Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

pepppe
29. jún 2010

@merikac noo mozno hej,,,ale celkovo porod bol aky???ked si si uz hento vytrpela,bolo to az take zle?:??a zasivanie?

izira
29. jún 2010

@meruska no jasne...treba ist rovno na 17., ze tam budes rodit a chces si pozriet salu a izby na sestonedeli - vybrat si, ci chces standard. Kludne sa ich opytaj, co si mas priniest, co to stoji a tak...urcite ti pomozu a povedia. Na porodnici a novorodeneckom su strasne zlate sestricky o ostatnych to povedat neviem...

merikac
29. jún 2010

@pepppe no tak bolelo to-aspom mna ( pri prvom som take bolesti nemala) - ale kazda z nas to chce mat cim skor za sebou, lebo sa uz tesis a zaroven bojis o toho drobca, co si 9 mesiacov nosila,,,tak robis to, co ti lekar kaze a sustrediis sa na to,,,a hned ako sa babo narodi, zabudnes na tu bolest co bola....cize je to bolest, ktoru kazda z nas pretrpi a vydrzi a rychlo na nu zabudne...Ja som mala skveleho porodnika a pomahal ako sa dalo....a ani neviem, ze som bola zasivana.....inac to zasivanie neboli,,citis, ze ti nieco robia, ale neboli,,,,,,

pepppe
29. jún 2010

@merikac no oa toho sa bojim ai najviac,toho zasivania 🙂 neviem ani preco....vsak jasne kazda potom zabudne ake to bolo,,hned ako ti drobca ukazu,sa uz neviem dockat uz aby bol pekne vonku pri nas,,,a ci u zto bude boliet alebo ee,,,vsak vydrzim,,,vsak sme zeny vydrzime vela teda 😀

merikac
29. jún 2010

@pepppe proste nic take, co by vo mne zanechalo negativne stopy nebolo..........no hold, porod neni zurka 😀 - ale su veci , co ho vedia sprijemnit- ako napriklad hladenie krizov- mne to ozaj velmi pomahalo, alebo, ked som mala kontrakcie..porodnik mi kazal ist na siriko do drepu a tak tlacit- ked bolesti prestali, tak som zakazdym vstala....

pepppe
29. jún 2010

@merikac to si mala dobreho porodnika,ked ti tak pomahal,som zvedva koho ja budem mat 🙂 vsak jasne nebudeme na zurke 😀 heh

merikac
29. jún 2010

@pepppe mna zasivanie nebolelo....je jasne, ze potom si ubolena a neda sa sediet,,ale taka sprcha aspom raz za hodinu zo spodu pomaha a potom nic nestipe

pepppe
29. jún 2010

@merikac diky za rady,,to budem asi vtej sprche aj spavat 😀

merikac
29. jún 2010

@pepppe mne to poradila sestricka...po porode ma zobrala do sprchy- kazala mi vycurat sa tam- celu ma potom ona zo spodu vyumyvala ( bez mydla, ci sprchaca!!)aj vyutierala- ja som si drzala len koselu( poviem citila som sa sprosto- ale bola som jej vdacna- dala som na jej radu a robila som to tak prve dva dni zakazdym a vravim,,,na stvrty den som uz bezproblemov sedela

pepppe
29. jún 2010

@merikac cize si chodila cikat do sprchy??poznam babu co to tak robila,,,,ze to bolo lepsie ako sedet na tom zachode,,,,len najhorsie je ze sprchy su spolocne 😒

merikac
29. jún 2010

@pepppe ano...ved aj u nas su spolocne...mala som gumenne slapky a nebola som jedina....ked si v porodnici, tak co je inde tabu, tam to neplati- mnoho zien sa za to hambi a nepovie, ze to robili aj oni tak...ale ked to pomaha-* tak co 😕 ...ja som skusala ist aj na wc..ale mala som pocit , ked som si cupla akokeby som sa roztiahla a chcelo to boliet- tak radsej som vhupla do tej sprchy- proste bala som sa bolest 😀

merikac
29. jún 2010

myslim, ze vsetko co dokaze zmiernit bolest a pomoct hojeniu je v porodnici dovolene

pepppe
29. jún 2010

@merikac vsak urcite to robi kazda druha a mozno aj kazda,,vsak preto odporucaju aj tie slapky do sprchy,bez nich by to neslo...vsak jasne,,ked to hentak je lepsie,.,,budem to robit aj ja.,.. 😉 nooo uvidime ako to u nas nakoniec doapdne,,ale hlavne ench sme uz pekne doma 😉

merikac
29. jún 2010

@pepppe ved to je najdolezitejsie----dostat sa cim skor v poriadku domov 🙂

pepppe
29. jún 2010

@merikac a este sa chem spytat,ked uz takto rozoberame 😉 da sa to zvladnut v nemocke aj tym krvacanim???ja som si kupila tie jednorazove nohavicky,,,,moc zena krvaca?:???

merikac
29. jún 2010

@pepppe -prve dva dni dost- hlavne prvych 12 hodin po porode...aj ja som ich mala- ale potom som ich vymenila za mensie 😀 klasicke- boli mi pohodlnejsie a kedze som bola casto v tej sprche, tak to bolo znesitelne...

pepppe
29. jún 2010

nooo lebo ja sa bojim ze im tam uspinim tie psotele,viem ze si mam doniest tie podlozky,ale aj tak,,,

merikac
29. jún 2010

@pepppe ved to je normalne- nam kazde rano ak bolo trba pradlo vymrnili

pepppe
29. jún 2010

@merikac cize ziadna hanba,,,,vsak nebudem sama xo budem krvacat.....noo len neviem kolko tych vloziek treba a kolko nocnych si mam zobrat,,tie pdolozky mam dve

ericica
29. jún 2010

@alllexa ja som nechcela aby to bolo zajtra ale on povedal ze je to uz prebiehajuce, mam uz zopar dni aj krce a povedal ze babo je donosene a do konca tyzdna by sa prihlasilo aj same......tak neni na co cakat.......
kocky dakujem vam za priania 🙂

merikac
29. jún 2010

mna dali na izbu o 14 a do druheho rana som potrebovala 2 podlozky-potom uz len jednu, ale ta uz zostala cista 🙂 ..plachta bola ok,,ale perinu som celu zaspinila, tak tu mi raz menili 😀 len ziadne obavy...........

ericica
29. jún 2010

ale cim viac sa mi to blizi tym viacej sa toho bojim 😖 😖 😖

pepppe
29. jún 2010

@merikac dakujem za info si zlata 😉

merikac
29. jún 2010

@ericica aj ja som sa bala, ale v nemocnici sa tie obavy rozpynuli, uz to slo akoby prirodzene.....proste ani ma len nwnapadlo, ze mam nejake obavy

merikac
29. jún 2010

ach-tolko preklepov-ale pisem lavou rukou, lebo v pravej drzim malu a kojim,tak prepacte... 😀 😀

ericica
29. jún 2010

@merikac si ma ukludnila.....normalne ked mi povedal ze rano ideme na to sa mi rozklepali kolena 😝 😀
sa bojim aj toho ze malu nechavam prvy raz samu a aj ja sa bojim zase tej bolesti.....
ozaj a mala si rozdiel medzi prvym a druhym porodom ......ako ich porovnavas???

stanka33
29. jún 2010

Ahojte
gratulujem novym mamickam a babatkam, tak zrzulka nam to pekne zvladla a takeho macka z takej utlej zienky klobuk dole...
@ericica drz sa zajtra aj dugy pojde, aj silvia vesela uz zacala dneska tak do zajtra su tri babtka iste...pekne som to predpovedala ze tento tyzden to zacne...majte sa musim bezat snad vecer sa sem dostanem drzte sa

este otazocka ked vam dal dr. zmluvu a mali ste si ju doma prestudovat aj ste ju hned vyplnili a doniesli vyplnenu???

stanka33
29. jún 2010

@ericica ja sa bojim hlavne v noci vsetko sa mi to predstavuje normalne mam panicky strach a aj co bude s malym

ericica
29. jún 2010

@stanka33 presne tak isto som aj ja a dnes v noci sa asi nevyspim 😖 😖 😖

stanka33
29. jún 2010

ja som dve noci pred porodom nespala a potom 4 na novorodenecom ked ti to pomoze.. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre