Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
14. máj 2010

jeeeeeeeej mam pocit ze maly sa uz otocil hlavickou dolu, prave ma stikutku a citim ako stikuta v spodnej casti brucha.... jaka haluz....som zvedava v utorok....

denisse
14. máj 2010

caute baby ...
uz som pisala do sukromnej temy, tak to tu skopirujem, nech viete aj vy ako sa mam 😉

mam nedobru naladu, lebo zajtra mame ist na cely tyzden do BA a na chatu k malackam a pocasie je teda uplne na prd ... a to sme sa tesili, ze budeme furt vonku, na teraske pit kavu a grilovat ... nasi uz su tam a my nevieme, ci vobec ist do toho hnusu ...

navyse som rano nasla nele na predkoleni kliesta a ako som ho vyberala pinzetou, tak jej tak miniaturny kusocek zostal ... a uz sa to chytit neda ... k doktorke sme nesli, tak dufam, ze to samo nejak vylezie

denisse
14. máj 2010

ja mam tiez zavinku do autosedacky, taku fleesovu bezovu este po nele a musim povedat, ze som ju v nej nemala ani jeden jedinky raz .... je velmi pekna, tak sa ju pokusim vyuzit teraz ... 😉 😉

zrzulka
14. máj 2010

kafo ved prave, aj tak sa musim uz krotit lebo vcera som kukala ze mam toho nejak vela ....a tie deky oni boli vlastne k oblecku, inak by som nekupovala ... vsak nejake mam aj po malej odlozene

kafoditka
14. máj 2010

... ja som zasa dnes kupila malemu platene vzorovane plienky macikove a zirafkove do kocika, aby mal, no paradene su - a tiez som nemusela, ved doma mam 20 cisto bielych 😅

zrzulka
14. máj 2010

deni to mi je luto ale toho kliesta by si mala dat vybrat aby sa jej to tam nezapalilo. klieste prenasaju kliestovu enecefalitidu... ja sa toho bojim ako cert kriza ... najma po tom co sme prekonali meningitidu a vidim co to moze sposobit. nechcem radit ale podla mna by si to mala nechat vybrat aj za cenu slziciek....

zrzulka
14. máj 2010

plienky mam nastastie asi 40ks este po malej. som pozerala ze su celkom zachovale, nie su po nich flaky ani nic tak to nemusim kupovat. Akurat niektore vzorovane su v ruzovej farbe ... .... mozno nejake prikupim.... kde si kupovala?

kafoditka
14. máj 2010

zrzi na namesti hraniciarov je taky stary komunisticky obchod, tak tam..

zrzulka
14. máj 2010

uz asi viem kde, stavim sa tam v utorok. to budem v petrzke. Vdaka za tip. len tak nahodou nevies ci maju aj tie vyplne do zavinovaciek??? zistila som ze mam len jednu...

strasska
14. máj 2010

inak k tym kliestom...minuly rok sme boli grilovat u znamych na zahrade a Miskovi sa podarilo spadnut asi do hniezda kliestov, lebo ich mal v priebehu dvoch minut na sebe asi 20. Boli to take baby-klieste, asi 12 mu vybral MM a so zbytkom sme utekali na pohotovost, kedze boli take mrnave, ze sa nedali chytit. 😒
Tam nam mladucka lekarka vysvetlovala, ze sa klieste nevyberaju pinzetou, ale namydli sa odlicovaci tampon, alebo chumac vaty a potom sa nim zacne kruzit, alebo este lepsie pretierat do vsetkych stran v mieste uchytu kliesta.
Fakt mu ich tymto sposobom za par sekund povyberala zvysnych 8, potom este miesta postriekala dezinfekcnym roztokom a bolo to.
Odvtedy ich takto vyberam vzdy.

maxara
14. máj 2010

zrzik kupovala som kyblik na kupanie.. je krasny, zeleny a celkom velky 😕 az som prekvapena..
kafko tie zavinky su krasne.. mam tu tvoju modru, ta je taka ako tu na konikovy ten vrchny a spodny pas na stranke... a ta moja ruzovucka je taka ta strasne jemnucka ruzova.. 😵 a este mi dosiel bezovy spaci vak..
denisse tak mozno ti trosku naladu zdvihne, ze od utorka sa ma v BA a okoli vycasit, ma byt striedavo polojasno ale dazd by uz mal byt fuc 😉 naposledy ma prsat v pondelok.. ale mam tu aktualnu predpoved len do stredy (v stredu to iste co utorok) a 18 stupnov. A na toho kliesta, ak mas ichtyolovu mast, tak to trosku natri, ta vytahuje take nechcene predmety spod koze ako triesky.. takze aj kusok kliesta ju neprekvapi 😉

maxara
14. máj 2010

strasska dobre vediet, ze tie klieste sa takto daju lahko.. moji psi, ked si donesu, ja to chytim nechtami a na jednu stranu zakrutim a potiahnem.. zatial mi neostala hlava vnutri.. dokonca sa kedysi davno mojej Vinke (neznej kvetinke - v skutocnosti krvilacny ratlik) podarilo to, co tvojmu Miskovi, akurat ze mala na svojom mikro ratlicom tele 120 tych kliestov, tiez takych malych.. vtedy som ju celu natrela chudinku indulonou a hned som ich vsetky vytahovala (to ze sa to nema natierat sme sa dozvedeli az neskor, ale techniku mam vraj dobru).. trvalo mi to asi 2 hodiny..

zrzulka
14. máj 2010

strasska ja som tiez tak zvykla vyberat klieste lebo oni sa toho mydloveho roztoku napiju a zacnu dusit... ale potom som kdesi citala ze to nie je dobre lebo ti do tela vpustia obsah zaludka ci co... A zevraj sa maju vyberat pinzetou.... Tak teraz neviem. Asi co lekar to iny nazor.... V kazdom pripade ja som ich pinzetou nikdy nevyberala lebo som sa bala ze odtrhnem hlavu 😒

kafoditka
14. máj 2010

zrzik.. urcite tam budu mat vyplne, lebo predavaju aj perinky aj zavinovacky. Vsimla som si, ze maju aj postelne pradlo, len som sa zabudla spytat, kolko stoji..

zrzulka
14. máj 2010

Maxi hod link na ten kybel. i ked sme neuvazovali ze kupime aj malemu tak vcera muz pustil videjka malej ked mala asi 3 mesiace a medzi nimi bolo aj kupanie v kybliku.... To je spica, toto malemu nemozeme odopriet, takze ideme kupit aj my kybel.. ten po malej sme nemali kde skladovat tak som ho predala.... skoda

zrzulka
14. máj 2010

Diki kafko este najst ten obchod :o))))) Alebo poslem mamu nech mi to ide kupit....

denisse
14. máj 2010

zrzi, ved praveze aj ja som to citala aj u nasej doktorky visi taky plagat s navodom na vyberanie pinzetou ... takze uz asi dva roky vyberam pinzetou .... vacsinou sa mi podari cely, ale dnes bola taky nejaky minaiturny a huzevnato sa drzal ...

kafoditka
14. máj 2010

a perinky a vyplne do nich maju 100% v enikibeniki, to je tam za TPDckom, ja som tam kupila.. a ta predajna je omnoho lepsia ako ta na hraniciaroch 😉

lenkaaninka
14. máj 2010

maxi nafoť a poukazuj 😵

zrzulka
14. máj 2010

Eniki viem kde je na tej terase ....baby a kolko tych vyplni do periniek treba??? Stacia dve?

kafoditka
14. máj 2010

Maxi ano ano ano ano!! cakam... 😉

kafoditka
14. máj 2010

Zrzi ja som kupila najprv letnu, ze sak bude teplo, ale ked som ju navliekla do tej perinky, tak mi neprisla taka stabilna.. mozno moj pocit... a tak som si kupila aj tu zimnu vlozku a ta uz je super. Vies, kym si zvyknem tie prve dni manipulovat s malym a hlavne pri kojeni to pomoze..

zrzulka
14. máj 2010

denis a to tou pinzetou ako funguje. Pytam sa jak blb ale ja som vzdy len s mydlom vyberala... To toho kliesta pricucnuteho tahas von? Ja mam inak z kliestov panicky strach....

zrzulka
14. máj 2010

Kafo dik, ja som sice pri malej periny nepouzivala tak uvidim ako pri malom....Vsak preto sa pytam na tie vyplne....To chcem hlavne kvoli malej lebo sa mi zda bezpecnejsie ked bude maly v perinke pri nej 😀

kafoditka
14. máj 2010

Maxi..uz fotis?? 😉

cigaretka5
14. máj 2010

baby uz ste na materskej ked ste stale online?

luminkasp
14. máj 2010

baby, si same tahate klieste? `pane, ja by som bezala k dr

stani si tu?

luminkasp
14. máj 2010

cigi, ja ano, mala som pauzu medzi materskymi az mesiac 😀

denisse
14. máj 2010

zrzi, netrufam si to sama popisat, tak som nasla na nete 😀

Jak správně vytáhnout klíště?
Klíště vytahujte nejlépe: kleštičkami na klíšťata, pinzetou s kulatým či tupým okrajem nebo kartou se zářezy. Kývejte s ním opatrně doleva a doprava a mírně táhněte. Do dvou nebo tří minut by se mělo uvolnit. Pokud přece jen v ráně zůstanou zbytky kusadel, vypudí je dezinfekce, kterou na ránu opět nastříkejte.

Vytažené klíště pak zabalte do ubrousku a spláchněte do záchoda. Klíště nikdy nepalte zapalovačem apod. Hroty pinzety stejně jako potřísněná místa vydezinfikujte a důkladně si umyjte ruce.

Postup odstranění klíštěte ze psa je stejný jako u člověka. Zvířata jsou ale neklidnější, není proto zpravidla možné tři minuty klíštětem kývat ze strany na stranu. Proto je potřeba zvolit rychlejší způsob – silnější tah s mírným zakroucením.

Je jedno, na kterou stranu klíštětem kroutíte, důležité je ho nerozmáčknout a ránu pak vydezinfikovat nejlépe prostředkem na bázi jódu, tedy například jódovou tinkturou nebo jodisolem. Ale na kleštičkách, které stojí max. 30 korun, máte i doporučený směr kroucení naznačený.

janulienocka
14. máj 2010

baby pozerate hokej? no horor ☹
akurat som dopiekla strudlu, ze si dame z drahym ku hokeju a aj ma chut presla ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre