Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

luludi
2. mar 2011

bre ranko 🙂

fajna noc za nami, dufam, ze fajny den pred nami, vcera bolo vonku krasne, sme sa spacirovali cez 2 h, dnes mam svalovicu poriadnu 😵 dnes sa chystame na potulky opat 🙂

maxara
2. mar 2011

Ranko.. ako kukam, tu riadne skapal pes.. mne vcera nina tahala od 14tej, to ju zobudil sesternicin syn, lebo on spal len hodinku, cize aj Nina kvoli nemu len tolko a potom bola z toho taka mimo, ze mi poobede nezaspala.. takaaa bola unavena, oci si natahovala az k brade a za ucho, ale spat ani za svet. Este sme sa vecer fajn s mm pohadali, tak som skratka o 19tej zaliezla hore, okupala Bambusu, dala mlieko, pusku a polozila ju o 20tej do postielky a len co som sa otocila po sluchatka od televizora, uz aj spala 😵 ale zato poobedie bolo desne.. navyse ako som sa rano chvalila, ze moj plan bol uz o 9:30 z troch stvrtin naplneny, tak na to prisla ta moja sesternica a bolo po parade. Navyse sme sa chceli vybrat do jedneho obchodu, co je tu v PK, akoze ked ona pojde domov, takze kazda vlastnym autom a uz som mala ninu oblecenu, nalozenu v autosedacke, priputanu, garaz otvorenu, branu tiez, sesternica uz mala nastartovane a tiez nalozene babo a ja som zistila, ze mam absolutne vyrazenu baetrku, to auto nevydalo ani ziadny zvuk pri startovani, takze ma to uuuplne nasralo. Sice bolo doma aj zlte, ale to ma len predne sedadla a teda neviem, ci tam moze ist Nina vo velkacskej sedacke. No skratka, nikam som nesla a tak sme sa rozlucili. No a potom mala Ninka to svoje nechutne unavene nespiace skriekacie obdobie az do 20tej. A este ani telka nam nefunguje momentalne, takze.... teda satelit. Prikladam foto mojej krasnej baletky a jej bratranca z druheho kolena 🙂

vierkaha
2. mar 2011

Dobré ráno ,
@maxara Peti fajný deň si mala 😒 ja som mala takú noc, ako môj mm bol o 4 ráno na wc a zobudil ma stým, že večer zabudol pustiť termostat a že je všade zima jak v psinci a že maám zakryť malého, toho som samozrejme tým prikrývaním zobudila a tak sme do 6 nespali, ako také nervy som chytila. Tak sme sa hneď ráno povadili , lebo som sa ho opýtala, že čo mu bránilo v tom, aby malého zakryl on a že prečo musel mňa budiť a ešte som mu povedala, že sa má prestať konečne furt jeb..ť s termostatom a buď kúpiť nový alebo tento nechať na pokoji 😠
A to sme mali včera debatu o tom, že by som potrebovala nejaký čas aj pre seba, tak mi sľuboval jak sa on viac začne venovať malému 🙄
Ale som sa rozhodla, že najbližší víkend, ktorý bude mať voľno ja pôjdem za kamoškou do ZA a malého mu nechám doma....

oacka
2. mar 2011

ahojte,
@vierkaha pekne,....šak aj povadiť sa treba občas...
@maxara detto...
ja sa len idem pochváliť,že predchádzajúce noci asi tak zmohli Kristínu,že dnes chrápala celú noc ako zabitá, zaspala 19:30 a zobudila sa 6:15,ani len nezamrnčala celú noc, záááázrak!

vierkaha
2. mar 2011

@oacka šak ako treba, ale v takýchto prípadoch celkom chápem ženy čo chytili nervy a pri zabili si chlapa panvicou alebo mu v afekte niečo ufikli 😀

oacka
2. mar 2011

@vierkaha 😀
kočky, pozdávajú sa vám tie ceny ubytka? my s mm asi nakoniec nikam nepôjdeme... šetríme na dovolenku.... vila Betula má v máji voľno, aj by nás tam vedeli ubytovať,ale 4 rodiny by museli byť v mezonetových apartmánoch, kde majú 2 rodiny jednu kúpeľnu a nejaké páry by museli byť aj v "prídavných" zariadeniach vedľa Betuly...tak neviem,či by nám to vyhovovalo... ešte zavolám do Družby a Poľany..... píšem tie info sem,lebo k téme stretko nemá každý prístup...

oacka
2. mar 2011

a ešte otázka ohľadne plávania: čítali ste článok o potápaní detí v Mama a ja???? čo vy na to?

maxara
2. mar 2011

@vierkaha ano, nieco podobne, mm sa nechal poprosit, aby zarobil nine mlieko, po tom, ako cele poobedie nervacila ona aj ja nasledne. Samozrejme som ho prosit odmietla, ved mna predsa nikto neprosi za varenie, pranie zehlenia, umyvanie a obriadenie vlastneho dietata, pici..

vierkaha
2. mar 2011

@maxara šak to on sa odtrepal ráno do práce a ja som tu celý deň sama s migrénou a urevaným Maťkom, lebo okrem toho že mu idú zuby tak je ešte aj nevyspatý 😠
Ale neva, šak on zistí aké to je a bude si musieť ešte aj uvariť, lebo som sa rozhodla, že mu dám príučku 🙄

tinaki1275
2. mar 2011

@maxara @vierkaha baby u nas napodobne.. 😒 s tym rozdielom, ze moj drahy sa nevie ani normalne pohadat, takze ked ja nieco zacnem on len cuci a kuka a preglga,,ani len neodpovie na otazky.. 😠 je to des...ked som mu predvcerom vycitala ze na mna zvysoka serie a ze som prenho len upratovacka a kucharka baby sitter pre malu tak on len kukal..ani len sa nepokusa mi to vyhovorit.. 😒 co k tomu ...chlapi su z marsu.. ☹

maxara
2. mar 2011

@vierkaha spravne.. ja som mu povedala, ze najblizsie, ked on bude seknuty, tak mu dam na cely den len starat sa o Ninu a nemusi ani mat navstevu, ani umyt okenne ramy, navarit, oprat a zvesit pradlo.. staci mat ninusu. A ja si velkodusne pridem, nazerem sa a pojdem si hore schrupnut. A jeho nech aj roztrhne dole s nou, ked vstanem, pojdem si zacvicit a ked sa bude dozadovat pomoci, tak ma bude za vsetko prosit. Ci sa mu to bude pacit. Debil. No a dnes rano sa zobudil seknuty.. normalne som bola v pokuseni odist z domu 😀 ale drbem ho, nech vidi, ze je pako.

@tinaki1275 ani mm sa tak nejako nehada, len obcas ma nejake blbe poznamky.. malokedy sa podari ho vyburcovat k tomu, aby vyklopil vsetko..

mirka285
2. mar 2011

ahojte...ja som vsera bola taka hotova,ze som zalomila o pol jedenastej....
@oacka o com je ten clanok?stavim sa,ze nakoniec zistili,ze cele plavanie je jedna velka picovina,teda pardon,biznis pre niekoho a neni vobec tak prospesne pre babo ako to prezentuju 😒

mirka285
2. mar 2011

hm,bavite sa o chlapoch,ten moj vcera dosiel o deviatej ked uz mala spala,priniesol mi vino lasky,perfektne to vyzeralo,v takom ruzovom baleni to je,a pochadza z Talianska z nejakej oblasti,kde rastie vinic medzi ruzami...romanticke,ze?ale ja som bola tak unavena,ze som isla spat,ja som mala normalne krvave oci od unavy ☹

gabika41
2. mar 2011

@maxara@vierkaaha.....chapem Vas mne sa vcera tiez prihodilo,ze mi kolega zavolal z prace,ked som malu krmila,tak so mu hu dala do ruky a isla som volat.....strasne bol tiez urazeny....normalne to nerobim,ale vcera cca 400 ludi vypiskalo vedenie takze sa diali veci....som bola normalne zvedava a aj som mu to vysvetlila,to je tym,ze satle sedime doma a aspon ja som boly zvyknuta stale kdesi behat a komunikovat....a teraz som hotova ked sa mi niekdo z prace ozve...... 🙂

tinaki1275
2. mar 2011

@maxara u nas je to nemozne..on proste hovorit nebude ,az k psychologicke sme isli pred 3 rokmi ked sme mali krizu a ta konstatovala ze vychova v jeho rodine za to moze..a akomi sama povedala to sa uz nezmeni ..on moje vycitky povazuje za tlak ,a jeho matka to robila stale a este robi a to ho poto totalne blokuje.. 😒 tak som sa prisposobila ale niekedy mi z toho sibe..ja som typ ktory si potrebuje vsetko vydiskutovat ..a tak vediem obcas aj hodinovy monolog a on cuci a ja sa citim ako strelena..

vierkaha
2. mar 2011

@maxara
@tinaki1275 baby ani môj sa nevie hádať, on totižto nikdy nemá argumenty takže sa väčšinou zduje zoberie sa odíde preč alebo začne vyťahovať veci o mojej rodine 🙄

@maxara lenže ja mu musím dať príučku, lebo on je taký debil, že mu to za pol roka ešte nedošlo a o malého sa nebojím, lebo ak by bola najhoršie tak určite pôjde mamičke a svokra celkom v pohode funguje s malým

@mirka285 tak takéto veci kedysi robil aj môj mm, ale ako som zostala tehu tak ako keby utlo, nehovorím že by malého nechcel on sa na neho veľmi tešil, ale nakoniec zostalo len pri rečiach

Inak mne to občas pripadá tak, že on normálne žiarli na to že väčšina mojej pozornosti ide teraz malému a takýmto spôsobom si ju vydobíja naspäť 😕

tinaki1275
2. mar 2011

@mirka285 joj zlaty je Gabo 🙂 vidis taketo drobnosti u nas chybaju ..ja dostavam len ked mam sviatok nieco ,pravda ale je ze este nikdy nezabudol ..

tinaki1275
2. mar 2011

@vierkaha to je logicke vysvetlenie ze ziarli ..u nas to ale ziarlivost nie je..on nikdy neziarlil ani len na mna... ☹

zuzik1983
2. mar 2011

@vierkaha
@maxara
@tinaki1275
u nas podobne,normalne musim mm prikazat,aby isiel za malou.a hadat sa on absolutne nevie,ked mu cosi dohovaram,tak na mna nereaguje vobec,ignoracia...si pridem,ako nejaka sluzka doma 😒

tinaki1275
2. mar 2011

@zuzik1983 no vidim ze to je asi rovnake bez ohladu na narodnost ..a to som si myslela ze to len greci su taki ...a slovakov som mala za vzornych manzelov.. 😒 a este aj obcas tvrdim mm ze aki su nasi chlapi v tomto skveli .. 😒

zuzik1983
2. mar 2011

@mirka285 aj mne chyba taka pozornost,romanticke vecery,ale zas u nas to ani nikdy nebolo 😒
@tinaki1275 ja si tiez potrebujem veci vysvetlit,ale mm staci za den povedat 10 viet a je.

vierkaha
2. mar 2011

@zuzik1983 no to fakt doma má full servis a aj tak furt niečo vymýšľa.
Moja kamoška to má tak perfektne zariadené, ona neupratuje od kedy zostala tehu - jej mm začal a zostalo mu to do dnes a to jej ešte hocikedy zoberie malého a ide sa sním prejsť aj na tri hoďky variť tiež nevarí lebo ona sa cez deň nejako prestravuje a na večeru majú chleba alebo párky atď.... No podľa môjho mm je to lemra lenivá

Včera sme mali na návšteve kamoša, ktorý je tu fakt tak často, že už aj pyžamo a zubnú kefku tu má ( no skrátka náš Joey 😀 ) a ten mm tak zdrbal, že odkedy sme sa nasťahovali do domu tak tu nič neurobil sám od seba, že furt musí on prísť alebo ja doňho hučať, aby voľačo urobil, ste mali vidieť mm jak sa tváril, ale ani necekol lebo je to jeho najlepší kamarát

mirka285
2. mar 2011

no baby myslim,ze kazda mame svoje problemy ☹ no Gabo vie byt pozorny to je fakt,ale doma tiez nic nepomoze a vsetko co robim ja,berie ako samozrejmost 😠

mirka285
2. mar 2011

vcera ked videl ako vyzeram unavene a oci cervene,tak dnes zostal doma,tak som zvedava,ci poobede nezmizne a nepovie,ze ma nejaku robotu 😀

vierkaha
2. mar 2011

Ozaj kočky lakujete si nechty? Ja viem že je to šibnutá otázka, ale ja som prestala odkedy idú Maťovi zúbky a stále mu masírujem ďasienka tak neviem či môžem, ale už by som aj chcela lebo v banke som musela mať furt upravené nechty a teraz mi to normálne chýba 😕

zuzik1983
2. mar 2011

@vierkaha tak takeho chlapa by som aj ja chcela,stacilo by aspon obcas 🙂 mm mulu nevozi ani so mnou,este tak aby ju zobral von sam na 3 hodky 😒 ta tvoja kamoska si matersku uziva doslova...

vierkaha
2. mar 2011

@zuzik1983 no to si užíva, ona v poho ide na víkend preč a vie že chlap sa jej o malého postará. Celkom dobrý systém majú lebo raz ide jeden raz druhý
Inak ani môj nevozí raz bol so mnou keď mal malý asi mesiac a raz bol sám, ale to som ešte týždeň potom počúvala akú má svalovicu a že je chorý, lebo som ho poslala von v najväčšej zime a pritom bolo vonku asi 5 stupňov 😒

meruska
2. mar 2011

ahojte tak mm medzi vasich asi nezapada ☹ on maleho aj okupe aj prebali, a ked si chcem oddychnut staci povedat a odide s nim na 2 hodky von..ja sa vobec nemozem stazovat, on ma plne nahradi a velmi ochotne... domace prace mame tiez rozdelene...on umyva riad, ja odkladam, on vysava ja zmyvam podlahy a utieram prach... ale nebojte neaky chybycky ma aj on..ale ozaj len zanedbatelne 😉

@bambola @katka55 moj muzik i manzel oacky chodia na plavanie s nami a v bazene sa striedame 😀

katka55
2. mar 2011

ahojte 🙂 myslim, ze tema mm je teraz u kazdeho aktualna 😉 my sme mali debatu predvcerom a viete co mi na to povedal? ze ked nas kamarat pred par rokmi hucal do jeho manzelky, ze nech uz preboha ide do roboty, lebo jej na materskej harasi, tak ho odcudzoval, ale vraj teraz uz chape, preco to urobil... 😒 😠

vierkaha
2. mar 2011

@meruska aj môj taký bol - kedysi 😒

@katka55 typické, samozrejme že je chyba len v nás a ich chudáčikov týrame svojimi hormonálnymi vykyvmi 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre