Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
8. jan 2011

@maxara coze??ty chces byt stihlejsia odomna,ze?? baby potrebujem PORADIT...nebola som dnes na WC,takze ma to dnes neboli...mam si dat cipok aby som sa vyprazdnila??

luludi
8. jan 2011

@maxara jaaaj otcovia vedia dat prezyvku, ja som mala dve: kratku - luludi kvietok a dlhu: maca šangala eulália eugléna šťihla zelená elza tornádo lou rita
@kafoditka: moj tatko zase vzdy hovori riskovi, ze z neho bude desny blavák a to ma vie taaaaaak strasne rozzurit, ze uz som mu par krat povedala svoje

kafoditka
8. jan 2011

@mirka285 cipok ti to akoze premasti? Ja by som to asi nechala tak a nesilila to.. uvidis , co bude zajtra a dnes si uzivaj bezbolestny den 😉

mirka285
8. jan 2011

len ci ma to nebude potom viac boliet zase 😒

luludi
8. jan 2011

@mirka285 presne tak, nechaj to ako to je a co najskor hajde k lekarovi!

merikac
8. jan 2011

@mirka285 tiez by som si nedavala cipok,,ak ta nic netlaci, nechaj to tak

kafoditka
8. jan 2011

@luludi 😠 😠 vies, ako sa tokto žvastu napocuvam ja, ked dojdem domov do CA a "kamosi" utrusia takuto hovadinu? Akoze typu : Velka blavacka dosla pozriet na Kysuce alebo ze Sak tvoj syn urcite prepadne drogam, tam to mate v Petrzke na kazdom rohu.. 😠 😠 dementi, som ich poslala krajickom..

mirka285
8. jan 2011

lenze mne ta zlata zila vysla prave preto,ze som nebola na WC a potom mi to uz neslo...no ale ked hovorite,tak to necham tak,ale ja mam pocit,ze by som isla....

luludi
8. jan 2011

@kafoditka presne ako hovoris... 😠 z tych reci ma ide porazit... vzdy im na to poviem, ze najvacsi blaaavacki frajeri sa pristahovali z vychodu a taki sa z nich stali frajeri, ze sa do koze zmestit nevedia a hned je ticho. Juj, ja tie malomestiacke reci nemusim

maxara
8. jan 2011

@mirka285 no Miri, obavam sa, ze toto v mojich silach nie je, ale dosrat sa mozete, nie? 😀 mne bude stacit, ked sa do mna nezmestis dvakrat ale iba jeden a pol 😀

kafoditka
8. jan 2011

@luludi detailne si to vystihla 🙂

merikac
8. jan 2011

@maxara jaj pohoda,,,,vidis,,zdalo sa mi to moc jednoduche AB to bola pohoda 😀 ...chrasta ked ju nemal rad- ja ze bola daka zubozena

luludi
8. jan 2011

@maxara @mirka285 co mam povedat ja, co mam prisnu dietu, pravidelne cvicim, ale aj tak, ked mi nasadia kortikosteroidy priberiem bez mihnutia oka za tyzden aj 3 kg a nepomozem si

kafoditka
8. jan 2011

@mirka285 tak ked ti tvoj siesty zmysel hovori opak, tak ho kludne posluchni a daj si teda cipok, ak sa po nom urcite vykadis.. nieze nas budes zajtra vsetky preklinat na wecku 😀

maxara
8. jan 2011

@luludi 😀 ja by som si ju nepamatala 😀

@mirka285 Mirka, aj by som si cipok dala, okrem toho, ze ti rozriedi kaku, tak sa ti to podrazdi na noc a cez noc sa ti to zas ukludni.. lepsie ako rano a bude ta to boliet zas cely den 😒

merikac
8. jan 2011

@luludi maca šangala eulália eugléna šťihla zelená elza tornádo lou rita - aj to ma nejaky hlbci vyznam? 😝

macik27
8. jan 2011

@mirka285 skús si dať predpísať Detralex, je to na spevnenie žilových stien...dá sa to aj kúpiť v lekárni ale je to dosť drahé i keď na recept je tam tiež vysoký doplatok...môže sa to užívať aj počas dojčenia a predpíše to aj obvodný lekár...čípok ti to len podráždi a zase ta to bude bolieť 😒

maxara
8. jan 2011

@merikac neeee to by sa jej nevysmieval.. proste ju neznasal.. vzdy ked ju stretol, tak jej splechol nieco na styl, ze z nej vyrastie jezibaba s dlhym zahnutym nosom a pod 😀 ani som ju nechcela k nam bravat

maxara
8. jan 2011

@luludi ja priberiem 3 kila ked sa rano obleciem, naranajkujem, napijem a nevyserem 😀

mirka285
8. jan 2011

@macik27 o tom Detralexe mi vcera kamoska hovorila,ze to mi urcite lekar predpise...vsak v stredu idem..

adelaine
8. jan 2011

ahojte kocky,
pomooc, poradte mi, co mam s malym robit 😢 😢
ako mal 6 mesiacov, uuplne sa nam pokazil, v noci sa nam budi aj 6 krat s
totalnym revom, pritom nie je hladny, vyzera to ako zo spanku, oci ma zavrete,
cumel v ustach a vrieska ako keby ho krajali, najprv som myslela, ze ho nieco boli,
ukludnili sme ho, ponosili, ked sme ho polozili do postielky, cely cirkus zacal odznova..a
to niekolko krat za sebou pocas noci...je to na nervy, ale teraz sa nam posralo aj zaspavanie,
nechce vobec spinkat a to bol predtym vyse 2, 5hod. hore, cize musel byt unaveny a spat ani
nahodou, iba strasny vresk, normalne jacal 45 min., ci bol na rukach alebo v postielke,
vyjacal si hlas a zaspal od unavy 😖 ☹ ☹
co to ma byt?
robia to niekomu aj vasi krpci, som zufala, lebo si neviem rady...
a to som si myslela, ze ako prestanu nocne koliky, ze bude dobre...a prdmakovy 😠 😠

maxara
8. jan 2011

Inak celkovo na spevnenie zilovych stien je RUTIN, ktory je obsiahnuty hlavne v pohanke @mirka285

luludi
8. jan 2011

@merikac má:
maca - je od toho, ze som mala plysoveho maca, bez ktoreho som sa nehla do 12 nikde, teraz caka odlozeny na riska, kym pride ten spravny cas
šangala - lebo som nosila dva vrkoce - take riedke a chabe ako adam šangala - ale z obrovskymi maslami na konci
eulália - pri hre meno, mesto, zviera, vec som to priradila k menu a ziadne z deti mi nechcelo verit a bola z toho taka hadka, az zasiahli dospeli
eugléna štíhla zelená - tvrdila som v rovnakej hre, že je to zviera - had - to bol vymysel, dufala som, ze mi to po euglene prejde
elza - to bolo meno, ktore som citala v nejakej knihe a vsetko sa ma rok volalo elza
tornado lou - je postava z limonadoveho joea
rita - bola cernosska spevavacka bluez - uplne som ju milovala 🙂

@maxara - prezyvka vznikala postupne, preto si ju pamatam 🙂

mirka285
8. jan 2011

@adelaine jaaj Mati,vy tiez vsetky neduhy zchytate...vobec netusim co to moze byt ☹

strasska
8. jan 2011

Ahojte...
@kafoditka
@mirka285
inak baby ja sa Vam teraz chcem spatne podakovat za fotky, lebo pri kazdom naznaku prehresku voci zdravej strave, sa mi v hlave objavia vase fotky v plavkach 😀 tak to je iny motivator 😎 😎 😎 😎
a este co je to porad, aky to ma vyznam vo vete a ako sa to cita...ja tomu slovicku nerozumiem 😅 😅 😅
@luludi ja mam doma latkovky, co by si chcela vediet 😉

luludi
8. jan 2011

@maxara zlatinko, som sa pobavila 🙂

@adelaine: risi to robieva, nie 6x, ale pravidelne jeden az dvakrat. Citala som dve teorie: jedna hovori, ze je to z toho, ze sa deti v tomto veku vela ucia a spracuvaju to v sne a to je reakcia - druha teoria hovori, ze deti v tomto veku vynechavaju postupne jeden spanok a kym sa adaptuju, reaguju takto na zmenu... u nas zabera len ho vziat na ruky, ucicikat a potom sa na prsku znovu uspi

macik27
8. jan 2011

@adelaine no moja bola ako anjeliček a posledný týždeň zaspávame o polnoci o piatej sa budí, necháva sa uspať na rukách a tiež zo spánku zaplače ...ja vystrelím že čo sa deje a ona ani oči neotvorí no potom hneď spinká dalej 🙂

strasska
8. jan 2011

@maxara ja inak ziram, ty si ako chodiaca encyklopedia 😕 😕 😕

adelaine
8. jan 2011

@mirka285 😢 😢 Mirka, je mi do revu naozaj...ja uz nevladzem ☹

kamoska mala obdobne, ale jej to robi 8 mesacna a ona to nazvala
separacnou uzkostou, udajne to byva v tom veku, ale my mame co? nechapem... 😠

a inak, byt na tvojim mieste, cipku by som si dala, ja som skoro umrela po porode,
ked mi to neslo ...mam tiez zlatu zilu, takze viem, bude to horsie, ked nepojdes....

kafoditka
8. jan 2011

@luludi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre