presne taky ako mirka, akurat Nela spi doobeda hodku, na obed sa budi, hodinu sme hore, napapa sa hra sa a o jednej taha az skoro do tretej. potom sa najeme a ideme von a sme vonku do takej siestej. okolo 19,20 kupeme a do osmej pekne spinka. 🙂
@alllexa jeee alex, ta stranka avapro je mojej kamosky internet.obchod. ma ozaj dobre a lacne veci. 🙂

montinka
6. okt 2010

@adelaine no nas papa kazde tri hodky cez den ale iba 150 ml a v noci sa budi iba raz. tak to je potom asi v pohode som sa bala že pýta často papať.ale asi nie

tinaki1275
6. okt 2010

@mirka285 mirka tebe spi mala od osmej vecera do osmej rana? 😕

mirka285
6. okt 2010

@tinaki1275 no veru,ona takto pekne spi..vacsinou sa zobudi o siedmej,napapa sa a spi do deviatej pol desiatej...ale mozno je to dedicne,lebo mama mi povedala ze aj ja som tak pekne spavala...a modlim sa nech sa to nezmeni 😀

mojalili
6. okt 2010

@mirka285 jeeej Mirka, to spanie ti teda mozem zavidiet....DAnko sa budi v noci kazde 2 hodiny v poslednej dobe, cez den si ale riadne vie pospat, uz ho aj budim troska...

Ahojte kočkxy @kafoditka - tak dnes som bola opet plavat, aj ked sa mi nehccelo, lebo som nachodila kilometre s kocikom...ale isla som, dala som 20 dlzok ( 0,5km) a citim sa dobre unaveno.. 😉

Ake ste mali vcera stretko kočky?

Pridavam fotku, ako je ukecany moj Danielko... 😉

tinaki1275
6. okt 2010

@mirka285 boze ja ti zavidim ☹ ..pravda je ze mne tiez spi od nejakej deviatej vecera ,ale ja ju este raz krmim okolo polnoci ,vacsinou spiacu ,aby mi vydrzala co najdlhsie..a tak sa mi budi okolo pol siedmej rano ..ako casto ju krmis cez den a kolko ml?ja som tiez vraj ako dieta takto spavala..ale mala asi nie je po mne.ona sa sice v noci nebudi s placom ,ale budi sa a mrvi a hraje a pod..

mojalili
6. okt 2010

@tinaki1275 Tinaki, bud rada, ze ti prespi tolko....ako som pisala, moj Danko sa budi kazde 2 hodiny....niekedy ani neviem ci spi, ci som dokojila ci len idem kojit... 😉
@kafoditka, @ Monline - vy ste sikulky, ked stihate aj pozret, ake som dala dotky do albumu 🙂 😉 😉 😉

alllexa
6. okt 2010

@noemarta - to je sranda... Akurat viem, ze sa jej tiez narodilo babo, lebo pisala mail, ze posle veci trochu neskor.

@mirka285 - tak to mas paradne🙂 Moj nezaspi skor ako o jedenastej a to som stastna, ked sa zobudi v noci len dva razy🙂 A cez den nehrozi, aby som nieco naplanovala, lebo nikdy neviem, kedy zaspi, niekedy spi len vonku.

@lela1809 - a si si ista, ze nemas mlieko? Ked si stlacis prsnik, tak nic nejde? Skus to nejako vydrzat, pripadne si odsat a potom jej dat z flase. A ked fakt nemas mlieko, tak uz asi len UM:( A neodtahuje sa kvoli tomu, ze by si mala menzes alebo nieco zjedla ci cvicila?
Mne inak tiez v posledne dni nejako menej je, obycajne tahal 20 min, teraz len takych 12 a potom ho este nutim, ale odtahuje sa, a potom o dve hodiny chce opat.

noemarta
6. okt 2010

@alllexa ona je so snazilkovkej temicky, tam sme sa spoznali. 🙂

tinaki1275
6. okt 2010

@mojalili ty ale kojis..ked som kojila budila sa tak kazde 3,5 hod...ja ale davam UM ,pri tom spia deti lepsie .. 🙂
aj tak ta obdivujem..to by som nezvladla,ze kazde 2 hodiny ...ja sa ani nestazujem , som rada ze spi aspon tak.. 🤐
len som v sokuze su deti co take malinke spia tak vela...mne doktorka dokonca povedala budit ju na jedlo ,ze max. moze prespat bez jedla nejakych 7 hod....tak neviem 😒

kafoditka
6. okt 2010

@mojalili to nie je ale ty si sikula, ked si po unavenom dni a kilometroch s kocikom este aj plavat sla.. 😉

lela1809
6. okt 2010

@alllexa ☹ ked stlacim nejde :(stale pijem a dufam ze to bola taka ista faza ako predvcerom 😖 odsalo mi len na dno flase ☹ dufam ze sa mi dokym sa prebudi vytvori.. inak necvicila som a na obed som mala cestoviny so syrovo hribikovou omackou...tak to by hadam nemal byt problem
a dakujem som uz bola bezradna... proste tak chudatko plakala ☹ a nie a nie utisit...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre