Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
4. jún 2010

Inak baby.. pekny vecer..
ja som sa pred chvilou vratila s tour de PK.. akozeeee odpadavam. Isla som po mamu, s nou do lidla, kupila som teplomer, kolotoc a vysielacky (vsetko odskusane a funguje 😵 ), potom sme isli do KIK, takze tie podprdky boli o nicom, uplne obycky, dokonca este obycajnejsie ako tie moje obycky 🙂 cize som nekupila, ale za to som si kupila jedno tricko, take dlhsie, nocnu kosielku s takymi tielkovo kratkymi rukavikmi (ani tielko ani kratke) a na gombicky vpredu, cize aj na kojenie, takze parada.. zaroven velmi pekna. A k tomu este slapky do porodky, do sprchy, krasne modre, nohavicky 4ks.. no a kedze sme sa tam dost dlho pomotali, isli sme odtial rovno kadernicke..a kedze sa mi podarilo zaparkovat na prvy sup, mali sme este pol hodinku na OD PLUS, kam som zbehla na wcko, mama do DMky a potom sme sa tam este pomotkali... no vlasy mam divoke, mam aj nejaky cerveny pruzok aj blondavy, ale tentokrat ma vzadu ostrihala malinko, cize ziadna Janka Nittschneiderova sa nekona.. sa tesim. Odtial este na postu, do pekarne, do zahradnictva a do jedneho butiku, kde chcela mama cosi a baby poviem vam, ze mojaliline nohy z fotky by som v pohode napchala obe do mojej jednej.. dokonca ako som dnes vravela, ze ani neviem, ake to je ked tvrdne brusko, tak uz viem.. mi zacalo trvdnut uz u kadernicky, ale kedze som sedela, tak to prestalo a potom zas zacalo, ked som bola odviezt mamu zas domov. Ale nastastie sme sa stavili na zmrzke a odtial soferoval mm.. nikomu som nic nepovedala, lebo tito dvaja stresori by ma hned odviezli na salu 😀 ale 100% to boli len poslickovia ak vobec.. len tvrdnutie.. a take trosku to bolo neprijemne. No kazdopadne, unavena som jak diviak, takze asi idem rovno do postele, aj tak si potrebujem vylozit hnaty aspon meter nad srdce.. 😒

robika
4. jún 2010

@strasska tak vraj ak by sa neotocil do takych 2 tyzdnov, pojdeme cisarskym, vraj sice primar to nema rad, ze on chce v prvom rade aby vsetky isli prirodzene, ale tento mi povedal, ze kedze on bude niest za nas zodpovednost, urobi to tak, aby bolo vsetko co najlepsie pre mna a babatko... to iste mi hovoril aj gynekolog, ze preto ked je maly KP musim mat niekoho zazmluvneneho, lebo keby nie, tak vsetci lekari cakaju a cakaju a mohlo by sa stat, ze maly by sa neotocil ako vraj minule jednej mamicke a prisla neskoro a uz bola velmi otvorena, tak uz ju nemohli dat cisarskym a ze boli nejake komplikacie...

maxara
4. jún 2010

@strasska 😉 neboj, tie uz su.. len neviem, ci mam dopisat uz aj monline a danielka

robika
4. jún 2010

@maxara tak to si mala dost narocny den, ja by som na Tvojom mieste uz objimala postel... 😀

maxara
4. jún 2010

@robika no ved uz idem, len som zabudla napisat dobru nocku vam vsetkym a citam vas az zajtraaaaaa 😲 😲 😲 (zivanie)

robika
4. jún 2010

dobru nocku maxi 🙂

denisse
4. jún 2010

dobru maxi 🙂

robika
4. jún 2010

@janka256 ja sa dost toho cisarskeho obavam... viem ze by som asi nemala, ale zostala som tieto dni z toho vsetkeho velmi nervozna, doteraz sa mi ten porod zdal taky vzdialeny, len teraz ked mi este aj gynekolog povie, ze treba aby som si nachystala tasku a ze uz nemam vela casu, tak ma to vsetko zaskocilo a velmi sa vsetkeho zacinam bat....

strasska
4. jún 2010

@robika to je super, za sa Tvoj gyndos tak stara, klobuk dole 😉

strasska
4. jún 2010

@robika prepac, mozno som si nevsimla, ale uz sa otvaras, alebo sa ti skracuje krcok? Aj ked u teba asi pre tu polohu, ze? Aby si nestihla dostat kontrakcie...
Ja len preto, ze mam TP 5 dni po tebe, tak ci sa nemam zacat bat aj ja 😀

dugyna
4. jún 2010

@petrap001 tak sak uvidite vy sa rozhodnete pre to co bude pre vas nnajlespie.. 😉

kocky ale to je maly mojalili ..my cakame Misku.. 😀

robika
4. jún 2010

@strasska vraj iba kvoli polohe, lebo sice mam krcok maksi, ale dovod je iba to ze je nozickami...
ale kedze je maly stale KP, tak pri cisarskom su mensie rizika, ako keby isiel zadockom alebo nozickami a dnes mi vysvetloval ze obcas ak ma zadocek dajako vysoko polozeny, tak je to velmi riskatne ist prirodzene a hlavne pri chlapcoch...
doktor mi vysvetloval, ze ak sa do urciteho dna neotoci, ide sa cisarskym, tento termin mi vraj nepovie, lebo by som sa iba zbytocne stresovala, ze takto neviem dokedy bude cakat a nebudem vystresovana a maly sa mozno otoci, aj ked uz ma naozaj malo miesta...

robika
4. jún 2010

@strasska a Ty mas babatko tiez KP?

dugyna
4. jún 2010

@merikac jej gartuljem celej rodinke v dalsiemu clenovi a prajem vela zdravia stastia a lasky a mliecka 😉
dakujeme starsiemu bracekovi za info o malej sestricke a mamine 😉

janka256
4. jún 2010

@robika podla mna je lepsie ist cisarskym ako mst nejake komplikacie aj ja som sa prvykrat bala ale viac o dietatko ako o seba a dali mi na vyber ci prirodzene alebo sekciu ale chlapcekov by mali davat automaticky sekciou lebo mne pri prvom povedali ze inak by mu mohli poskodit pohlavne organy 😒

denisse
4. jún 2010

@robika .. aj moja mala je KP ... na dalsi uzv idem az 21.6, tak som zvedava, ci sa nieco zmeni ... aj ked si myslim, ze keby urobila taky velky kotrmelec, tak by som to asi citila, ci nie?

robika
4. jún 2010

@janka256 tak ja si tiez myslim ze vydrzim kvoli malemu hocico, len nech je zdravucky a v poriadku, len nejako som bola stotoznena s prirodzenym porodom a odrazu ze cisarsky...
ale teraz ked viem ze to uz moze byt o par tyzdnov, ci uz taky alebo taky, zacinam mat stresy, ci vsetko stihnem, ved to uz je naozaj za chvilu a ja nemam ani nocne kosele kupene...

robika
4. jún 2010

@denisse tak aj si myslim ze teraz by to uz bolo riadne citit, sice maly vystraja, ale neotaca sa...
ale dnes bola sranda, ked mi robili ten zaznam, tak sestricka odisla aj lekar, a nechali nas tam s mm samych, tak mi stale hlasil ze kolko ukazuje ten pristoj, a malemu sa tie sondy teda vobec nepacili, normalne mi vyduval brusko na to mieste akokeby ich chcel odtlacit... ale mm bol z toho hotovy, aj sono konecne videl... takze mal zazitok velky a aj pre mna to bolo velmi prijemne ked bol pri mne...

dugyna
4. jún 2010

@robika je to riziko aj pretoze ak dr neodhadne velkost babatka s pomerom panvy moze ostat zaseknute hlavinkou v porodnych csetacha mdezi to este pupocnik a babatko ma malo kyslika...

strasska
4. jún 2010

@robika ja vlastne ani neviem ako je, ale predpokladam, ze dobre, lebo ked meria hlavku, tak je so sondou uplne az pri ohanbi a ked meria stehennu kost, tak je sonda pri pupku

dugyna
4. jún 2010

@marikac aj mojalili a monline ti gratuluju 🙂

dugyna
4. jún 2010

@merikac aj monline a mojalili ti gratuluju 😉

denisse
4. jún 2010

babenky, idem aj ja do hajan .. dobru nocku ... 😔

alllexa
4. jún 2010

@denisse - v Ruzinove je to tak, ze v ramci 1. doby porodnej mozes ist aj na chodbu a prechadzat sa. Su tam 3 porodne boxy, ktore su oddelene, takze aj manzel moze ist s Tebou.

janka256
4. jún 2010

@robika aj ja som bola prvykrat sklamana ze nejdem prirodzene ale potom som si povedala ze hlavne je aby bolo babo v poriadku 🙂 ja som to sice nevedela skoro do poslednej chvile kedze mne doma o 4 rano zacala odtekat voda o 10 som sa vybrala autobusom do poradky a pri vysetreni mi lekar povedal ze este neporodim ze hlavicka je vysoko 😒 potom to prisiel skontrolovat primar lebo som sa vobec neotvarala a skonstatoval ze to nie je hlava ale zadocek co nahmatal tak ten prvy lekar sa ma snazil presvedcit ze sa mi dieta pred chvilou otocilo kedze asi nechcel vyzerat ako pako pred primarom a ked som sa s nim hadala ze to nie je pravda ze ho tak mam cely cas tak ma poslali na sono a pravdu som mala ja az potom za mnou prisli ci suhlasim so sekciou 🙂

robika
4. jún 2010

@strasska tak potom mas babatko dobre otocene, mne meria hlavicku hore pod prsiami a ritku na lavej strane dole a nozicky na pravej strane...
naozaj som najskor chcela ist do nemocnice tak, ze kto ma sluzbu tak ten bude rodit, ale kedze som sa teraz u svojho gynekologa zacala na vsetko vypytovat, tak ten mi navrhol ze mi vybavi tohto lekara, nakolko je vraj dobry odbornik, urcite ked slubi pride k porodu... a mozem povedat ze som zatial spokojna, a trochu sa mi ulavilo...

akurat ked sme tam boli s mm, tak prisla jedna kocka, ze caka dvojicky, v 31tt jej odtiekla plodova voda, neviem ci by som aj iba tak sama prisla akokeby sa nic nedialo, ona nebola ani nejako vystresovana...

dugyna
4. jún 2010

mojalili sa tesi ze sa to tu uz krasne rozbieha s babatkami a ze akurat koji maly je hladosko 😉 ,vsetkym vam drzi palceky a a ze sa uz na vas vsetky tesi 😉

strasska
4. jún 2010

@robika tak dufam, ze ta poloha uz aj ostane, ale ono je tak uz velmi dlho a ani nie je nejake aktivne. Takze mam nadej. 😉
lucim sa aj ja, drzkajte sa! bru noc!

robika
4. jún 2010

@strasska dobru nocku aj Tebe

ericica
5. jún 2010

🙂 🙂 🙂 jeeeeeeej dobre rano 😵 takze aj mne najvacsiemu spacovi sa podarilo napisat ako prvej 🙂
aku ste mali noc?ja celkom v pohode len mala dost casto vyvadzala....myslim ta v brusku 🙂 teraz som hore uz od pol 7 pracka mi uz perie,vsetci este chrnia okrem mna samozrejme...idem prichystat ranajky....KRAAAAAAAAAASNY SLNECNY VIKEND ZELAM 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre