Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

sunnygirl
11. feb 2010

DUGYNA:
júúúúj, ty si nakúpila modré vecičky a teraz si sa dozvedela, že čakáš princezničku 😅

tutifruti
11. feb 2010

No konečne som vás dočítala... Gratulujem ku všetkým kopancom a babám a chlapcom a dobrým AFP testom...
Naša Alžbetka včera zahlásila, že ak budeme mať bábätko chlapca, tak sa bude volať Artur /rozprávka Artur a Minimojovia, je do neho zaľúbená/, tak neviem, či nechcem, aby to nebola radšej tretia baba 😀

maxara
11. feb 2010

sunny - vcera som to s tou vodou nezvladla... este ju tu mam ☹ asi polku flase, ale doma som sa potom snazila... ako na potvoru mi sem prisli nejake pracovne zalezitosti a musela som skakat ako krava okolo..

dugy - diky, slivky vyskusam... inak mama mi prevarenymi susenymi slivkami s vodou liecila bolave hrdlo a myslim, ze vtedy som aj isla ... ale aj na hrdlo zabrali, je to asi vseliek.. lebo mama mi vravela, ze ked mala pri kojeni zapalene prska, tak jej nejaka teta poradila natierat si ich domacim slivkovym lekvarom a vraj do rana bola fit, zapal ustupil a potom ma kojila este 7 mesiacov (a ja slivkovy lekvar teraz milujem 🙂 )
a kocik si uz vyberat nemozem, uz ho mam doma a nahodou by som nasla lepsi a zacala by som vymyslat... 🙂

petrap - 🙂 neboj, dam si pozor, aby som to s tymi slivkami neprehnala...
a o tych vitaminoch som pocula aj ja... dokonca moj gyndas mi take cosi naznacil a navyse on sam mi ziadne navyse neodporucil, len tu kyselinu listovu. Az ked som sa ho pytala, tak povedal, ze nezakazuje, ale zda sa mu to ako "vyhodene" peniaze, lebo krvny obraz som mala ukazkovy.. Tiez vravel, pestra strava, vela zeleniny, ovocia a navyse take, ake je prave dostat... cize letne tehulky maju jest viacej domacich druhov a zimne asi to, co je dostat kupit... mandosky, pomarance, banany (samozrejme, tym myslel, ze netreba zhanat teraz melony a ceresne, ale ked mas tak samozrejme zjest ich mozes...ale akoze staci sezonne)
a evian bola v jednom clanku medzi odporucanymi vodami pre tehulky (ale ten clanok bol preklad z nejakeho zahranicia, cize u nas asi nic...takze ked ju mas k dispozicii, tak ju kludne pi)

mojalili
11. feb 2010

Dobré ránko kočky, konečne som sa dobre vyspala, teraz sme sa pekne vsetci traja naranajkovali, manzelicek chystal ranajky🙂)))
Dugy - ja som len tyzden na PN s anginou, ale uz je to lepsie...
NATIERANIE BRUSKA - kocky, cele prve tehu som si natierala vsemoznymi olejmi a mastickami, 3x denne stale som mala brucho mastne....a noc pred porodom sa mi popraskalo trosku...neviem teda, ci to zalezi od natierania....
Cele prve tehotenstvo som brala Calibrum ci nejake vitaminy a LILI mala 3300kg a 51cm, takze akurat bola...
Prave vcera som si uvedomila, ze mi manzel kupil na VIanoce Calibrum 120 tabletovy, do porodu mam 127 dni, a ja mam tam stale pln skatulku vitaminkov 😀 🤐 NO taka som ja papkacka 😀 😀 😀

NO a zistila som, ze nemozem spavat ani na bruchu, ani na CHRBTE - nemozem dychat 😲
NO a este som zabudla, vcera si manzel nevsimol, ze mam zafarbene vlasy 😠 😠 😠. Videl len, ze ich mam inak ucesane, ale nevsimol si farbu☹

sunnygirl
11. feb 2010

ja by som sa chcela opýtať, keď budú tie naše bábätká pololetné. Koľko kusov z akej veľkosti. Ja mám z 56: 1 overal, 1 body a 1 čiapočku a mala by mi prísť súprava 0-3 mesiace (overal, body, rukavičky čiapka) z toho asi rýchlo vyrastú, tak možno ešte jednu dve body? 😅 . 62: 1 body s polodupkami + 1 košielku, toto číslo asi viacej, to je veľkosť na dlhšie, no a 62-68: 3 body, tak toto je veľkosť čo asi najdlhšie vynosia. Poraďte, lebo netuším, ďakujem. 😉

maxara
11. feb 2010

Mojalili, ten moj si vsimne novy uces iba vtedy, ked mu zavolam, nech po mna pride do mesta ku kadernicke... 😉

sunnygirl
11. feb 2010

ten náš lulovský fotoalbum sa nejako nezväčšuje ☹

sunnygirl
11. feb 2010

ja ku kaderníčke nechodím, lebo máloktorá vie strihať kučeravé vlasy 😅

tutifruti
11. feb 2010

Mojalili, ja ked sa opýtam muža, že aká som, keď prídem od kaderníčky. Tak mi pochváli starý sveter a pod. 🙂 Takže už neriešim...
Ja som brala v tehotenstve maternu a veru naše ženy boli riadne kusy.... Sestrička na gynde vravela, že sa rodia deti ako "rýchlené kurence", veľké, že už normálna pôrodná váha sa blíži ku 4 kg, že to predtým nebolo, že máme predsa bohatú stravu, vitamíny a pod. Naša Dory vážila 4980g. Takže teraz užívam po porade s lekárom len femibion /kyselinu listovú/.

mojalili
11. feb 2010

Sunnygirl - hlavne je,a by si mala na zaciatok zopar veci....a polrok neries, to uz bude zima, a sama uvidis pred Zimou, ako babo narastie, postupne dokupis podla toho, ake velke sa narodi a ako rychlo porastie. Budes mat na to pol roka, neboj to zvladnes.
Ja mam po dcerke viacere bodynka s kabatikmi a dupky, keby sa pogrcala, ale vazne, ked aj...tak ro lahko v rukach preperies ...hlavne je mat na zaciatok č. 56 (aj to je niektorym detickam velke) a č.62 asi na teplo take letne veci..ale aj aspon teplejsi set...

sunnygirl
11. feb 2010

mojalili:
ďakujem za dob 😎 ré rady

lenkaaninka
11. feb 2010

sunny ja som nakúpila body s krátkym rukávkom a dobrý vynález je teraz tie polodupky a tri kabátiky že to vlastne oblečieš na bodynká tak nejako a také tie modernédve prerinky na prikrytie do kočíka a už vlastne v auguste býva chladnejšie ráno a večer takže v septembri to začne neboj moc tých uplne ltných vecí nepoužiješ ked tak v kombinácii s inými...

mojalili
11. feb 2010

Sunny - ono to nie su ziadne rady, viem, ze urcite pozeras na MMB ci na MK ci v obchodoch veci a paci sa ti nieco zimne, nejaky overal...mozno podla cisla je to v pohode kupit (okrem capiciek),ak je to za dobru cenu, tak to pocka....len sa mi vela stalo,ze sme to ani nevynosili v dany cas, aj ked sa mi to pacilo pred 1/2 rokom...

sunnygirl
11. feb 2010

mojalili:
možno to odo mňa vyznie smiešne, ale včera mi prišiel balík s č. 56 a tie body body také malinké. Manžel keď to chytil do ruky, kukal na to a povedal, nie je to nejaké veľmi maličké? Ja som ho vysmiala, že však to je novorodeniatko. No popravde mi nasadil chrobáka do hlavy. Takže tá veľkosť 56 je OK, lebo aj ja si to dne s prezerám a premýšľam, či to naozaj nie je veľmi malé 😅 . Som hrozná 😀

sunnygirl
11. feb 2010

mojalili:
tak s tým plne súhlasím, že ono je to mnoho krát namotávka mamičiek, jéééj, to je zlaté a potom sa to nevynosí. Preto ani ja nechcem nakupovať zbytočne veľa, aby mi to nestálo v skrini. Škoda, že sme nenašli nabíjačku na baterku od foťáka, neviem vám to nafotiť, kým nepríde nová nabíjačka, uf. Ani brušká vám neviem pofotiť. 😖

sunnygirl
11. feb 2010

lenkaaninka:
dnes pozubárke pôjdem do sekáča, máme tu taký značkový babysekáč, a pokukám tam oblečenie. Mne sa tie oblečenia v obchode zdajú veľmi drahé.

zrzulka
11. feb 2010

Suny prvy mesiac tu 56 vyuzijes alebo aspon prve dni. 🙂)) nasa mala sa narodila dost velka takze my sme velmi skoro presli na 62 ... Tentokrat som kupila minimum veci v 56. Bodynka som kupovala rovno 62 . 😀

Ja uz tiez citim kopanceky. Sice malo ale drobec sa hlasi tak som stastna jak blcha... hlavne ked ma kope do mechura a ja ho mam plny 😀 😀 😀 Ale ma odpustene lebo je to ten najkrajsi pocit na svete. Ja ho tak milujeeeeeeeeeeem 😀 Ale ked si na to miesto kde kope dam ruku tak kopne len raz a koniec.... nema to rad...

liluu
11. feb 2010

Ahojte baby, ja som bola dnes na krvičku a baba, čo bola tiež u sestričky tam skoro odpadla, keď ma pichala.
a zajtra si možem zavolať výsledky.

ja sa veľmi nenatieram neznášam tú mastnotu, ale sa mi spravila póóóriadna celulitída, fuj.
a drahý mi včera zapotil, že :"Fúj, mojko, ty máš ale kozy.Aspoň päťky." tak som mu povedala, že mi potom može dať na plastiku.na zmenšenie.

tutifruti: Artur je krásne meno, ale má nejakú zdrobnelinku??

mojalili
11. feb 2010

Sunnygirl - to je to, ze nevies, ake babo sa ti velke narodi--doktori hovoria kolko by malo mat pri porode, ale nikdy to nie je presne
-č. 56 nie je najmensie, je este mensie cislo, č. 50...to su naozaj malicke pre nedonosene...
Viem, ze som pri malej, ktora sa narodila v marci kupila jednu novorodenecku supravu č. 56, a ta bola tak akurat, a na vrch, kedze bolo zima, som mala 62. ale ta bola trosku velka, ale tak v kociku to nevadilo. Mala som priemerne dieta...

zrzulka
11. feb 2010

Joj a k tomu kremikovaniu. tak ja si pravidelne nenatieram ale ked mam chut a naladu tak pouzijem masazny krem z DM babylove. celkom fajn je.... ja ale nemam sklon k tvoreniu striii takze aj keby som nenatierala tak v pohode. pri malej sa mi neurobila ani jedna........Dokonca teraz mam tak super hladku pokozku ako detsku prdelku.... Som zvedava na kozu po porode, to bude des.... 😒

sunnygirl
11. feb 2010

ďakujem, ste veľmi zlaté. Pozerám aj na MMB aj na MK a tak nakupujem, lebo niektoré ceny sú tu neskutočne fajné. Ale kuknem dnes aj ten second hand. U nás sneží (tak ako na celom území 🙂 ), tak nie je ani zima, trocha sa poprechádzam. len dúfam, že ma zubárky vytrápi s normou. O peniaze ma určite oberie 😀 😀 😀

sunnygirl
11. feb 2010

Je lepší krémik, alebo olejček?

sunnygirl
11. feb 2010

ja som si kúpila od Nivey, ale nič moc, na jednej strane som mastná, ale kožu mám napnutú, tak asi Aviril, ten som si voľakedy dávala aj do kúpeľa, lebo tu vo Zvolene je hrozne tvrdá voda. Viem, že ste písali značky, ale ja som si to nejako nezapamätala 😅 😅 😅

meruska
11. feb 2010

dobre ranko...ja mam dnes zas hlavu v smutku a neviem sa dockat poobedia...
rano som mala taky cudny tmavy vytok a boli v nom i male zrazeninky krvi... chyta ma panika... ale nastastie dnes mam poradnu, ale az o 15 tej...
neviete z coho to moze byt? pripadne co to moze znamenat?
bolo to hned zrana a teraz sa chodim kazdu chvilku kontrolovat, nastastie uz nic nemam

mojalili
11. feb 2010

Ja som pouzivala obycajny OLIVOVY alebo MANDLOVY olej z lekarne, teraz mam z DM Krem proti striam,ale smrdi nam dost 😒
Inak pre babatko som tiez pouzivala ten OLIVOVY OLEJ a bol vynikajuci...a pouzivala som kozmetiku SEBAMED, je draha, ale dobra bola. A uz nepouzivam pre LILI tak 2 roky nic, netreba...ma dobru pokozku.

mojalili
11. feb 2010

MEruska - nemilovali ste sa s manzelom? Alebo to moze byt z prechladnutia, ci placentu uz mas na mieste? LEbo ak by sa prekryvala s krckom este, tak to moze byt z toho....Verim, ze ta to vystrasilo. OD 13:tt nemam nic, ale stale ked idem na wc, tak s nedoverou pozeram, ci nic nie je...
Dobre, ze ides dnes k lekarovi, povedz mu to, nech sa na teba pozrie...

meruska
11. feb 2010

nemilovali, a nachladena som uz pomaly 3 tyzden ☹ o placente neviem nic, lebo na poradni som nebola uz mesiac

mojalili
11. feb 2010

Taketo spinenie moze znamenat to prekryvanie krcok placentou. Pokial to nie je cista krv, tak si lazkaj, vyloz nohy a oddychuj, pokial to ide. Ak by bolo krvacanie, tak hned do nemocnice...Neboj, dobre to dopadne, v tehotenstve su taketo vytoky so spinenim ovplyvnene cimkolvek, aj chorobu ci liekmi proti chorobe....DRZIM PALCEKY 😉

meruska
11. feb 2010

vdaka ... ale aj tak chcem aby uz bolo 15 hodin

sunnygirl
11. feb 2010

mojalili:
daj nejaký receptík na syrovo-smotano-brokolicovú omáčku na cestoviny. Dostala som chuť 😀 na obedík urobiť, Možno aj s kuracím mäskom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre