Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

monline
4. mar 2011

@jaruska8 kašli na tabuľky, na to, čo by deti už mali vedieť, deti sú rôzne..ani Daniel si nesadne sám, dá sa na štyri, húpe tým pamperskovým chutným zadkom, ale skôr cúva ako by šiel dopredu..naučí sa...dnes som si u lekárky v ambulancii pozerala nástenku, čo by v ktorom mesiaci mali deti vedieť, štvornožkovanie sa prelína medzi 9 a 10 mesiacom, rovnako aj sadanie si, aj ťapušky..ak to deti zvládnu skôr, sú šikovnejšie, ak neskôr- lenivšie..pokiaľ nemajú zdravotný problém, tak to nechajme na nich...

tinaki1275
4. mar 2011

@monline @merikac baby ja som rezignovala 😒 neriesim ..proste ju 20x zo stoja ulozim ..nehovorim na nu ,ani ju necicikam,mne vobec ale neplace(zatial klop klop )ona ked sa zle pretoci ze sa jej neda hybay -lebo je v spacom vaku tak zacne mrncat akurat ,len v noci niekedy zaplace..ja verim ze to casom prejde..teda skor dufam 😉

monline
4. mar 2011

@merikac aké sú tie naše deti podobné! 🙂 ja som mala kritické tieto dva dni, dnes to bolo o chlp lepšie ako včera, včera to šlo až do zúfalstva..tiež sa prevalí, dá na 4, točí, mrnčí, nechce prso, nechce ležať pri mne, nechce dudeľ, pritom vidím na nom aký je unavený...a už začína mať problém zaspať v kočíku a v aute, čo predtým zaberalo..dnes pomohlo, že som vypla tv a zhasla..(spravila som to aj včera, ale reval toľko, že som zas zasvietila)
čo spravíme? asi bude problém v tom, že netrafíme presne čas, kedy by mali spať

monline
4. mar 2011

@tinaki1275 ak neplače, tak sa to asi dá...mne ale včera od únavy zúfalo plakal dve hodiny a akonáhle som ho chytila, objala, že ideme spať, pod k maminke, reval ešte viac

tinaki1275
4. mar 2011

@monline ja si myslim ze zacalo obdobie ked si nase deturence zacinaju presadzovat svoje.. 😀

robika
4. mar 2011

Ahojte, ako si tu nazivate? dufam ze mate deticky zdravucke a mate sa fajn...
my este nelezieme iba sa plazime aj to iba za niecim zaujimavym, aby sa to Filipkovi oplatilo 😀
zubok este ani jeden, aj ked daco sa mu tam uz crta, trochu hnackuje a nechce poriadne papat... asi z tych zubkov
Filipko bol chorucky nastastie iba brutalne hlieny v nosteku, ale drzia ho doteraz, aj ked mam pocit ze su mozno zo zubkov...

tinaki1275
4. mar 2011

@monline to mne rano urobila moja..kedze bola nevyspata(vdaka mm) a potom nemohla spat tak revala a odtiskala sa odo mna..mne skoro praskli nervy ..normalne som mala pocit ze keby mohla tak ma udrie..

merikac
4. mar 2011

@monline ,,kto je Evelina?..........@noemarta - mala si dnes krasny den,,dobre padne cloveku, ked mu niekto zdvihne sebavedomie, hlavne, ked to necaka,,,,,,,inac az teraz som si uvedomila, ze mena vasich deti ( tvoje a @denisse) su rovnake- aj ked som vedela, ze mate Nelku- proste mi inac zneli,,,,,,,mozno ma zmiatlo to denissine miesto bydliska 😀

robika
4. mar 2011

baby ako citam o tom uspavani, no dufam ze u nas to nebude, lebo ma porazi, nase uspavanie je zatial doobeda na ciciku, vtedy nesmiem od neho vstat, lebo je hore, cize ked chcem aby spal hodinu musim hodinu pri nom lezat, ak vstanem je do 10 minut hore, popoludni v kociku zaspava bez placu, ale nesmiem ho dat velmi skoro ani neskoro, a vecer zase na ciciku, papa a ked ma dost otoci sa na druhy bok a zaspi a ja mozem odist 🙂

katarina7777
4. mar 2011

@tinaki1275 vidis to som nevedela ze existuje aj s isofixom, som tu este isofix v ziadnom obchode ani nevidela, lebo su drahe tak su len na objednavku.

@monline @merikac maly tiez zacal vymyslat pri zaspavani, on sa ukludni len pri cucani mliecka, je schopny vypit 250 ml a potom sa hodi na bok a spi, ked mu dam menej tak sa pretaca na brucho a pod.
ja som mu dala na jednu stranu postielky aj ten makky vankus na kojenie takze sa mi zatial na tycky nedostane lebo ich poriadne nedociahne, uvidim dokedy 😒

monline
4. mar 2011

@tinaki1275 možno len idú využiť naučené zlé návyky..neviem..veru, aj ja som sa včera jedovala, a to som teda poriadne pokojná...

merikac
4. mar 2011

@monline presne toto som si vsimla,,akonahle presvihnem cas medzi 20-20,15- tak ma sakramensky problem zaspat,,,,,,,,,,a tak pekne zaspavala, ked bola babo- len som nakojila a odisla z miestnosti,,,,,,aspom mam spomienky 😀

merikac
4. mar 2011

@tinaki1275 mne spaci vak natrhla,,jednoducho neznesia prikryte nohy,,toko ich dvihala, az ho roztrhla,,aj ked dam na nu perinku, tak v momente zacne kopat, a nohy musi mat vylozene na perine,,

katarina7777
4. mar 2011

@tinaki1275 mne maly takto vrieskal vcera poobede, po hodine "uspavania" som ho hodila do kocika a dala spat von hoci riadne fukalo a bola kosa... a tam spal vyse hodiny 😒

robika
4. mar 2011

@merikac aj Filipko stale dviha nozicky a nezaspi ked ma na sebe perinku, prikryvam ho az ked zaspi, nech je aspon trochu prikryty..

monline
4. mar 2011

@merikac Evelina má 5 rokov a je to dcéra mužovej sestry
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/monline/albu...

@katarina7777 aj my sme to tak mali..vypil ľavé prso, preložila som ho a pri pití pravého zaspal, niekedy s prsom v puse, niekedy sa odpojil a otočil a spal..preto som v šoku z toho, čo sa deje

merikac
4. mar 2011

@katarina7777 to je fajn,ze prekazka este funguje...........istotne ale bude coskoro zdolana 😀

merikac
4. mar 2011

@monline preeesne takto zaspavala aj Emma- fakt navlas podobne navyky 😀

monline
4. mar 2011

@merikac to sa ešte polepší, neboj...ja som síce dala spať včas, ale poobedný spánok bol veľmi krátky, preto bol viac unavený

tinaki1275
4. mar 2011

@katarina7777 mne sa naucila postavit sa na vankuse co mam naskladane aby sa nedostala k tyckam..ale tycky uz niesu "obviazala"som ich paplonom 😀aj tak sa bez problemov postavi ..

merikac
4. mar 2011

@robika ja som uz malej zacala davat na noc pod pyzamo ponozky a bodinko, lebo ked som sa niekedy zobudila, ona odokryta a studena ako zaba,,,,,,,,,,,

monline
4. mar 2011

@robika
@merikac aj môj má nohy vyložené na paplóne, či na mne 🙂 prikrývam až zaspí..ale on sa aj dosť spotí ked ho kojím, pritom má na sebe len pyžamko..

noemarta
4. mar 2011

dobry vecer,
uz vam telenovela skoncila, tak ste nabehli cooo, a ja sa chystam hajen...

@monline ponukli mi dobre podmienky, ale ja nechcem niekam odstavit nelu, ved je este malicka, a ja som zas neni nutena ist do prace, ja si chcem nelu vychutnavat, nepoviem keby mala dva roky, tak to zvazujem...
Inac aj ja nelu pokial neulozim tak jak pise @merikac, tak tiez by asi nezaspala, a ona spi furt iba s nami v posteli... ale ja to teraz neriesim, budem to riesit, ked ju nebudem v noci kojit, ved ja by som viac stala pri postielke ako spala... 😒 ☹
@monline a kto je evelina???
@mirka285 ja som sa rozhodla, ze zajtra varim vyprazany karfiol a americke zemiaky, dnes som varila karfiol nele a dost mi ostalo, tak to vyuzijem, aj ked predstava ze to musim obalovat, sa mi do toho nechce, ale chut na to mam..
Dnes som v tescu pozerala tie hami, a fakt maju bravcoveeee. 😕 😕

robika
4. mar 2011

@merikac v nasej izbe je najteplejsie z celeho domu, ale tiez to asi budem musiet takto riesit ked sa nebude kurit na jar, lebo vtedy byva dost chladno

merikac
4. mar 2011

@monline Emme sa zacne potit hlavka, ked zacne zaspavat,,ked sa zacne rosit, tak viem, ze hop,,este chvilku a je tvrda,,a potom sa mozem pohnut 😀 ., lebo ak vstanem skor,,tak precitne a potom uspavam este dlhsie,,,,,

noemarta
4. mar 2011

@merikac hi hi pytame sa tu istu otazku, ze kto je evelin?
veru, tiez mi to neprislo ze denisse ma dcerku s tym istym menom.... to je prazacka... hi hi 😀 a nasa cista blavaaac..neeee

katarina7777
4. mar 2011

@tinaki1275 tvoja herecka je jaka presibana , dufam ze chlapci su menej sikovny

merikac
4. mar 2011

@noemarta ved aj emma spi s nami, to som len skusala, ze ci by tak nezaspala lepsie,,ale pokus bol bezuspesny 🙂

noemarta
4. mar 2011

@monline aj nela sa permanentne odkopava a nohy si vyklada na mna 😒 😀
a my mame od zaciatku ako sa narodila vzdy v noci otvorenu vetracku.

robika
4. mar 2011

@noemarta aj maly spi s nami v posteli, celu noc kojim, tak aby som sa aspon trochu vyspala musi byt s nami, tak hadam si nezvykne az tak, ze bude s nami v posteli do 18-tich

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre