Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

bambola
4. aug 2011

@mirka285 kup si kapsicinove naplaste v lekarni to normalne maju 😉
@rolak fuha 😕 netusim co by som ti poradila 😔 travu 😀 😀

mirka285
4. aug 2011

@bambola poobede pojdeme niekam malu vyvencit,tak si daco kupim,boli ma to jak hovado..

rolak
4. aug 2011

@bambola to mi včera Roman poradil 😀
@mirka285 presne ako ja... a v duchu spriadam plány,ako sa na všetko vyserem, ja to možem je...ť, som im tu len slúžka, decko si zo mňa otroka urobilo a podobne.... 😀

mirka285
4. aug 2011

@rolak jaj sa smejem teraz,presne toto aj ja vykrikujem,ze sluzku tu robim a ze ani na posratu kozmetiku nemam kedy ist a podobne kraviny 😀

kafoditka
4. aug 2011

@mirka285
@rolak ni nic baby, povinne si zaobstarat jointy a ked to na vas pride, tak si len zahulit a zivot bude krajsi a pre ostatnych clenov vasej rodiny aj kludnejsi 😀 😀 😀

luludi
4. aug 2011

@kafoditka vsetko najlepsie k meninam 🙂
@noemarta jeej, dakujem za info, takze polroka budem dostavat matersku v rovnakej vyske ako pri prvom dietati a po pol roku rodicovsky prispevok na 1x 179 na obe deti?

bambola
4. aug 2011

@luludi nedostavame 190, vsak mi tusim chodi 212 na ucet 😅

mirka285
4. aug 2011

@kafoditka Domi ja travu nemusim a ludia co pravidelne hulia mi pridu strasne vypatlani 😒
@bambola lebo 22 eur su pridavky na deti..

luludi
4. aug 2011

@bambola bambi, nam teraz ano, ale myslim, ze za neskor narodene deticky sa uz dava menej.. 😕 ale sa nehadam vobec, lebo netusim 😅

kafoditka
4. aug 2011

@mirka285 ved som to myslela tiez zo srandy 🙂 ja ani neviem ako to chuti, v zivote som to neskusala.. a inak mas pravdu s tymi vypatlanymi ludmi z travy - si zober napr. takeho Sepsa...

luludi
4. aug 2011

@rolak ludka raz v reflexe takuto situaciu spominali, pani vzdy pred mrchou uzivala nejaky hormonalny kokteil a velmi si chvalila, ale je to uz asi pol roka dozadu a podrobnosti si nepamatam, skus sa opytat svojho zenskeho lekara, zrejme bude vediet viac 🙂

bambola
4. aug 2011

@mirka285 no ale to mi je jasne ale ked si to odratas tak stale je to 189 a nie 179 ako pise lulu
@luludi heeej? tak ja mam len jedno dieta tak sa tiez nehadam 😅
@kafoditka @mirka285 baby ja som mala na gympli jedneho spoluziaka a to bolo na nom tak vidno, ze huli, ze vyzera ako stale nahuleny, privrete oci, flegmaticky vyraz, ledva zo seba dal suvislu vetu........ minuly rok skoncil VS 😠

cigaretka5
4. aug 2011

@luludi
@noemarta
@zuzik1983
takze dievcata trochu si to dovolim upresnit.
AK ste stale v PP, materska sa vam bude ratat z vymeriavacieho zakladu 2011, kedze predpokladam ze na MD nastupite az v roku 2012, ale kedze ste ziadny prijem nemali, socialka oslovi vasho zamestnavatela aby potvrdil vas predpokladany VZ. teda sumu ktoru by ste teoreticky u neho zarobili. AK je normalny potvrdi Vam maximum.
AK sa Vam PP skoncil v priebehu rodicaku alebo este pred materskou tak narok na matersku nemate lebo nie ste nemocensky poistena

cigaretka5
4. aug 2011

@zuzik1983 ak si platis DNP z minima je to fajn ak planujete babo v septembri tak stihnes aj podmienku 270 dni, pozor ale na vymeriavaci zaklad ak si zacnes platit DNP z maxima co i len o den neskor tak, aby tio chybal co i len jeden den do 26 od narodenia mimina pbudes si maximum platit zbytocne. Princip je taky aby si dostala davku z DNP, musis byt 270 dni nemocensky poistena aby sa ti ratala materska z maxima, tak potom si toto maximum musisi platiti minimalne 26 tyzdnov do porodu. AK ti chyba co i len den do 26 tyzdnov smola budu ti to ratat z minima

cigaretka5
4. aug 2011

@luludi rodicovsky prispebok je do januara jednotny pre vsetky deti, tie ktore ste RP poberali od minuleho roka ste na vyssom okolo 230 evri,

luludi
4. aug 2011

@cigaretka5 super dakujem, takze pol rok materska podla toho, aky VZ potvdi zamestnavatel a pol roku 230 evri rodicak na dve deti.. dobre chapem? 🙂

cigaretka5
4. aug 2011

@luludi
@luludi materksa je od 1.1.2011 34 tyzdnov, takze kusok dlhsie a je to 60% VZ co sa tiez zlepsilo a rodicak potom uz len 190 evri plus pridavky na kazde dieta plus danovy bonus na kazde dieta co si asi bude uplatnovat mm.

luludi
4. aug 2011

@cigaretka5 uz mi je vsetko jasne 🙂 dakujem 🙂

cigaretka5
4. aug 2011

@luludi ale mne nie je . si tehu?

cigaretka5
4. aug 2011

@luludi a podla mna ak si tehu chod na PN a dostanes k roldicaku aj PN sak sa oplati nie?

luludi
4. aug 2011

@cigaretka5 nie, nie som tehu, ale dostali sme od lekarov pozehnanie moct mat dalsie babo, takze v ramci planovaneho rodicovstva zistujem co a ako 🙂 😉

cigaretka5
4. aug 2011

@luludi najlepsie je neplanovat ako my 😀

lenuss84
4. aug 2011

ahojte.mala som pokazeny PC.odisielm mi monitor ale uz je to OK.dnes ideme vecer skusit vybavit jeden priestor ohladom nasho MC.tak nam drzte palce o 18tej.je to dom kde byvaju mnisky-tak sme zvedave.tak zatim pa.potom vecer dam vediet ako sme pochodili.pa

cigaretka5
4. aug 2011

@lenuss84 drzime palce

kafoditka
4. aug 2011

@bambola nieco extra pre teba 😉

bambola
4. aug 2011

@kafoditka perfektneeee 😵

merikac
4. aug 2011

ahojte baby,,tak dnes mam dost,,stahovali sme sa vo firme do novych priestorov 😖 sice do lepsich a 😖 hned vedla domu, ale som vyflusnuta,,,,,,,,,,,,@cigaretka5 to vazne?? nechapem tych ludi, o co im ide ked kradnu identitu,,co vlastne z toho mnaju? 😕 idem hned bloknut fotky len pre priatelov,,inac som v pomykove,,ze ma ziadalo uz niekolko ludi o priatelstvo ktorych vobec nepoznam a ked som sa ich spytala, ci oni mna,,ze nie,,ale ze ved mame toho a toho priatela spolocneho,,,,,,,,,,,,,,,,tak toto by mna v zivote ani nenapadlo, takto ziadat.................. my sme nakoniec skoncili novi vinodolski (uz sme tam boli 6x),,,,,,,vratili sme sa tam,,aj ked som sa uz pred dvoma rokmi zapovedala, ze chcem "opacit" aj inu cast chorvatska ......

luludi
4. aug 2011

@bambola bambi, este som ti chcela napisat, ze potom, co risko videl ako s tebou chodila martinka za jednu rucku, tak sa teraz pyta stale chytit za ruky a potom chodi.. este nech odkuka od @katka55 patkove papanie 😉 🙂 😀

noemarta
4. aug 2011

@cigaretka5 dik za upresnenie, ja to nemam az tak do podrobna nastudovane, lebo zatial sa ma to netyka a v praci su sami chlapi, takze nemam to preco studovat dokonale. 😉

@kafoditka iny ulovok, super vecera bude !!!
ja som taka nasrata, tak tolko som si robila chute na to leco a a a nakoniec az na druhy pokus teraz vecer ho hadam budem jest, lebo ked som tam isla davat vajca, tak jedno bolo skazene/zaprdok, tak som to cele vyhodila... 😠 😠
Ja som bola s Nelou v praci na skok, potom som zakotvila u svagriny a teraz mala spi, takze mam na chvilu vylozene nohy.... 🙂

cigaretka5
4. aug 2011

baby inak som sa chcela pochvalit aky sklvely kauf sme dali v tescu ze detsky laptop zlacneny zo 60 na 14,99, rata to, ma to nejake logicke ulohy,,,,,,,,,,,, no 56 aktivit. Jasne ze nasa mala s tym zatial aktivity tri, mlatit , otvarat zatvarat a okusovat mys. Ale ak vydrzi vydrzi ak nie kupime dalsi. Ale som rada lebo ked svisti za mojim podstrcim jej ten jej a je klud

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre