Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

oacka
11. dec 2010

@maxara punčošky jé kráááááásne slovo. 🙂 ke´d som bola malá,u nás sa dosť často hovorilo podprsienka, namiesto podprsenka... ale už to nikto nepoužíva. 😀 😀 😀 😀

maxara
11. dec 2010

a z vychodnarciny este neznasam, ked sa hovori tak namiesto potom.. a ked sa zamiena stale za vzdy

robika
11. dec 2010

@mirka285 tak toto "kus" sa dost pouziva aj v tejto lokalite.. a tiez to neznasam...

ja som z trencina, takze som si zo zaciatku musela velmi zvykat na dost odlisny styl vyjadrovania sa... no uz som si zvykla a co je horsie, zopar nespisovnych sloviciek sa uz na mna nalepilo
ja co neznasam je ked niekto povie vo vete "uz": Podaj mi uz ten pohar. Tu sa to pouziva uplne bezne, ale u nas by som to "uz" pouzila az v tom pripade, ked ma dotycny ignoruje a nechce mi ho podat...

oacka
11. dec 2010

a ešte neznášam keď z nárečia používajú slovo "pratať" namiesto upratať. to je u nás dosť časté.

oacka
11. dec 2010

mne to v podstate nevadí v normálnej debate,ale v situáciách,kedy treba naozaj hovoriť sppisovne.

mirka285
11. dec 2010

ja zas pouzivam daj sa mi napit miesto daj mi napit a moja najlepsia kamoska mi vzdy zavola a povie budem prist 😀

maxara
11. dec 2010

@oacka ja mam jednu znamu zo Sale a tam volaju nohavicky ze čukotky 😀 to sa mi celkom paci.. ale puncosky namiesto pancusky uplne neznasam 😀

oacka
11. dec 2010

@maxara tak namiesto potom? to je z nášho nárečia? akože naše ta?

oacka
11. dec 2010

@mirka285 moja kamoška hovorí: dá sa mi čúrať... najprv som nechápala,ale zvykla som si. 😀

mirka285
11. dec 2010

@maxara cukotky?spytam sa Gaba ked sa budeme bavit 🙂

tinaki1275
11. dec 2010

@mirka285 ja som to kupodivu nikdy nepouzila.. a ani z mojicj znamych nikto ..asi by mi odtrhlo usi ..🙂)ale mas pravdu na vychode tej slovencine davaju na frak..☹

maxara
11. dec 2010

@oacka nie, napr petrap to dost casto pouziva a aj moj kolega z KE.. ze napr.. Isiel si to kupit hned z roboty? Nie, siel som domov a az TAK do obchodu.

oacka
11. dec 2010

@tinaki1275 tak pozor, zásadne nesúhlasím. určite sa slovenčina przní rovnako vo všetkých kútoch Slovenska.

maxara
11. dec 2010

Ale to sa neda pausalne povedat, ze vychod.. hlavne ked pre mna su vychodnari vsetci od Trnavy dalej 😀 😀 😀 😀

maxara
11. dec 2010

@oacka s tymto suhlasim 😀 ja prznim kde sa da..

robika
11. dec 2010

ja si tiez myslim ze v kazdej lokalite sa rozprava dost nespisovne moja babka stale hovori nie pošta, ale počta a počtu nosí počtárka...

oacka
11. dec 2010

my máme veľa druhov nárečia a mne sa to veľmi páči,keď niekto vie správne rozprávať svojím nárečím. neviem,či to aj inde majú toľko nárečí,asi hej. ale neuznávam,keď sa nárečie mieša do spiesovnej slovenčiny.

tinaki1275
11. dec 2010

baby inac dik za poslanie zimy ..dnes nam teplota klesla nie o tych 10 stupnov ako predpovedali ,ale o 20!!!na obed sme mali niekde az 4!!!stupne,,a teraz je 2,8 ..mam zapnute vsetky tri A/C lebo mm "zabudol "dokupit palivo do kotla..normalne nam to staci ale teraz mam v kupelni 16 stupnov a v byte nad 21 nestupa...a ja mrznem..☹

mirka285
11. dec 2010

podla mna,nam z Bratislavy sa zda hrozne ako rozpravaju na vychode a naopak...

maxara
11. dec 2010

@mirka285 Miri ty si si opravovala preklep v slove cukotky? lebo mne ukazalo ze kto ma spomina ze si napisala cokutky, ale tu vo fore to mas spravne

oacka
11. dec 2010

a odkiaľ pochádza hu namiesto ju? že chcem hu za ženu??????? to som prvý raz počula na výške. 😀

oacka
11. dec 2010

@mirka285 to je len o zvyku.... čo dlho počúvaš,to ti príde normálne.

robika
11. dec 2010

hladam pre mm nejake fajne pyzamo, neviete mi odporucit nejaky dobry e-shop?

mirka285
11. dec 2010

@maxara ano opravovala,si ma odhalila 😀 baby keby ste poculi ako sa rozprava u nas v Devinskej,tak by ste mali dost...my sa tu tak obcas rozpravame,ale ani si to neuvedomujeme..

maxara
11. dec 2010

@oacka neviem presne, ale aj mm to pouziva, plieskam mu to hu o hlavu a jeho rodina je od Prievidze, ale pouziva to aj moja mama a ta je tu od Pezinka..

A este neznasam, moj stryko hovori nie kvapky, ale klapky.. normalne ze si dava do nosa klapky 😠

maxara
11. dec 2010

Baby odchadzam, bruno C 😀

mirka285
11. dec 2010

a moj Gabo hovori ze nekric so mnou...to ked pocujem,mam dost...a uz som mu tisic krat povedala,ze hovori sa nekric na mna...

robika
11. dec 2010

kazda lokalita ma svoj styl rozpravania, ked v nej clovek zije, tak si po case na to zvykne aj daco pochyti a nalepi sa na neho, ja to tak nevnimam, ale tiez ked pridem domov k nasim, tak nepocuvam cely den nic ine, len to ako zatahujem a samozrejme mi s tym vsetci lezu na nervy, lebo ja si to pri rozhovore neuvedomujem...

oacka
11. dec 2010

no mm je úplne najhorší, on používa dve a dva zásadne naopak, ale vždy naopak, on to akosi nepochopil,keď to preberali v škole,,, to je hrozne primitívne. ☹ ☹ ☹ stále naňho preto kričím....

tinaki1275
11. dec 2010

fakt ale baby je ze julovky su hadam gramaticky najspravnejsie zo vsetkych na konovi ..ja tu malokedy vidim nejaku naozaj ozajstnu gramaticku chybu ..az sa cudujem ked obcas mrknem do nejakej inej temy..samozrejme ina je hovorova a ina pisana slovencina..a nehovorim o prizvuku ..ja zatahujem len ked som doma v BJ ale kedze som zila 6 rokov Blave nalepilo sa aj tam na mna zopar "neduhov" tak to je obcas celkom sranda.. 😀 hlavne ked som doma a nieco poviem a hned na mna utocia -ze ty si odkal..z Blavy nee? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre