Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

kafoditka
1. máj 2011

@mirka285 aha, som si aj myslela ze sa to asi pri pocte 8 zastavi .. ale zevraj ocne zuby ked idu, tak to je ine kafe.. 😒

maxara
1. máj 2011

@kafoditka my mame tiez 8 a tlaci sa nam lavy horny ocak, cize deviaty, resp uz ma na spicku dierku a zrejme ju to dost omina, lebo az place, ked si do toho sturi. ☹ ale tiez by ma zaujimalo, ako maju tie zuby rast, teda bezne ako rastu v akom poradi a kedy cca. Idem asi poguglit

@tutifruti aha, takze vy pridete vsetci a potom oni zachvilku odidu? a potom sa zas vratia? to bude super 🙂

kafoditka
1. máj 2011

@maxara Peti ked najdes nejaky zaujimavy link tak ho sem hod pls 😉

maxara
1. máj 2011

@kafoditka tak som prave zistila, ze jej asi ide stvorka 😲 a ocny az neskor vyrasta
Časový prehľad prerezávania dočasných zubov v hornej čeľusti
Prvé rezáky (jednotky) 6 – 8 mesiac
Druhé rezáky (dvojky) 9 mesiac
Očné (trojky) 16– 20 mesiac
Prvé stoličky (štvorky) 12 – 16 mesiac
Druhé stoličky (päťky) 20 – 30 mesiac

Časový prehľad prerezávania dočasných zubov v dolnej čeľusti
Prvé rezáky (jednotky) 6 mesiac
Druhé rezáky (dvojky) 9 mesiac
Očné (trojky) 16 – 20 mesiac
Prvé stoličky (štvorky) 12 – 16 mesiac
Druhé stoličky (päťky) 20 – 30 mesiac

adelaine
1. máj 2011

dobre ranko,
uff, mne sa tak nechce 😒 zobudila som sa s takou nijakou naladou, a ked si
prestavim aky ma caka den, tak som na nervy 😠 domacnost vybuch, prat, varit, upratovat,
mam za patami upistane dieta , ach jaj 😠
@tinaki1275 Tinka, praveze mi mesiac sabotuje jedlo aj mlieko, jedine ktore vypije je o tej 04.00 rano,
ked je v polospanku, inak ani bohovi, a schudol mi cca 0,5 kg 😠
uz som tu rozoberala s babami, ze mi risi odmieta jest aj pit a nikto mi nevie poradit co s nim

kafoditka
1. máj 2011

@maxara dik 😉 podla tych informacii to vypada pri Ninke asi fakt na stvorku..

maxara
1. máj 2011

@kafoditka no som zvedava, lebo fakt je, ze je to dalej od tej dvojky, a je tam taka priehlbinka s bielou bodkou, proste tak isto ako pri inych.. ale sa to nejako uz tyzden neposuva 😒

adelaine
1. máj 2011

kocky, ocne zuby, cize trojky sa prerezavaju najneskor a trva im to najdlhsie, lebo maju najdlhsi koren,
to je tak aj vo veku, ked sa menia mliecne za trvale, trojky rastu velmi pomaly
a do troch rokov veku ma diet akompletny mliecny chrup z 20 zubov

maxara
1. máj 2011

@kafoditka 😀 este toto ma zaujalo
Zuby rastú u dojčiat počas prvého roku života. Hoci sa Július Cézar, Ľudovít XIV. a Napoleon narodili so zubom v ústach, väčšina bábätiek sa rodí bezzubá.

maxara
1. máj 2011

@adelaine nuf, akurat sme na to prisli.. lebo Nine sa deravi dasno kusok od dvojky, najprv som myslela, ze je to trojka ale ako pozeram, tak asi stvorka 🙂
http://www.klinikbox.sk/dite.php?page=clanky&ad...

kafoditka
1. máj 2011

@maxara 😉

merikac
1. máj 2011

babulky, krasne prvomajove dopoludnie Vam prajem,,,,, @tinaki1275, @mirka285 - dakujem. .@maxara - mne sa ta kosacka straaaaaaasne paci,aj mm, - len raz som ju videla na zivo a bola som sklamana, lebo bola stranse mala, ale aj tak som prave vcera zobrala mm do predajne, ze nech ju teda obkukne a vyskusame ako sa tam Emme bude pacit a veru sa jej nepacilo,,,chybalo jej madlo, vrestala v nom a telicko mala cele mimo striesky- cize na leto uplne nevhodna ( a naviac farba ktoru chcem- bude dovezena na SK az v juni )- tak sme sa nechali ukecat na peg perego si........ http://www.bambini.sk/sk/store/product/4793/28/... - hned sme ho aj vyskusali v Bojniciach - mimochodm malej sa neskutocne pacilo, zrala rybicky medvede opice- ale slona sa bala,,,,,,,,krasny den sme vcera mali,,,, len sa mi akuat zdali tie golfky, take nestabilne- teda rucky,,mozno som len nini zvyknuta zo sporitiaha, lebo ten je vacsi a je na nom zdojena rucka,,ale v celku som spokojna,,,,,,,,,,,,,,

adelaine
1. máj 2011

@maxara noo, vidis ja zo zubnej ambulancie, by som to mala vediet, ze ktore zuby sa kedy prerezavaju
a moje dieta nejde vobec podla knizky 🙂 po hornych zuboch ani chyru, ale dole bude o chvilu komplet ozubeny 😀

a mam jednu kamosku, ktorej mala nemala ani jeden zub do 13 mesiacov, kazde dieta je ine...
ale do 3 rokov hadam k poctu 20 zubov dospeju vsetky deti 😉

katarina7777
1. máj 2011

@mirka285 miri nebud svina a povedz co jej davas vecer do mlieka !!!! 😀

maxara
1. máj 2011

@merikac no skoda ze ste uz kupili, som ti chcela ponuknut.. na chalupe mame jednu kosacku, co je pokazena a oprava nerentabilna, ze by si si na nu prirobila sedacku a tak malu vozila 😀 😝

@adelaine no ved aj Nine asi ide ta stvorka skoro, ostatne mala podla knizky 😉

aalexis007
1. máj 2011

@kafoditka aj my máme 8 zúbkov 🙂

mirka285
1. máj 2011

no tak mne tu uz pekne vyvoniava svieckova,mnam 😝 a ako pozeram von tak sa to pocko dodrbalo,fakt neviem,kam dnes pojdeme,ale doma teda nebudem...
@merikac Meri pekna je ta nunicka,ale asi neprakticka,ja sicko pouzivam 4 mesiace a je dobre,neviem nepridu mi rucky nestabilne,noja Linda ma napr. radsej sicko ako Teutonku 😉

adelaine
1. máj 2011

miri, nesranduj, v ruzinove svieti slnko....
ja som akurat vyvesila pradlo 😒

mirka285
1. máj 2011

@katarina7777 Kati ja neviem ako je to mozne,ze tak super spava,tento tyzden pred deviatou tusim nevstala ani raz...ale cez den moc nepospi...je to super,lebo vecer pozerame s Gabom telku,alebo si otvorime vino,proste sa nemusim hnat do postele,lebo viem,ze rano sa vyspim...fakt som rada,lebo mame cas sa venovat aj jeden druhemu,kedze vecer nepadam na hubu 😉

mirka285
1. máj 2011

@adelaine Mati tu tak bolo rano,priam ukazkove pocasie a teraz uz je zamracene a vyzera,ze bude kazdu chvilu prsat ☹

cigaretka5
1. máj 2011

@maxara maxi ja uz sem chodim minimalne nejak neni cas a ked zbehnem nikto tu nie je, ak nie som v robote tak sme s malou v zahrade alebo na zahrade alebo niekde...........
Viem ze som sa vyhrazala stretkom a jeho organnizaciou, aj PhD uz mam za menom, ale nejak nestiham .................

cigaretka5
1. máj 2011

@mirka285 som sa ta chcela spytat, ako si dala malej dole nastrelovacie nausky , mne sa nejak nedari drzia jak najate

mirka285
1. máj 2011

@cigaretka5 ty si mudra zena,gratulujem...a laskavo sem obcas nakukni,lebo mi niekedy potrebujeme od teba poradit 🙂

mirka285
1. máj 2011

@cigaretka5 musis to dobre uchytit z jednej strany za to ocko a z druhej uzaver a poriadne potiahnut...ide to tazko,najlepsie je,ked ti to urobi niekto druhy,nejaka kamoska,lebo my sme citlive na svoje deti a viac sa bojime...

cigaretka5
1. máj 2011

@mirka285 sak nakuknem, len nie casto a ked potrebujete poradit piste mi IP

monline
1. máj 2011

ahojte, tak u nás sa spustil strašný lejak, len tak klepoce na strešnom okne...a to som mala v pláne dať si kafe na terase...a už aj hrmí..nič moc počasie na prvého mája...

@maxara Peti moja susedka Viki, staršia od Danka o dva týždne, má už dávno deviaty zub vonku, štvorku hore, už možno aj dva mesiace..a dnes som skúšala Dankovi ďasná a tiež už má štvorku na konci ďasna, už len prerezať,..ale len jednu hornú naľavo...preto je asi taký nevrlý a umrnčaný a odmieta jesť

tinaki1275
1. máj 2011

ahojte dievcata..tak my dnes ako natruc od rana upistani ..Leia asi tusi ze toto je jej posledna nedela so mnou 😢 miesto dvojhod.spanku hodila 40 minut a s placom s zobudila a nervaci tu cely cas ...ale stale chce len na ruky .. 😖 ja nic nestiham ani obed..dvakrat som spalila cibulu .. 😒 zajtra musim skoro vstavat lebo musim ist nasim transfer.busom do heraklionu lebo odtial si vyzdvihnem auto ..som nadsena.. 😠 a cely den sa tam budem srat v kancli ..a vecer nazad..a tych 180 km z heraklionu nic moc cesta.. 😒 neznasam ju ..no idem dovarit lebo za hodku dojde mm z prace tak aby nehladoval..

tinaki1275
1. máj 2011

@merikac no vidim ze pokracujeme rovnako .. 😀 ja sa chystam zajtra uz konecne objednat golfac a na 90% to bude pp si ....

tinaki1275
1. máj 2011

@adelaine a co ti povedala dr.?ja som toto mala cely siedmy mesiac..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre