Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

sunnygirl
6. júl 2010

@maxara ty si tu sowickovala 😉

@tinka349 klasika sowicka, aspoň, že si z domu vypadla, na chvíľku. Ina súhlasím s
@maxara a budem Ti držať palce, aby Ťa malá Rebekaozaj tak opantala a nabrala si z nej toľko energie, aby si zabudla na tvojho mm a ozaj sa asi rozviedla. Máš svojich rodičov a nás 😉

@aalexis007 myslíme na teba, drž sa 🙂

Inak dobré ránko a pekné písanie prajem 🙂 🙂 🙂

sunnygirl
6. júl 2010

@alica26 ďakujem za link 😉

agika1982
6. júl 2010

Ahojte babule....som tu dlhsie nebola, tak ani neviem, kto sa stal mamickou a tak..ale vopred gratulujem !!!! my sme boli od piatka u priatelovych rodicov....bolo neskutocne dobre az do nedele....velmi mi opuchli nohy, normalne az jamy sa mi urobili...vykladanie noh nepomahalo...som mysolela reku v noci to odpuchne....samozrejme ze nie...este sa to zdvojnasobilo a ledva som sa postavila na nohy....vcera sa k tomu pridruzili krce podbruska vystrelujuce do krizov....vecer sme sli na pohotovost do TT....TK som mala 130/90 co je u mna v pohode, opuchy velke, robili CTG ktore bolo dobre....zopakovali USG....mala ma 3,5 kila....mi ukazovali ,, ze pozite ako rucickou tlaciii na placentu ,, hehe no paradny pohlad....nevedeli sa rozhodnut, ci ma nechat lezat a ci nie...nakoniec sme to vyriesili infuziou s magnezkom.... prekvapilo ma, ze mam hrube zili a sestricka ma pichala s tou najhrubsou ihlou, coz je ruzova....tu sme mi davali pacientom, kt.nemali dobre zili....a to sa totalne klepala, ze ma nepichne.....tak som sa klepala s nou, reku ked ne, tak ma porazi...chvalabohu pichla....a aj to by mi nehala esmarch na ruke, keby som jej nepovedala ze to treba pustit, inak praskne zila...ale tak nevadi....bola velmi zlata...k tym opuchom mi doky povedala, ze to zmizne az po porode...som myslela ze mi na to nieco da....ona ze nie, neexistuje...bo skodi to oblickam nielen mojim ale aj malej....treba oddychovat, kludovy rezim....tak som povedala reku to mozem aj doma.....dosli sme domov, a to co bolo potom, no konec.....priatel, ze neexistuje chodit, budem lezat, on urobi nakupy, operie, poupratuje....moje zlaticko....pak mamina, ze dneska dojde, nesmiem sa vycerpavat a tak....no proste zlaty su...najhorsie je, ze ja nevydrzim dstale lezat......to je pre mna katasrofa....jaaaj a este ma doky aj vysetrovala, stale som otvorena na 1cm....cize bez zmeny....a k tym krcom, ze to je z toho, ako sa roztahuje panva...ak by to boli kontrakcie, bo tie idu tiez do krizov, tak tie by sa stupnovali....takze chvalabohu som viacmenej ok....s opuchmi musim este vydrzat ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
dufam, ze ste vsetky v poriadku....ak sa mi podari, vecer napisem....papa 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kukucka26
6. júl 2010

caute konecne je rano noc bola prestrasna , bolesti krizoch prevalovala som sa neustale neviem co dalej ci ist k dokimu ci co asi ma uz necha v nemocke

luminkasp
6. júl 2010

dobre rano, bruska, svetky sa drzime? ako @alllexa?

nina88
6. júl 2010

Ahojte, nejaká nová mamina??
Aj vám tak stále tvrdne brucho???

alllexa
6. júl 2010

@tinka349 - to je strasne to len citat, ako sa ten Tvoj chova:( Co sa tyka otcovstva, tak dokonca je to tak, ze dieta, ktore sa narodi do 300 dni po rozvode, je este povazovane za exmanzelovo, teda ma narok na jeho priezvisko. Napr. Zitneho exmanzelka si to musela dodatocne vybavovat, aby na rodnom liste nefiguroval Zitny ale jej novy priatel.
A asi by som si tie jeho smsky nechavala, alebo si zapisovala presne datumy navstev, ze ako sa o vas zaujima... Je dobre mat potom nieco v zalohe, keby si sa s nim sudila.

@aalexis007 - drz sa! A potom daj vediet, ako si dopadla!

@kukucka26 - a mas kontrakcie?

alllexa
6. júl 2010

@luminkasp - ahoj, ja stale nic:(

nina88
6. júl 2010

@alllexa ako dlho nechávajú po termíne??? 😕

nina88
6. júl 2010

@alllexa nechceš skúsiť ten ricínový drink??

lenkaaninka
6. júl 2010

čaute babule tak ja sa hlásim z domu už to bolo vyše 48 hodín kontrakcii ale konečne skončili v noci to bolo každých 5 minút tak som čakala do rána a o tretej som zaspala a o siedmej ma detúrence zobudili tak som plná síl a energie 😒

a mm včera nakoniec deti zobral na váh pozrieť aj na kofolu a som ho večer sprdla že ja sa bojím a chcem sa báť vo dvojke lebo samej je to zle nemám komu pišťať za ušami 😉 a on že nech už porodím lebo to je hrozné so mnou..
tak sme sa doberali ale zo srandy 😀
idem vás prečítať kto rodí kto nee..

bambola
6. júl 2010

@tinka349 to mi je luto, ze mas s tym kretenom take problemy ☹
drzim palce aby sa ti podarilo sa od neho uplne odosobnit.
co sa tyka toho zapisu do RL malej tak dokonca ak sa do 270dni po rozvode narodi dieta tak je automaticky ako otec zapisany ex. Priatelov kolega to tak mal s jeho zenou nedavno, brali sa narychlo kvoli tomu aby zenin ex nebol otcom jeho dietata 😀

luminkasp
6. júl 2010

@alllexa , myslim na teba, ale zas este tak dlho neprenasas 😉

carrie84
6. júl 2010

Hello babule 🙂
Ja dnes opat pokracujem v stahovacom maratone. Ani sa mi nechce verit, kolko veci sme boli schopni za rok a pol navlacit do 1izboveho bytu! Okrem toho mam prisernu dilemu .... neviem, ktoru sedacku si mam vybrat a ci chcem kozu alebo latku 😒 No a mm je samozrejme v tomto total alibista - sak vyber, ja budem spokojny .... ale potom bude frflat, ze sa mu nepaci, ze sa mu zle sedi atd 😠

@lenkaaninka - tie kontrakcie mas pekny brutal! Ja ani neviem zatial, co to poriadne je. Obcas ma nieco pichne, obcas nieco riadne zaboli, sem tam mam pocit ako pred menzesom - ale v podstate mi zatial nic moc nie je. Inak - my sa mozno aj v porodnici stretneme (ak sa nebudes velmi ponahlat 😉 ).

K tomu doberaniu - mne vcera mm hovoril, ze som hrosik a nech mu poviem kolko vazim .... takze som zase behala po byte a vlastnym telom chranila matersku knizku, kde je zapisana vaha 😀 😀 😀 Keby nas tak niekto videl .... a ze buduci zodpovedni rodicia 😀

patresko11
6. júl 2010

@verulienka ano ano aj ja mam termin 6.....no ja mam poradnu az 8 tak som zvedava

lenkaaninka
6. júl 2010

u nás pršíííí hurááá dobrý vzduch konečne 😵 😵
alexis držím palce silnoo moc nech ta to nebolí velmi..
tinka ako nekomentujem chod od neho ved vieš 😉 a do RL ho zapíš a pekne nech platí ved je to jeho dcéra a to nikdy nezmeníš tak to aspon využi 😉

patresko11
6. júl 2010

@alllexa no trochu ano a co ty?

carrie84
6. júl 2010

@tinka349 - ach jo, dievca, nemas to lahke. Ale mas aj obrovske stastie, ze ta vasi podrzia. A co je hlavne, o chvilu uz nebudes zodpovedna len za seba, ale aj za malu. A to myslim, zmeni aj tvoj pohlad na manzela a manzelstvo. Co ti tu radili baby je dobry napad- zapisuj si navstevy, odkladaj sms - ak nie kvoli sudu, tak kvoli sebe. Ked si ich precitas spatne aspon lepsie uvidis, aky to je hajzel! Hlavne si nicim nenechaj pokazit tu radost z malej, ved pri porode s tebou moze byt aj mamina 😉

maxara
6. júl 2010

Ahojte moje najdrahsie a najkrajsie bambulky,

@sunnygirl ja som vcera sovickovala, lebo nasi drahi susedia mali uz druhy den zurku. Rodicia isli niekam do prdky a deti si zavolali 200 kamaratov a zurovali.. (urcite nie 200 samozrejme, ale dost ich tam bolo, ako hadov).

Noc predtym som spala tak, ze od unavy som zadriemavala a budila sa na rehot a prekrikovanie hlasnej hudby.. ja keby som mala telku zapnutu vo vlastnej spalni, tak ju ani nepocujem.. tak to tam revalo.. ale prezili sme, vcerajsok som cely den prespala kvoli tomu a vecer znova??? ma islo drbnut. O polnoci som sla spat a o jednej som vysla na balkon, ci by sa s tym nedalo nieco urobit. Samozrejme, ze ma asi ani nepoculi, ked som potom buchla balkonovymi dverami, tak sa zarehotali a tak som zavolala policiu.. a od pol druhej som buvala ako vo vaticke.. 🙂 este nikdy som nevolala policajtov na zurku, no ale toto sa nedalo.. nastastie boli velmi zlati.. som povedala, ze volam kvoli 150 decibelom v mojej spalni, ktore pozostavaju z hlasnej hudby, rehotu a prekrikovania sa nadrbanych mladistvych a prichadzaju do spalne z okna a bolo..

ALE rano ma zobudila veeeelmi prijemna sms, tato:
Ahojky Petka, hlasim - vcera 18:28 sa nam narodil Jakubko, 3570g, 52 cm, prirodzeny porod. Maly je krasnucky 🙂 papa, vsetky moc pozdravujem, Janulienocka z MK

takze @janulienocka este raz VEEEEELKAAAAA GRATULKAAAA 😵 😵 😵

lenkaaninka
6. júl 2010

@carrie84 ja idem piatok na poradnu ale už konečne skončili klop klop ešte minimálne do piatku chcem vydržať 😉
to bolo v noci dosť zlééé stiahnuté bruško celé na totál a bolesti do krížov do spodku proste na všetky strany neboj spoznáš ked prídu 😉
a dozvedel sa či si uchránila??? ozaj komu chodíš ??

lenkaaninka
6. júl 2010

jeeeej janulienocka tak velmi velmi gratulujemmmmm 😵 a nech ste s Jakubkom rýchlo doma

maxara
6. júl 2010

@carrie84 no nastastie s tym, ci kozu alebo latku na sedacku mam jasno.. ja kozi neviem prist na chut, takze u mna jednoznacne latka.. neznasam, ked sa prilepim v lete do koze, kazde prevalenie je sprevadzane 30timi prdmi a nedajboze, ze si tam lahnes v spodnom pradle.. zbohom ostavajte.. a aj ja aj ta sedacka ostane mokra po mne.. bleeee ja mam tri sedacky (mame taku cudnu obyvacku) a vsetky latkove. A tie kozene si spajam z nejakeho neznameho dovodu s vlakom.. 🙂

alllexa
6. júl 2010

@nina88 - tak oficialny termin som mala 5.7. No a neviem, dokedy to tak nechaju, vo stvrtok mam dalsiu kontrolu...
Aky je to ten ricinovy drink?

@lenkaaninka - to si tak dlho mala kontrakcie? ved to uz vyzeralo na porod...

@carrie84 - ja sa tiez stahujem, ale nastastie uz mame skoro vsetko - este ma cakaju cca 3 krabice, co musim vybalit... Ale tiez nechapem, ze mame tolko veci, ze mame problem ich ulozit do vacsieho bytu🙂

@luminkasp - no som zvedava, co povies, ked Ta v cakani predbehnem a porodis skor ako ja🙂 To uz by som si zasluzila pochopenie🙂

miki060707
6. júl 2010

ahojte, tak ja som si dnes schrupla, aj malá a už ma ráno čakali smsky od priatelov, gratulácia malej, a zajtra tu bude aj malý, idem dať sprchu, holenie, vlasy umyť...potom dojde svokor, ideme vybaviť očr pre mm, potom kontrola batožiny, ale mam všetko, len pre istotu ..........

ešte pôjdem na nákup, aby mala malá v chladničke, ja minerálky a vinei v špajzi........

no petraško tiež máš dnes termín... 🙂
@alllexa inak aj moja sesterka dva týždne prenášala, mala sa na svet nepýtala a oni ju nechávali v brušku, ale keď sa narodila, tak mala 56cm 🙂

tak pekný dnik, ešte sa tu zastavim

lenkaaninka
6. júl 2010

@alllexa no ved som si aj myslela že ráno porát idem a zaspala som lebo som nechcela buntošiť a teraz ráno ani jedna 😀 na ale poviem vám do smiechu takto mi v noci nebolo 😒

alex ono nejde ani tak o ricín ale ked si dáš niečo na prehnanie tak to vlastne rozpohybuje črevá a aj maternicu a môže vyvolať pôrod

meruska
6. júl 2010

dobre ranko kinderka 😉

carrie84
6. júl 2010

@lenkaaninka - aj ja mam v pia poradnu 🙂 Minule sa mi dr. smiala, ze som na tom najhorsie zo vsetkych jej juloviek - cize krcok drzi ako slak a pritom je maly strasne nizko - asi sa fakt chce narodit az do noveho 🙂 Zatial chodim k svojej dr. - Kubalova.
Jasne, ze som uchranila! Tento udaj zo mna nikto nikdy nevytiahne (pokial sa nevratim do povodnych rozmerov 😀 )

meruska
6. júl 2010

ja som sa dnes zobudila po 9-tej ....netusim ako sa mi to podarilo

maxara
6. júl 2010

@lenkaaninka preboha, to si mala riadny kontrakcny maraton.. no ja mam obcas asi trikrat za den pocit akoby na kramy a to je vsetko.. ziadne tvrdnutie nic.. a to mm vcera zahnojil dr, ze sa chystam rodit 7.7., lebo je pekny datum akurat a on povedal, ze dobre teda, ale on ma ambulanciu, tak sa musim zmierit s inym porodnikom pri porode 😀 😀 😀 teliatka, obaja

lenkaaninka
6. júl 2010

@carrie84 si číslo teda ozaj počula som o nej len dobré a ona tušim aj porodničku robi že?tak piatok to istí 😉
mm už ako čakal že v noci ideme ale v noci to je naprd všetci spia tam a ochota o hovne tak reku počkám do rána a nejako som zaspala ani neviem ako a prestalo to možno keby som bola hore mám to za sebou...ale nech ked má tak príde možno mi povie piatok že hned do nemocky 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre