Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

miki060707
30. aug 2010

@maxara maxi, a spýtam sa ťa, tie kilečka, čo si schudla, si nenabrala naspať?????? a jako sa darí žalúdku??? 🙂

miki060707
30. aug 2010

@agika1982 adrika je uuužasná,
no mne tie kila nejdu dolu, práve naopak, aj som začala od augusta nejesť večer a išlo to, ale zase jem, no som neskutočná, a tiež asi začnem tú 90ku, žeby sme išli nato spolu??????možno zas začnem o prvého,....jaj stále začínam, hruuuuza

kafoditka
30. aug 2010

Ahojte fesandy 🙂
tak isto som hned volala Mirke, ci je v poriadku..chvala bohu ze je..

Inak ja som dosla na tyzden domov a tu je pekna kosa, dnes len 12stupnov a pocasie premenlive.. Musim skocit do mesta kupit nejaku teplu deku do kocika pre maleho, vsetky mam len tenke.. Maly mi pekne spinkava, v noci sa zobudi len na jedno krmenie 🙂 Ale zato cez den vydrzi byt hore non stop, pospi max. pol hodku..
@mojalili laktacna kriza byva v 12tom tyzdni, spominala mi to na poslednej poradni dokina.. drzim palce, aby to rychlo preslo a mliecko ti ostalo..

maxara
30. aug 2010

@merikac no ved hadam by sa mohlo postastit. Inak ja som bola tiez taka, ze som strasne verila na tie povery kadejake, cervenu snurku som mala cele tehu (inak mozem ti upliest ak chces) a aj pocas porodu a trinasteho som vzdy mala smolu, aj ked som si myslela, ze tento piatok trinasteho uz ju mat nebudem, a just sa nieco naslo.. cierna macka cez cestu, vzdy som sa vratila tri kroky spat, alebo som plula cez ramenoi, ked som soferovala, a zeleny trabant? vzdy som musela na lavej nohy trikrat poskocit, inak by ma stastie obislo.. a ziadne ruhanie..
ALE.. po mojom porode drbem na vsetky povery, lebo ja som bola tak pripravena a taaak som si vsetko odsrala.. a postupne sa pridavalo, vid zlcnikove kamene a to ani nehovorim, ze prave stehno si doteraz necitim (kozu na nom), mam ho ako Mirka pisala, ze ma brucho po cisaraku ako cudzie.. 😒 Cize ja uz sa smejem vsetkym poveram..

@miki060707 Kila, co som schudla, su stale prec, 14kg od vahy pred tehu. Najprv to bolo 12, tam sa to zastavilo, oscilovalo okolo toho a teraz sa vazim kazde rano ako vstanem a vycikam sa a kazdy den mam aspon o 10 dekov menej.

merikac
30. aug 2010

@maxara tak ja tym poveram vela neverim,,ale urieknutiu ano,,,aj ja som bola a poviem bolo mi fakt na grc,,mama ma postierala a bolo a naviac sa mi ta snurka paci,,,tak aj preto..a z coho pleties ty,ci tak ako mirka spominala?? a ta vaha zavidim ,,aj ja chcem schudnuuuuuut,,,, ☹ ale nie na ukor zdravia ako si si to od,,,s prepacenim ty,,,tak eeeee, ale no mohla by sa mi zas vaha posunut smerom na dol,,,,

merikac
30. aug 2010

@kafoditka pozeram ako ste stale uviazani v tej satke,,,,asi si zaobstaram nieco podobne,,mam baby vak,,ale mne sa zda, ze to male babo je v tom moc namackane a viacmenej malu v nom nosim tak, ze jej visa nozicky z neho,,,,

kafoditka
30. aug 2010

@merikac ja si ju velmi pochvalujem, maly mi v nej pekne vie zaspat a hlavne ma tak chrbat neboli 😉

merikac
30. aug 2010

@kafoditka aku to mas znacku?

kafoditka
30. aug 2010

@merikac ja mam Didymos...zevraj najlepsia medzi satkami.. teta predavacka mi povedala 😉

mirka285
30. aug 2010

no caute babule 🙂 tak uz ste poculi co sa to tu u nas dialo,tak ja si rano idem s malou na ten upsvar ,na krizovatku akurat dorazili policajne auta,tak pozeram ze co tu saskuju hned zrana,po ceste sa este musim odstavit na krajnicu lebo oproti mne dalsie auta,mala som pocit ze sa do Devinskej dovalili vsetky policajne zlozky z celej Bratislavy,tak som sa este rozculila ze policajny nacvik mohli robit aj inokedy a zrazu pocuvam mimoriadne spravodajstvo v radiu a az sa mi vsetky chlpy postavili ☹ vybavila som urad,malu som si dala zapisat do pasu a potom som isla do Tesca,a cakala na spravy kedy sa mozem vratit domov....v Tescu som stihla minut 100 eur a potom mi volali ze uz sa ten magor zastrelil...tak ze idem domov,ale Devinska uzavreta,tak som musela ist kadejakymi bocnymi cestickami,ktore nastastie ako stara Devincanka dobre poznam...a som zhrozena teda,co to uz len bolo za magora 😠

mojalili
30. aug 2010

@maxara Super, gratulujem, citis sa lepsie, ze? Jaj, veru aj ja by som sa citila.
Mna tak nasral moj muz dnes, ani to tak nemyslel...po crevnej viroze mi dnes pvoedal, ze vyzeram chudsie.....tak som sa nasrala....ono je to ok, ale po tolkych rypaniach od jeho mamy a svokry som tak vytocena, ze mi stale davaju najavo ze mam stale velke brucho.....ze ma to nasralo.....no, ved som nejedla v ramci choreho zaludku a ako to dopadlo 😒

Aj ja som veru myslela a Mirku, ako dopadla, ale som rada, ze nebola na danom mieste v prestrelke.....

@kafko, mozno to je laktacna, ale pocula som, ze COCA COLA tiez dopomaha s strate mlieka, co som jej pila litre na zaludok....ale ved uz sme v norme, mliecko prislo a papame krasne, dokonca dnes krasne spinka....zaspal v LILI postielke... 😉
@merikac nezufaj, ani mne to nejde dole, @miki - mne vaha tusim tiez ide hore , svina jedna, ved mi slubovali ked budem kojit pojde to dole ☹

Na urieknutie verim, stale malemu utieram oci mokroou handrickou, ale raz som ich aj prelizala, vazne, to bolo neuveritelne....ale zabralo

maxara
30. aug 2010

@merikac no ja tu snurku pletiem z bavlnky, ale nie ako vrkoc, ale takym tym uzlikovym sposobom ako naramky priatelstva, inak aj tie pletiem, ale iba mm 😉 on ich nosi velmi rad. No ale tie snurky robim take zakrutene, nie take ploche.. no robim.. skor urobila som ..

@kafoditka a kde si si ju kupila? By som tam zbehla kuknut, lebo nemam cas to hladat na nete, vsetky info, co o tom chcem. A este mi prezrad, za kolko..

@mojalili ano citim sa lepsie ako chudsia po kondicnej stranke, aj ked od stihlosti mam stale dooost daleko.. ale po zdravotnej.. nic moc.. akoze na mne ziadnu chorobu nevidno, ale ja sa normalne bojim jest hocico.. kazdopadne viem, ze ma caka ta operacia, teraz uz len vydrzat az po 13.10. dovtedy mam kadejake terminy.

mojalili
30. aug 2010

@maxara hm @maxi, to potvrdzuje pravidlo, ze radsej mať zopár kg navyse, ale byt zdrava, ze? Drzim palce, aby si sa z toho cim skor dostala a vyliecila.... 😉

Kocky, Danko mi takto zaspal v LILI postielke,ked som mu pustila vaznu hudbu 🙂

kafoditka
30. aug 2010

@maxara maxi kupila som ju na Liscich nivach 8, je toza hotelom Nivy, v ruzovom panelaku, obchod sa vola www.latkovky.sk a ja som za nu dala 73 eur.. pani velmi ochotna - poradi, ukaze, vysvetli...

kafoditka
30. aug 2010

@mojalili mne takto naposledy maly zaspal pri Nohavicovi 😉 sa mu lubila pesnicka Az to se mnou sekne 😀

mirka285
30. aug 2010

baby z tych kil si nic nerobte,mne tolko ludi uz povedalo,ze hm jaka si pribrata..a to mi az tak vela kil neostalo,navyse sme len dva mesiace po porode a kolko sa panva roztahovala,tolko potrebuje aj aby sa stiahla...a nech sa vsetci strcia do riti 😒 ved ja drzim aj tu 90 dnovku,ale mam obcas prehresky,nedrzim to tak uplne striktne,proste dam si aj kusok sladkeho ked mam chut....no idem na kavu kocky,aspon zistim co sa klebei o tej strielacke...

tutifruti
30. aug 2010

Baby.... no ja mám navyse este 15kg... ale utesujem sa, že 20 už mám dole.... ale už stojím a myslím, že tak rýchlo to dole nepôjde.... Brucho mi teda ostalo riadne 😠 To mi pomôže len cvičit, ale kedže nevládzem, tak to zatial neriešim... Akurát poznámky mojích detí... ma vedia niekedy potešít.... Maminka... aké ty máš veľké brucho...
Ked som si viazala šatku na malého: Tak naša Alžbetka, že: našej maminke sa to dobre viaže, lebo ona má veľa tuku...
Alebo.... maminka, aké ty máš bodky na nose /vyrážky/.... ako na jablku... a mohla by som pokračovať daľej

@mirka285 ináč som myslela na teba, či ste OK, tak uf....

merikac
30. aug 2010

@maxara a neobtazovalo by ta, keby si teda uplietla,,daj c uctu a ja ti poslem korunky 😵

merikac
30. aug 2010

@mirka285 ja som minule o tej90 dnovej diete akurat citala a niektore baby sa stazovali,,ze je to dobry zrac vsetych vitaminov, takze sa odporuca ich pocas tejto diety doplnat , no zial ja sa na take cosi nemoem koli kojeniu dat

luminkasp
30. aug 2010

@miki060707 , miki, myslela som, ze ma porazi, aj ked uz som ciastocne vysporiadana s tym, ako chodia v spanielsku vybavovacky 😉

luminkasp
30. aug 2010

babulky, aj ja mam na sebe este dost, ak vas to potesi 😉

maxara
30. aug 2010

@merikac 😀 😀 😀 tak to ma pobavilo.. si sisi? jasne ze upletiem, mam to asi za 15 minut hotove, tak staci, ked budes mysliet zajtra na Ninku, nech v priebehu dna spi dlhsie ako pol hodinku 😉

@mojalili veru, no dufam, ze kila sa mi po operacii nevratia 😉

tinka349
30. aug 2010

@mojalili aky je tam drobulilinky krasavec 🙂

tinka349
30. aug 2010

ahojte kocky,

tak po dlhej dobe sa hlasim, aj som na nete, len nejak na konikovi nie som 😅 malinka je zlata, v noci mi spinka stale 8 hodin vkuse, akurat s kakanim je to horsie ale s teplomerom to uz obmedzujem...a vcera som ju kupkala a tak sa tesila z toho a jej hovorim ze ked sa zajtra sama vykaka tak ju okupem aj zajtra 🙂 a ona sa vykakala, tak ju budem kupkat aj dnes, hoc normalne kupem len raz za 2 dni 😀

a ja som este stale chora, brala som penicilin, ale nejak nezabral 😒 a teraz si davam sinupred...a o necely mesiac mi zacina skola - pomoooooc ☹

tinka349
30. aug 2010

a takto rastie moja lasinka mala 😵

merikac
30. aug 2010

@tinka349 juuj, zlata bambuska,,,

tinka349
30. aug 2010

@monline ked zistis kde sa daju lacno vyvolat foto, tak mi daj vediet 😉 ja som dala dnes v meste, ale tam to je nejakych 0,16 centov za foto a mam tam asi 90 fotiek 😒 a cez net je to lacnejsie, nejakych 8 centov na foto ale zzas to ja nejak newem tam poslat

bambola
30. aug 2010

@tinka349 ako to budes riesit so skolou, staranim sa o malu a kojenim? neprerusovala si? ja som sa hodila na externe a idem do skoly uz buduci tyzden. ocko si bere cely tyzden dovolenku a bude mi malu cez prestavky vozit na kojenie 😀

merikac
30. aug 2010

tak baby, ja mam v tych nosicoch a satkach akysi chaoz, teraz som to studovala,,a aky je rozdiel medzi ergonosicom a manducou??????? 😲 ...zistila som,ze ergo by nam asi najviac vyhovoval,,,ale zrazu kukam obrazky a tak manduca vyzera podobne ako ergo,,,tak terz neviem 😠

merikac
30. aug 2010

@maxara sak ju dones, pomerkujem 😀 😀 ...no ale ved snurku musis kupit,,,a postovne tiez nieco stoji,,len tak po nete sa to poslat neda ako foto 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre