Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

adelaine
11. apr 2011

ahojte, citam vase cumlikove story 😉
u nas risi je cumlovy zavislak, on ho musi mat v ustach v kuse ...cez den sa mu snazim davat pomenej,
to si tam pcha hracky, hryzatka a to co najde 😀 pri zaspavani cumel mui byt...ja len dufam, ze
ked bude vacsi si da vysvetlit, ze cumlik je pre babatka, ako spominala maxi 😉
v noci je niekedy problem, ked sa budi na to, ze mu vypadne z ust, ale zase si ho vie niekedy aj sam dat....

a k rezimu, mne tiez cca pre 2 tyzdnami risi odsabotoval treti denny spanok, asi nebol efektivny,
teraz spi 2x denne, medzi tym fici po 3,5 hodine a vyzera byt ok, ale zavisi to aj od toho, ako sa vysp v noci...
@strasska s tym spanim to bolo u nas velmi napodobne, spaval kratucko a to som musela byt pri nom,
teraz mam odsledovane, ze po 30 min. od zaspatia sa vacsinou zacne otacat, akoby budit, aj mu cumel
vypadne, tak len doficim, pohladkam, dam dudel a povacsine sa podari ho udrzat v spanku, tak potiahne dalej...

katka55
11. apr 2011

@adelaine u nas je to zo spanim presne rovnake... po 30 min skontroluje situaciu, a ked to vystihnem, tak len zatlacim cumel, otoci sa nabok a pokracuje v spanku 🙂 aj v kociku to robi... po pol hodinke pootvori ocko, a ked sa ritka trasie, tak spi dalej 😀

bellablonde
11. apr 2011

@adelaine
oducanie od cumlika bol pri petovi tak trochu horor
tiez ho musel mat stale v pusine, ale vo veku 2r6mes sme si povedali, ze to stopneme

najprv cez den, to si dal celkom povedat
ale vecer pri zaspavani ho musel mat stale

dokonca sme sa na istu dobu prestali modlit "anjelicku moj straznicku, opatruj moju malu dusicku..."
totiz pri slove dusicka hned zacal kricat "dudu" , a zase sme boli tam, kde sme nechceli byt 😀 😀

oacka
11. apr 2011

@strasska jaaj,už si spomínam,že si mi to hovorila... je to naprd, hádam sa to upraví,keď sa bude viac hýbať, viac sa unaví, nie?... lozí, či plazí sa?

oacka
11. apr 2011

naša malá robí pri zaspávaní čudnú vec, ľavú ruku si dá do pusy a pravú dá do pusy mmne, už aj keď je taká prispatá,tak automaticky šmátra pravou rukou a hľadá moje ústa, alebo tatove... robia to aj iné deti? nedrží mi ju v ústach dlho, iba chvíľku,potom odkväcne,ale proste musí mať ruku v mojich ústach

adelaine
11. apr 2011

@katka55 presne 🙂 🙂 nastastie som kocikove spanky vylucila z nasho repertoaru a spava v postielke bez trasenia 😀
@bellablonde 😀 😀 😀 ja odpadnem!

strasska
11. apr 2011

@oacka ale ona je uz celkom vrtka, plazi sa, uz aj stvornozkuje, a zacina sa staviat na nozky....myslim, ze pohybu ma dost...

oacka
11. apr 2011

@strasska tak to je nezmar ☹ ale super,že je taká šikulka 😉

strasska
11. apr 2011

@bellablonde ja som to nedokazala ani povedat MM, bo som sa furt rehlila 😵 😵 😵
@oacka moja sesterka zaspavala tak, ze drzala tu druhu osobu (mamku, babku, mna) za ucho 😉

strasska
11. apr 2011

@oacka inak aj Misko spaval obdobne zle, lenze on od narodenia. Julka spala 7 mesiacov uzasne, takze na zle sa tazsie privyka. Ale stoji to za to 😵

tinaki1275
11. apr 2011
denisse
11. apr 2011

@strasska
mne obidve deti takto spali od narodenia ... barunka este trosku horsie ako nela a to si prave myslim, ze nele pomahal cumel ... ale neviem ... uz sme sa tu o tom bavili, ze s niektorymi babami by sme mohli zalozit klub 30 minutovych spacov 😀
ja som si ani nevedela predstavit, ako barunku udrzim v dlhsom ako 30 minutovom spanku, ked to nebude vonku v kociari, kde som s nou mohla drncat ... ale nastastie sa zda, ze sa mi to podari aj doma v posteli, ked lezim pri nej a po tych 30 minutach vcas a spravne zasiahnem ... inak, kym spala poobede vonku v kociari, tak doobeda doma spala pol hodinu a ten dlhsi spanok mala vonku poobede, teraz je to naopak .. prvy spanok je zvycajne dlhsi a poobede uz len pol hodinka ... a ja myslim, ze je to tak v pohode, lebo ten prvy sa jej asi casom bude posuvat viac smerom k obedu, ako bude vediet dlhsie vydrzat hore a postupne ten kratky vytlaci uplne a bude spat len raz denne ... som zvedava, kedy to bude 😉

denisse
11. apr 2011

a tiez nela pozera rozpravky, kym potrebujem pre barunku ticho a ja teda ziadne vycitky nemam 😀
ona totiz nevelmi rada pozera telku a ani ten cas to velmi nevydrzi a furt sa ma chodi pytat, kolko bambuliek ma este popozerat kym sa barunka zobudi 😀

monline
11. apr 2011

@denisse strašne pekné máš toto foto
@oacka aj ty si dala krásnu fotku

monline
12. apr 2011

Dobré ránko všetkým 🙂

tatianka.g
12. apr 2011

Aj my prajeme krasne ranko, este stale mame plny nostek soplikov 😖

1anicka2
12. apr 2011

dobre ranko;)

nebbia
12. apr 2011

ahojte prave som objavila Saske 1.zubok.Velmi sa tesiiiiiim. 😀 .Aspon nieco pozitivne.....

maxara
12. apr 2011

ranko.. tak este k cumliku som chcela, ze odkedy mame od Mon ten cumlik, neviem aka znacka, tusim MAM splosteny a ma aj snurku, tak Ninusa ho nosi cely den zaveseny na bodynku. A aj sa s nim plazi po celom dome, takze castejsie ho umyvam ako ho ona dudle. Ale ked si vsimne, ze jej ho kradnem, tak si ho zacne pytat. Totiz este hned rano jej ho akoze veeelmi nenapadne odpojim, hra sa, takze jej nechyba a potom jej ho zavesim okolo 8:20 ked ju ukladam spat. Potom jej ho nechavam az do obeda visiet, obcas umyjem.. nuz co, zbiera imunitu. A inak, ked som jej ho davala na zaciatku, tak ked ho konecne zacala brat miesto prsa, tak sa mi zdala, ze je z neho nervozna, lebo vzdy ked jej vypadol, tak revala, lebo ho hladala, drdlovala aj bez neho a az sa mykala ako sa snazila ho drzat v puse. Ale potom sa naucila pekne si ho davat sama, takze uplna pohoda. A tiez ho vypluje hned po zaspati.
Ideme sa chystat, ideme plavat dnes

mirka285
12. apr 2011

ahojte...vidim,ze mate dudlovu temu 😉 podla mna je to indi vidi,Tomas mal dudel a ked som mu ho jedneho dna,mal asi dva roky zobrala,ani ho nehladal...Linda ma dudel len vecer ked ide spat,cez den si ho absolutne nepyta,ani ho nechce...a inak pekny den,Linda je dnes nejaka upistana,idem na obed uvarit vyprazany karfiol a poobede musim odviezt Tomiho k zubarovi.a vobec nesvieti slnko vonku dnes,ma to sere 😠

katarina7777
12. apr 2011

akoze pol hodinu pred odchodom na letisko skontrolujem na nete ci nahodou nema nas let meskanie a vidim ze ti debili ho zrusili??? mali sme letiet o 11:00 a teraz odlietame az vecer o 19:15, no dufam ze leo nebude robit cirkus lebo vtedy on chodi spinkat 😠

katka55
12. apr 2011

ahojte. tak my sme uz doma z poradne. @maxara peti, vazime 9350 g a mame asi 76 cm. dakujeme za tabulkovanie 😉 a este nam prosim oprav datum prveho zubku, lebo sa tam nejako posmykol zly rok 😉

patrik teraz spinka, ale taky smradik ide od neho. to kedy sa stihol pokakat 😠

@katarina7777 to je naprd s tym letom. ja by som uz do vecera asi nevydrzala... ja ked sa vychystam, tak vsetko musi byt hned 😅 drzim palce, nech to zvladnete 😉

@bambola este ma napadlo mati, ze na tej otvorenej hodine baby gym ste asi neboli, ze?

bambola
12. apr 2011

dobre ranko 🙂

vyzera to von na fajn den, o dve hodky mame poradnu tak to akurat stihnem malu nakrmit a zo seba spravit cloveka 😀
@katka55 kati neboli lebo vcera mala cely den 39 vecer jej uz kleslo na 37, no a dnes uz nic 😕 musim to povedat pedine ale predpokladam, ze na nic zavratne nepride a akurat mi tak povie, ze mam doniest moc 😠

kafoditka
12. apr 2011

Ahojte 🙂 ja som vcera prala komplet celu teutonku a raibala podvozok a teraz hadajte co - jasne, ze maturujem, ako to dat vsetko naspat.. maly celkom dobre spal, uz aj doobedny spanok ma za sebou, ja zatial zmyla podlahy.. zrkadla radsej obchadzam, lebo zajtra cakam kramy a patricne na to aj moja plet vypada 😠 same flaky a pupaky.. tu celkom fajn svieti slniecko, mohlo by to vydrzat este na poobednu prechadzku s malym, chcela by som kuk do Tesca, maju celkom dobry vyber rifli a gati - @mirka285 na sposob hore gumicka dolu gumicka, take obyc po vonku a vela velkosti 36, aspon tu v Petrzalke, pojdem cosi poskusat aj so segrou.. Filip je zatial dobry, kiez by mu to ostalo 😉

meruska
12. apr 2011

ahojte, my uz tiez spime nas klasicky 30 minutkovy spanok, tak vas aspon precitam 😉

mirka285
12. apr 2011

@kafoditka ja vyzeram napodobne,tiez mam kramy 😠 ja som si uz takych rifli skusala v Auparku vela a nepacia sa mi oblecene ☹ nakoniec som si nasla na ceskom mimibazare jedny co mi padli do oka,tento tyzden mi pridu tak som zvedava 🙂

kafoditka
12. apr 2011

@mirka285 Miri ja som to kukla len tak v rychlosti a preto tam chcem ist este raz, aby som to vyskusala, lebo na pohlad sa mi 36tka zdala velmi dlha - u mna klasika - ale tieto nemozem skracovat, tak asi budu pre mna pase.. ty si si objednala take aladinky s nizkym pudlom?

strasska
12. apr 2011

ahojte, aj Julka spi...uspavanie klasika ceremonia, trvalo 10 min kym sa mi podarilo vybrat prsnik a ked uz som odchadzala z izby tak sa mala prebrala, tak som ju rychlo uspala na lopte, ked som ju skladala tak sa prebrala, tak som skusila cumel, kupodivu ho zobrala, 3x potiahla, zaspala...cumel som vytiahla a spi.Uvidime ci iba klasika 30 min

@meruska tebe teraz kedy pojde spat druhy krat?

meruska
12. apr 2011

@strasska 13:45

meruska
12. apr 2011

@strasska a trvanie 30 minut max hodinka...a do vecera asi bude frcat...alebo mi zaspi cestou na plavanie..ideme o 16-tej....v pripade ze spi len pol hodiny aj doobedu aj poobede tak sa snim snazi ist von i po 16-tej a uspat ho este raz na pol hodinu..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre