Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
12. apr 2010

Ahojte bambulky, som doma, lezim v postielke, pred novou telkou s notebookom na kolenach a citam vas, co ste dnes poklabosili. Mam asi chytene tie sproste priedusky, ako sa hovori na posrateho aj hajzel spadne.. Takze zajtra idem do roboty na 8mu a len do 14tej (este som urazena 😉 ), potom KAFKO s tebou do toho obchodu na hranicnu (ak budes mat cas a chut), potom tanecky a potom si beriem dovolenku a serem ich.. Ked su vsetci taki mudri, ze vedia lepsie ako ja, co je moja robota a ako sa robi, tak nech ju robia oni.. Som zvedava, ked sa na to vyserem, ako dopadnu (dnes som nechala na mojho kolegu prijatie dlhodobej ubytovankyne a este ze som tam bola, by sa dozvedela kazdu 7mu informaciu a uz by sme jej museli volat a to je len jedna najmenej dolezita a hadam najjednoduchsia blbost, co robim..).

Robika ja si zbalim do porodky pre krasulku rozne druhy oblecka, ale nie vela (vraj tam babatkam davaju). No a podla toho, co mi poradia sestricky, co oblecu ony, podla toho ju vezmem na cestu domov. Sestra mi vravela, ze sa mam riadit pravidlom, ze babu treba obliect o jednu vrstvu viac, ako mam ja. Tak ak ja mam tricko, tak babo aspon s dlhym, no a zakryt aspon plienkou.. podla teploty. ved aj v lete moze byt chladno.. ciapocka, rukavicky a ponozticky urcite, vraj tenke ponozticky mam dat aj pod dupacky.. 😒 len to neviem isto, ci som dobre pochopila..

lenkaaninka
12. apr 2010

ja do porodky beriem len čiapočku a z porodky taký biely overalik košielku navrch čiapočku a rukavičky a do perinky podla počasia sa treba riadiť to je jasné

kafoditka
12. apr 2010

Maxi over to s tymi ponozkami pod dupkami, to by ma zaujimalo..

robika
12. apr 2010

maxi: no vykasli sa Ti na pracu, ved ked sa niekomu nepaci, nech si skusi a potom sa uvidi... aj tak tam budu mat bordel, ako pojdes na matersku...
s tymi ponoztickami to by si veru mohla zistit, lebo ja som zase niekde citala, ze davaju na dupacky, ale neviem ako to natiahnu 🙂

robika
12. apr 2010

chcela som napisat Ty ale nie Ti 😀 ...

dugyna
12. apr 2010

caute kocky idem kuknut co ste pocmarali

maxinka uz si kludna? ich kopni do riti v tej tvojej robote. poocuj a musim tam ist rodit..keby som isla s tebou na tu pripravu?
este nie sme rozhodnuty o tej porodnici...

mojalili
12. apr 2010

Ja mam ustrikovane take ponozkove boticky, su paradne, nerezu na nozicke. Babetku dam z porodnice...sice zalezi od pocasia) ale bodynko, dupky, tie botecky ustrikovane, ciapocku, rukavicky a dam ho do zavinovacky Emitex do vajka....ale vsetko moze byt inak podla pocasia, mozno aj kabatik, uvidime...

MAxi, hormony robia svoje, kasli na pracu a nerozculuj sa. Nas pan riaditel tak "řádil" v praci, ze vrieskal na celu skolu, trieskal dverami a chcel vykopnut dvere....decka sa pomaly bali.....proste tak dopadne chlap, ktoremu dve zenkse prerastaju cez rozum a navyse ma v praci neporiadok.Chcel po nas ucitelkach, aby sme upratovali prach a bordel po stavbe....a co ucenie? No urcite.....
Musime to nejako prezit...takze klud...nerozculovat sa....aby si ma nepredbehla 😉

dugyna
12. apr 2010

maxi viec co by bolo dobre... 😀 😀 😀 keby tie kravy od vas z recepcie chodlili na kona len citat..a precitali by si o sebe 😀 😀 😀 😀 😀

sunny tak to je fajn ze uz nejdes tak skoro spinkat...ani nechci vediet dokedy nasa mala vcer vyvadzala v brusku..robila mi spolocnost pri pisani..a dnes asi krastie ako vcera pisat nebudem...takze asi tak..

kafko dobre si spravila..ze si ostala doma co ty uz mas co behat a stat tolko na nohach...baby co ste doma jak je nam dobre nie? 😉

kafoditka
12. apr 2010

Maxi, iba pre teba: 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ved ty vies, zaco.. 😉

robika
12. apr 2010

dievcata, ako to tak citam, tak budete pouzivat skor bodynka s dl.rukavom ako tie kosielky?
a na taky overalik budete davat co este ? (mam na mysli tie tenucke)

dugyna
12. apr 2010

oacka ja tu PN tiez beriem ako zasluzeny oddych.. 😉

no a k tej kamoske..takzko povedat co tam bolo..nezastavam sa nikoho..ale treba brat aj to ze ludia casto nieco vynechaju ked hovoria o niecom alebo pridaju..a takisto kamoska je predpokladam laik...ale hovorim nikoho nezastavam mohla natrafit aj na zlych odbornikov..

lenkaaninka
12. apr 2010

maxi pevné nervy ti prajem 😉
robika mám pár takých košielok na cvočky vpredu alebo podto také tenučké bavlnené na cvočok na ramienku bud pod dupky alebo overaliky...

kafoditka
12. apr 2010

robika... po dome staci len to a vonku - ved vzdy sa zariadis podla toho, ake bude pocasie.. Riad sa radou, ze babo musi mat vzdy o jednu vrstvu viac ako ty.. A vlete bude teplo, okrem toho babo je v kociku v zavetri, jemu tam nefuka ziadny vanok, tak netreba vela obliekat, aby sa neprehrialo..

maxara
12. apr 2010

kafko 😖 ano viem... 😢 😢 😅 😅 😝

lenkaaninka
12. apr 2010

a na horučavy mám také opalovačky pokúpené a ked sa schladí puknem na to dupačky a hotovo...netreba to prehánať ale zistíš časom niektoré babatka su uzimračenejšie ako ine to zistíš...ťažko to nejako naplánovať dopredu..

robika
12. apr 2010

ja sa preto tolko vypytujem, lebo kym som nebola tehotna, mne bolo stale zima, teda kazdy uz omdlieval od tepla a mne bolo akurat 🙂 ... teraz mi je zase skoro stale teplo... tak seba sa az tak drzat nechcem, lebo ja som velmi zly teplomer 😀 ...

dugyna
12. apr 2010

zuzik to sa cudujem ze si tam bola len hodinu. standartne sa robi na lacno a po 2h, ale niektore nemocnice zviknu robit este aj odber po prvej hodine..je to detailnejsie..alebo ako to nazvat..ale nikdy som nepocula ani necitala ze by stacilo ober po 1h

stanka ja sa mozno pridam k vam..s toou pripravou. a prosim ta kde si rodila prvy krat? lebo na antolskej mas sice kolecka na postieklach ale navseva moze babtko vidiet len cez sklo..cize manzel by ho nemohol pomojkat skor ako pojdete domov ☹

maxara
12. apr 2010

babulky dakujem za podporu, kafko ty si ma teraz velmi pobavila, a vlastne ZACOOOOOO??? 😀 😀 😀 to bol akoze vykrik do tmy 😀
mojalili ja som dnes bola tiez bezprizorna..
dugy tie tety nevedia ani napisat do wordu.. co, oni si nevedia ani zahrat miny.. nieto este riesit net 😀
no dam vediet o tej priprave, co mi napise ta teta, lebo ma teraz volny termin az 20.4. ale to ja nemozem, idem na OGTT, tak ak chces, prihlas sa, ak chces poslem ti mejl. Je to o 9:15.. ja pojdem az neskor, neviem kedy mi posle termin

vierkaha
12. apr 2010

Ahojte, môžem sa pridať? 29. júla čakáme chlapčeka. Už vás nejakú dobu čítam. Takže pre Maxaru do tabuľky chlapček sa bude volať Matej, ja budem mať 28 rokov, je to naše prvé bábetko a som z TT. Dúfam, že som niečo nezabudla. 😀

zrzulka
12. apr 2010

ja som zase kupovala vacinou uz 62... take na prbve mesiace mam len zopar kusov + po malej co mam... A riadit s abudem podla pocasia. sama este neviem ako... Snad to nejako intuitivne vycitim a dobre bude ....

miki my sme kupili slalom a mne sa zda celkom fajn. Aj autosedacka je ovela vacsia (alebo skor sirsia) ako sme mali pri malej ( Stata)my sme kupili este kolekciu 2008 (nechcela som novy kocik na ten rok co ho vyuzijeme) oproti powertracku je uplne vymakany. normalne nechapem ako sa ten model za tak kratku dobu zmenil . Uplne take detailiky su na nom co fakt neviem ci vobec aj vyuzijem (ako napriklad hudba v korbe aj v sedacke)

dugyna
12. apr 2010

mojalili pekny kocik 😉 mi mame podobnu farebnu kombinaciu 😉
a to je cisto hlboky..alebo sa da zmenit?
inak si citala ako sa nam to vcera zamotalo? 😀

maxara
12. apr 2010

ahoj vierkaha uz som si ta poslala do IP aby som na teba nezabudla, kedze dnes lezim v posteli a nie som tym padom pri kompe.. Zajtra to supnem do tabulky a dufam ze v piatok aj s tutinym pohlavim to zavesim

maxara
12. apr 2010

baby ja tu agatu nemozem ani citit.. bleee, je nechutna

maxara
12. apr 2010

kam ste zmizli??? vzdy ked pridem, vy preventiivne zdrhnete.. katastrofa

vierkaha
12. apr 2010

Maxi JA som mala podobný pocit, lebo hneď ako som napísala tak, debata ako keby skončila 😀

robika
12. apr 2010

Vierkaha: vitam Ta medzi nami
Maxi: no s tou agatou je to hrozne, ale nemusim ani moorovu, aj niku... inak tusim kazda mi lezie na nervy, sona a lucia su zatial fajn...

robika
12. apr 2010

ja som este tu 🙂 akurat ze pozeram sucasne panelak a este dorabam aj nieco do prace... lezu mi na nervy s tymi reklamami...

maxara
12. apr 2010

vierka kukala som tvoj kocik, to je aky? 😕
robi mne aj nitka (nittschneiderova) lezie na nervy..

maxara
12. apr 2010

KAFKOOOO, kde trcis? valas sa od smiechu?? 😀

robika
12. apr 2010

maxi: no tak tu mat doma... asi ju niekam zatvorim a uz nevypustim 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre