Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

strasska
15. mar 2010

Kukucka, podla mna je to vzdy indi-vindi, niektore zienky tu dostavaju riadne kopance, ja len tak jemnucke a tiez je to moje druhe babo. Ale sak, ked ta to trapi, tak zajdi za doktorom, nech urobi UZV.

kukucka26
15. mar 2010

robil a tam sa hybe poriadne a ja to velmi necitim

lenkaaninka
15. mar 2010

kukucka záleži aj ako je babo otočené kde máš maternicu a pod.
😉

kukucka26
15. mar 2010

no ono je priečne uložene

denisse
15. mar 2010

ahojte ...
my sme boli cez vikend u svokrovcov, tak som vyuzila, ze sa nela mala s kym hrat a robila som si veci do prace ... dnes bola doobeda v jasliach, tak som este co to porobila a bola som na poste po balik, s nim som isla pesi domov a fucala som jak lokomotiva ... 😝

vitam nove julovky .. je nas neuveritelne vela 😀

kukucka, ja tiez citim slabe pohyby a na uzv som videla ze sa hybe poriadne a nic som necitila .. takze si myslim, ze v mojom velkom bruchu ma stale dost miesta na to, aby sa hybalo bez toho, aby ma silno kopalo ... ja som bola na uzv v stredu a dalsi je v plane az v maji ... ale ja pojdem v aprili este na dobrovolny 4D a vezmem aj muza a nelu, nech to vidia ...

denisse
15. mar 2010

kukucka ... este je mozne, ze mas vpredu placentu a ta tie kopance tlmi ... nic sa neboj urcite je vsetko v poriadku ... 😉
inak si priamo z PO?

drievko
15. mar 2010

ach ako vám je dobre ja idem na 1-2 hod na nákupy a večer sa idem zblázniť ako mi tvrdne bruško!teraz som pozehlila a do večera sa ani nepohnem s postele! A tak strašne som sa tešila že druhé tehotenstvo bude už o.k. ☹ !

alllexa
15. mar 2010

Alexis, aj mne robili ultrazvuky len 2 razy a dalsi bude az v 30. tyzdni... A v piatok mam ten glukozovy test a tiez to nie je ako "normalna" prehliadka, je to len to vysetrenie, to myslim robi len sestricka.

Kukucka, aj ja si myslim (ako povedala Denisse), ze mas este v brusku dost miesta, a tak to ani moc necitis...
Ved na ultrazvku si urcite videla, ako sa hybe...

Drievko, na to tvrde brusko by Ti nepomohlo nejake magnezium?

drievko
15. mar 2010

Alexis, magnezium beriem ! Možno mam citlivú maternicu, lebo to tvrdnutie začalo ked sa malinke začalo hýbať!No ja neviem . Vám ani jednej netvrdne bruško?

alllexa
15. mar 2010

Ja ani neviem, aky je to pocit, to tvrdnutie...boli to?

cigaretka5
15. mar 2010

dievcta ktore vahate nad morfologickym v BA a okli, prave som sa vratila z medifery od holana a poviem VAm fakt to stalo za to . A nakon iec kedze som mala aj vymenny listok tak som to mala za 10 EUR, prepol aj na 3D a zazitok. ALe z hladiska diagnostiky, nie nadarmo sa o nom hovori ze je najlepsi na slovensku

emanuel22
15. mar 2010

Drievko, mne tvrdne bruško. Začalo začiatkom minulého týždňa. Veľa sme s manželom chodili po meste, po obchodoch, vybavovali sme veci a to sa mi vypomstilo. Tvrdlo teda riadne, až som sa bála, vždy keď som si ľahla na chrbát a vystrela nohy tak bolo ako kameň, a tiež hocikedy počas chôdze. Štvrtok, piatok bol najhorší. Od štvrtka beriem magnézium a je to lepšie. Celý víkend som bola doma, ležala som a zlepšilo sa to, dúfam, že aj krčok je ok, čo som bola na poradni tak bol. Oddychuj, lež, snáď sa to zlepší. Držím palce.

lenkaaninka
15. mar 2010

mne bruško tvrdlo pri obidvoch detoch a teraz takitak...magnezium to isti aj ked to preženiem s upratovaním je to večer tragédia a pri tvrdnutí sa nesmie hladkať bruško baby aby ste vedeli.. 😉

kafoditka
15. mar 2010

Ahojte kocky! Tak sa po dlhsom case ozyvam.. Na Kysuciach je nadherne, napadlo aspon pol metra snehu a svieti slniecko, tak super.... s mm som bola dnes v meste. Pokupila som malemu aventove flase, cumliky, teplomer, kozmetiku, osusku.. takze sa vytesujem. 😉 Ale som sklamana, co sa tyka postielok, sak tu su drahsie ako v blave! mozno este vybehneme do polska...

Manzelik si ma dnes rozmaznava - pozvanie na pizzu k obedu a potom fajnovy kolacik v cukrarni 😉 nechcem sa zajtra postavit na vahu, ta sa som mnou urcite kamaratit nebude.. 😠

nove julovky vitajte!!! 🙂

maxara
15. mar 2010

Ahojte babulky,
konecne som dnes doma... riadne som unavena, bola som v NR u toho mojho chrbticiara a to bez dialnicnej nalepky, cize celu cestu z PK som isla hadam 50tkou... otrasna cesta. Cestou s5 som sla cez Hlohovec a ta cesta je uplne neporovnatelna, suprova... bez dialnicnej nalepky uz len tadial. A tam som objavila ten penzion alebo co to je, uz som o nom pocula, vola sa Hoffer a je pri nom obrovska obora s vysokou zverou (aspon tie som tam videla, mozno tam su aj ine zvierata). Poznate to? Viete nieco o tom? Da sa tam ist sa pozriet, alebo nieco? Viem len, ze tam je vraj vyborna restika, ale ta ma nezaujima...
Inak Dr. ma napravil, povedal, ze teraz najskor az 2-3 mesiace po porode. Je taky zlaty aj so sestrickou, taky prajny. Inak mi povedal velmi zaujimavu vec. Totiz mam (u neho som sa liecila na) zablokovanu pravu cast panvy. Doteraz si tu stranu citim ako slabsiu, tie svaly akoby som mala strpnute, alebo boli strpnute a uz poooomaaaalicky sa davaju dokopy. No a on mi povedal, ze napr. babatko to vie, citi, ze tu stranu mam studensiu a uklada si hlavicku na tu teplu stranu. No a predstavte si, ze asi na tom nieco bude, kedze mala ma kopkava 90% na pravej strane. takze tam si nechava nozky a hlavku si uklada na teplu stranu. (samozrejme tepltny vykyv nie je natolko velky, ze by ju oziabalo 😉 ). Zastavila som sa v NR v tescu pozriet vecicky a maju fakt kraaasne, ale nic som este nekupila, len sebamed kozmetiku, nejake dve veci pre bambulku. No a este jedna novinka, ked sa tu uz bavime o nasich sikovnych muzickoch... moj drahy kupil namiesto soli do umyvacky, prasok (namiesto tabliet) a nasypal to namiesto soli. Samozrejme to tam stvrdlo na kamen a umyvacka je POKAZENA. 🙄 no ale velmi ho to mrzelo, az som sa nemohla ani len trosku vychovne nahnevat, chudatko moje... musim si ho poriadne este raz vyobjimat hned ako pride domov.

maxara
15. mar 2010

vitam nove julovky a upozornujem, ze vek v case porodu, mesto odkial pochadzate, meno pre babatko aspon predbezne a pocet a mena surodencov vitam v IP, aby som vas mohla umiestnit do nasej tabulky... To samozrejme plati aj pre ostatne 🙂 , ktore na mna zabudli... napr vek si tu nechce polka z vas zverejnit 😉 kto sa hanbi? 😀

kafoditka
15. mar 2010

Maxi caauuuu! Ako moja?? Kedy sa chystas na vychod?

maxara
15. mar 2010

Ahoj Kaficko, som na teba myslela a akurat ked som dopisala tu dlhu story, tak si prisla 😀 No ja dobre, teraz som len trosku unavena, ale este mam kopec robotky pred sebou... Na vychod sa chystam zajtra rano, ideme vlakom, takze okolo pol 3 som tam. Oacka co varis??? 😀 😀 A ty ako? Cestu si ako zvladla?

maxara
15. mar 2010

drievko aj mne brusko tvrdne obcas a nie sme same, neboj... je to normalne, pokial to netrva dlho a nie je to casto... Ja som napr ani nevedela, ze je to tvrdnutie, kedze moje brucho je obalene tukom, je cele makke 😀 ale uz viem, ze je to take akoby napatie... ako stiahnute svaly, ktore nie a nie uvolnit..
kukucka tiez si myslim, ze to moze byt placentou vpredu... ale je tu viacej dievcat, ktore citia pohyby slabsie.. je to ok, urcite sa nemusis stresovat, hlavne ked si ho videla sa hybat
cigaretka plne suhlasim s tym holanom, fakt je odbornik, fakt si da zalezat na tej diagnostike... ja som mala vyhrady voci tomu, ze som chcela 3D zaznam (aj), ale on ho zabudol nahrat, tak povedal, ze to nema vyznam, ked je to babo take male... ze krajsie zabery budu neskor a mam prist potom... 😒 ale inak morfo je u neho bezkonkurencna

maxara
15. mar 2010

Kaficko, Stanka - inak som velmi spokojna s tou malej izbickou... tesim sa z nej, sice este nie je uplne dokoncena (tie steny), ale uz teraz tu izbu milujem.. ked bude hotova, urcite capnem foto do albumu, promise

kafoditka
15. mar 2010

Maxi, ja fajnovo, cesta bola v pohode, ved dialnica je az po Povazsku Bystricu, tak sme spravili BA-CA za 2hodky15min... tak akurat.. Cez vikend som mala 4 navstevy, tak ochytane brusko bolo naporiadok, az mi to bolo potom neprijemne.. 😖 ale prezili sme.. s cervenou stuzkou na ruke a prekrizenymi prstami sme to zvladli na vybornu.
Inak neviem, ci je to tym "horskym" vzduchom, ale kazdy den odpadnem najneskor o 22tej do postele, v noci len raz na vecko takze sa super vyspim 😀 😀
maxi stastnu cestu, uzite si to a opatrujte sa!!

maxara
15. mar 2010

Kafko no absolutne ti nezavidim tie navstevy a otazky a chytanie bruska, aj ked to tvoje je take pekne gulate, ze zvadza na chytanie... 😉 to moje take pekne nie je... takze skusim to premenit v devizu a na svadbe o dva tyzdne snad nikoho lakat nebude 🙂 uvidime, napisem...
No a ci to je vzduchom, alebo skor vycerpanostou z navstev a obchodov... hm? nieco z toho urcite 😅

kafoditka
15. mar 2010

tak tak.. zmena vzduchu prospieva 😉 a dnes mi moj manzelik zapotil, ze co keby sme sa prestahovali do Cadce, ze on by tu siel okamzite, ze Blavy ma po krk... Chapete?? 😲 😲 A zaklincoval to tym, ze uz ma naplanovane, ako si kupi bicykel a snowbord a bude sportovat a spoznavat krasy Kysuc 😎

alllexa
15. mar 2010

Maxara, aku tabulku to chystas?
A kde si mam uviest vek? V profile taka kolonka nie je🙂

jaruska8
15. mar 2010

Hm, ten vzduch musí byť super, ja sa manželovi tiež ani nečudujem. Mne tu u nás chýbajú lesy. Moja starká bývala v Brezne, tam bolo a je vždy nádherne. 🙂

lenkaaninka
15. mar 2010

no ja som si v sobotu užila otázok ako ti je ?? ty si tehotná???a kope?? a pod ...a chytanie bruška to už ani nehovorim ...strááááášne mi to vadí...kurnik každý vymudrovaný...jááj...baby existuje niečo také ako tehotenská nervozita?? lebo ak hej tak ju mám minimálne za 5 žien 😉

jaruska8
15. mar 2010

J mávam len také decentné návštevy, mne nikto okrem maminy, brata a ocina a samozrejme manžela bruško nechytal. A ja ho hladkám stále. 😀 Bude rozmaznamé. 😝 😀

kafoditka
15. mar 2010

jaruska.... paradoxom je, ze ja som odisla do BA pre 6 rokmi koli tomu, ze cadca mi pripadala ako hrozna diera, nic tu nieje, ani riadny obchod, ked nieco chces kupit, tak najblizsie do ziliny.. Ako priroda a vzduch je super, aj s deckami mas kde zajst ale ja som si uz tak zvykla na Blavu, ze je mi beda vratit sa spat do cadce.. ☹ na predlzene vikendy v pohode, ale na stalo asi nie..

mirka285
15. mar 2010

caute baby,no ja som sa tiez dnes vytocila na hovado ☹ 😠 tak povodne som bola objednana na zajtra na 3D do Gynfivu,ale minuly tyzden mi volali o preobjednali ma na stredu..hovorim si vsak co jeden den hore dolu...no a dnes mi zase volal pan doktor Drabek ze ma musi preobjednat az na dalsi tyzden 😠 tak ma nasral,ze mu hovorim ze ci si mysli ze som niake jo jo aby mi stale menili termin..a ze my sme si uz poprehadzovali veci z utorka na stvrtok a ze mi to jednoducho bud.tyzden nevyhovuje..tak nakoniec ze dobre nech pridem v stredu ale o pol hodinku skor...ja ze fajn,s tym problem nemam..tak ako uznajte,ja si za to platim,nie zrovna malo,objednavala som sa pred mesiacom a oni si myslia ze ja sa im budem prisposobovat,,, ze sukromne centrum

lenkaaninka
15. mar 2010

mirka tak to si ešte pekne reagovala ti poviem ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre