Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
15. okt 2010

Prijemny podvecer..
ja nic nove nemam.. tak ani nic nepisem.

@sarai Ja si myslim, teda podla nasej Ninky, ze sa mala potrebuje poriadne vykakat. Nasa Ninka sa pucila tiez kazde rano od takej piatej cele doobedie a okolo 11tej sa poriadne vykakala a bolo dobre. Akoze nechapem, preco zacala tlacit tak skoro. No a potom raz sa zapiekla alebo zavetrila a pucila sa cely den, vecer revala, tak sme rurkovali a odvtedy jej davam doobeda kamilkovy cajik. Kamilkac je na kakanie a hlavne proti krcom v traviacej sustave. Tak vyskusaj to. Vobec toho nemusi byt vela. Ja som kupila v lekarni sypany, ten je zatial najsilnejsi a najkrajsie voni oproti tym ostatnym (hlavne nekup HIPP, je sladeny). Z toho sypaneho dam par kvetov do salky, zalejem vriacou vodou a potom precedim asi po 2-3 minutach do flasky. Mne uz Ninka vypije aj 150 ml caju denne, ale zo zaciatku pila len mozno 20-30 ml DENNE a stacilo to na to, aby sa prestala pucit, krasne sa vykaka a je pokoj. A z flasky je sice zvyknuta pit, no caj mi nechcela ani za svet, tak dostavala ho po lyzickach. Tak 3-4 lyzicky pokazde ked sa zobudila.

@kafoditka Domi, ved aj mliecko je sladke.. ja si ale aj tak myslim, ze mu chybaju tekutiny.. ja viem, som otravna s tym, ale aj tak si myslim, ze toto je jeho problem. Pri UM jednoducho musia pit aj ine nieco. Aj keby nasilu. A ked nechce caj alebo vodu, tak mu zarob redsie mliecko, daj o odmerku menej. A uz som ticho, uz ti nebudem mudrovat do toho. 🤐

denisse
15. okt 2010

babenky, o akom jablkovom kolaci tu stale hovorite? dajte recept aj mne, prosiiiim, som nejak nepostrehla ...

kafoditka
15. okt 2010

Baby no je to mlieko s kasou od Nestle, vypada to ako maly dzusik v krabicke, zarobi sa to priamo do flase. To nie je original cista kasa... tak varvite, ze mozem??

@maxara ved ja som mu nanutila caj, aj mi vypil bio feniklovy ale ziadna zmena... 😒

tutifruti
15. okt 2010

@kafoditka no myslím, že je to tá kaša, kt. som dávala aj ja.... ako džús a len sa to komplet naleje... ja by som takú dala....
a caj urcite nút... ked pije UM uz musí aj čaj-

denisse
15. okt 2010

@kafoditka ja s takou kasou skusenosti nemam ... ale na zaciatok by som asi skusila nejaku nemliecnu zarobit do mliecka, na ktore je zvyknuty ...

niektoru z tychto napriklad
http://www.kojeneckavyziva.cz/content.aspx?page...

sarai
15. okt 2010

@maxara tvoja sa zapekala? lebo moja ma praveze riedke a nema problem kakat. kaka kazdy den aj zo 4x. a davala si aj v noci cajik?

bambola
15. okt 2010

Dievcata neuverite mi ale ja idem dnes na stretavku zo zakladnej skoly 😀 😀 takze konecne idem niekde do mesta 😵 ale len asi dve hodky viac nemam to srdce, lebo moja bobka bezo mna spat nebude. ale tak momentalne ocko spi tak nech sa potom pekne stara 😉

zuzik1983
15. okt 2010

baby vy sa teda cinite 🙂 ja to tu uz vobec nemam cas citat a pisat uz vobec nie...ale chcela som sa spytat ohladne toho cajika.kedy ho detom davate?ako viete,kedy je drobec smadny a kedy hladny?

maxara
15. okt 2010

@sarai no ako kedy, ked bola viac na um, ja totiz aj kojim, a nepili sme cajik, tak zvykla mat problem.. alebo ked som ja kadeco pozrala a ona mala z mojho vetry, tak vtedy ju bolelo brusko. davam cajik len cez den, brusko sa jej ukludnilo a teraz spi paradne

kafoditka
15. okt 2010

@mirka285 dakujem. rozhodla som sa, ze este mesiac pockam, toto blbe obdobie musi niekedy aj prejst a dovtedy nejako vydrzim. O take tri tyzdne zacnem so zeleninou..

maxara
15. okt 2010

@zuzik1983 no ja som sa riadila tym, ze ked je babo kojene, tak vzdy ma v prsku najprv pitivo a az potom jedlo.. tak ja som jej vzdy dala cajik, trochu ho vypila a potom uz nechcela a potom som jej dala o trolinku neskor mliecko

mirka285
15. okt 2010

@kafoditka ja v prikrmoch nevidim problem,len by som zacala proste tou mrkvou,a podla mna nemusis cakat,lebo prikrmy sa zavadzaju postupne,kludne mu tu mrkvicku vyskusaj len tu kasu nie,na tu ma este cas 🙂

kafoditka
15. okt 2010

@mirka285 teraz sa citim tak sprosto..viem, ze som to unahlila, ale maly fakt po papani odgrgne a potom si pomaly napcha celu ruku do ust a este pyta, lebo sa musi dotlacit.. v noci mi spaval pekne teraz sa furt budi na hlad. myslela som, ze ho ta kasa s mliekom viac zasyti a on bude spokojnejsi.. uz mi to ide nejak na city, citim sa neschopna, ze neviem pomoct vlastnemu decku alebo alebo dojst na pricinu, preco je taky nespokojny.. ☹

zuzik1983
15. okt 2010

@maxara vyskusam aj ja tak,lenze ona normalny sypany caj nechce,to mi vypluva,ale od hipp granulovany vypije
@mirka285 dobra stranka,hned mam v tom jasnejsie 🙂
@kafoditka moja mala tiez podobne,ale ona vypije omnoho viac cca160-180ml a este je nespkojna a cela ruka je potom v ustach a tiez sa mi zacala castejsie v noci budit

tinaki1275
15. okt 2010

@maxara kolko cajiku davas ?ja jej robim len cca 100ml na den,ale niekde som citala ze by mala pit az do 200ml...ale akjej dam viac nehce potom mlieko ...a dnes sme napr.s bojom vypili dotearz len cca 550 ml ..este ju caka jedno krmenie ale aj tak ..

mirka285
15. okt 2010

@kafoditka ja som mala tiez dva tyzdne problem s Lindou lebo nechcela jest a tiez som bola z toho taka vselijaka,lebo netvarila sa ze jej nieco je ,ale akonahle prislo k jedeniu vypila polovicu a koniec...uz len plac,krutenie sa,jedovanie..pomohla nam az ta zmena mlieka....skus len vydrzat,mozno ma Filipko horsie obdobie a coskoro ho to prejde...ja mam inak naozaj dobre dieta,ked si zoberiem ze Linda nema ani koliku,ani brusko ju neboli a spava ukazkovo tak ja by som sa aj na tretie nechala najhovorit,ale to by mi musel niekto zarucit,ze tiez bude taketo dobrucke...

meruska
15. okt 2010

ahojte
tak mam neake info od tety, vyslala som k nej mamku 😉 ale je to ine ako to co tu dala mirka..ale co lekar to iny nazor tak si kazda z nas musi vybrat to co jej asi vyhovuje 😉 Ale ona ako detska lekarka sa drzi tohto aj podla tohto usmernuje svoje mamicky...

Odporucanie ESPHGAN (europska spolocnost pre detsku gastroenterologiu, hepatologiu a vyzivu)
- dojcit aspon 6 mesiacov
- optimalne obdobie zahajenia komplementarnej vyzivy u zdraveho dojcata aj u kojeneho je od 17. tyzdna , najneskor vsak do 26 tyzdna
- neupravene kravske mlieko nie je vhodne podavat ako hlavny napoj do 12. mesiaca zivota, je vsak akceptovatelne male mnozstvo mlieka, ktore je sucastou komplementarnej vyzivy
- LEPOK ma byt do stravy zaradeny v malych mnozstvach v obdobi medzi 4. a 6. mesiacom, najlepsie ak je dieta dojcene. Zahajenie expozicie lepkom u deti mladsich ako 4 mesiace a starsich ako 7 mesiacov zvysuje riziko vyvoja celiakie, diabetes mellitus 1. typu a alergie na psenicu
- vegetarianska a veganska strava ako komplementarna vyziva sa pre dojcata neodporuca pre nizky obsah zeleza a esencialnych mastnych kyselin

A teraz uz len odporucanie mojej tety a mojej obvodnej lekarky:
od 17. tyzdna (priblizne 4- mesiac) zacat so zeleninovymi prikmami, ktore vsak nesmu nahradit ziadne kojenie..musi sa prechadzat postupne z mliecnej na komplementarnu vyzivu...az tak okolo 20 tyzdna mozme zvysit davku tak aby nahradila kojenie, avsak nemusime...
od 21. tyzdna (priblizne 5- mesiac) pridavame maso, ktore obcas striedame s vajecnim zltkom(napr. so spenatom)
od 25. tyzdna (priblizne 6- mesiac) pridavame lepok

od 6 mesiaca ma dieta
rano- dojcenie
dopoludnia - dojcenie
obed - masovo-zeleninovo -zemiakovu kasu alebo masovo zeleninovu polievku
popoludni - dojcenie
vecera- dojcenie pripadne ryzovu kasu

od 7 do 9 mesiaca
rano- dojcenie
dopoludnia - ovocne pyre alebo ovocna stava
obed - masovo-zeleninovo -zemiakovu kasu alebo masovo zeleninovu polievku, ryza s masom a zeleninou
popoludni - ovocne pyre alebo ovocna stava
vecera- dojcenie pripadne nemliecna kasa ovocna alebo ryzova

od 9 mesiaca
rano- dojcenie
dopoludnia - 1/2 davka obilnej kase nemliecnej s ovocim, zelenina, ovocie
obed - masovo-zeleninovo -zemiakovu kasu alebo masovo zeleninovu polievku, ryza s masom a zeleninou, mozeme pridat 30-50 g ovocneho pyre
popoludni - 10- 20 g peciva s bezmliecnym margarinom alebo 40 g ovocneho pyre, caj, stava
vecera- dojcenie pripadne ryzova kasa alebo obolninova alebo masovo-zeleninovo.zemiakova kasa

luminkasp
15. okt 2010

@maxara jej, maxik, aku ty mas peknu foto

baby vy uz rozoberate prikrmy?

tinaki1275
15. okt 2010

@luminkasp no ty si sa tu riadne dlho neukazala..🙂ako mala uz je zdrava?

luminkasp
15. okt 2010

@kafoditka kafko ja som to malej robievala, ale az ked bola vacsia

luminkasp
15. okt 2010

@tinaki1275 , no nie je, uz sice len malinko, ale neni okej, 😖 , mali sme fiesty, bycie zapasy, atd, tak som vas akosi nestihala a potom sme mali tri dni pokazeny net
nasa aktualna foto

tinaki1275
15. okt 2010

@luminkasp nadherna ste rozkosni..😉)a maly jak podrastol..
to bycie zapasy este nezakazali ?alebo len v niektorych kantonoch?

meruska
15. okt 2010

@luminkasp jeeej zlatucki ste

monline
15. okt 2010

@luminkasp aká krásna spoločná fotka

monline
15. okt 2010

strana číslo 1800..ale sme toho popísali, že? máte niekto prehľad, ktoré fóra sú najväčšie do počtu strán? 🙂
a to tu dnes nikto nie je?

tinaki1275
15. okt 2010

@monline no ja som na tom horsie ako vcera,mala este furt nespi..☹(len sa puci a mrvi a dnes zjedla este menej ako vcera..☹

monline
15. okt 2010

@tinaki1275 podľa mňa deti vedia kedy majú dosť..takže je zbytočné ich nútiť piť viac..ide skôr o to, či ju to mlieko dostatočne nasýti, či by nemala piť iný druh

tinaki1275
15. okt 2010

@monline pije ho uz druhy mesiac..ja neviem je to jedno z najlepsich..ona ale pije menej ako pila..dnes mi vypila len cca 650ml ..to je na jej vahu a vek malo ..predtym pila po 700 zhruba..

monline
15. okt 2010

@tinaki1275 ja neviem..ale asi by som sa spýtala pediatričky v pondelok čo s tým robiť ďalej..možno máš zbytočné obavy a je to len čosi prechodné..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre