Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
3. júl 2010

@alllexa nakukla som ci uz mas po a ty furt nic?xixi 😀
ja sa citim uz sqele. vlastne hned po porode to bolo fajn. Hned som si sla po maleho a od tej doby "gazdujeme" spolu. V tomto je super prirodzeny porod. po sekcii by to asik nebolo mozne 😒 takze sa nestazujem. Sitie citim uz len trosku...

... dakujeme este raz vsetkym, prajem nech uz aj vy mate po lebo mat pri sebe drobcekov je naozaj krasny pocit. ja si ho velmi uzivam....
A novym maminkam gratulujeeeeeeeeeeeeem!!!!!

zrzulka
3. júl 2010

@sunnygirl vidis ja som hodila fotky len na FB a nenapadlo mi dat sem... idem to napravit... supnem do sukromnej...

zrzulka
3. júl 2010

Babulky co mate doma drobcekov, kedy ste sli prvy krat na prechadzku??? ratam ze par dni budeme doma a potom by sme sli aspon okolo domu... ci skoro???

bambola
3. júl 2010

@monline no ja som cela krpata a tak prave aj "vdaka" tejto vahe babatka sme sa rozhodli pre prirodzeny porod. 🙂 v pripade, ze sa cokolvek stane sa sekcia da rychlo spravit. ja som rada, ze to pojde "normalne", vidim v tom viac pozitiv ako v sekcii 🙂
viem, ze sa lekari mylia a aj doktorka povedala, ze sa jejj tazko meria lebo hlavicku uz mame zostupenu dost nizko tak sa jej to tam moc neda 😠 no uvidime ake prekvapko nam nakoniec pripravi ta nasa potvorka 😉

tadotami
3. júl 2010

@zrzulka tvoje babinko ma 5 dni takze kludne mozes ist podla mna uz von.ked trochu zajde slniecko.ja som mala prvu dceru na konci septembra a 3dni sme boli doma z porodky a uz som ju na chvilku davala v kociku na balkon.

petzi
3. júl 2010

Dobre ranko kocky,....
To som dnes ale skore vtaca, cooo? u mna to sice nebyva,ale ved ten moj nevie co od radosti 🙄
Celu noc som nespala a teraz uz duplovane,tak asi sa schulim na gauc....
@zrzulka
Kludne mozes okolo domu ist na chvilocku ,ked uz nebude ostre slno....aj ja som sa uz na to pytala,
ved je pekne a prijemne....tak neublizis nijak, neboj...
Tesim sa na foto 😵

alllexa
3. júl 2010

Ahojte, konecne som sa dobre vyspala🙂 Az mi je divne, za ma rano nebuntosili kopance🙂

@zrzulka - no ja stale nic... V pondelok sa snad dozviem nieco konkretnejsie, ci to chcu uz nejako riesit... Mohol by si ma tam kludne doki nechat, aj by mu to vyslo na jeho sluzbu🙂.

@petzi - a co Ty tak skoro? Mas poslickov?

alllexa
3. júl 2010

Ozaj, co je s Maxi, mate na nu niekto kontakt?

maxara
3. júl 2010

Ahojte krasavicky,
vcera som teda bola na tej poradni, moc, poloha, prietoky vsetko OK, otvorena stale na spicku prsta a tlak 135/80, takze pohodka.. Akurat, ze mi nakazal, aby som dnes a zajtra nerodila, lebo bude prec 🙂 tak som sa pocudovala, ze ci ma taky pocit, ze by sa to mohlo rozbehnut.. no ale vraj jeden nikdy nevie.. kazdopadne, stale horsie a horsie sa mi vstava a meni poloha, noc je vzdy otrasna, najprv cumim sto rokov na mm alebo do stropu a potom sa zbytok noci potim ako svina v chabom spanku, pricom sa budim asi na kazdy pohyb. Na pravom boku ma kope prcek, na chrbte sa mi zle lezi (doteraz som nemala problem, ale uz asi tyzden to jednoducho nejde) a na lavom spim celu noc a mam ho cely otlaceny, vratane ucha, ktore ma potom neskutocne boli.. Uz neviem, co mam robit.. Je mi teplooooo.
Vcera po poradni, kde som bola asi iba hodinu ( @stanka33 , prisla som 17:23 a odchadzali sme o 18:35), sme este isli k nasim, lebo sestra mi nechala u nich este nejake deky a navlecky a tak pre malinku, po jej Kubovi. A nasi mi chceli este gratulovat k meninam. Boli sme tam do 22hej, cize kym sme dosli domov, bolo 100 hodin a uz som isla len zirat do stropu, nech aspon oddychujem.
INAK, z domu sme na Kramare vyrazili v kabriolete, bez strechy, nech si este uzijem toto super zariadenie a v BA ani naznak po burke, ani kvapka na zemi, nic.. A potom sme isli v kabraci aj k nasim, aj po tme domov a super.. ja ho milujem, ja sa ho nedokazem vzdat ☹ a kde ja budem s malinkou behat bez strechy ☹
Zacala som vas rano trosku citat, ale este som celkom nedocitala, tak zatial len zopar reakcii:

@denisse nas Kubo do 3rokov skoro vobec nerozpraval a potom zrazu zacal mlet jedna radost a vsade "tahal" so sebou Oswalda, modru chobotnicu.. ja celkom neviem, ci je to uplne fiktivna postavicka, alebo z nejakej rozpravky, ale kazdopadne Oswald bol vsade s nami, krmil ho, hojdal, vozil v kociku a pod. a potom to nejako samo preslo. Asi pol roka ho drzal Oswald. No a predmety vymyslene, to je jasne, to musi byt a dokonca si vymysla aj kadejake somariny. Napr sa boji vysavaca, tak nepovie, ze sa boji vysavaca, lebo huci, ale preto, ze v nom videl hada a on sa boji hadov. Alebo sa nemoze ist kupat, lebo vo vani su strasne vlny a on sa utopi a pod...

@miki060707 no to mas dobre nacasovane s tou materskou 😉 inak ma tak napadlo, ze ked si pisala, ze ides robit natierky na oslavu.. ja som dnes na ranajky robila taku vajickovo-jablckovu.. je velmi jednoducha, moc ludi ju nepozna a nam velmi chuti, je taka ina.. rovno ti to sem supnem, ale len po pamati, lebo ja vsetko robim od oka, a ten recept som uz davno hladala ale fakt neviem, kde by som ho nasla..
3 vajca natvrdo uvarene, rozdelis bielka a zltka zvlast. Zltka si das do misky, trosku posolis, pridas k nim za lyzicu horcice a maslo (asi 1 cm z velkeho masla som dala ja dnes), toto spolu pekne vymiesas, ide to lahko.
Osupes si jablcko, ocistis a rozkrojis na mensie, das do mixera (ja mam taky maly mixer len na nasekanie, nie na uplne pomletie), k tomu prihodis bielka a trochu pomixujes, aby z toho boli take malinke kusky, nie uplna kasa. No a toto potom pekne vsetko zmiesas aj s tou zltkovou masou. A to je vsetko. Je super, taka ina..

@adelaine 😵 😵 drzim velmi palceky

@carrie84 cozee???? o 1000e? to je os trasne vela viac.. kolko stala "povodne"? 10e? to by som potom este celkom pochopila.. dokelu..

@alllexa mojko a ty kedy sa chystas? este do toho 5.7. a potom ta beru? ci este aj potom ta nechaju prenasat? boooze ja som na teba taka zvedava. 😵

maxara
3. júl 2010

@alllexa 😀 prave som si vsimla, ze ti chybam 🙂 ma napadlo teraz, ze sa mi s tebou tak utrzkovito snivalo a ze si nakoniec mala dievcatko 🙂 ale kraaaasne, tmavovlase 😵

maxara
3. júl 2010

@carrie84 @cigaretka5 nie nemaju chlapi rozum 😀 😀 😀 ten moj sa dohodol s kamaratmi na vikend okolo 17teho, ze urobime chalupovicu 😀 😀 😀 tak ja neviem teda.. asi som debil..

maxara
3. júl 2010

@stanka33 a Valent akoze ma taku dlhu dovcu??? alebo co?

tinka349
3. júl 2010

bre rano prajem...

dnes som hore dost skoro, mam asi na cely den prania a zehlenia 😖 tesim sa 😖

babule no nepoznate niktora ten DIANATAL porodnicky gel???? ze je to ako epiduralka . . .

alllexa
3. júl 2010

@maxara - jej, to je mile🙂 mm stale hovori, ze by chcel taku malu tmavovlasu dobrodruznu Sasku🙂
No neviem, ci je realne, ze si ma v pondelok nechaju v nemocnici - doki nic nenaznacoval, ze by som si mala vziat veci, to len ja som taka aktivna🙂
No ale o Tebe som si uz myslela, ze tam uz ostavas - napadlo mi, ze sa Ti mozno zvysil tlak... No ale ako pises - vsetko bolo ok. Inak aj mne sa dost blbo spi, kazdy pohyb babatka je dost blestivy... A to este mozem byt rada, ze nemam poslickov.

maxara
3. júl 2010

@nebbia aj tebe samozrejme drzim palceky 😵

@zrzulka videla som foto, maly je krasnucky 😵 este raz gratulujem

@tinka349 nic take som nepocula

@alllexa 😵 tak mozno budes mat predsa len dievku 🙂 inak ten tlak.. no dnes rano som zase mala 124/88 tak tych 88 je dost.. no neviem.. ked bude spodny nad 92, mam volat 😖

maxara
3. júl 2010

baby idem sa osprchnut z toho hnusneho hicu a idem nieco robit..

carrie84
3. júl 2010

Hello babule 🙂
Ja z toho tepla asi umriem .... Dnes som mala ist cihnut s mm nahradnu sedacku - myslela som, ze to vybavime hned z rana, kym nie je tak teplo a potom sup na dom trochu upratovat. Poobede mam slubenu pomoc od svokry a svagrinej. Ale nieeee - to by moj milovany nesmel zabudnut, ze na 9 ma dohodnuteho elektrikara. Ze mu len otvori dom, necha ho tam a ideme na sedacku. Odisiel o 8 30 a este sa nevratil .... ja ho raz fakt prerazim 😠
@maxara - maxi, no musis este vytdrzat cez vikend pokope 😉 Nic nerob a oddychuj, sak si zasluzis nie?

Este k tym chlapom - mm kamosi si naplanovali na august stanovacku (rozumej rozbijacku) - a ze co sa rozculujem, ze sak to uz budem mat po porode, ze ci mi bude mm cez ten vikend chybat .... A najviac sa cudoval chalan, co ma doma 2 deti! V tej chvili mi bolo uprimne luto jeho zeny 🙄

fanka33
3. júl 2010

Ahojte
tak som po kontrole v nemocnici. Nic sa ale nedeje.
Krcok drzi.
Ak sa to nerozbehne tak vo stvrtok idem rano na prijem a vyvola mi porod.
Ale dovtedy sa asi rozpustim

noemarta
3. júl 2010

@alllexa ahoj, tak myslim na adelaine od rana, som zvedava,daj hned vediet,joooo.....keby nieco.
ja som na tom podobne, mala v noci aj cez den dost intenzivne kope a hmyri sa, ale tak zas aspon viem, ze je v poriadku. ale je to fakt az bolestiveeee. som zvedava, kedy sa im uraci vypytat sa na tento svet zeee???
Allexa, ty uz by si ozaj mohla, na buduci tyzden uz urcite.
Maxara a my, my mame este cas, mame rovnaky termin, este musime drzat, hi hi ale prenasat by som uz ozaj nechcela. najhorsie je, ze sa mi krpata otocila teraz zas dole ritkou a a a chuda nevie sa teraz otocit spat, tak pevne verim, ze sa este otoci dole hlavickou. 😉

alllexa
3. júl 2010

@noemarta - no to je blbe, ze sa Ti tak otocila... ale ked uz raz bola dobre dole hlavickou, mohla by sa opat dostat do tej polohy, skus trosku pocvicit, dvihnut panvu a pod. A kedy mas dalsiu poradnu, v utorok?
Ja sa najviac bojim toho, ze ma proste nechaju prenasat... Aspon na ten ultrazvuk by som rada sla, ci je vsetko ok...

alllexa
3. júl 2010

@fanka33 - a preco Ti chcu vyvolavat porod, ked este nemas termin?

tinka349
3. júl 2010

@carrie84 no pre toho debila co je moj muz je to tiez normalne ist na kadejake letne festivaly - domasa, sirava, hoc zena ma rodit....ved zijem u rodicov, tak ma snad otec aj odnesie.....a ked sa mala narodi, tak predpokladam ze muza neuvidim cely mesiac....co bude plavat v chlaste... 🙄 🙄 🙄 🙄

tinka349
3. júl 2010

@alllexa a vy stale neviete ci to bude dievcatko alebo chlapec??? ja by som zomreeeela od zvedavosti 😀 😀 😀

uz mi doprala tretia varka v pracke....uz nemam kde vystierat to pradlo....a este dve varky mam pred sebou 😕 😕 😕 😕

alllexa
3. júl 2010

@tinka349 - no neviem, schovavalo sa:( V podstate boli len dva ultrazvuky, kde sa to dlao vidiet - v 20. a 30. tyzdni, a to sa prave tocilo a krizilo nozicky🙂

noemarta
3. júl 2010

allexa, vsak cvicim, porodnicka mi kazala robit mostiky, ale to mi je dost neprijemne, takze robim aj ine cviky, a verim ze sa uz otoci a uz aj tak ostane, ale bol to pre mna sok, ze v utorok ti gynekolog na usg povie, ze je pekne hlavickou dole a v stredu u porodnicky, ze je ritkou dole.... 😒
ale tak verim, ze sa otoci a vsetko bude fajn.
allexa, neviem ale citim ze to uz buduci tyzden bude, ze to uz budete mat za sebou a ten druhy tyzden verim, ze to budeme mat zase my s katty17 za sebou, nooo, dobre som to naplanovala coooo. adelaine to musela zacat a teraz sa to uz rozbehne. ozaj a ako sa byva v novom, uz ste sa zabyvali?? a tiez byvate v BA a v byte, ci??

alllexa
3. júl 2010

@noemarta - ufff, no mostik by som asi nezvladla🙂
Ale je to fakt na porazenie, ze najprv je dobre otocena a o den na to sa to pokazi:( Tak drzim palce, nech sa otoci nakoniec tak ako ma... Ma na to este dva tyzdne.
No kiez by si mala pravdu, ze v priebehu buduceho tyzdna to uz budem mat za sebou - hlavne sa bojim, aby ma nenechali este dva tyzdne prenasat, lebo uz citam o tom horory, ako sa bude babo supat, aka bude prezreta placenta, malo plodovej vody a pod.
A na adelaine som tiez zvedava, ako dopadla. Ona ide tusim normalne, nie cisarskym, ze? Daju jej len vyvolavacku.

noemarta
3. júl 2010

@alllexa hej, ona mala ist normalne, iba s vyvolavackou, no ved uvidime dnes!!
neboj allexa, podla mna ta dlhsie uz nenechaju prenasat. a ako sa vola tvoj porodnik, ty ho uz mas aj uhradeneho??? lebo ta nasa zatial nechce, ze este je na to cas....
ani epi nemam este uhradenu, bola som na tom skoleni, doklad o tom mam, ale zaplatene este nie.
neboj, hlavne sa nestresuj, vsetko bude dobreeee. 🙂

merikac
3. júl 2010

ahojte dievcata
idem v letku pozriet co ste popisali
@alllexa - neboj moja sa narodila v 38tt a tiez sa supala 😉

alllexa
3. júl 2010

@noemarta - ja mam Dr. Papcuna, tak to jedine ma ukludnuje, ze vie, co robi... Sranda je, ze som bola minuly tyzden kuknut sefa v byvalej robote a ten spominal, ze jeho zena tiez u neho rodila, a ze aky bol starostlivy, tak ma to potesilo. A zmluvu som mu uz dala vyplnenu, ale zatial som neuhradzala. Epi aj osobu pri porode uz mam zaplatenu, nech potom nestresujem🙂.

alllexa
3. júl 2010

@merikac - no to ma ma ukludnit?🙂 A preco sa supala? Ale ved z tej fotky, co uz je doma, vyzera pekne!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre