Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

kafoditka
28. máj 2011

@maxara akoze zakazdym ho odtial vezmem prec a poviem no no ale vies, aky to ma ucinok... zasklebi sa mi do ksichtu a ide tam znova 🙄 teraz som na chvilu zabavila vysavacom, som zvedava, kedy si zasa spomenie.. no a hupanie na zaclone, to fici aj u nas, ked je chvilu v izbe sam a je ticho, presne viem, s cim sa "hra"

maxara
28. máj 2011

@kafoditka ja Nine poviem nono max trikrat.. potom na nu normalne zakricim a niekedy aj capnem po ruke (samozrejme podla toho co chyta, ale take to co ozaj nesmie, lebo si ublizi, tak vtedy) .. a teraz uz ked na nu zakricim, tak krivi pusu, ale prestane robit to, co mi vadi (kym ju to znova nenapadne 😅 ) .. a zaclony mam zavesene na takych neviem to nazvat.. ale su to take kvacky, do ktorych sa len zasuva ta zaclona, cize keby sa chcela zavesit, tak ju strhne.. takze v pohode 🙂

bambola
28. máj 2011

@mirka285 miri ono windows si uklada vselijake aj postranne "akcie" a neviem ake hovadiny a proste sa pouzivanim toho kompu zahacuje, napriklad apple tento problem vobec nema. ved len ked ides na net tak vsetko sa uklada do "temporary files"a "history" a podobne, aj to treba vymazat a skus ako pisala katka tu defragmentaciu a nechaj bezat kym pojdete von (ale nezabudni si vypnut ak mas nastaveny automaticky "spanok" po niekolkych minutach necinnosti)

maxara
28. máj 2011

co sa tyka kompov, windows treba preinstalovavat kazdeho pol roka na zachovanie slusneho chodu.. 😒 mm by vedel rozpravat..

bambola
28. máj 2011

@kafoditka mne na no no celkom slusne reaguje, ale ja to hovorim tak dost vyrazne a rozhodne, ze proste to neni len tak no no pomimo . ale tak neviem ci je to tym alebo proste tomu chape. obcas striehne ci sa este kukam a ked sa jej zda , ze nie tak to skusi 😀 ale ked vidi, ze to myslim vazne tak to necha tak a ide vymyslat inde 😉

napriklad prestat olizovat veci sme ju "naucili" tak, ze jej hovorim ked vidim, ze ide do pusy "nepapaj" ked aj po tretom upozorneni lizne tak je tu vec berem. tak uz aj toto vie 🙂

katka55
28. máj 2011

@kafoditka moje dieta tiez fici na rolldorkach a zaclone. no no velmi nezabera 😒 vacsinou ho musim zaujat niecim inym, lebo zvykne aj "upratovat" policky a sufliky 😠

katka55
28. máj 2011

baby, a ake "no no" zabera na svokra? 😅 lebo mu x-krat poviem, ze 5 velkych jahod naraz je na taketo dieta dost, kedze minule sa z nich trochu aj vyhadzal, ale on ich donho pcha furt 😠 a popri tom mu samozrejme nezabudne zababrat vsetko oblecko 😠 😠 jaaaaaj, pomooooc...

katka55
28. máj 2011

a este som zabudla doplnit, ze tie jahody oplachne len v studnovej nepitnej vode, hlavne ze ja mu prevaram Lucku na cajik 😠 😠

katka55
28. máj 2011

ale inak v pohode 🙂 🙂 🙂

kafoditka
28. máj 2011

@katka55 jaaaj Kati, take nono na svokra este nevymysleli.... a preco prevaras lucku? ved to je dojcenska voda, ktora sa prevarat nemusi.. 😉

katka55
28. máj 2011

@kafoditka lebo mi niekto povedal alebo som niekde citala, ze do roka sa ma prevarat 😕 ale tento tyzden som uz neprevarala, mi to fakt pride zbytocne 😉

kafoditka
28. máj 2011

@katka55 ja mu teda zarabam UM do prevarenej vody z vodovodu, ale ako pitny rezim mu davam cistu lucku, cajiky mi pit nechce..

gabika41
28. máj 2011

Zdravicko damy....to mame ale pocasicko...sa aj vcelku bojim,lebo zajtra ideme na cely den prec na oslavu a som zvedava ako to Lucka zvladne......dnes k nam zavitalo Radosinske naivne,tak ideme vecer za kulturou....a inak z kupania sa zacina stavat hroza,lebo ani sprchovanie nezabera....postavi sa mi vo vani s este namydlenou hlavou a hrnie sa von,takze potom musim nasadit trochu tvrdsie metody,aby som jej aspon tu namydlenu hlavu mohla zmyt.....praje prijemny zbytok dna... 🙂

bambola
28. máj 2011

@kafoditka @katka55 no ked vas citam az sa citim zle, ze ja malej na pitie nacapujem vo vodovode 😅

katka55
28. máj 2011

@bambola v pohode 😉 ale tusim v tych receptoch od Mama a ja je uvadzane, ze "prevarena dojcenska voda"... asi odtial to mam 😕

katka55
28. máj 2011

@gabika41 pekny kulturny zazitok prajem 😉

lenkaaninka
28. máj 2011

Ahooojte babizne...Tak v skratke. Máme ochvilu 10 zubov týžden s horúčkami za nami. 10 kilečiek a momentálne je bodkovaný ako beruška z Nurofenu jahodového 😉 Ninka bude mať samé jedničky na vysvedčku a Lenka ta sa chystá na leto lebo by plávala aj v bačorine čo stále plače že sa chce isť kupať.
Starý môj stale furt v práci a mna tu ide kolkokrát mrdnúť. Ale čo už. Dakujem bohu za kamošky.

Pridám nejakú fotos. Teším sa na fotky zo stretka 😉

gabika41
28. máj 2011

@katka55 dakujem

kafoditka
28. máj 2011

kde ste vsetky zmizli? 😕

tutifruti
28. máj 2011

Caute baby, tak ja mám za sebou hrozný týžden.... krpec má prvý krát ATB, mal horúčky a angínu, nič neje....ale už našťastie neteplotuje, lebo mu nešla teplota vôbec dole, už po hodine po paralene mal znovu 39, len som mu zábali dávala 😖
No a co sa týka poradne, tak Dr. nás poslala na neurológiu.... ani jej sa nezdá, že sa Šimonko ešte neposadil ☹ Tak nám držte palce idem 9.6., dúfam v to najlepšie....
@lenkaaninka aká kočka 😉

katka55
28. máj 2011

@kafoditka ja som tu 😉 hladam nejaky kufor mamine. ma okruhle narodky a dostane vylet do rima, tak nech sa ma do coho zbalit. doteraz som len zistovala velkost, ale nasla som, ze vikendovy kufor ma mat 56-64 cm, tak uz som mudrejsia 😀 ale pojdem radsej pozriet do nejakeho obchodu. a dufam, ze samsonite je stale dobra znacka kufrov 😕 😒
@tutifruti drzim palce, nech je vsetko v poriadku 😉
@lenkaaninka dakujeme za refresh a foto 😉

maxara
28. máj 2011

@kafoditka ja som varila sirup 😝
@robika draha, tak mne mm doniesol 100 kvetov bazy.. zaliala som to 4l vody predvcerom vecer a dnes az som sa k tomu dostala.. cize vyluhovane to bolo dost. davku som precedila, rozdelila do dvoch hrncov cca na polovicu, cize pocitam, ze priblizne dva litre v kazdom hrnci +- .. do kazdeho hrnca som nasypala balicek kyseliny citronovej, cize 100g na 2l. A dala som to varit.. ked uz to bolo pred zovretim, nasypala som do kazdeho hrnca asi 3 kg cukru, lebo teda malo to byt menej, ale sa mi to zdalo strasne malo kkladuce odpor pri miesani (pamatala som si to hustejsie).. nechala som to zovret a miesala som, lebo sa samozrejme cukor trosku chytal.. ked zacal vonat ten sirup trosku aj od karamelu, tak som to vypla a plnila.. cele to trvalo asi 10 minut, az na to nalievanie.. tam som skysla, lebo som mala tri telefonaty, jednu navstevu 😒 pri ktorej som sice nalievala, ale tak flias som mala samozrejme malo a neviem kam mi ich mm zapatrosil, tak som znuchavala po dome nejake.. ale tak teraz v pohode, kuchyna lepkava komplet, lebo ninka do toho vrieskala a potom bola hladna a tak..

maxara
28. máj 2011

@tutifruti ☹ chudatko, drzim paceky.. hadam je len lenivy ☹

@lenkaaninka 🙂 parada.. skoda ze nejdete 😒

bellablonde
28. máj 2011

ahojte baby,
ja som bola dnes na par hodin bezdetna, som si vyrazila do obchodov,
mam nove plafky, mlyncek na sol a korenie, kozmetiku, vyhriala som sa v solarku... poflakala som sa, uplne som si uzivala, ze okolo pobehujuce deti nie su moje 😀 😀
vobec na nic nereagujem, lebo som vas necitala,
ale
blahozelam oslavenkyniam @mirka285 a @aalexis007 k narodeninam, prajem vsetko naj 😉

idem ulozit deticky
a asi chystat zoznam, co treba zbalit
zajtra totiz vyrazame na 3 dni na liptov - villa betula, tesiiiim sa,
len nech je pekne pocasie 🙂

maxara
28. máj 2011

@bellablonde jeej Juli, super.. ja som bola dnes iba jednodetna 😉 a mam upratany cely dom 😀 som so sebou spokojna.. sice som akosi zabudla dnes jest, mala som len jednu porciu slepacej polievky na obed a to ja nedavam dnu cestoviny, cize len zeleninka a maso.. ale tak teraz si dam druhy tanier, lebo este idem ficat a varit, nech si zajtra uz len strassku privitam a aspon raz nech nie som spotena jak prasa 😀

maxara
28. máj 2011

@bellablonde o a pocasie by malo byt pekne, teda aspon tu na zapadnom slovensku.. sorry @bambola Bambi, ze sa ti hrabem do remesla, rosnicka 😀 😀

bambola
28. máj 2011

@maxara a strasska ma co, vylet? 😕 mas odpustene ale nemiesaj sa moc casto lebo zacnem ja organizovat kafe u maxi 😀
@bellablonde aj ja som bola dnes bezdetna, v zaujme vzdelania mi dieta bolo odobrane 😀 tak idete mate pekny predlzeny vikend 🙂 uzite si 🙂

maxara
28. máj 2011

@bambola 😀 😀 tak ved raz za cas mozes 😉 u mna to uz nie je zaujimave.. aj fotky su rovnake furt .. 😀

zrzulka
28. máj 2011

baby ja neprevaram vodu, ja normalne z vodovodu filtrovanu davam pit, ak ostane v kanvici prevarena tak lejem tu...a oplachijem ovocie pod tecucou neprevarenou vodou, aj riady mu umyvam v neprevarenej....
nam pato tiez ramuje skrinky ak ich neuzamknem....po zavesoch sa nestvera lebo ziadne nemame, ale zase vylieza na parapet 😝 😝 😝 chytri su ti nasi krpci...na nono tiez nereaguje, len sa uskrna....
ufff ze o mesiac mame rok 😕 sa mi verit nechce

zrzulka
28. máj 2011

@bellablonde uzite si to, tri dni bude mááááááááááálo aj....my sa tam tiez chystame, vraj raj pre deti tak som zvedava co popises 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre