Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
21. máj 2010

@janka_michal no to su asi priemerne hodnoty panvy, ale su aj tzv hranicne hodnoty akoze najmensie mozne, kedy este risknu prirodzeny porod

janka_michal
21. máj 2010

@maxara no a ty mas dobry ten rozmer??? neviem aj som z jednej strany rada no na stranu druhu sa bojim, lebo som o tom dost citala (cisarsky rez) a vraj to nie je bohvie co..ale asi to zalezi na kazdej zene ako to bere

silvia.vesela
21. máj 2010

kocky, pridala som konecne fotku mojho bruska, dnes mi ho manzel odfotil....urobil len jednu fotku a uz som bola vybavena! 😀
mne dr. este nic nemeral, som zvedava kolko cm budem mat, lebo panvu mam uzsiu..... 😠

janka_michal
21. máj 2010

@maxara..a keby si bola v takom pripade ako ja co by si si vybrala.keby ti dali navyber ze normalny porod alebo cisarsky?,a to mi asi mali povedat ze mi to hrozí nie??

maxara
21. máj 2010

baby a kam ste zdrhli??? 😕 na panelak?
vecicky ja mam aj z 56tky nejake.. minimalne po dva z kazdeho

maxara
21. máj 2010

@janka_michal no ja mam panvu transplantovanu z dinosaura, takze moje rozmery su nadpriemerne 😀 no jasne ze ti to mali povedat.. tak ale mozno ti to nehrozi.. ja viem len to, co sme sa tu bavili a co mne vravel dr. On mi povedal jasne, ze hranicne hodnoty su nejake (uz si nepamatam) ale ten posledny (najdolezitejsi) je 18-19 cm.. no ja kebyze mam take namerane ako ty, ja by som sa urcite opytala dr na to, lebo podla mna je to dost vazna vec, ci cisarsky alebo nie.. od toho navyse zavisi aj vela veci okolo toho, ja by som si to potrebovala premysliet..

tutifruti
21. máj 2010

Tu som Maxi... zbitá ako pes, bola som s Dorotkou na angline.... ledva žijem, tak som baby hodila do vane a asi zaľahnem dnes skôr, lebo každý deň si to hovorím a furt nič....

maxara
21. máj 2010

@tutifruti veru, aj ja si to dnes hovorim, nohy ma bolia jak hovado..

@silvia.vesela ty mas ake paradne brusisko 😉

tutifruti
21. máj 2010

Maxi tak to si nevidela moje.... 😅 Ja som ako slon, každý sa ma pýta, že kedy už.... alebo to už každým dňom čakáte?.... Tak ja už ani nevysvetľujem....
Len dúfam, že krpec neprekročí 5kg hranicu.... lebo skončíme na JOJ-ke v hlavnom spravodajstve..... 😀 😀 😀 a bez toho teda byť môžem....

silvia.vesela
21. máj 2010

kazdy mi hovori, ze mam vacsie brusko, ako som ja sama! 😀 Uz mi aj dost pokleslo dolu! Uz ma taha k zemi! 😀

maxara
21. máj 2010

@tutifruti mozno ti pride aj prezident zablahozelat, aby si urobil ocko v predvolebnej kampani 😉

petrap001
21. máj 2010

no ahojte,citam ze tu rozoberate rozmery panvy ci nieco take..a ja sa mam zmerat sama?? 😀 😀 odkila mam ja vediet ci som dost siroka??? ci to mi povedia na porodnej sale?? no mna tu z toho ich pristupu raz asi porazi,nic neviem.vobec nic co sa so mnu deje,viem ze osm tehotna,no nato so prisla aj sama 😀 😀 😀 a ze to bude asi chlapec,podla toho co mi ta indka povedla.no a viac si domyslim.este aj termin porodu som vedela aj bez nich 😀 😀 😀 no ani neviete ako dobre je o vas postarane 😀 😀 😀

maxara
21. máj 2010

@petrap001 a ty uz nejdes na ziadnu poradnu? 😲 ani ti nikdy nic nepovedia?

achojka
21. máj 2010

janka-michal: Maxara ma pravdu, posledny rozmer je rozhodujuci. Ja mam tiez 17 cm a rodila som cisarskym, lebo maly sa nezmestil. Ale vraj zalezi aj na vyske aku mas.

cigaretka5
21. máj 2010

baby a ja mam problem presne iny, moje brusko je take isto velke ako maju baby v 6 mesiaci, hahahah. som dnes bola cvict a zacala som sa bavit s jednou babou co ma termin v oktobri a podla mna som mala ja brucho mensie ako ona .

cigaretka5
21. máj 2010

a panvu mi nikto nikdy nemeral to vam na poradni lekerka alebo ste si to nejak sama. Mozno si ta moja odhadla od oka ze pohoda na normalny porod

maxara
21. máj 2010

cigi tak v podstate mozes byt rada.. aspon sa ti dobre spi a lahko nosi babo, nie? 😉

petrap001
21. máj 2010

no idem,teraz budem kazde dva tyzdne,ale tam mi spravia len normalne veci,ako tlak,moc,a popocuva srdiecko maleho a to je vsetko.lebo mozno by som sa nad tym tak nevzrusovala,ale staci ze citam tu co vam robia.mne ani testy geneticke,ci na downov syndrom,alebo razstep chrbtice,potom ani na tu tehotensku cukrovku a boh vie co este...ani nechcem vediet.ja sa citim fajn,len to obcas nestaci 😒 viem,ze niekedy sa nerobilo nic,ale uz predsa niesme v 19.storoci...

achojka
21. máj 2010

Ja som citala, ze panvu by lekary mali merat na zaciatku tehotenstva, lebo neskor, ked uz zena priberie a narastie jej brucho sa uz neda tak dobre zmerat. Mne merali panvu hned na zaciatku tehu, aj pri prvom dietati a aj teraz. A pri prvom ked mi lekar meral, tak mi hned povedal, ze normalne asi rodit nebudem, lebo mam uzku

maxara
21. máj 2010

cigi to dr ma taky pelvimeter, take nieco ako dva spojene haky, s prenesenymi centimetrami na taku stupnicu.. a presne ti zmeria tu vzdialenost dvoch konkretnych bodov, co ja si uz ani nepamatam, ktore to boli..

petrap001
21. máj 2010

dievcata,verili by ste tomu ze tu stale krasne svieti slnko??? 😎 😎 a to mame len o hodinu menej.ja normalne nechapem.a zajtra tu mam byt 24 stupnov 😲 😲 to tu este nebolo 😀 😀

maxara
21. máj 2010

@achojka mne sa to zda cudne, ze na zaciatku, lebo ved sak sa nam panva cele tehu roztahuje.. a to brucho je predsa nad panvou nie? ja neviem..

petrap001
21. máj 2010

ja si myslim ze budem rodit normalne,lebo ja mam taku brazilsku rit 😀 😀 😀 siroke kosti a vypukla haha.ja si myslim ze ma dost miesta 😝

maxara
21. máj 2010

@petrap001 inak je to cudne s tou ich uzasnou zdravotnou starostlivostou.. ale musim povedat, ze ja hoci nie som prilis na babatka zatazena, akoze nejdem sa zblaznit, ked ich zbadam na ulici, ale na Slovensku som hadam ani nevidela skarede babatko, zato v Irsku mozno aj v kazdom tretom kociku.. 😲 ja som az bola prekvapena zo seba, aka som hnusna, ze poviem na babo, ze bleee ake skarede decko.. ☹

achojka
21. máj 2010

@maxara neviem, ja som o tom dost clankov precitala, a jedni hovorily tak iny inak. Tazko povedat. Mna merali asi 10x.

zrzulka
21. máj 2010

maxi pekne fotocky si pridala do alba. zlati ste tam vsetci traja 😀 my ideme na fotenie buduci tyzden tak som zvedava, hadam dovtedy este neporodim....

babulky dakujem,ja zistujem ze tych 56tiek mam nejako malo.Ale dajme tomu mam jedno bodynko 56tku kupenu v HaM a prirovnala som ju k nextovemu bodynku a je to presne to iste ... Clovek sa z toho nevie vysomarit....mate pravdu ved dokupit sa da vzdy....

zrzulka
21. máj 2010

no neviem mna stale premeriava ten moj gyndos ale zatim nehovoril nic o cisaraku tak snad.... spolieham na to ze ked som malu rodila normalne tak aj maly sa nejako prepcha .... 😀

alllexa
21. máj 2010

Mna tiez nemerali:(

maxara
21. máj 2010

@zrzulka heeeej psst, to je tajomstvo 😉 inak tie, co su uz maminy co rodili spontanne, tak tie niektore uz dr ani nemeraju.. takze ty sa neboj 😉

zrzulka
21. máj 2010

alex pri malej ma tiez az v porodnici takym kovovym cudom premeriaval moj porodnik, teraz pri malom na poradni zobral vzdy krajcirsky meter a tym ma meral....A tak ja mam dost siroku panvu , myslim ze problem by nemal byt....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre