Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

gabika41
1. apr 2011

@maxara ...svagrinina sestra Eva sa narodila 24.12..............osobne si neviem presdtavit,prezit Stedry den na porodnici......

tinaki1275
1. apr 2011

@gabika41 mam a vyskusam dik .. 😉

tinaki1275
1. apr 2011

@janatt23 moja ja davam uz od siedmeho mesiaca,tak 3x v tyzdni ,niekedy zje aj 3/4 kelimka..ja neviem aky davaju baby na svk ale oni ti urcite napisu ,pocula som ze dobry je hollandia,a aj activia je ok ..a potom aj tie specialne co predava hipp a asi aj hami ..mojej jogurt hned zachutil ..neviem ci kojis alebo davas UM,niektori pediatri odporucaju maminam co koja a chcu v tom aspon do roka pokracovat ,zacat davat az po roku ..ale urcite neublizis ak kojis a das aj jogurt .. 😉

maxara
1. apr 2011

@gabika41 ani ja si to neviem predstavit 🙂 ale napr mozno by niekto chcel, aby mu prisiel do porodnice zagratulovat prezident, cize o tyzden moze makat na novorociatku 😀

@janatt23 Jani, uz viacere sme tu davali jogurtik, ja som najprv dala ten detsky z DMky, ale tusim to je nestle cucoriedkovy, take styri spolu .. a kedze vyzeral aj chutil ako klasicky cucoriedkovy jogurt a nicim vynimocne nebolo ani zlozenie, tak som presla na lacnejsiu verziu, cize aktivia biela, alebo holandia alebo svokrovci doniesli take biojogurty a tie jej velmi chutia

@vierkaha no kazdopadne je super, ze ma Matko vysledky v poriadku 😉 a mozno chudne aj kvoli tomu, ze sa teraz ovela viac hybu nase detuchy.. ze mozno to s jedlom nesuvisi.. kedze nieco urcite papa.. inak citala si si ten clanok co dala Mon? Tam bolo ze takuto nechut moze sposobit aj nedostatok aj prebytok D vitaminu.. tak ci nahodou nemate vela ci malo toho vigantolu.. akoze len skusam, netusim, ci nezabudas davat alebo tak..

janatt23
1. apr 2011

No my sme vyskusali tiez ten detsky jogurtik a robila pri nom hmmnnnmmnnnnn 😀 takze jej velmi chutil. Dakujem za rady. Skusime teda normalny jogurt 😉 ja si kupujem jogobelu biely. To je tiez so zivymi kulturami. To by snad mohlo byt. Hm?

tinaki1275
1. apr 2011

@maxara ja som vigantol nikdy nedavala..tu sa to nedava..myslis ze to moze byt problem?

janatt23
1. apr 2011

Este som sa chcela spytat, ci vasi drobcekovia uz mali tu siestu chorobu. Moja Alexa uz 2x ☹ a neviem z coho ☹ teraz si vycitam, ze ju uz nekojim. Najradsej by som vratila cas spat a kojila aspon 15rokov 😀

vierkaha
1. apr 2011

@maxara Peti článok som nečítala, musím ho pohľadať. Samozrejme som rada, že výsledky sú ok, ale niekde v kútikuduše mám strach, že zase schudne a budeme musieť ísť do tej nemocky 😒 a vigantol dávam, aj keď teraz je to ťažšie lebo som mu ho vždy šupla do mlieka a bolo, teraz mi do neho na lyžičke vždy fúkne - tak dávame na 2X. Ja sa spolieham, že tie probiotiká zaberú a zlepší sa to, lebo ja na ňom aj vidím, že by aj jedol, ale keď mudám tak po pár lyžičkách to už nechce akurtá chrumky a čaj mu idú, ale nemôže žiť len z toho.

Kočky idem spať, som hotová.
Dobrú noc

maxara
1. apr 2011

@janatt23 no kukni na zlozenie aby neobsahoval modifikovany skrob.. odkedy viem, ze poskodzuje pankreas, tak som vypustila vsetky take.. vacsina ovocnych ho obsahuje, biele vacsinou nie, ale radsej kukni. Inak si myslim, ze v pohode, nemam to sice nastudovane, niekto tu pisal, ze lepsie je davat smotanovy, niekto opacne.. ja davam aktiviu a mala sa ide potrhat. Jablko mi nijak nezje, ale ked ho supnem do bielej aktivie, tak v pohode.. niekdy mam pocit, ze v nej zje aj hovno 😀

@tinaki1275 Tinka neviem, ja som len poobede citala, co Mon dala ten clanok a pisalo sa to tam.. vy tam mate dost slnka, tak neviem ci potrebujete vigac 😕

maxara
1. apr 2011

@janatt23 siesta choroba je vraj virusove ochorenie, take ako je herpes.. teda takym nejakym virusom sposobene.. takze tomu asi moc nezabranis, ked je to virus, na to su deti haklivejsie a niektore nie

@vierkaha tam pisali, ze aj do kase ho mozes dat.. pointa je nieco mliecne.. ale tak aj tak to potom nemate od toho

janatt23
1. apr 2011

@maxara 😀 😀

maxara
1. apr 2011

@janatt23 ale nejdem to skusat, lebo nahodou by to zistila a co potom 😀

janatt23
1. apr 2011

@maxara no ja viem ze to je virusove. Len malinka to mala uz 2x a som z toho nestastna ☹ snazim sa vsemozne tlacit do nej vsetko len zdrave, nic kupovane. Este jej aj davam vitamin C v kvapkach. Kazdy den je 2x vonku a aj tak bola chorunka. Myslim ze to je tym, ze nie je kojena 😒

maxara
1. apr 2011

@janatt23 to s tym podla mna nic nema.. nasa Ninusa doteraz nebola chora, iba teraz predvcerom prvy krat mala horucku, ale bolo to zo zubkov.. a kojena bola do 5 mesiacov aj daco. A su tu kojene, co boli uz chore

janatt23
1. apr 2011

Ked ja si to tak vycitam teraz ☹ ja som este mohla kojit, len malinka nie a nie prisat sa, tak som povinne odsavala. A vzhladom na to, ze som mala mlieka pre stvoricky som to musela praktizovat kazde 3hodiny. Vsetci mi radili, ze mam medzitym robit postupne dlhsie medzery, no nedalo sa. Asi by mi hrudnik vybuchol 😒 tak som to vydrzala 3,5mesiaca ☹

tinaki1275
1. apr 2011

@maxara tak som to pochopila ja ja kedze mame vela slnka,a dostatok vitaminu d nepotrebujeme doplnat ..dufam ze som neurobila hlupost ..
juj baby mna ta fuga po tom zube skaredo boli .. ☹ a uz som zobrala aj nurofen.. 😒 asi si pojdem lahnut..

tinaki1275
1. apr 2011

@janatt23 radila si sa aj s nejakou laktacnou poradkynou?

gabika41
1. apr 2011

@janatt23 ..moja sesterka kojila do dvoch rokov a starsia dcera ma 5 rokov a uz ma vybrate aj nosne aj krcne mandle......takze tiez si myslim,ze kojenie nie je vseliek...

tinaki1275
1. apr 2011

@gabika41 suhlasim tiez mam take pripady vo svojom okoli ..

janatt23
1. apr 2011

@tinaki1275 nie neradila. Jedine co mi radili boli sestricky v porodnici a kazda inak☹ mackali mi tam prsia jedna za druhou a bolelo to jak slak. Tam zo mna nevisla ani kvapka mlieka. Vsetko sa spustilo az doma.

janatt23
1. apr 2011

Koceny dakujem vam za rady, no idem buvkat. Drahy ma tu nahana 🙂 no kludne piste, ja si to neskor pozriem. Dobru noc prajem! 🙂

merikac
1. apr 2011

ahojte babulky,,tak dnes mam za sebou jeden z najnarocnejsich dni ake som za posledne obdobie prezila,,,,,,,,, najhroznejsie na tom vsetkom bolo, ze som videla ako policajne auto- ktore slo oproti mne v jednom momente zrazilo cloveka na prechode predhodcov- vyletel do predneho okna, odhodilo ho a uz len k nemu bezal policajt,,hmatal tep a nic,,,,,,,,nemohla som prejst, ppretoze telo bolo za plovicou auta, tak som stala presne toho tela a vsetko som videla a dostala som taky zachvat placu,,,,totalna beznadej ma chytila,,,,,,,,,,proste v zadu som mala Denisa Emmu,,,,,,,,,a hlavou mi zrazu preblislo, ze raz pride koniec,,,ale ked to clovek necaka a takto si len odide z domu a nepride,,cosi hrozne,,nevienm sa toho pocitu a obrazu vobec zbavit ☹

merikac
1. apr 2011

nemala som na vas cas,a netrufam sa ani zaluskat do stran ktore ste prebrali najde sa niektora, ktora by ma strucne uviedla do obrazu?!............inac nunu skoncila s malym v Ba v nemocnici- dufam, ze budu coskoro ok,,,,,,,,,,,

maxara
1. apr 2011

@merikac ☹ Meri.. nemysli na to, ja viem ako sa citis, tiez som videla umierat a tiez som nejaky cas mala strasne stavy ☹ uff.. a tiez som revala ako male decko, asi hodinu v kuse, vlastne celu cestu peso co som isla po kolajach az do stanice asi 2 km. Ale musis si uvedomit, ze si nepomozes, ze tak to je a nijak to nezmenis ☹

maxara
1. apr 2011

@merikac a kde je Nunu? hodis mi do IP prosim nejake info? 😕 ☹ plllls

monline
1. apr 2011

@merikac tak toto vidieť ti nezávidím ☹ nočná mora...a čo je s Tomáškom?
stručne- maxi má 4 krásne šteniatka, z toho len jedna sučka, Lara hrdinsky porodila bez asistencie, zatiaľ čo Peťa dávala čípky a obklady Ninke, lebo horúčkovala zo zúbkov...a dnes jej odobrili krčok a je naladená na vianočné dieťa 🙂
mirka je tu pomenej, dnes bola zle naladená, ale už zajtra vyjde slniečko a mirka sa bude usmievať..a Linda dostala trojkolku 🙂
noemarta bude mať parádnu hojdačku so šmýkačkou na dvore, už o tri týždne a klasicky je noe usmiata 🙂
kafko stále nemá šaty 🙂
daniel bol chorý, ale už je fit, až na to, že tie soplíky stále má
vyzvala som baby, aby zrekapitulovali svoj rok a celkom pekné príbehy sa nachádzajú v súkromnej, k čítaniu si ale nachystaj čaj či kávu, lebo je toho už dosť a čo by som ešte? porozmýšľam a dopíšem 🙂

monline
1. apr 2011

@merikac tinaki je večne nevyspatá, Leia sa stále ťažko ukladá na spánok
bambola šla dnes do BB
denisse a luludi a maxi sa zajtra stretnú, vyzerá to, že ak to vyjde, bude to hrdinský výkon, netrúfam si odhadnúť koho najviac 😀

tinaki1275
1. apr 2011

@monline 😀 😀 😀 si ma pobavila tym zhrnutim ..
@merikac je mi luto ze si nieco take musela zazit...na taketo veci sa tazko zabuda ..tiez mam skusenost .. 😒
babule odchadzam ..boli ma diera po zube...ale straaaaasne.. ☹

monline
1. apr 2011

@tinaki1275 nech rýchlo zaberie liek a ty rýchlo zaspíš..páá, dobre sa vyspi

tinaki1275
1. apr 2011

@monline uvazujem ci som nemala dat z nurofenu liznut aj Leii 😀 hadam by spala lepsie...no idem uz ..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre