Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mojalili
8. sep 2010

@lutsine my mame " z bruska" - od narodenia - velmi zlezanu hlavicku na jednej strane, chodime na neurologiu......stale polohujem maleho na druhu stranu, na noc mam zarazadlo, kde ho oprem tak, aby nemohol pretocit hlavicku na druhu stranu. V kociku cakam kym zaspi a pretocim mu hlavicku, dam na tu stranu plienku, aby ju neotocil spet. Zo zaciatku sa jedoval, ale potom sa naucil a teraz dava sam hlavicku na spravnu stranu. NAm pomohla aj Vojtova metoda, kde nas odporucil pediater, cvicim 4x denne a je to lepsie dost.
Co by sa stalo??? NO mas ovladanie tela lavej strany a pravej, jedna strana by mohla byt viac vyvyinuta ako druha - myslim tym vnimanim ci sikovnostou... tak mi to bolo povedane rehablilitacnou sestrou. Ved i teraz sledujem, ze jednou stranou robi lepsie cviky ako druhou, preto sa snazim rozvijat obe strany. Uz som sa rozkecala, proste aj hlavicka by mala byt rovnako rozlozena - nie zlezana.----pisem ako hotentot, neviem sa vyjadrit.....to ta materskááá

mojalili
8. sep 2010

@maxara NO vidis a potom sa z toho vysomar, ked jeden povie tak druhy onak 😒

@sarai Bohuzial ano...este nie su predrate, ale rastu... ☹

sarai
8. sep 2010

@oacka ako vidim, bavite sa uz o sportiakoch. kedy ich zacnete asi pouzivat?

adelaine
8. sep 2010

@alllexa a nie je hladny? viem, ze si spominala, ze ho mas stale na prse...
ale nechcem ta nahovarat, co keby si mu vyskusala dat jednu davku UM na noc?

nina88
8. sep 2010

Ahojte, dievcata tie co mate chlapcov, aj vam sa v noci tak precikaju,ze az podpazuchu?? Som z toho nestastna, bojim sa ze takto prechladne, dnes to bol extrem... On jak lezi na boku tak cika rovno von z plienky... ☹ Kvoli tomuto rozmyslam,ze kupim tie latkove-novodobe...

vll
8. sep 2010

Ahojte mamičky, môžem sa pridať k vám. Moja dcérka sa narodila 4.7. Počuli ste o tom vigantole? Dávate ho detičkám?

sarai
8. sep 2010

@mojalili to je akosi skoro, nie? ja som nad tym tiez inac uvazovala, ked moja nada si zacala olizovat pasticky. ale ked som videla, ze to robi vela deti aj tu na konovi, tak som na to prestala mysliet.
ale ak mu zacnu uz vykukat, tak to budes mat tazke s kojenim 😒 asi to bude dost boliet. toho sa trochu obavam.

sarai
8. sep 2010

@vll ja ho davam a asi budem aj dalej.

nina88
8. sep 2010

@vll ahoj, ja ho nedavam...

vll
8. sep 2010

@sarai aj ja som ho dala dnes. Ako obliekate vaše detičky v tomto počasí. Doma kúrime, tak ju mám oblečenú v košieľke a dupačkách a zabalenú v zavičnovačke. Keď ideme von tak jej dávam aj svetrík a na noc ju prikrívam aj dekou, lebo máva studené ručičky.

sarai
8. sep 2010

@kafoditka ja mam manducu a malu tam nosim tiez. ked sa narodila, tak som manducu mala vyvysenu aj na podopretie hlavicky. bola tam akoby cela zakuklena, ale pekne tam prespala. potom sa jej to prestalo pacit, tak som jej hlavu trochu vykukla a zas je spokojna. vyuzivam to vsade, kde sa da. aj doma pri vareni 😉

mojalili
8. sep 2010

@sarai viem, z vela deti slinta, len som pozrela do ust a maly mal cervene zdurene dasna, tak ine to nemoze byt, ked infekcia to nie je.

janulienocka
8. sep 2010

baby mne pribral maly 3 kg za 2 mesiace, tak rozmyslam ci to nemoze byt problem 😕 ? co poviete

merikac
8. sep 2010

@maxara a este k tomu kociku suhlasim s tvojou teoriou,no,obcas sa citim previnilo, ze mozno setrim, tam kde netreba a nedoprajem mojmu dietatu, to co ostatne babule a nebudem klamat, ,ze by som netuzila po nejakom vymakanom kociku,
ale ked si pomyslim naco vsetko potrebujeme peniaze a niekedy sa mi ozaj zdaju veci prehnane drahe len zato, ze je to znacka, tak vzdy zvazujem a sa snazim vybrat kombinaciu-aby splnalo ucel+funkcnost + musi sa mi to pacit,ked nieco take najdem, som rada, aj napriek tomu, ze nie som uplne IN. Ono to v tych evracikoch mozno nevyzera tak moc" len nejakych 680",lenze ked si to hodim na SK 😖

mirka285
8. sep 2010

ranko dievcence 🙂 aj vy ste take rozladene z toho pocka?zima nahovado,normalne mam dodrbanu naladu z toho,mala zaspala v lehatku tak sa idem rychlo osprchovat lebo poviem vam ze ako ona pekne v noci spi,tak cez den vyzaduje pozornost...chvilu si ju nevsimam a uz skreci 😠 idem na tu esteticku chirurgiu dnes tak som velmi zvedava co mi povedia,mam z toho znamienka zly pocit,stale sa meni niako,teraz zase vybledlo,budem rada ked mi ho daju von....
@mojalili Tomasko mal prvy zub vonku ked mal 4 mesiace...k tym kocikom,su aj polske ktore su pekne dizajnom a nestoja vela...ze Teutonka je dokonale prepracovana to sa odraza samozrejme na cene...ja Vigantol davam,snad nerobim zle...a mam chut na varene vino 😝

denisse
8. sep 2010

@kafoditka
uz mas maleho ockovaneho proti rotavirom? davala si mu to sama, ci doktorka? a mal nejaku reakciu?
ja mam odvcera doma recept a stale nie som rozhodnuta, ale musim jej to dat buduci stvrtok ci piatok, aby sme potom mohli ockovat hexavakcinou a medzitym vraj musia byt 4 tyzdne ... a ja by som celkom rada, aby sme jej tu hexu dali okolo 15. oktobra, lebo by sme chceli ist k nasim do PO ...

janulienocka
8. sep 2010

@sarai sportiak sa odporuca od 1/2 roka a to je za chvilku, moj rastie ako z vody a uz sa mi pomaly nezmesti do vanicky tak zistujem info o sportiakoch

sarai
8. sep 2010

@janulienocka moja by podla mna sportiak brala uz aj teraz. poleziacky nie je moc rada a strasne rada sa kuka. ale tiez viem, ze tak od polroka sa odporuca.

oacka
8. sep 2010

@merikac dnes už robia poľské kočíky veľmi pekné a určite aj kvalitnejšie.. u nás v KE vidím buď poľské alebo Jane, a niektoré poľské sú fakt zaujímavé.

mirka285
8. sep 2010

do sportiaku maju ist deticky az ked vedia samostatne sediet...

merikac
8. sep 2010

inac baby,,mala mi ma este noc,,nebola hore od vcera vecera,,,len sa nacuca vzdy a spi dalej,,,dnes si krasne robim, zehlim, perem, dlazky umyvam,,ja som sa dala do pucu a este vas stiham aj citat,,ale o 1 mame byt u doktora,,tak ju idem asi zobudit a dat do poriadku,, 😀

kafoditka
8. sep 2010

@denisse nie este som ho nedala.. mam recept v penazenke ale stale nie som rozhodnuta ci ano ci nie.. V sobotu o 14tej na STV2 je relacia o ockovaniach a ich rizikach, tak to chcem pozerat a aj to mi pomoze sa rozhodnut.. Inak o dva tyzdne ideme na ockovanie v 3mesiacoch - do oboch noziciek. To je ta hexavakcina???? Lebo neviem o tom, ze by mala byt medzi tym prestavka 4 tyzdne - doktorka mu chce dat ten sirupcek proti rotavirom vypit tesne pred tym, ako ho pichne do noziciek.. 😕

mirka285
8. sep 2010

@merikac tak to mas dnes supis,asi je otrandzena z toho pocka co je vonku...

merikac
8. sep 2010

@mirka285 😀 ...ty aj ja mam chut na volaku slopanicu uz si ako alkacka pripadam,,,Ved si sprav romantikus vecer s Gabkom,,,,sviecky, vinko,,,,hadam sa nezlakne co na neho chystas 😀

kafoditka
8. sep 2010

Baby ja viem, ze do sportaka ma ist babo ked ma pol roka, ale moj Filip ma skoro 3 mesiace a uz teraz je vo vanicke velky a to je iba september.. Pochybujem, ze v novembri-decembri, ked bude nababuseny a vo fusaku, sa mi vojde do vanicky.. ja to budem riesit tak, ze dam sportak do uplneho lahu, dam mu nanoznik a tak budeme kocikovat..

kafoditka
8. sep 2010

@mirka285 ja som si dala predvcerom doma 2 pohare sektu a nevies si predstavit, ako som si to vychutnavala dusok po dusku 😀 😀 peto sa na mne dobre bavil..

mirka285
8. sep 2010

@merikac vsak by si myslel ze sa chcem vydavat 😀
@kafoditka Domi v Teutonka sa da,ale nie su vsetky kocika take kryte a maloktory aj ide do lahu...no ja do korby nedam fusak,ved ten moj fusak je urceny len do sportiaku,takze ja budem malu vozit v korbe v overali...

denisse
8. sep 2010

@kafoditka
tak mne vcera povedala, ze od toho sirupu do hexy musia prejst 4 tyzdne ...a aby dietatku dali hexu, tak musi mat zahojene ramienko po ockovani TBC ...
tak ja tiez neviem, ci jej to dat ...
dr mi povedala, ze jej to mam dat sama, ze je lepsie, ked po podani budeme doma, aby som s malou velmi nemanipulovala (co si presun od dr vyzaduje) aby to nevygrcala ... tak ja neviem .. mam z toho zmiesane pocity, ci dat, ci nedat ...

ostatne baby, davate ci nie?

tinaki1275
8. sep 2010

@oacka to sa aj ja cudujem ze ake spinave ruky moze mat take mrna...obcas som az v soku ked vidim co ma v zahyboch na dlaniach a to jej ich umyvammin.3x denne...

mojalili
8. sep 2010

@kafoditka Ked som mala JANE, tak LILI bola v sportiaku od 4: mesiaca (august) a na zimu tiez, pretoze sa mi dovanicky nezmestila. Prezili sme, dobry fusak, plastenku a v pohode KAfko, ked sa ti da na lezanie, mne sa dal tak jemne, v pohode to bolo... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre