Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
9. apr 2010

oacka ano sidlime rovno na trnavskom myte pri trznici, ako pojdete? autom ci vlakom? asi autom, kedze nakupy 🙂 vsak?
som nevedela ze uz to poriesili to v PLUSe, lebo ja ked som tam bola, som skoro zomrela od humusu.. ale to bolo fakt davno pradavno, takze pohodka.. oki, zajtra mi daj vediet a ja ta potom priebezne poinformujem.. a 30.4. som v podstate posledny den v robote 😉 potom uz pridem len na 2-3 dni dozriet na uzavierky a potom hajde, tesit sa na babulku.. kedy asi vy dorazite do BA? nech ta aspon stretnem 🙂

maxara
9. apr 2010

bella ja teda idem na tu tabulku, je tam viacej babul, co este nevedia, ale uz ani dlho medzi nas nezavitali.. no podaktorym som iniciativne pisala, ze co a ako a pracne si zistovala na konikovi (systemom smejdenia) aktuality a niektore sa aj ozvali a napisali, ze sice nepisu, ale citaju nas.. tak vsetky pozdravujem a vyzyvam PRISPEJTE MEDZI NAS ! 😀

oacka
9. apr 2010

asi ma nestretneš,lebo mi prídeme asi až večer okolo osmej. ☹ ☹ ☹ a raňajkový čas nám vyhovuje,chceme vyraziť ráno na veľtrh, nech veeeeeeeeeľa nakúpime! ideme s našou bezodnou peňaženkou - mojou mamkou. 😀 😀 😀 😀 na služobkách sa naši väčšinou ubytúvajú v hotely Nivy, či tak nejako, ale to je drahšie.
idete ešte niekto na ten veľtrh?

robika
9. apr 2010

tinka: rebeka je krasne meno, a poradim Ti: ako ju budete volat doma, tak ju bude volat kazdy...mame to v rodine odskusane, jednoducho ludia sa vzdy prisposobia a zvyknu si na take meno ako toho cloviecika volaju ostatni, takze ked chces aby ju volali Beka, tak ju tak musis volat aj Ty 🙂
Sunny: dobre to prikry alobalom a trosku podlej, a da sa to tak urobit aj na panvici, lebo ja to robim aj v rure aj na panvici tak, ze si urobim malicke batozky z alobalu a do nich dam vsetko, co treba, nemam spinavy plech, da sa to urobit aj na panvici a vzdy su z toho take akurat porcie...

maxara
9. apr 2010

☹ no toto.. inak som ti chcela este povedat, aby ste si nic nenechali v aute (keby ste sa nahodou zastavili v ikey este v piatok), lebo teraz dost vykradaju auta s inou ako BA espezetkou.. 😖 trapne..

cigaretka5
9. apr 2010

dievcata rozlsiujte matersky a rodicovsky prispevok- strucne to zhrniem tie co mate narok na matersku dostavate ju 6 mesiacov, vyplacat sa zacina od nastupu na matersku dovolenku, potom mate automaticky narok na vyssi rodicovsky prispevok za podmeinky ze nebudete mat iny prijem- dohoda brigada, ak ste SZCO zovnost muiste prerusit alebo ukoncit. NA rodicovsky prispevok vo vyssej sume mate narok do dvoch rokov dietata, v pripade ak teda nemate iny prijem ( prijem z prenajmu nehnutelnosti je dovoleny). Potom este rok mate narok na znizeny rodicak a ten je tych 160 EUR , ten vyssi je nieco okolo 250 - presne sumy teraz z hlavy neviem Tie z vas ktore neboli nemocensky poistene a nemaju narok na matersku idu hned na rodicovsky prispevok ale maju narok na jeho nizsiu cast po cely cas teda do troch rokov veku dietata a to je tych cca 160 euro., samozrejme podmienka bez prijmu musi byt zachovana aj v tomot pripade. STat este poskytuje ine davky pre rodicov co budu mat prijem ak sa vas to niektorej tyka kludne IP. velmi rada vam pomozem robim na to skolenia tak to snad mam celkom zmaknute

sorry za preklepy

maxara
9. apr 2010

cigaretka a moju IP si dostala? 🙂

dugyna
9. apr 2010

jaruska ale parkety ked sa robia nervtaju..takze to je v pohode to hned mozes oratat od tej vasej prerabky..takze myslim ze casovo ste boli v pohode..
jaruska -lenze oni maju po 6 tyzdnov stale holobyt..len vystierkovany s vymeneymi elektrickymi rozvodmi, a zacali davat kachlicky v kupelni..inak je to hole bez podlahy bez zarubni bez farby..samy prach / dnes som im bola vynadat/
lenze ooni vrtaju od 2.3 vkuse od 8-16 zbijackami...a pot, a dnes od 8.18 a este stale..uz som bola aj v skole v kniznici koli diplomovke..aj so psom neviem kolko vonku..len aby sme tu neboli..uz som si aj poplakala..a aj mala nejak zaprotrestovla..my dost trvdlo brusko 😒 ...a teraz ma uz boli hlava..a stale idu...a idu...a zase nam tecie do kupelne aj wc
no a novinka ..pes uz zacina wrngat..uz ma toho asi dost aj on..

asi som uz ako obohrata platna...nahrala by som vam sem ten zvuk aby ste poculi ale to sa neda..alebo neviem o tom

dugyna
9. apr 2010

cigaretka taka otazka keby som pocas rodickovskej dovolenky otehotnela..tak potom dostanem matersku? to by som mala nie? a rodicovsky vyssi ci nizsi? ale ten iba za jedno dieta sak?

dugyna
9. apr 2010

monline nevies ako sa da vyratat materska? ja si totiz aj dobrovolne platim este do socialky..aby som mala vyssiu matersku.. 😉

kocky a tie peniazky " kocikove" dostaneme automaticky alebo o to treba ziadat?

achojka
9. apr 2010

Dugynka, ak myslis tych 25 000,-, tak tie si treba vybavit.

zuzik1983
9. apr 2010

dugyna aj ja si platim navyse aj to dobrovolne,aby som mala vyssiu matersku.to potom musime o matersku poziadat 2x?ci ako to je?

maxara
9. apr 2010

babulky pridala som nam do juloviek najaktualnejsiu verziu tabulecky, tak kuk .. a este moje brusko, ked uz som sa tam serkala.. 🙂
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/julovky2010/

maxara
9. apr 2010

ak by ste mali nejake poznamky k tej tabulke, tak do IP prosim.. napr vela z vas tam nema vek a meno pre babo

dugyna
9. apr 2010

achojka ano tie som myslela..a kde sa to prosim ta vybavuje?

zuzik ked som to pochopila spravne tak ano treba si 2krat poziadat

achojka
9. apr 2010

maxara. My cakame pravdepodobne chlapceka. Ale nevieme to naisto. 😀

dugyna
9. apr 2010

maxi my este meno nemame 😉

maxara
9. apr 2010

achojka a meno?
dugy a nemate ani take ze dve? z ktorych si potom vyberiete?

achojka
9. apr 2010

Dugyna, ked sa ti male narodi, tak ti daju papier na UPSVAR, a ten, ked bude mat babo 30 dni ti potvrdi lekarka, a potom ho tam zanesies. Ale nieco sa mi zda, ze to vyplacali na dva krat, 5000,- pri narodeni a zbytok po 30 dnoch. Oni ti potom tam vsetko vysvetlia. Pri Miskovi to vybavoval manzel, a vsetko mu tam vysvetlili.

achojka
9. apr 2010

Maxara, este nevieme..... 😒

dugyna
9. apr 2010

maxa nie..mala je zatial Dugynka 😉

achojka dakujem 🙂

maxara
9. apr 2010

achojka ani priblizne?

zuzik1983
9. apr 2010

dugy a to na tom istom mieste?a este sa ta spytam tych 270 dni musis mat splnenych ku dnu porodu alebo nastupu na matersku?lebo vzdy ked som tam bola,tak tam bola ina pani a kazda mi povedala inak.tak ako povedali tebe?

achojka
9. apr 2010

Maxara neviem, zatial je to babetko...... Na mene sa pracuje

maxara
9. apr 2010

zuzik kukni co ti na to odpisala cigaretka..o stranu spat

achojka
9. apr 2010

zuzik1983 tych 270 dni musis mat do nastupu na matersku, co je 6-8 tyzdnov pred porodom. Vtedy ta lekarka vypise, a ten papier sa posiela do socialky

maxara
9. apr 2010

Achojka aj ti zavidim tak trosku, mas kopec stupidnych otazok vyriesenych a este vacsi kopec stupidnych reakcii..

maxara
9. apr 2010

zuzik ani nie o stranu spat, len o kusok vyssie

achojka
9. apr 2010

Cigaretka5: Narok na vysii rodicovsky prispevok 250 eur maju aj tie mamicky, ktore nemaju matersku, ale boli za posledne 2 roky min 270 dni nemocensky poistene

zuzik1983
9. apr 2010

baby ja som si to uz precitala,len som si to chcela precitat od viacerych 🙂
tak potom to nechapem,ved uz ani oni sami na socialke nevedia,ako to vlastne je,lebo naposledy,co som tam bola,tak mi povedala,ze sa to rata ku dnu porodu a clovek sa ma potom na nieco spolahnut 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre