Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
22. máj 2010

@katarina7777 tak to neporadim, ja mam skusenost len s aventovou a ta bola super.... v poradi moja tretia takze na nu nedam dopustit.

denisse
22. máj 2010

ahojte zeny, tak sa po tyzdni dovolenky na zahori hlasim znova z prahy ... nemam najmensiz sancu precitat, co ste za ten cas popisali, tak len dufam, ze ste vsetky OK ....

dovolenka fajna s nasimi, aj so segrou az na to blbe pocasie, vycasilo sa az vcera 😝

inak ma posledne dni priserne boli lonova kost a vlastne cela panva, ked dlhsie sedim, tak potom to nemozem rozchodit ... tak sa asi nesmiem zastavovat 😀

katty17
22. máj 2010

maxi, ale to je praveze dobre ze ste to ponali prirodzene. aspon to neposobi vobec umelo ... a navyse z tych vasich fotiek cosi prijemneho vyzaruje... cize hodne chvalim 😉
tiez som si kupila chranice na bradavky, nakolko mi ich sestricka odporucala, kvoli mojim bradavkam... velmi by som chcela kojit, ale uvidime ci to vobec pojde...

zrzulka
22. máj 2010

@nika23t podla mna v poho vydrzia ved je to silikon.... to mas jak ked sterilizujes cumle... a nemusis po kazdom pouziti ale len raz za cas.... i ked ja truba som sterilizovala vsetko po kazdom pouziti....ale v nemocke nam hovorili ze to nie je potrebne

zrzulka
22. máj 2010

@katty17 preco by to nemalo ist, mas nejake vpadnute bradavky? na to tiez existuje riesenie....vela zien ma podobny problem

zrzulka
22. máj 2010

@katty17 ja som veeeeeeelmi zvedava na tie tvoje fotos....

nika23t
22. máj 2010

Kupovali ste si sterilizatory? Lebo mne kazdy vravi, ze to nie je potrebne... Este mam cas kupit, no neviem, ci to vobec vyuzijem niekedy.

katarina7777
22. máj 2010

no vidim ze sa rozhodnem na poslednu chvilu v obchode, dakujem za rady....

katty17
22. máj 2010

zrzi, ano su vsunute, ale ked ich videla sestricka, tak vravela ze su dost dnu. tak sama nevedela povedat ako to pojde. ale urcite si najdeme nejaky vhodny sposob 🙂

robika
22. máj 2010

nika: ja som minule videla relaciu, ako sa sterilizuju take tenke plastove veci, dali to do viacej vody, ale iba na chvilocku...

zrzulka
22. máj 2010

@katty17 jasne o tom nepochybuj !!!! vsed uvidis co ti povie Vicianova na prednaske. ja poradit neviem lebo ja mam obrovske bradavky na tych mojich mini prsiach 😀

katarina7777
22. máj 2010

@nika23t ja tiez neviem ci mam kupit ten sterilizator.... este asi pockam kedze ich tu maju vo vela obchodoch... ak by som kojila tak by som ho vlastne ani hned nepouzivala, ci ano? Poradte mamicky 😒

zrzulka
22. máj 2010

@nika23t pokial budes vylucne kojit tak ani nie, ja som mala a velmi nevyuzila lebo mala cumel nechcela, flase sme nepouzivali a odsavacku som sterilizovala len par krat. Ale nezabudnem jak tam dal muz taku tu retiazku na cumlik vysterilizovat a ona sa roztavila. taku mi ju priniesol do nemocky. som cumela ze co to je.... vyzeralo to jak roztopene plastaky z NDR

maxara
22. máj 2010

@katty17 a mozno sa ti este tie bradavky trosku zduria a vystupia.. a ked nie, tak klobuciky a je to, ale dojcit budeme vsetky 😉
baby, mne sestra hovorila, ze dieta nemam umyvat v ziadnom pripravku, len cistou vodou a ani nicim nenatierat.. vraj ritku az ked su zapareniny a ked su nejake suche miesta na tele, tak iba tie suche miesta, nie cele telo, telovym mlieckom. 😲 😨

nika23t
22. máj 2010

@zrzulka Aj ja mam par kamosiek, co ich deti vobec nechceli ani flase ani cumle, tak neviem... Ale to sa da dokupit aj kym budem v porodnici, v pripade potreby kupi mama alebo manzel, tak asi to zatial necham tak. No myslim, ze skor nekupim ako kupim 😒

maxara
22. máj 2010

a ona ani vobec nesterilizovala, len ked sa jej zdalo, ze to radsej urobi, tak prevarila v hrnci, ale inak nie..

katty17
22. máj 2010

maxi, mne toto vraveli lekarnicky. vraj novorodeniatko najlepsie len cistou vodickou umyvat. vraj ich netreba ani natierat a keby nahodou malo suchucku pokozku alebo supinky, tak olejcekom maximalne. tak som kupila len sebamed mydielko a aj olejcek. nic ine nebudem zo zaciatku pouzivat. ani ziadne mliecka, samponiky... este odporucali nejaky ochranny faktor proti slniecku. ale to uvidime ake bude pocasie 🙂

nika23t
22. máj 2010

@maxara No neviem, mala by som pocit, ze po kupeli je take suche... Ved mne samej nie je velmi dobre, ked mam niekedy po sprche taku o nicom pokozku. A teraz aj tak su len take jemnucke mlieka pre deti, nie ako niekedy, co sa s olejcekmi natierali. To sa podla mna velmi rychlo vpije a babatku len urobi taka jemna masaz pri mlieckovani dobre 😉

denisse
22. máj 2010

nika ... ja som pri nele nemala ani odsavacku ani sterilizator a teraz tiez nekupujem .. moja rada je: zatial nekupovat, ale mat vybrate, aby v pripade potreby mohol rychlo kupit hocickto ... a rozhodnes sa az podla potreby ... ak dobre ide kojenie, tak ani odsavat sa nemusi a flase sa nepouzivaju, alebo len minimalne, takze sa sterilizacia da zvladnut v hrnci 😀

katty17
22. máj 2010

urcite si vystacime sterilizovat v hrncoch. ved to robi vela zien, tak preco nie aj my 🙂 nevidim v tom problem.

katarina7777
22. máj 2010

ja tiez planujem kupat maleho zo zaciatku len v cistej vode a ziadne natieranie olejmi a mlieckami... jedine keby mal suchu pokozku... lebo som citala a aj na kurze nam hovorili ze sa prilisnym kupanim a natieranim nici ochranna bariera pokozky...

katty17
22. máj 2010

nika, mne odporucali sebamed olejcek taky masazny pre miminka 🙂 tak som ho vzala 🙂

denisse
22. máj 2010

maxi, co sa tyka kozmetiky, tak by som tiez nejake extremne zasoby nerobila ... malickemu babetku naozaj staci cista voda, kedze sa nema ako zaspinit ... a na suchu pokozku, ak vobec je, tak kazdemu babetku je dobre nieco ine .. takze urcite nekupovat ziadne mega balenia ... my sme nelu natierali vitaminovou mastou Vitella ... a na zadok rybilku a neskor sudocrem .. inak sme nemali zo zaciatku nic ...

maxara
22. máj 2010

@katty17 no ona mi vravela, ze cistou vodickou len, obcas na vlasky kvapku niecoho, napr samponika detskeho a vraj olejcek len olivovy na hlavu, ked ma babo tie lupiny, inak vraj vysusuje pokozku, tak sa ma davat mliecko a fakt len na tie suche miestecka.. akoze nie preventivne.. sudocrem na ritku az vtedy, ked budu zapareninky

katarina7777
22. máj 2010

@katty17 ja som malemu uz kupila ochranne krem proti slnku od Chicca faktor 50 tku. Ze aspon tvaricku a rucicky chranit.... tu byva teplo este aj v septembri takze aj ked s nim na priame e ostre slnko urcite nepojdem zase nebudeme len vnutri zavreti.

nika23t
22. máj 2010

@katty17 Ja som kupila take male balenie-ako na skusku-Budchen alebo Bubchen (uz je zalena, nechce sa mi hladat) alebo tak nejak sa to vola, tak uvidim no, ako to bude. Ale ked mi povedia v porodnici, ze nenatierat, tak asi nebudem...

katty17
22. máj 2010

aj kamosky co maju male miminka, tak kupu v cistuckej vodicke. neriesia kozmetiku... cize ani ja nechcem kupovat kozmetiku pre mimina. zatial mi postaci to mydielko, olejcek a sudocrem. ved keby nieco, tak budeme riesit za pochodu 🙂

katty17
22. máj 2010

kati, u vas je to samozrejmost co sa tyka vysokej ochrany proti slniecku. u nas ked bude tiez teplucko, tak vraj treba miminko natriet. aspon tvaricku a rucicky ...

robika
22. máj 2010

maxi: ten olivovy olej to treba nejaky specialny z lekarne?

katty17
22. máj 2010

robika, v lekarnach maju olivove oleje pre miminka...

nika23t
22. máj 2010

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre