Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

miki060707
19. júl 2010

@mirka285 no čitala som, že mlieko, kamilky a repik......takže skusim to mlieko, no to bude asi problem, a potom repik a potom kamilky a potom až niejaku masť, lebo si myslim, že to neni nič hrozne, trošku slzí, karpinky sa objavia, ale včera fakt to mal také celé oko, ale som mu to vytrela a už bolo ok

miki060707
19. júl 2010

@oacka no diki, šak aj ty si kráásna maminka, ja sa fotim radšej, tak od krku hore, xi

merikac
19. júl 2010

@mirka285 na kamilky byvaju zvacsa deti alergicke,,,,,,,,harmancek kup mirka

miki060707
19. júl 2010

inak ja sa vytešujem, lebo mm dostal 13 plat, tak konečne niečo viac ako 500euro, ked bolo 500 tak bolo fajn, ale častejšie bolo pod 500 a tolko precestoval, že tých love bolo fakt malo a došla mi za Soňu rodičovská a za malého materská, tak som rada, síce rodičovská došla posledná, ale hned sa na ten účet pekne pozerá....

malý mi zaspal, krčil sa niejako, lebo ja mu vždy dám svoje a potom nutrilon a jedla som čokoládu, tak asi z toho, alebo minerálka dobre nevybublinkovala, ale už sa vykakal a je fajn, tak si idem prečitť asi časák .....

luminkasp
19. júl 2010

ahojte bruska a maminky, tak ja budem jednoznacne v julovkach rekordmanka, dnes som prisla z poradne a idem sa zblaznit, oni mi to vyvolanie porodu este predlzili na sobotu, takze idem az v sobotu, ach jo...

lutsine
19. júl 2010

@kukucka26 ano uz to mam za sebou, narodili sme sa 12.7 o 21:50, cely porod trval 3,5 hod, prisli sme do nemocky na pohotovost s bolestami v krizoch uz otvoreny na 6 cm,takze doki usudil,ze to musime odrodit ihned, praskol mi plodovku a potom to slo rychlo, cele tie bolesti a kontrakcie som pretrpela v sprche a skakala na fitlopte,doslova som maleho vytriasla zo seba, rychlejsie sme sa otvarali,odporucam,skakanie na fitlopte a sprchovanie teplou vodou fakt pomaha. Rodila som pri lekarovi ktory mal akurat sluzbu, u Dr.Mičeja.

luminkasp
19. júl 2010

@miki060707 , miki aku mate nadhernu foto 😉

kukucka26
19. júl 2010

@lutsine tak to ti naozaj zavidim ze to mas za sebou ja doma tiez cvicim na fit lopte a lezim aj v vani v teplej vode a nie a nie sa otvorit

kukucka26
19. júl 2010

@luminkasp ty este si neporodila?

adelaine
19. júl 2010

ahojte,
moj maly mal chudatko tiez potnicky, ja som na nich nedavala nic, postupne miznu...
teraz mi maly stale spi len v plienke, neprykryty, stale sa odkopava,
neznesie na sebe ani gram prikryvky...
ja maleho kupem v cistej vode, max. pridam do vody trosku mojho mlieka,
Sebamed mydlo pouzivam len na genital a zadok, vlasky som mu umyla
samponikom len raz, doporucuje sa co najmenej, lebo sa im potom
robia tie supiny, ktore sa musia vycesavat.

Nam odpadol pupok konecne vcera, spodinu mal trosku krvavu, ale
aj tak to stale vytieram liehom...netreba s tym nic ine robit, ze?

strasska
19. júl 2010

@miki060707 krasne fotky.
Inak fotite deticky s bleskom? My radsej nie, aby sme nieco nepohnojili 😉
A este sa chcem spytat, ci sa aj Vase deticky tak vykrucaju, skrucaju...Nasa Julka nevie lezat rovno, a ked ju prebalujem no hroza, vytaca sa do stran, protestuje napinanim noziciek...no tuto fazu som cakala az neskor, tak som mierne prekvapena 😅

tinka349
19. júl 2010

ahojte kocky,

tak som doma z poradne , sedela som tam od 9tej a odchadzala som o pol1nej . . . . masakeeeeeeeeeer kolko tehuliek tam bolo 😒 a taky frmol, ze lekarka mi nepovedala absolutne niiiiiic . . . ani nakolko som otvorena, ani nic . . . a po mesiaci mi robila aj USG a som sa tesila ze kolko mala vazi, a ona mi na to povie ze primerane ? 😠 jooooj . . . a taaak sa ponahlala ze hruuuza.....no a zas o dva dni mam ist na kontrolu 😒

luminkasp
19. júl 2010

@kukucka26 , kuku nie a vidim to tak, ze do soboty ani neporodim, som sa tak tesila, ze mi ho mali uz zajtra alebo v stedu vyvolat a dnes som prisla uplne na zblaznenie, tieto horucavy mi uz fakt davaju zabrat

strasska
19. júl 2010

@luminkasp tak ty v prenasani predbehnes este aj Alexu 😉

luminkasp
19. júl 2010

@tinka349 , tinka vitaj v klube, ja uz nemam do soboty kontrolu, mne zas vsetko pekne vysvetlili aj sa so mnou vyhrali, ale nic, ja nemam ani jednu jedinu kontrakciu 😖

strasska
19. júl 2010

@adelaine aj ja som sa chcela spytat, nam tiez odpadol vcera a iba som to zastriekala detolom...tiez dufam, ze to staci 😉

luminkasp
19. júl 2010

@strasska , asi tak straska, ja tu budem fakt strasit do posledneho mozneho dna 😉

karinnka
19. júl 2010

SDievcata Dakujem 🙂 Inak Dnes mi mala dojst materska a nic mi nedoslo,len davky co som dostavala pred materskou.. 😖 Na materskej som od 4.juna,papiere som do socialnej poistovne odniesla.....Mohli sa pomylit?Lebo platila som si aj DNP a ziadne rozhodnutie este nemam...Davky mi mali dojst len za 3dni junove dni a zbytok uz materska nie?Hruuuza

strasska
19. júl 2010

@luminkasp 😀 😀 😀 😀 ale sak ty si uz zvyknuta nie? pri tretom si odkrutis uz 10 mesiacov 😵

bellablonde
19. júl 2010

harmancek a kamilky su jedno a to iste 😉 niekedy to volaju aj rumancek

luminkasp
19. júl 2010

@strasska , nestras, ja uz druhym snad koncim, kto by to zvladol, tretie prenasanie 😎

adelaine
19. júl 2010

...a este ma napadlo, kocky co dojcite, dokrmujete odstriekanym mliekom aj z flasky?
niekedy su totiz take situacie, ked potrebujem ist z domu a mm by maleho
nakrmil mojim mlikom z flase, len neviem, ci sa to moze?
zastava sa toztiz nazor, ze dojcene dieta potom po flasi nebude chciet prso...
ake mate skusenosti, pls.

ja mam doma flasu s jednou malou dierkou, MAM anticolic,
ale zda sa mi, ze je lepsie, ked je vo flaske viacero mini dierok,
podobne ako je to v prsniku...
ake mate vy flase? Mirka?

bellablonde
19. júl 2010

no ja som dnes po ultrazvuku a ekg
vyzera to, ze malicka bude priblizne velka ako jej bracek (okolo 3600 vraj ma)

@tinka349 kukla si do knizky ci ti nenapisali nejake udaje z toho ultrazvuku? lebo mne sa dnes konecne sestricka unuvala to tam napisat, aj prietoky, aj rozmery, akcia, poloha plodu a tak...

strasska
19. júl 2010

@adelaine ja sice neodstriekavam, ale ja si myslim, ze ak to pouzijes iba raz za cas, tak sa nemusis bat. Ak sa ti Risko vie teraz pekne prichytit, tak by sa to nemalo pokazit.
Podobne neradia ani cumlik, ale nasa mala ho ma a s kojenim nemame problem.
A flase nech poradia ine baby 😉

strasska
19. júl 2010

@bellablonde my mame doma ziarlivost jak vysitu!!! Dnes Misko reval asi 30x, stale sa pyta na ruky, bojkotuje spanie ... no proste zabava ma caka.
Tak drzim palce, aby to u Vas bolo lepsie 😉

adelaine
19. júl 2010

@strasska no s tym normalnym prisatim mam problem, pouzivame preto klobuciky,
ale taha cez ne uplne v pohode...
a mas pravdu, to by nemohli mat ani cumliky 🙂

krish
19. júl 2010

ahojte....

tak aj ja som uz doma z poradne. nedozvedela som sa nic nove iba ze mam CS9... dnes ma to vysetrenie teda pooooriadne bolelo ze som skoro zoskocila z toho stola ci co to tam ma. 😖 a ze sa uvidime v pondelok..no ja dufam ze uz nie...uz nechceeeeem 😒 cela som ubolena...

bellablonde
19. júl 2010

@karinnka mozno ti zbehne materska este dnes alebo zajtra
ja som sice matersku dostala na ucet asi pred 4 dnami, mozno kosice maju nastavene inak vyplatne terminy...
alebo je este mozne, ze ti matersku za jun a jul poslu spolu v auguste... ale to sa mi zda divne, ze by si mala tak dlho cakat 😖

bellablonde
19. júl 2010

@strasska vcera bol mm s malym na navsteve u kamarata, maju 5 mesacneho chlapceka. Ked si mm zobral malickeho na ruky popestovat, ze vraj nas krpan spustil iny cirkus... 😒 😕 😀
takze budeme mat veselo aj my doma

katkaking
19. júl 2010

Ahojte,
tak po dlhom case sa vam opat ozyvam... z porodnice som vam pisala, uz sme doma od minulej stredy. Ale mali sme v sobotu svadbu, tak bol poriadny frmol a konecne je trochu klud.
Malinka papa, mliecka mame dost, len je chudatko moje sama potnicka. Co davate proti potnickam?
Inak nestiham vas ani citat, lebo ked Kristinka spinka, musim nieco rychlo porobit a venovat sa Dominike....
Tak sa drzkajte...paaa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre