Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

meruska
12. okt 2010

@alllexa moj mal dnes 5510 😉 kolko ste mali pri narodeni?

meruska
12. okt 2010

@alllexa sme teda asi rovnaky, a tiez mam takeho strapacika ako ty 😉

alllexa
12. okt 2010

@meruska - ano, na niektorych fotkach sa dost podobaju🙂 Moj mal pri narodeni 3 480 g. Najprv celkom fajn priberal, len tento posledny mesiac je nejaky divny. Aj casovo mi menej taha. Predtym z kazdeho prsnika 10 min., teraz asi len 6 min.

meruska
12. okt 2010

@alllexa moj tahal vzdy len z jedneho a to 15-20 min a posledne tyzdne len 10 min... a tiez prestal tak krasne priberat ako zo zaciatku ..a my sme mali 3280 g

alllexa
12. okt 2010

@meruska - mne doki povedala, ze by som mu mala davat pit len z jedneho prsnika. Ale ked on prestane z toho jedneho tahat po 6 minutach a opat zacne len vtedy, ked ho hodim na ten druhy. Takze by urcite ostal hladny.

bambola
12. okt 2010

@sarai ja malej pustam kolotoc, to ma velmi rada, davam ju na hraciu deku a saskujem jej tymi hrackami pred nosom, potom sa nosime a ukazujem jej veci po byte a rada sa dviha z lahu na ruky ale inac by som tiez rada nejake tipy

merikac
12. okt 2010

@alllexa tak o to iste sa pokusam aj ja- odsat si po kojeni,,, ☹ ....ale ved to ma celkom peknu vahu 😉

adelaine
12. okt 2010

@sarai..my sme tiez donedavna nechceli "past koniky" ale niekto tu v julovkach mi poradil fit loptu,
a tam sa rozzdvihal, teraz uz mu to celkom ide, dviha hlavku aj na rovnej podlozke,
nas den je rozkuskovany ...cvicime, masirujeme sa, nosime sa, davam ho pod hrazdicku, pod kolotoc,
ukazujem mu hracky...(ma svoje oblubene 😀 na ktore reaguje smiechom, vyska, tesi...)
rad so mnou "cita" casopisy 😵 obzera s oblubou moje ruky, svoje ruky...
je srandovne ho pozorovat, ako vsetko objavuje.

meruska
12. okt 2010

@merikac
@alllexa ja si odsavam vzdy o 21 vecer, lebo o 20.tej mi zaspava a vstava po polnoci teda vtedy isto viem ze tak skoro nepojdem kojit... a podari sa mi odsat od 60 do 100 ml... a to mu davam na druhy den vecer pred spanim ako duplu...bez tejto flase mi nezaspi... ☹

merikac
12. okt 2010

baby,,moja krasotinka spoznala co je to plac,,,v poslednej dobe si vsetko nim vyzaduje,,z prechadzok chodime tlaciac kocik v jednej ruke a v druhej ju drzim a premudro (mysliac si ako ma prestala) pozera na vsetkych naokolo,,kazdy sa na nu rehni,,,len ja zatinam pery,,co mi je taka tazka,,,ona jednoducho pokial nespi, v tom kociku nevydrzi,,a doma tak isto,,ked nespi,,lezat nebude,,clovek ju ma bud narukach,alebo sa snou rozpravam a ukazujem jej hracky,,no sama sa zahrat nechce, a najstastnejsia je, ked sa s nou zacnem blaznit,,to jej az tak oci zaiskria takym plamienkom sibalstva 😕

alllexa
12. okt 2010

@meruska - aha, no ten moj zaspi az po jedenastej a az vtedy zacina trojhodinovy interval, inak sa vzdy po dvoch hodinach ohlasi...

@merikac - ale za posledy mesiac pribral dost malo. A Tebe ako casto pije?

meruska
12. okt 2010

@alllexa po polnoci mam uz aj ja 1-2 alebo 3 hodinovy interval...a od pol 8 rana kazde 2 hodiny papame

meruska
12. okt 2010

dnes som sama doma, tak sa idem pripravit na kupkanie, papanie a spanok 😉 verim ze o 20-tej uz budem volna

adelaine
12. okt 2010

@alllexa Sasi, to fakt? tak neskoro ti zaspinka? aj napriek kupelu a vecernemu kojeniu ti tak neskoro chodi spat? :(

merikac
12. okt 2010

@alllexa pije kazdu hodinu maximalne dve,,jedine vydrzi v noci v prvy spanok od 9 do 24 alebo 1..ale potom zas pyta kazdu hodinu,,,a tiez uz pribrala za posledny mesiac len320 g.....predtym pribrala za mesiac 500g,,,a predtym 1 kg...takze cim su vacsie, tym pomalsie priberaju mi z toho vychadza

sarai
12. okt 2010

@merikac akoby som citala o svojej dcere. kocik tlacim aj ja prazdny a malu velkomozne na rukach. a doma zacina robit to iste. ked ju nenosim, alebo sa s nou nebavim, zacne hned mrncat. chcem skusit trosku prisnejsi rezim, nech si odvykne, ale dnes som moc nepochodila

sarai
12. okt 2010

@merikac a toto tiez presne. 9-24, alebo 1. a potom podchvilou a nadranom sa uz zacne pucit a prestane, az ked ju znesiem dole do kuchyne. a pribera tiez uz menej

robika
12. okt 2010

@merikac moj maly tak isto, sam nebude ani za svet, stale s nim musi byt niekto, kto sa s nim rozprava, blazni sa, ked ho necham hrat sa sameho, za 5 minut uz krici a ked sa zjavim, taky stastny usmev hodi, ako keby ma nevidel velmi dlho, ale ho musim nosit na rukach, jednoducho ma rad spolocnost 🙂 ... kocik to je tiez katastrofa, v kociku jedine spat, ked je hore tak vtedy place, kym si ho nezoberiem na ruky, ani na daleke prechazdky nechodim, len kvoli tomu ze nas plac je pocut na kilometre, akokeby som ho tyrala.... 🙂

alllexa
12. okt 2010

@adelaine - no to je prave to blbe, ze ja uz ani neviem, kedy mam ist spat, lebo ked ho nakojim o deviatej a o pol desiatej si myslim, ze uz by mohol spat, tak si idem lahnut a mm ho strazi a uspava. No a niekedy zaspi o pol jedenastej a niekedy o jedenastej zase spusti rev, lebo chce jest, tak musim opat vstat, takze sa mi o desiatej ani neoplati ist spat.

@merikac - tak Ty to mas este tazsie, ked Ti pije kazdu hodinu. Aj u nas je ten prvy spanok najdlhsi - od jedenastej do tretej, to je rekord. Potom to vychadza okolo siestej a potom zase po dvoch hodinach. No a my sme za posledny mesiac pribrali 350 g, takze podobne. Ale tiez si myslim, ze uz sa to priberanie spomaluje. A davas pit z oboch prsnikov?

bambola
12. okt 2010

@sarai @merikac dievcata moja mala tiez niekedy ku koncu vychadzky zacne plakat v kociku ale ja ju teda na ruky neberem 😠 za prve este je sama labilna na to aby som ju drzala len jednou rukou a druhou tlacila kocik, za druhe chodime len okolo domu vzdy som do desat minut doma ak zacne necakane a za tretie nechcem aby mi uplne zanevrela na kocik. ale tiez musim vystihnut dobru naladicku a tak ideme von, polhodinku kuka okolo seba a potom vacsinou zaspi, niekedy len na polhodku a niekedy aj na tri, neviem od coho to zavisi 😕

chcela som sa spytat tie co mate uz sportovy kocik aj ho vyzdvihujete trosku nasikmo?

robika
12. okt 2010

@sarai ja som chcela tiez, aby sa zacal aj sam hravat, ale vobec sa mi nedari, najskor mrnci a ked dlho nikto nechodi, zacne plakat a nie a nie prestat, no hroza a v poslednom case, aj ked ho zoberiem na ruky, neprestane hned plakat, ale este hodnu chvilu mi place az potom sa utisi... doteraz to nerobil

adelaine
12. okt 2010

@alllexa nezavidim ti to :( velmi sa teda nenaspis...ked ti pyta papat tak casto.. ☹

meruska
12. okt 2010

okupkany, napapny a spinkame 😉 35 min..som dobra .. 😉

bambola
12. okt 2010

musim sa pochvalit 🙂 tak ako sa malej doteraz nechcelo pekne konickovat s hlavou dopredu tak dneska mi vydrzala krasne sa podopierat a pozerat dopredu snad aj dve minutky 😵 tak som bola taka stastna, ze neni ona taky beznadejny neurologicky pripad 😠
pripajam nejake foto, na prvej spominane vecerne konickovanie, druha je spred dvoch dni a posledna z poobedia ked sme sa hrali s hrkalkami 🙂

zuzik1983
12. okt 2010

aka je krasna vlasata 🙂

maxara
12. okt 2010

Ahojte Pekny vecer vam prajem.. dnes som si pekne poupratovala celu spalnu, robila som si pre istotu tehu test, kedze... no comment a zatial bol negativny, tak uvidime.. a inak nemam nic nove.. my idem na poradnu az 25.10, lebo nasa dr ma zrejme niekedy predtym dovolenku a naposledy sme boli 8.9. lebo sme mali ist 16teho,a le to ma operovali.. ale aj ja by som uz rada vedela, ako Ninocka pribrala a ako narastla.. Nastastie mne spava krasne, klop klop

erytrea
12. okt 2010

ahojte baby, tak my sa tiez cez den nosime, spievam mu, prehadzujem ho od kolotoca pod hrazdicku, potom chvilku na prebalovak, potom do lehatka, dalej do kolisky a na ruky, chodime po byte ukazujem mu fotky atd, vecer si potom necitim chrbat a padam unavena ako kono!!!! co sa tyka kocika tak ten miluje, este ho len obliekam a uz vyska, dam ho do kocika a uz sa mu drieme, zatial sa ja nachystam pred odchodom ho este riadne zababusim a ideme von kde spi aj tri hodiny ALE.....nesmiem zastavit, ako nahle kocik stoji co i len minutu a nehybe sa tak je hned hore, no a ked je napapany a dam mu dolu strechu ked sa vraciame z mesta tak obzera okolo budovy a stromy, mame este vanicku a dufam ze este aspon dva mesiace vydrzime 😉

erytrea
12. okt 2010

inak je maly taky lenivcek az pred tyzdnom mi zacal na brusku zdvihat hlavicku ale za to teraz ju zdviha aj s celym chrbatom, niekedy mam pocit ze sa zalomi 😀 😀 😀 😀

merikac
12. okt 2010

@sarai
@robika akokeby tie deti jedneho otca mali 😀

merikac
12. okt 2010

@alllexa doteraz som davala len z jedneho,,ale uz davam ocas z oboch,,lebo sa mi zda, ze z jedneho nestaci,,ale len pred vecernym spankom a raz poobede,,ked som uz totalne vycucana,,,vacsinou sa sazim z jeneho,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre