Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

alllexa
5. jún 2010

Dobre ranko🙂
Ja som spala tiez celkom ok. Len som si musela privstat, lebo mm siel na cyklomaraton...
Tak som cely den sama, ale pojdem navstivit nasich...

patresko11
5. jún 2010

Bre ranko,prajem aj ja....mne tak isto pracka perie,vsetci spia len ja uz tukam do klavesnice...noc bola celkom ok az na maleho kopance 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

meruska
5. jún 2010

dobre ranko..ako vam zavidim krasnu a hlavne pokojnu noc...vam napisem nasu story ☹

par stran dozadu som tu dala fotky ako vyzera u nas pohlad z okna ..voda, sama voda... a tak sme sa nastahovali k nasim do Kosic...ale vcera vecer zacali vypustat priehradu Ruzin, a moja dedinka z ktorej sme sa stihli docasne odstahovat je pod nou :( ktovie ako to tam teraz vyzera, ked uz pred 2 dnami sme plavali :( ale to by este nebolo vsetko...
kedze aj Kosice su pod Ruzinom, vecer o pol 10 vyhlasili ze zacinaju s evakuaciou niektorych sidlisk v blizkosti Hornadu..a hadajte kde byvaju nasi ☹ postupne vystahovali 3 sidliska..a my ste trpli dalej co bude...na webe sidliska sa okolo 23-tej objavil oznam ze sa mame pripravit ze v potrebe nudze ideme aj my ...prilivova vlna mala dorazit o 2 v noci tak sme vobec nespali a cakali co bude .....
chapete..pred vodou proste neujdeme...
dockali sme sa ale rana, a od nasich nas nastastie neevakuovali.... Hornadu ale chyba max. 20 cm..je uplne naplneny po okraj...

prosiiim nech neprsiii

uz sa ozaj nebudeme mat kam odstahovat ☹

denisse
5. jún 2010

@meruska ... to je strasne .... ja to sledujem na nete aj s nasimi v PO som v kontakte a velmi vam vsetkym prajem, nech uz prestane prsat a konecne ta voda ustupi .... drzim vam palce ....

alllexa
5. jún 2010

@meruska - to je hrozne:( Vcera som pozerala spravy a bola som sokovana, strasne mi je luto vsetkych tych ludi, ktori stratili domov... Drzim palce, nech sa aspon od vasich nemusite stahovat, ked ste sa uz svoj domcek museli opustit, a este ked si v takomto stave - ani si ten stres co mas neviem predstavit. Uz by ta voda ale mohla pomaly opadat, ma byt pekne pocasie.
Kazdopadne, myslim, ze by ludia mali prispiet na zbierky proti povodniam...

meruska
5. jún 2010

na vikend ideme pred i z Kosic..tak sa ohlasim s novinkami az v nedelu vecer... vsetkym prajem krasny vikendik a uzite si ho...
Kosicanky..napiste ako s tym stretkom

alllexa
5. jún 2010

@meruska - tak sa drz!

karinnka
5. jún 2010

Dobre ranko....Byvame tiez v Ke a od nasho bytu cca 200m mame Hornad,kde voda kazdu hodinu stupal ....tiez Vam nemusim pisat,ze som celu nic nespala....Konecne neprsi svieti slnko tak snad bude lepsie....Meruska drzim palce nech to s Vasim byvanim nebude az take zle..... 😔
Takto to vyzeralo rano u nas o 7.20

robika
5. jún 2010

Ahojte dievcata,
ja som zacala prat uz v noci, lebo mam toho vela a teraz chcem hodit veci do postielky, akurat neviem ci mam dat oprat aj vypln do paplona?

robika
5. jún 2010

@meruska to je hrozne, to mi je luto ze mate takuto situaciu, ale verim ze uz prsat nebude a voda ustupi a rychlo klesne...

petrap001
5. jún 2010

dobre ranko,no ja som uz vstala o pol 6 a tak som len cumela na telku lebo lezat som uz nemohla na ziadnej strane 😖
aj ja som sama doma a neviem co budem robit..
inac s tymi povodnami ...ako strasne..tiez to sledujem v telke co sa deje a vobec nezavidim tym ludom,co ich to postihlo..musi to byt strasne tazke ked vidis ze nemozes nic spravit a voda vsetko nici..
u nas v PO to vraj tiez nieje ruzove,bol vraj velky problem sa aj dostat z Po do KE 😒 😒
my byvame od Po asi 5 km a hned za domom mame potok ktory sa tiez pomaly vylieva,ale este stastie ze dom je na kopci.ale minuleho roku nam vyplavilo cele schody do potoka aj cast zahrady...a ku tomu este pred 3 dnami sa v potoku utopil kamoskin brat lebo vletel tam s autom a kedze voda bola taka vela tak uz nic nezmohol ☹ ☹ a nasli ho asi az 3 km dalej ☹ mal 2 deti,dalsie na ceste a akurat sa budovali 😢 😢 akoze tragedia strasna..
no stacilo zlych veci na rano,musime mysliet pozitivne kocky 😉
idem nieco zjest lebo uz som hladnaaaa a asi aj prat zacnem 🙂

denisse
5. jún 2010

@petrap001 ty si od PO? jeeej 😉

petrap001
5. jún 2010

@denisse nooo som 😎

denisse
5. jún 2010

ale ako tak pozeram do tabulky na tvoj vek, tak je asi vylucene aby sme sa nejak poznali 😀 😀 😀

petrap001
5. jún 2010

@denisse no nikdy nevies 😀 😀 😀 a odkial konkretne si ty??

denisse
5. jún 2010

ja som priamo z PO, zo Sidliska III

petrap001
5. jún 2010

@denisse no tak to asi nie 🙂 ja som byvala na Svaboch ale teraz uz asi 12 rokov vo Vysnej Sebastovej a z toho 5 v irsku 😀 😀

lenkaaninka
5. jún 2010

Ahojte baby tak včera sme prišli o pol noci s kamošmi som si pokecala po sto rokoch ale poviem vám dneska o siedmej oooojjjj horkoťažko sa išlo z postele...ale ja som vedela že si mám všetko urobiť včera 😉
pôjdem si na dvor moje nožky trochu opáliť lebo som biela ako stena 😎

maxara
5. jún 2010

Dobre ranko krasulky.. ☹ no toto co som teraz precitala ma normalne sokovalo.. normalne mi az slzy vybehli, ked som citala, co sa stalo meru a ako vsetci trpnu, co bude.. je mi to strasne luto 😢
Ja som vcera pozerala, ako som tak isla k nasim, ze dedina, ktora hadam nikdy nebola vytopena, mala tiez nejake problemy, lebo prave tam prehlbovali priekopy na viacerych miestach a mojej mamy sestra, co byva v rodicovskom dome v tej dedine vraj ma tiez vytopenu pivnicu, stale odcerpavaju z nej vodu, ale ani nemaju kam, kedze potok, co je obvykle len priekopa 90%roka sucha, pred ich domom je strichom (ako oni hovoria) a vylieva sa bud k nim a ked tam dali vrecia s pieskom, tak zacal vytapat druhu stranu cestu, kde su aj domy trosku nizsie a voda tecie do domov.. ☹ je to strasneee.. my tu mame nastastie pokoj, sme daleko aj od potoka, aj od priehrady, aj od hory (sice sme pod Babou, ale ma asi voda ine cesticky), ale zem na zahrade mame neskutocne premocenu, normalne mociare.. ze ked stupim, tak sa zaborim a este aj vybublinkuje voda navrch.. 😒 ale to je samozrejme nic, ani tam stupat nemusim.. Ja vam vsetkym zaplavenym drzim palce, nech uz neprsi (podla predpovede pre PK tu by malo byt cely tyzden az do stvrtka pekne slnecno a iba v pondelok burky, tak dufam, ze tak aj bude, tie burky prezijeme a bude klud)..

maxara
5. jún 2010

No a moja noc? nula bodov.. zase som mala kyselinu, aj som si pichla maalox nech prezijem.. aj som ako tak prezila a predstavte si, ze mm ma rano, ked som konecne od unavy odpadla, zobudil o 7:06.. akozeee... a este videl, ze ledva otvaram oko, ale aj tak sa chcel mojkat. No tak som isla aspon na zachod, trosku sme sa pomojkali a potom som zase zaspala, ale len do 8:30, potom ma zase zobudil, lebo sa prisiel "len" prezliect. No ale nevadi.. dnes mam taky plan, ze idem zehlit a ozehlim dnes vsetko, co mam na tejto blbej skrinke a este mam aj susiak plny.. zajtra budem prat a tak.. idem nieco aj uvarit, lebo je tu svokor a dokoncuju s mm plot. No a poobede chcem ist na 100% na prechadzku na BAZU, natrhat kvety a zajtra urobim mnamky sirup.. Takze baby, ktore neviete, co s nacatym vikendom, teraz je baza krasne rozkvitnuta a sirup je velmi jednoduchy.. Tych kvetov staci malinko. 36 😉

mirka285
5. jún 2010

caute babule,aj ja som smutna z toho ako voda vyhnala ludi z domovou ☹ nechcem ani pomysliet ze by sa to stalo mne...aspon ze dnes je konecne pekne a neprsi,idem do Auparku do lekarne,asi si niekde na teraske picnem obedik a idem sa k nasim vyvalit na dvor 😉 zatial sa tu majte pekne

bellablonde
5. jún 2010

babeny, s tou vodou je to uplne strasidelne ☹ ☹ chudaci vsetci co nemaju kam ist, MERUSKA aj vsetci ostatni co sa trapite neistotou drzim palce a posielam trochu slnka od nas 😔 ak predpovede neklamu, uz by to mohlo byt len a len lepsie ...
hlavne, ze vlada "nasla zopar supov" na odskodnenie pre slovakov a do grecka isli take nehorazne prachy 😠 😠

ja mam od rana 6 budicek, o 7 uz boli palacinky na ranajky, potom sme sa s mm vystriedali a ja som si este lahla...
strasne mi chyba dobre si pospat, malicka sa chce asi prekopat cez brucho von 🙂
nastastie dnes budem vacsinou oddychovat, trochu pozehlim, chalani idu blahozelat na svadbu do senca, tak si urobim veget program

@maxara maxinka ak by sa ti chcelo, mohla by si dat receptik ako robis tu bazovicu? my ju pijeme na litre (samozrejme kupovany sirup YO) ale taky fajny domaci by som spravila, poslem zajtra chalanov na bazu...a zas budem za hviezdu v kuchyni 😀
dufam, ze je to priblizne take zlozite ako korytnacka 😉

maxara
5. jún 2010

@bellablonde bellinka no osobne si myslim, ze korytnacka je asi 50x zlozitejsia ako tento sirup 😉 na nete su rozne recepty, ale ja som mala takyto:
20-25 velkych kvetov bazy (pri zbierani vyberaj take, ktore maju este vela pelu na sebe (moj osobny typ)), 2 litre vody, 1,5-2 kg cukru, 2 citrony. To je akoze jedna davka. (z toho bude nieco vyse 2l sirupu). Tieto prisady si mozes trosku prisposobit podla chuti, ja som robila tri davky a kazda bola inak koncentrovana a aj chutovo ina. Postup: Prevaris vodu a nechas vychladnut, do nej potom nakrajas poriadne vydrhnute citrony na kolieska a namocis kvety. Zakryjes a nechas 24 hodin luhovat. Potom precedis, nasypes cukor a prevaris. Hned ako prevre, vypnes a este horuce nalievas do flias. No a moje poznatky.. citron ak nemas mozes nahradit kyselinou citronovou, alebo mozes dat aj aj, je to inak chutnejsie, ked je tam ten citron aj citit. Dalsia vec je, v recepte sa odporucalo iba priviest do varu a odstavit, ale ja som jednu davku nechala prevarit "dlhsie" a ten sirupcek mne osobne chutil viac, bol taky trolinku karamelovitejsi.. no a kvety, kedze mi sme najskor zbierali a az potom som citala recept, tak sme zistili, ze sme natrhali na 5x take mnozstvo ako je treba, tak som ich aspon co najviac pouzila.. ta davka, co bola viac bazova si ale pytala aj viac citronu aj viac cukru. Skratka si myslim, ze ked das vsetkeho viac a zachovas mnozstvo vody, budes mat super sirup, len bude hustejsi a tym padom ho menej minies do pohara a menej flias budes potrebovat, ALE aby nebol moc tuhy, husty, lebo sa ti bude zle riedit. Tak dufam, ze si vyberies z toho to najlepsie a niekedy pridem na kostovku 😉

stanka33
5. jún 2010

Ahojte....

juj meruska to mi je luto ze mate taketo problemy

sme dneska boli pri dunaji sa pozriet ako je ta tcom plaz no voda siaha takmer az na tuplaz je tam bariera z vriec z piesku ale vela nechyba a vyleje sa do celeho sadu Janka Krala...

baby mne je dneska nejako blbo asi z tlaku mota sa mi hlava, rano nas krpec budil o 6.30 ze dobre rano mama, tato a teraz vstal spal necelu hodinu je neviem co to ma...tak som rano prala, varila potom sme isli na prechadzku do sadu a na ihrisko pred aupark a teraz som dobalila veci lebo ideme k nasim, je mi zle...v stredu idem k dr. tak dufam ze sa este neotvaram, aj vcera ten vytok ma vystrasil...

maxara
5. jún 2010

Inak babyyyy, ved moja tehu demencia..
Chcela som spätne zablahozelat CIGARETKE k minulonedelnajsim narodkam a este vsetkym LENKAM (napr DIOR, ZRZI)

maxara
5. jún 2010

@stanka33 a tebe pre istotu uz dopredu, lebo zabudnem 😉 vsetko naj k meninkam

stanka33
5. jún 2010

jej diky... 🙂

stanka33
5. jún 2010

ozaj zrzka tu davno nebola som na nu myslela vcera ze ci su ok

strasska
5. jún 2010

ahojte, tak ja len na skok.
K povodniam: hroza, mne bolo vcera tak do placu, ked som tie spravy pozerala. Nas a nasu rodinu to zatial minulo, takze vdaka Bohu.
My mame celu zahradu rozmocenu, ale to sa vobec nestazujem, lebo je to nic oproti ostatnym 😖
Inak dostali ma zabery z Niznej Mysle, chudaci 20 domov uz neobyvatelnych. No hroza.
Idem dalej pracovat, vecer sa ozvem. pa

strasska
5. jún 2010

aj ja gratulujem!!!!!! 😵 😵 😵 😵
ludia ja si musim kupit nejaky stolovy kalendar s menami, lebo ja sa na tej materskej fut spamatam neskoro 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre