Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

dugyna
24. apr 2010

mirka mas IP

monline
24. apr 2010

dugy- tiež som čítala o epine všeličo..asi to pomôže, ale dosť to závisí od lekára, či sa rozhodne nenastrihnúť..tvrdia, že sa horšie hojí rana, ak sa žena roztrhne...najmä ak má žena často kvasinky, sliznica má tendenciu sa potrhať (vraví moja gynekologička)
pravdupovediac- neviem si predstaviť situáciu, že si každý večer ľahnem a budem sa nafukovať..

dugyna
24. apr 2010

monline ano to mas pravdu zle sa to zasiva a zle sa to hoji..ked si natrhnuta..
lenze na SR casto automaticky nasrtuíhavaju.....
da sa vopred v porodke povedat ze si zelas nastrihnut len v nevyhnutnom pripade..

tak aj mne je to divne..ale lespie ako byt nastrihnuta

denisse
24. apr 2010

tak som prave dokoncila sisky-donutky, mozno som vam tu na nich uz davala link, ale su take fajne, ze davam znova, kto by chcel 😉

http://www.brydova.cz/recepty/domaci-pekarna/19...

maxara
24. apr 2010

Ahojte bambulky.. este vraj mozem nakuknut, ked nebudem pozrat albumy a hrat hry na webe (takze gulicky musia na cas zapadnut prachom), tak nakukam.. idem dnes robit cinu na obed, tak mam este chvilku casu, mam totiz zamrznute maso..
Inak som mala hroznu noc. Mala som taku zahu, ze dovi.. A ten moj stupidny reflux je hotovy des. Ked som lezala na chrbte, nemohla som spat (musim byt vypodlozena vankusmi pomaly az do polosedu) a ked som sa prevalila na bok, tak som normalne citila, ako sa mi rinie zo zaludka na hnusoba.. A pritom aj na boku som bola skoro v polosede.. Fuuuj uplne akoby som sa fixinely nalogala.. len som sa napila rumancekoveho caju (proti zahe) a lahla .. samozrejme ze som od unavy zaspavala, ale vzdy, ked som sa nejako prevalila, som sa zobudila na tu fixinelu.. bleee
DUGY - ak ta to potesi, tak ani v rodinnom dome nemas zaruku pokojneho sobotneho prebudzania.. nasi zadni susedia sikmo od nas (nas vedlajsi sused ma s nimi zadny plot) este nemaju dostavane, maju len hrubu stavbu, sa dnes o 7:30 rozhodli, ze dostavaju.. akoze vobec nenadavam ani nic, len si myslim, ze urcite tam kopec roboty, ktora je relativne nehlucna, ale oni sa rozhodli, ze zacnu vyrazat z okennych otvorov 10 kilovym kladivom dreva, co podopierali preklady.. no a ja som sa taka nevyspata zlakla, ze prisli svokrovci a mame nepovytiahnuty kluc a oni nam buchaju na okna.. tak som zhaluzila, vyskocila a nakoniec to boli susedia.. predvcerom zas sused o pol 10tej vecer kosil kosackou s celovkou na cele (aby mal svetlo). Som sa bala, ze ho vykradaju, lebo ja som cez zaluzie videla najprv len svetelny kuzel pohybujuci sa.. az som sa bala.. a potom som nakukla a on si kosi.. super cas, nie? ale akoze nepindam, len ze ludia vedia vymysliet cudne veci, ked sa im chce

denisse
24. apr 2010

a este jedna vec ma napadla ... ja som prvy polrok vobec nepouzivala kupovane vhlcene vreckovky, ale len Perlan namoceny v cistej vode - tak mi to ukazali v porodnici a kedze Perlan sa da normalne v zdravotnickych potrebach kupit, tak som to tak robila aj doma ... teraz som objavila Medvidka (vdaka tomu, ze patram medzi latkovymi plienkami), co je nejaky koncentrat na pripavu roztoku na umyvanie deti, tak asi si kupim ten a k nemu Perlan ...

ja som ho kupovala na kusy velke asi ako baliaci papier a tie som si nastrihala na velkosti, ake sa mi hodili ... ako vidim, predavaju aj role ...

http://www.lekarna.cz/perlan-50-0-50x100-1ks-pe...

tinka349
24. apr 2010

Bre ranko babule . . .

no posledne dve noci otras.....vobec som nespala....

Kupila som si Lacalut na vase rady, ale dasna mam uz totaaaalne v . . . . 😢 ked sa mi z dasna spusti krv o 3tej rano, bez toho zeby som nieco jedla, tak to uz je vazne zle....A krv sa mi doslova liala asi 20 minut....a je to rovnake ci zjem banan, ci babovku, ci mlieko s vlockami - po vsetko sa mi taaak spusti krv....v piatok som rano volala zubarovi - bol mimo KE, tak musim cakat do pondelka ☹ ale hruuuuuza pocit kednemozem nic zjest ☹

adelaine
24. apr 2010

dobre dopoludnie,
ja som mala tiez cudnu noc, dlho som nemohla zaspat, len som sa prevalovala z boka na bok,
na chrbte som nemohla dychat...uz mesiac mam problem s nadchou, ktora nechce ustupit 😖

my mame s manzelom naplanovany taky nakupny vikend, Hornabach, Ikea, hadam si
presadim aj nakup volacoho pre drobceka.

Tinka,
to je zahul, ze ti tak velmi krvacaju dasna...je zname, ze v tehu dasna zvyknu trosku "povolit"
a zacnu trosku menstruovat, ale u zdravych dasien, by to nemalo byt nic dramaticke.
Lacalut nie je dobra pasta, ona robi len pocit, ze dasna sa ti stiahnu, obsahuje totiz latku, ktora
sa nachadza napr. v trnkach...ale samotnu pricinu neodstrani a dasna ti budu liat dalej.
V prvom rade si kup ultra soft makku kefku ( dufam ze to nie je reklama ...Curaprox, Meridol),
treba si ich zacat jemne masirovat, nie velkou silou, ale dokladne... na trhu je pasta na dasna Parodontax alebo Meridol, tie su sice fajn, ale treba odstranit pricinu...
a na to treba zajst k zubarovi alebo dent. hygienicke, nech ti osetria tie zapalene dasna.

lenkaaninka
24. apr 2010

Ahojte tinka ja som mala to isté a kupila som si vyplachovaciu vodu v lekárni vola sa corsodyl a je to super vec total ti to dasná stiahne....vyskúšaj aj ja som to mala teraz kým som nepoužila tu vodu...a najlepšie že odstanuje baktérie takže ked sa ti nebudu dať zo začiatku poriadne umyť zuby kvoli krvácaniu tak sa ti nepokazia

dugyna
24. apr 2010

tinka..na tvojom mieste by som skusila ist aj na zubnu pohotovst lebo to co pisees urcite nie je normalne..
kup si vitamin C, kup si pastu weleda ratanovu je prirodna a je vyslovene bylinny obsah poosby proti krvacaniu daisen..ustu vodu listerin..ta ich trochu stiahnea je aj antibakterialna fakt velmi dobra....a urcite chod aj na zubnu pohotovst ked hovori s ze ti v noci tielka krv az 20min..
a ako adelaine spomenula kup si ultra soft ..upne makku kecfku-tiez odporucam curaprox...

dugyna
24. apr 2010

denisse madvidka aj ja si idem kupit..a viem ze latkarky maju aj nejaky vlastny receptik na taky riztiók ale este som sa nam nepytala..

maxi ty to tam mas teda vesele tiez ako tak kukam
reflux pozna,,,ja som ho mavala..potom mi vymyziol a teraz v tehu mam zase...
a co ti odporcuim..obmedz stiplave jedla a kysle..masten a slane 😀 ..
nie pbmedz jedla po ktorych mas kyselinu a na vecre pred spanim uz nepapaj minimlane hodinu..a mozes ja dve..a jedz menej a castejie..lebo reflux sa ti spravi ked si moc naplnis zaludok..a zvierac to nevie udrzat..takze menej papaj -mensie porcie a castejsie

denisse
24. apr 2010

aky je rozdiel medzi refluxom a palenim zahy? som myslela, ze zaha pali, preto, ze je tam reflux, tj ze sa kysly obsah zaludka vracia do pazeraka ... ci nie?

maxara
24. apr 2010

dugy - okolo 10tej prestali s buchanim a teraz robia nejake nehlucne roboty.. ako vravim, preco nezobudit celu ulicu, ked sa da.. nie? no a ten moj reflux je mi zahada.. ja jem (okrem utorkov co sme sli s babami na pizzu - ja mam pre pizzu taku slabost, ze ju napcham aj keby co bolo) vacsinou max okolo 18tej a teraz v tehu byvam este vecer trochu hladna, tak to si dam jablko, pomaranc, ak mame polievku nejaku zeleninovu.. nieco lahke.. ale to je tak najneskor o 20tej a spat idem vzdy az po 22ej.. tak to by som splnala.. no len ja mam pocit, ze mi mala lezka napravo, lebo ked sa dam na tu stranu, tak normalne citim ako sa mi zacne zo zaludka vylievat kyselina.. a napr dnes to mam cely den, ci zjem sladke, slane, kysle, horke.. cokolvke vlozim do ust, citim palenie.. ani napit sa nemozem.. 😒
denisse rozdiel je v tom, ze reflux je pricina a zaha je dosledok.. reflux je to, preco ta pali zaha.. mozes mat aj reflux a nemat zahu..
inak baby ja som v tazkom soku.. ja mam totalne vsetko pozehlene.. nemam na zehlenie ani jednu jedinu vecicku..

dugyna
24. apr 2010

denisse ano..zaha je koli uniku kyseliny zo zvysnej tvorby..smerom zo zaludka na hor..prico moze byt reflux zo zaludka alebo az z dvanastnika...v dosledku refluxu ako pise maxrka uz......ale stretla som sa ze laik nazyva palenim zahy..pocit toho paleniea v pazeruku a niektory ludia ked povedia ze maju reflux myslia.az to uplne vybehnutie kysleho s potrvaou do ust /niekedy je reflux az taky silny ze im vybehne az do ust/

maxi ..tak oni zacali uz hore o 8h..je to sice v pohode o proti tomu vratniua..ale teraz tam uz od obeda prosim ta akoby jarbobruskou nieco pilia..pribada mi to akoby nad nami spravili pilu....

no t tvojmu refluxu..pomarac urcite nie je vhodny...jablko podporuje tiez travenie..ja som teda po nom zvycajene este viac hladna..a ani to nie je moc vhodne naverer ak mas reflux..skor by som si dala bananik....polievka je v pohode

ak to mas dneska az taky extrem daj si sodu bikarbonu..trochu ti to vyrovna pH v zaludku...
v tehotenstve je inak velmi casty reflux..z odovud ze vsetky organy sa posuvaju nahor a zaludok je stiesneny...a babtko moze nam tlacit....preto treba brat zaludok ze je mensi ako pred otehotnenim a papat mesnie porcie castejsie

skus si kupit tums mne velmi pomahali..ja som mavala problemy stym davnesjie..potom som uzivala tums a potom sa mi to nejak upravilo..a aproblemy mavam az teraz v tehu..ale evidetne miernesjie oprti tvojim...tums mozes aj v tehu

maxi tak dosji ku mne pozehlit ja mam taku kopu...

mirka285
24. apr 2010

caute,tak sme sa az teraz dotrepali z mesta,ludkovia moji vsade je tolko naroda ze dovi,Baumax milion ludi,potom sme isli este do Ikei,tam este viac ludi,tak som dostala chut na tie svedske gulicky ze som bola ochotna odstat 20 min. radu na obed 😝 ja som uplne vyflusnuta a to sme nic neurobili este.som si musela lahnut,Gabko sa pustil do toho balkonu,kedze mi mame balkon v spalni,ja lezim a on robi,sme si to pekne podelili 😉 Kafko ale konecne je teplo 😉 a inac vrtame na balkone a sprijemnujeme popoludnie susedom...ale vsak maju byt vonku v takomto pocasi

kristip
24. apr 2010

ahojte, o tyzden uz budem asi lezat v nasom novom bytiku v Petrzalke. Manzel mi dnes dovolil v posteli skladat oblecenie a on ho potom ukladal do kufra - aspon nieco je uz z casti zbalene. Citim sa uplne nechutne, strasne sa potim, mam mastne vlasy...fuj, ale nejde nam tepla voda, takze zo sprchy som rychlo vyskocila, ale aspon som zmyla zopar mravcoc, kt. sa uz prechadzaju aj po stenach. 😠 Moj muz Peter perie a robi spagety a maly Petko sa dnes poriadne rozbuchnatoval, ale som rada, lebo vacsinou cez den spi a v noci mi neda spat. Uz sa neviem dockat, kedy vypadnem z tejto garazovej garzonky a pocitim trosku slniecka v izbe. 🙂 Len este zohnat niekoho ochotneho a lacneho, kto nam dovezie nabytok z Oravy....fuuu

Stale sa mi zda, ze po mne lozia mravce.

dugyna
24. apr 2010

mirka to ti verim ze si vyflusnuta..ja pojdem akurat z nasim chlapacikom vonku sa prejst pri ramene a dat si zmrzku.. 😉
a potom si pojdem popresadzat nejake nove kvetinky na balkone 😉
moj mm sa tiez chysta robit balkon..chceme ho vykachlickovat
no tam potom odfot ten vas a ty pekne oddyhuj

kristip a teraz byvate v bratislave?
juj a kde v pratzke ? je nas tu vela z petrzalky

maxara
24. apr 2010

dugy dik, vyskusam banan.. a zehlit??? ani ma nehne 😝 uz som si oprala dalsiu pracku, takze zajtra budem mat malu kopku, ale uz ju nenecham veru takto prerast, ze ju budem zehlit 2 tyzdne..
mirka aj ja to mam tak podelene ako ty 😉 ja na koniku na 5 minut a mm maka v zahrade.. rozhrna zeminu, co nam vcera prinieslo to auto co mi preslo tri kriky.. ked sa to rozhrnie, o tyzden pride travne semeno a konecne budeme mat zahraduuuu
potom mozem zacat sadit nieco dokola na zahony, tesim sa ako kon.. doteraz sme tu mali pust, bahennu 😝
kristip noja ti veru nezavidim to vecne lezanie.. to musi byt brutalna makacka na mozog.. mne by asi preplo.. aj ked vecer ked idem spat, tak vzdy si tak predstavim, ze zajtra by som chcela prelezaaaat cely den. Ale 5 mesiacov??? to neeee a niektore este viac. Inak baby vsimate, ze to mame za par? Inak moja malinka lezi tak nizko, ze vcera som mala pocit, ze uz ju aj hadam pri kaslani vytlacim 😒 tak dufam, ze nie.. a hlavne, ze sa jej nic nestane, kvoli tej embolii.. ☹

mirka285
24. apr 2010

maxi najhorsie na tom vsetkom je ze ked som bola fit nikam somnemohla kvoli vychadzkam a teraz ked uz budem na materskej nepojdem nikam lebo nevladzem...si pripadam jak taka tarbalaba ☹ ale ja fakt nevladzem s dychom,funim a pripadam si jak tyzden pred porodom,no konecnaaaa

luminkasp
24. apr 2010

ahoj kristip, nie si ty nahodou z namestova¿ aspon sa mi tak mari podla fotky, ze by sme mohli byt niekdajsie susedky 😎 , som rada, ze si zavitala do juloviek, neviem, ci si tu uz dlhsie, lebo som tu dlho nebola a baby, napisem az v pondelok, lebo nestiham, zajtra mame velku oslavu.

kristip, vitam ta 😉

ivka8255
24. apr 2010

achojte, tak dnes sme to tym mm inak natreli 😉 moj tiez maka na balkone, obklada ho takym bambusovym plotikom, ale sam si to vymyslel, nech tam moze po veceroch pit pivko 😵 😵 😵
ja som dnes splnila misiu kocik, bola som u tej kamosky a hned aj v obchode kde ich (quinny aj PP) mali a mame konecne vybrate.imidzovo sa nam sice trolinku viac pacil PP GT3 (ta jablckovo zelena farba) ale je o dost vacsi a aj tazsi ako quinny speedy, takze 😵 ideme do speedyho, moj mm ho uz vola ze "ten tvoj gonzales" a nase obavy o velkost vanicky sa nepotvrdili, je doooost velka, ona sama vravela, ze vyrobca pise najmensiu vnutornu sirku a dlzku.nooo ale objednavat ho budem az posledny mesiac, lebo vsetci okolo mna su strasne povercivi, tak ja teda pockam 😒
oacka som zvedava co vyberies ty, lebo sme mali podobnych favoritov...

mirka285
24. apr 2010

ivka tak super,aspon mas o jednu starost menej,najlepsie sa vybera kocik nazivo,ked aj odskusa clovek ako sa s nim jazdi 😉 ten moj si to tiez sam vymyslel ,on zase obklada drevom vraj nech ten balkon trochu vyzera 🙂 ale som rada ze ja mozem lezat,sem tam mu len vysavac drzim ked vysava...

ivka8255
24. apr 2010

mirka: ani nevies ako mi odlahlo, ze aspon cosi uz mam vybavene a na obrazku to vzdy vyzera inak 😒
s tym balkonom... ja som mm namiesala radlera a robim chlebicky aby mal nejaku lahsiu veceru (po vydatnom obede u svokry) takze spokojnost na obidvoch stranach, inak vyzera to fakt dobre (ten bambus)

mirka285
24. apr 2010

hlavne sa velmi dobre pozera,ako chlapi robia 😀 ja som mojmu nakrajala jablcko,veceru dostane az ked bude robota hotova 😝

ivka8255
24. apr 2010

ja som musela slubit, ze ho pomasirujem, lebo sa tam krci chuuuuuuuda 😝 ale co nespravime pre tych nasich chlapov, ked uz ich mame

mirka285
24. apr 2010

ja mu tu uz pol hodku skladam komplimenty aky je sikovny a ako mu to ide od ruky 😉

adka1311
24. apr 2010

🙂
ja ako poslusne neustale leziaca sa pridavam k vam baby - moj mm momentalne kosi uz hodinu travnik...predtym vysaval a este sa chysta nieco oprat....
maleho mame u babky, takze pohoda...cely den len ja a TV a notebook.....

kristip, ty preco vlastne lezis???? /inak to je otazka ako v base: ze ty za co vlastne sedis????/ fakt sme v tej posteli jak za trest... 😀

mojalili
24. apr 2010

Kočky, ani nemam cas vas precitat, ale kedze uz tu mam dvoch chlapov,tak sa musim vyzalovat vam.

Od 8.00 rana do 15 hod sme skrkali s muzom olejovu umyvatelnu cervenu farbu zo steny, ja spodnu polovicu on vrchnu, ruky nas boleli, az sme plakali uz ku koncu. Potom to manzel zasadroval a ze ide malovat.....a zacalo to vsetko padat z bocnych stien..... ten uz zacal nadavat ako pohan.....cely den sa sereme s jednou malou spalnou a bordelu v celom dome.....ja som hned po skrkani musela urobit skvarkove pagace, lebo som to slubila svokre, isla do BA svagrovi na 30.-tku, kde mame zajtra ist i my... ☹ ale ja fakt nevladzem, ani manzel.....

Tak som uz v zufalstve volala bratovi, nech pride muzovi pomoct, lebo ja uz nevladzem...len chodim na wc kontrolovat, ci zatka mi neodisla a ci sa nieco nedeje... 😒 😒 😒

Uz nech to je za nami,......ja mam nervy z muza, muz z malovania....ale ani sa mu nedivim.......tak malovaniu zdar......PS: ak budem malovat rodinny dom, dam si zavolat maliarov 😠

mojalili
24. apr 2010

A este nieco....vyhodil sa mi na brade herpes pozostavajuci zo 6 gučiek.....baby to je strasneeee ako to kuse a svrbi....tak si to susim a uz to tusim nabralo spad hojenia.....ale teda ja mam stastie 😒

katty17
24. apr 2010

no halo halo žabky 🙂
od dnes uz aj ja budem opat medzi vami. cize sa poslusne hlasim 😉 . takze chirurgiu uz mam za sebou, a teraz este par dni na antibiotikach. ako vidim este stale sme tu niektore ktore nemaju kocik doma 😉 . Mame dvoch favoritov a rozhodujeme sa. zatial mame este nejake tie tyzdne na rozhodnutie, kedze ich maju dostat v maji na sklad 🙂
ozaj, som rada, ze sa mi podarila poriesit cela oblečková vybavicka pre malu. uz len nejake ponozticky a je to 🙂 . ak mate chut, tak kuk do albumu. zopar veciciek som uz nafotila 🙂 . teraz je na rade nakup drogerie, drobnosti z lekarne a hygieny 🙂 . vecer kuknem vsetky mozne zoznamy a zacnem si to vypisovat. 🙂.
babule, kupovali ste spodne pradielko pre tehulky z anity? viete odporucit nejaky dobry obchodik v BA? ja som bola na dunajskej a tam ma cakalo neskutocne velke sklamanie :( .
Miri, ty si si tusim uz kupovala stahovacie poporodne nohavicky, vsak? ake cislo sa kupuje? citala som niekde na nete zevraj sa kupuje v cisle ake si mala pred tehu. je to pravda?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre