Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
21. apr 2011

@robika 😉 nemas zac, skus dat obcas aj fenikel do vody a potom aj z tej vody normalne nalej k tej zeleninke a tak pomixuj, ale to asi robis, vsak?

monline
21. apr 2011

@maxara ja budem mať hrniec ale až na začiatku mája..tak potom skúsim tvoje recepty

maxara
21. apr 2011

@tinaki1275 😉

@macik27 tak ja tu mrzanu mam normalne pred ocami, nejde mi to z hlavy von, ved nechapem doteraz..
a ak zubok cinka o lyzicku, tak sa pocita 😉

@robika a to som sa jej vobec ani nedotkla, ani kocik.. akoze on mi pomaha, ale frfle pri tom a ma dementne poznamky, jak keby ja som mala zvladat vsetulilinke domace prace a Ninku mrncavu (teraz) lavou zadnou, zatial co on sa bude vyvalovat, lebo on zas robi muzske prace. A vraj som mu vobec nepodakovala, ze ma nechal vyspat. Lebo on mne dakuje za opratie, navarenie, ozehlenie, zasadenie kvetin, utretie prachu.. 😖 🤐 😔

@monline no ved ja viem Mon, ale ja som teraz ako zbity pes, som unavena tak, ze az sa mi spat nechce, ked vstanem, bolia ma krize a nohy, mam normalne svalovicu zo vcera.. a mna uz ked raz naserie niekto, ja sa musim z toho vyspat 😒

maxara
21. apr 2011

@tinaki1275 Tinka a ty moje chudatko veru, liec sa a vyspi sa poriadne.

maxara
21. apr 2011

@monline 🙂 inak ja som varila vcera Ninke n paraku tu zeleninu, dala som tam mrkvu, sosovicu, kukuricu, jeden petrzlen a uz neviem co.. a kusok masa, no ale bolo toho asi na tri ninkine porcie, ale ja jej to dam do chladnicky a v pohode spapa aj na druhy den a ked nie, tak to ide psovi. A michalovi som upiekla maso, kare a aby nebolo suche, supla som dnu jednu klobasu, prespikovala cesnakom a navrch som poukladala nakrajanu surovu uhorku, trubu som dala na silno a s ventilatorom a asi o hodinu a pol som dala tie uhorky dole a nechala som to opiect uz bez ventilatora.. a musim povedat, ze tak stavnate kare sme uz dlho nemali. 😵 a ako prilohu mal ryzu a oblohu si slohol zbytok Ninkinej zeleniny a este aj neosolenu ju jedol 😉

maxara
21. apr 2011

No baby idem, zavlahar uz pred pol hodinou odisiel, mm uz isiel spat, tak idem aj ja do busan. bruu

robika
21. apr 2011

@maxara s tou vodou to mixujem a skusim aj fenikel 🙂, dobru noc prajem a nech Ta mm necha aj zajtra vyspat 🙂

maxara
21. apr 2011

@robika haha, jasneeee.. uz mi povedal, ze som rozmaznana a nenecha ma uz nikdy, ked sito nevazim 😖 tak ja mu zas nenavarim, lebo tiez nedakuje 😉

monline
21. apr 2011

@maxara uhorka miesto alobalu? nepočula som ešte...
idem i ja spať, práve pred chvíľou som kojila, nech trocha spím..ráno sa mi zas zobudí o šiestej ako v posledné dni a potom som ako vypľutá
dobrú noc

gabika41
22. apr 2011

dobre ranko damy.....my sme dnes prespali celu noc...cestovna horucka pomaly vrcholi......majte sa pekne... 🙂

merikac
22. apr 2011

ahojte stale konickarky 😉 ..trosku som vas posnorila,,ale ozaj len trosicku...nenechala som si ujst siahodlhy @maxara in prispevok,,,,babaka zjavne nema uz dedka, deti ani vnucata k nej nechodia, tak sa nema s kym hadat......... @mirka285 @monline - u mna umyvanie okien nehrozilo tento krat,,ale veru si ani nespominam kedy som naposledy koli Velkej noci ci Vianociam umyvala okna- umyvam ked treba a je cas a nie ked idu sviatky,,,,,,,,,,,,,,som nesmierne rada par dnom volna, ktore nas - mna - cakaju,,,dufam, ze si ich v dobrom uzijem a nielen ja,,ale aj vy s vasimi ratolestami a polovickami. My mame v plane v sobotu vypadnut na chatu do hor,,,som zvedava ako tam s Emmou vydrzim bez kupelne 2 noci- no co- aspom okusi ake to je byt smrdlava a spinava 😀 ............tak sa drzte cavte 😵

bellablonde
22. apr 2011

Dobré ránko vospolok!
Dobrej šunky, veľa vajec, k tomu chleba krajec.
Do pohára vínečka a veľa veľa zdravíčka.
Tým, čo nosia sukničky, prajem veľa vodičky,
tým, čo nosia nohavice, veľa dobrej slivovice.
Krásnu a veselú Veľkú noc 🙂))

monline
22. apr 2011

pekný dník kočky
spravila som si kávu, druhú dnes, že tu posedím, kým mi malý spí...aj tak by som veľa toho neporobila, lebo buchotať nemôžem a ani vodu púšťať, keďže vo vodárničke máme vodára, spolu s mužom tam menia nejaké tesnenia či čo, lebo nám tam tiekla voda..muž už mal také nervy, že povedal, že ak bude musieť ešte tento rok zájsť do vodárničky, zasype ju štrkom 😠 máme večný problém s vodou, niečo sa zle spravilo na začiatku a vždy sa prejaví nejaký problém...
a mala by som si uliať zo slivovice, keďže nosím nohavice 😀 @bellablonde

zuzik1983
22. apr 2011

ahojte,
@maxara ty vsetko dokazes tak rozpisat,ja by som to zhrnula na 10riadkov 🙂
@bellablonde , @kafoditka, @bambola, @katka55 dakujem 🙂

tinaki1275
22. apr 2011

@monline@robika@maxara dik babule ,som nejako prezila noc a rano mm volala kamosovi krcnemu ,co ma z nemocnice a nastastie som ho stihla doma tesne pred odchodom na 3 dnovy vylet a pozrel ma..tak mam zapal stredneho ucha,sa cudoval ze ako som to vydrzala 2 dni s tym fungovat ..s dal mi atb tak hadam sa to teraz rychlo vylieci ..za tyzden idem do roboty tak musim byt fit...teraz mam len 37,7 to sa este da ,hlavne ze mala sa nezhorsuje..(klop klop) sice ma este sople a aj kasle ale je bez teploty ..mm tiez kasle a smrka ale on je relativne v pohode len sa tvari ako chory.... 😠 inac mala mi zacal uz druhu noc odmietat mlieko ,pije az rano okolo deviatej a to malicko tak 80 ml .....co je na jednej strane dobre ale na druhej strane sa budi aj tak ..tak hadam sme na dobrej ceste ze sa aj prestane budit ...aj ked sa zase bojim ze nebude priberat ,zvykla pit 210 ml v noci ..asi jej pridam tuhej stravy cez den..
@mirka285 som si spomenula v suvislosti s tou stravou mne dr. povedala ze mnozstvo jedla sa ma s vekom zvysovat ..ze ked mi trebars papa celu 190tku poharik ,prejst na 220 tky a potom aj pridat,sam0zrejme to zavisi od vahy dietata ake je baculatejsie nepridavat kolko chce ,lebo niektore deti nemaju nikdy dost .. a pravda je ze pridavam pomaly ..ale nase damy si myslim nie su s tych co by nevedeli povedat dost 😀

zuzik1983
22. apr 2011

@tinaki1275 veru ani moja nevie povedat dost,papa dokial davam 🙂

tinaki1275
22. apr 2011

@zuzik1983 ale vy mate optimalnu vahu tak to nie je problem.. 😉 mam znamu co ma 6mesacne dievcatko ,a v pohode ho krmi sladkym pecivom ,a kremikmi typu pribinacik ..a mala ma vahu 11kg... 😒 a vraj no ked jej tak chuti ..ja ked som videla minule ake mnozstvo jej davaju na obed som bola v soku ..bolo toho urcite okolo 300g... 😕

zuzik1983
22. apr 2011

@tinaki1275 tak to veru prehana,ved ja tolko este ani svojej nedavam.a este som chcela napisat s tym mlieckom,davam jej rano a vecer po 240ml a kolkokrat sa jej este mali 🙂

tinaki1275
22. apr 2011

@zuzik1983 ale to je dobre..ved mlieko do roka ma pit kolko chce..ja davam max 180 ml a to cca 3x denne.len v noci zvykla vypit 210 ml ..ale uz nejako nema chut..

zuzik1983
22. apr 2011

@tinaki1275 ved ja si tiez myslim,zakial jej chuti,tak je dobre 🙂

miki060707
22. apr 2011

ahojte, idem si vas chvilu prečítať...

prajem Vám krááásne Veľkonočné sviatky....

Baby, chcela by som Vás poprosiť, používate niekto mliečne kaše Sunarka???
Chcela by som obaly, lebo chcem osušky s menom dieťaťa, je taká suťaž a keď to niekto vyhadzuje, tak by som mala záujem, ja mam teraz hami kaše zakúpené , budem postupne aj sunarku kupovať, ale reku, keby tie krabice niekto hádzal do koša, tak by som si zaplatila poštovnééééé

čo poviete nato baby, spravili by ste mi radosť?????

tutifruti
22. apr 2011

Caute baby, tak som bola včera so Šimonkom u dr., no a má začínajúci zápal stredného ucha /z tých soplov/.... 😒 Dala mu hned "povrázky" do uší krčná a predpísala mi Otobacitové kvapky.... No a na sople mi kázala dávať Biogaiu... probiotiká.... vraj sú aj super do nosa.... tak vám dám vediet či zabrali....

lucka527
22. apr 2011

@tutifruti no uska neprijemne bolia mi sme mali pred nedavnom malu prefukla a mala na oboch uskach tak isto zapal a nam dali silne ATB SIRUP AJ KVAPKY ... tak nech vam to rychlo prejde

tutifruti
22. apr 2011

No práve sme sa vrátili domov z ihriska.... no ale otras.... Šimonko kým spal OK, ale potom chudák mrzutý bola ako 100 čertov.... Nieže by aj inokedy nebol umrčaný, ale teraz čo dáva.... ☹ Neviem, neviem, či som s tými ATB nemala hned súhlasiť ako ho takto trápiť.... som zvedavá ako prežijeme noc...

bambola
22. apr 2011

Ahojte,

my sme mali dnes veľmi pekný deň 🙂 spravili sme si výlet DNV- Devín po hrádzi, v Devíne si dali kofolku a pizza štangle a šli späť (fotodokumentácia v blogu 😉 ) takto sme strávili celé poobedie 🙂 odporúčam. škoda, že malá nechce v kočíku spať ale vydržala a ani nemrnčala, veľmi sa jej páčilo. Zajtra chystáme zase nejaký výlet, ešte sa rozhodneme kam ale treba si užiť voľno a ocka 🙂

monline
22. apr 2011

@bambola pozrela som si fotky, super výletík ste mali, pekne si pofotila aj zdokumentovala dekové posedenie...my sme boli celý deň doma, ale bolo nám fajn..vodár opravil vodárničku, robo mi spravil obrubník na záhone, kam chcem presadiť jahody, ja som dorobila ďalšiu bylinkovú terasku, kde vysadím bazalku, lebo v mojej bylinkovej špirále ju tymian a oregano prehlušia..a potom sme len posedávali na terase, malý v ohrádke pod slnečníkom, fajn nám bolo...

@tutifruti chudák Šimonko, držím palce, nech je do šibačky fit

bambola
22. apr 2011

@monline na deke s patom a katkou sme boli vcera a dnes ten devin 🙂 horsie je ze sa mi mala zobudila len nedavno po dvojhodinovom spanku 😠 takze som zvedava kedy pojde spat 😕

monline
22. apr 2011

@bambola ale veď ja som to pochopila, len som to dala do jednej vety..viem, že včera ste boli s Katkou...mne malý zaspal a dúfam, že bude spinkať do rána 🙂

katka55
22. apr 2011

ahojte. my sme dnes boli cely den vonku a bolo super. zajtra nas caka grilovacka u segry, tak sa tesim 😵
@bambola super fotocky aj z deky aj z devina. zajtra nam pekne zreferuj, aky vylet ste vymysleli, nech mame inspiraciu 😉
@maxara tvoj vcerajsi nocny prispevok nemal chybu. som sa nasmiala 😀 ja viem, ze tebe s babkou velmi do smiechu nebolo, ale cita sa to super 😅
@tinaki1275 skore uzdravenie prajem. ja mam zo zapalu stredneho ucha panicky strach 😕 vraj to strasne boli...
@miki060707 my take kase nemavame ☹

vierkaha
22. apr 2011

Ahojte,
ja som mala dnes brutálnu noc o 4 ráno ma zobudil taký tlak na prsiach, že som nemohla skoro vôbec dýchať - nrmálne ma chytil záchvat paniky tak so išla do kúpeľne, opláchnuť sa a napiť a tam mi prišlo tak zle že som skoro odpadla, stihla som si akurát sadnúť na wc a dať si hlavu medzi kolená vôbec neviem koľko som tak bola, len ma tam našiel mm. Nejak ma dopravil do postele a potom mi vynadal, že som ho nezobudila hneď. Tak som zvyšok noci viac presedela, ako prespala, ale nejak mi to do rána prešlo. Preto sme dnes boli doma a mm mi umyl okná, ja som triedila veci a celý deň nosila moju malú opičku ( dnes chcel byť len na mne zavesený, ale aspoň bol ticho 🙂 ) MM som teraz pustila na pivo ( za odmenu 😀 ) som zvedavá v akom stave príde, lebo on nezvykne piť 😕
Zajtra ma čaká upratovanie komory a skríň , ale nie kvôli veľkej noci, len to skrátka už dlho odkladám 😅
Idem mrknúť čo máte nové, ešteže ste dnes asi všetky boli vonku tak toho nebudem mať veľa 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre