Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

monline
1. jan 2011

@vierkaha
@katty17 my máme teraz najväčší problém v tom, že nechce fľašu a odmieta čaj..a musím dávať kvapky a sirupy, ktoré sú hnusné (calcium), a panadol, ten je sladký, ale nechutí mu...tak 3x denne máme strašný plač, lebo mu lejem lyžičkou kvapky proti kašľu až do hrdla, aby to nevypľul, rovnako aj dávkovačom panadol, malý pľuje, vrieska, nechce prehltnúť, potom neviem koľko toho vypil..čípky tiež nevyriešia problém, lebo ho zo zúbkov stále preháňa a vravím si, že aspoň tú nechutnú chuť po kvapkách a calciu opraví sladký panadol ...zapiť nechce a odmieta aj lyžičkou vodu, lebo si myslí, že mu zase dávam nechutnosti..a odmieta aj zapiť mliekom, lebo vrieska a vtedy sa neprisaje...☹

miki060707
1. jan 2011

ahojte, tak som si zasadla, všššetkým prajeme všetko dobré do Nového roku...
no môj tiež odmieta čaj, ale doktorka vravela, že mam každých desať minut dávať, že tam je ten reflex a ked aj pár kvapiek vypije, že za celý den to stačí, hmm, ale ked on ani necucne a kvapky na kašel mi odmieta, som mu ich dala do bananu a potvora, potom nechcel ani banan, už to radšej nespravim.....
no idem si vás prečítať, malý a mm spia, dcéra pozerá rozprávku, a ja si idem spraviť kafe... 🙂

vierkaha
1. jan 2011

@monline tak takéto niečo nepoznáme Maťo mi z lyžičky prehltne takéto veci bez problémov, ja mu ešte občas dám lyžičkou aj sunar tak nikdy neviečo natej lyžicy je a preto otvára pusu zakaždým s výnimkou zeleniny, ja si myslím, že ju pozná po pachu

sarai
1. jan 2011

@ericica a odkedy jej davas stravu? mozno by si mala skusit najskor zeleninu a az potom ovocie. mne mala najskor nevedela prehltat a presne ju z toho napinalo. tak som jej skusila kupit take ako presnidavky, ale zeleninove a na tom sa naucila prehltat a teraz jej len pucim. mozno mas problem aj v tom.
a to zaspavanie, fakt je to len horsie. ale skusim davat na noc kasicku a uvidim. vcera na silvestra som jej trosku dala a vydrzala mi do 2.00. tak skusim aj dnes a uvidim, ci to nebola len nahoda. uz by sa to mohlo fakt zlepsit. tie navstevy su presne potom o nicom, ked sa zacne preberat nejaka tema, musim furt odbehnut a potom ani neviem, o com sa vsetkom bavili a ... no jednoducho je to nanic.

tinaki1275
1. jan 2011

@monline 😀 😀 😀

tinaki1275
1. jan 2011

@monline az treaz docitavam do konca..to som reagovala na tvoj dnesny prvy prispevok...este ze som isla spat..
s liekmi to mas blbe..a ze nepije caj este horsie...skusala si uz aj normalny plastovy poharik-taky mensi ?ja som tak malej davkovala nejake kvapky na koliku v druhom mesiaci av pohode otvarala pusu ked som jej to prilozila k pere..miesala som to ale aj so svojim mliekom ...

tinaki1275
1. jan 2011

@sarai mne kasicky urobili len horsie po 3 dnoch som ich zrusila..boli tazke na zaludok ..spala sice prve tri hodiny ala nadranom sa strasne trapila..ale mozno uz teba to bude ine..mne potom dr.povedala kase ako treti prikrm az od 8.mesiaca..ale to asi zavisi aj od dietata

maxara
1. jan 2011

Ahojte babule...
jasne ze vam zelam vsetko naj, stastie, zdravie a lasku a tisic splnenych snov, len som akosi vcera na vas nemala cas 😒 .. mam tu hosti, kamosku Katku s fraherom a mm sesternicu.. takze sme boli pomerne dovre naladeni okolo tej polnoci.. Ninka vecer pekne zaspala, ale kedze odo mna chytila tie blbe sople, zobudila sa okolo 22hej, ale to som len dudlik jej dala a pohladkala a Ninka spala dalej. Ale potom sa zobudila o 23"20 a to uz chrchlala strasne, tak som ju musela prebrat a vysat jej sopliky. No a ked som ju obriadenu doniesla do postielky, bolo uz tristvrte aj cosi, tak som ju zobrala dole k nam a spolu sme isli potom na terasu pozerat na ohnostroje a aj sme cosi pridali. Ninka bola super, pozerala s uzasom, zlatinko.. a nakoniec som bola velmi stastna, ze prave vo chvili, ked sa noc lamala do Noveho Roka a vserci si priali stastie, tak ja som to moje vytuzene stastie drzala na rukach.. normalne som si ju musela vyobkimat a vybozkavat.. 😵 potom zaspinkala znova a my sme pokracovali v zabave
trosku som vas teraz precitala a pozeram, ze sravky uzatvarate, ze ktora prva otehu 😀 tak mne by to az tak nevadilo, to je fakt, ale myslim si, ze ked som na toto krasne dievcatko cakala tri roky, tak asi prva nebudem 😔
Isli sme spat o 2"40 a samozrejme som vstavala k mojmu budicku o 7"16 , takze ... ani nekomentujem.. az teraz som jedla rozok s natierkou, lebo ma ta moja choroba tak prikvacila, ze az horucku so zimnicou som mala.. ☹ a to uz som chora kolko? ani neviem, ale asi 5 dni.. ale dora sprava je, ze som nasla jeden stary bioparox, tak som si ho frkla a mam pocit ze zabral..
no a este perlicka, definitivne som bez mliecka ☹ uz ziadne pitulenie sa a zaspavanie na prsku.. ☹ ani ranne cuckanie.. no nevadi, nahodou som to celkom dobre dlho potiahla 😔
Uz neviem, co by som este spomenula, mozno toto.. boli u nas dnes svokrovci a ked videli v akom som stave, tak sa ponukli, ze mi Ninku pokocikuju vonku. Mm sa potesil, lebo ju nemuseli brat so sebou, ked sa isli do Kucisdorfu smykat na lad. Tak som im ju vychystala a oni povedali, ze im ju kludne mozem nalozit do toho stareho kociara, lebo do normalnej vanicky sa mi uz nezmesti a aby som nemusela vytahovat sportiak teraz.. Tak ze dobre, pekne som ju nachystala obliekla, zababusila do lodgera a oni s nou isli.. v tej starej liberte, co este nas v tom kocikovali.. vratili sa o 45 minut so zobudenou Ninkou, ze im zacala vypadavat vanicka a odpadavat koliesko 😲 co mne sa nestalo ani raz 😲 . No a ze svokor isiel potom to koliesko znova nasadit a praskli mu cele gate 😀 tak dosli chudaci zbedaceni a smutni, ze Ninka je hore a asi bude mrzuta.. Chuda Ninka fakt bola, musela som ju uspavat na rukach ☹ ale hlavne tie sopliky jej vadili.. cize sme sli odsavat.. to potom zaspala a spi az do teraz..

mirka285
1. jan 2011

ahojte,tak my uz sme doma od nasich,mam chvilu cas a idem balit,ale neda mi nezareagovat....
@monline citala som tu poznamku od olifcek,najviac ma vytocil ten zaver kde napisala,ze...slovac.....neviem,co je na tom,ze si si dala na Silvestra vino,mas dost rozumu a rokov aby si vedela ci mozes alebo nemozes Danielka rano nakojit,vsak keby si si aj viac hrkla,jednoducho by dostal na ranajky nieco ine,nic by sa nestalo si myslim 😖 k tym prikrmom,ja nevidim nic zle na tom,ked niekto dava najprv ovocne,vsak ked dieta nechce zeleninove,ale ovocne papa lepsie,tak preco nie...ved aj Katka a Tinaki pisala ze u nich sa zacina ovocim....raz som to tu spominala,skuste dat prikrm v ktorom je ryza,to maju deti rady....Linda ma napriklad rada huste prikrmy,zje aj polievocku,ale huste ma najradsej.... o chvilu idem balit,a ja neviem ako sa popraceme vsetci,dostala som na vyber,ze mam zobrat bud kocik alebo sanky tak som z toho na nervy,lebo ja chcem aj aj ale vraj sa to nezmesti do auta,je tam sice kopec snehu,ale vnutri v chate sa mi kocik zide,mala mi v nom aj zaspi a mozem ju zobrat dole do vinarne...takze trosku lutujem,ze som si nekupila golfac,lebo teraz by sa mi velmi velmi zisiel 😒

sarai
1. jan 2011

@tinaki1275 s tymi kasickami a vobec so vsetkymi tymi prikrmami to je vselijako. kazdy povie nieco ine. mne to doktor kazal uz pomaly v piatom mesiaci. ale to som este nedavala. a na nete som nasla, ze deti na UM mozu dostavat kasicku odvtedy, ako sa zavadza masko, cize cca od 5. mesiaca. inde sa zas hovorilo, ze neskor. no potom si clovek musi vybrat. ja som jej kupila taku nemliecnu kasu, ryzovu. nemala by byt tazka na zaludok. vyskusam a uvidim. ak to bude zle, tak sa na to vykaslem.

bambola
1. jan 2011

@bellablonde bella robili ste kacku? 😨 nebojis sa, ze vam odleti stastie? 😕 ja viem hlupa povera 🙄 , ale my to s vtakmi a rybami na Novy rok neriskujeme 😉
@katty17 pravdupovediac neviem co by som robila keby mi mala takto nejedla, asi ma sandra dost,ak pekne pribera tak sa nestresuj a daj jej teraz zase pauzu chvilku. mne uz mala priberala velmi malicko a teraz po jedle vyslovene chnape tak asi jej uz bolo treba aj nieco ine ako mm.

maxara
1. jan 2011

@monline prave som si precitala tie dve traposky, co tu mali popolnocne solo 😠 tak nielenze sa sem navtirali, tak este idu moralizovat 😖 spravne, nereaguj na ne a ser na to.. suhlasim s mirkou, akurat, ze mna okrem olifcek nasrala aj ta druha, ze dakujem hlavne za danielka.. akozeeeee.. hlavne ze jej 9 rocne dieta behalo hore este o pol druhej.. uloz ju spat prosim ta a dakujem,hlavne za Tanicku 😠

meruska
1. jan 2011

@maxara ahoj, aby si v tom nebola sama, tak od stvrtka obeda som bez mliecka i ja ☹

mirka285
1. jan 2011

@bambola aj my sme mali dnes kacku,kapustu,knedlu,lokse,pecienky,pecene telacie,zakusky,roladu....a ine dobroty u nas dnes bolo hojno,aby bolo hojno po cely rok 😉

maxara
1. jan 2011

@meruska ☹ no beru, skonci;o nam to romanticke kojenie 🙂

mirka285
1. jan 2011

@maxara
@meruska nebojte sa,coskoro zistite ze nekojenie ma aj velke vyhody 😉

meruska
1. jan 2011

@maxara ostava nam uz iba vyvaranie vfias a varenie nutracu 😠

meruska
1. jan 2011

@mirka285 ja viem ze to ma i vyhody 😝 mozem sa vzdialit na dlhsie z domu, moze krmit i tatino 😀

maxara
1. jan 2011

@mirka285 Miri ved my sme na UM uz dlfo, ale vecer a rano sa pekne prisavala a nemusela som hned vstavat a robit UM.. a vecer sa na prsku pekne ududlavala.. ritual 😉

meruska
1. jan 2011

inak mne uz par dni zaspava cez den sam v postielke..bez mrnckania...prisli lepsie casy 😝

mirka285
1. jan 2011

@maxara vsak nakrmis ju umelacom a ududlavat sa moze nadalej 😀 idem balit ja som dnes strasne leniva,nie ze budem leniva cely rok 😕

meruska
1. jan 2011

@mirka285 myslim ze tebe lenivost nehrozi

maxara
1. jan 2011

@meruska nevadi.. 😉

@mirka285 no sak to robim.. ona nemala ani doteraz dost z mojho prsa.. ale teraz sa uz nechce ududlavat, lebo vie, ze tam nic nie je a ja nechcem, aby sa mi to maaaalinko vobec tvorilo.. ma to aj dalsie vyhody, mozem ist na operaciu a nemysliet na zapal kozy 😅

katarina7777
1. jan 2011

@vierkaha ja som zacinala prikrmovat jablkom (podusenym a rozmixovanym) asi 10 dni, potom som pridala mrkvu a postupne som vyradila jablko a zacala pridavat inu zeleninu (zemiak, cukinu, fenikel, spenat, brokolicu , ryzu a kuracie maso), leo mi zatial spapa vsetko, mlieko cez den velmi nechce ale vecer dobehne dennu davku, vypije okolo 500-600 ml. Okolo 11 papa zeleninovy prikrm a potom o tretej ovocny a vecer, v noci a rano ma UM,

Inak dneska som mu varila prvykrat cestoviny a ako pravy talian spraskal plny tanierik. 🙂

vierkaha
1. jan 2011

@katarina7777 ďakujem vyskúšam to aj ja tak, no veď nemusí každému hneď chutiť zelenina 😉

katarina7777
1. jan 2011

no vidim ze dneska sa tu po vacsine oddychovalo, ja som odzdobila stromcek a upratali sme cely dom lebo uz som mala vsade vsetko a liezlo mi to na nervy.... dufam ze nebudem takto makat po cely rok 😒
Tiez som nechapala tie dve stvorenia co tu v noci rozdavali rady zadarmo 😕 😕 😕

katarina7777
1. jan 2011

@vierkaha v juznych krajinach sa zacina ovocim, o zelenine mi v troch mesiacoch lekarka ani nehovorila. Teraz idem na poradnu o par dni, tak som zvedava co mi povie na to ze leo uz papa zeleninua maso.

Tu predavaju jogurty pre deti od 6 mesiacoch, tak som rozmyslala ze mu skusim dat, uz ste niektora davali drobcom jogurt?

@mirka285 ked sa vratis chod si kupit golfac aby si sa na buduce nemusela nervacit.

bambola
1. jan 2011

@mirka285 tak my sme sa dneska tiez statocne nadlabli a jedlo a kolace sa tu povaluju, u nas sa iba tak proste hovori, ze vtaky a ryby nie aby nam stastie neuletelo a neodplavalo, tak nepokusame 😀

bambola
1. jan 2011

@mirka285 oozaj a tvoja segra nema golfac, ci ona ho asi bude tiez potrebovat co?

bambola
1. jan 2011

pripajam foto s maťkinymi starkymi 😉

katarina7777
1. jan 2011

@alllexa ja som mala na zaciatku tehotenstva na kazdom vajecniku cystu, jedna mi zmizla a druha zacala vymyslat tak mi ju museli urgentne na minuleho silvestra odstranit (padol za vlast aj vajecnik) a kedze som bola v 11 tyzdni tak to boli dost nervy aby sa babatku nic nestalo a leo sa mi v brusku tak ulozil ze mi maternicu museli rucne vyberat, co sa mi po porode nechela odlupnut 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre