Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

monline
2. jan 2011

@denisse dakujem..ja už sa normálne bojím, nech neskončíme v nemocnici..ale zas- už nemá teplotu, papať mu chutí, náladu má fajn..akurát mu hrudník strašne píska a chrčí a citeľke v rukách vibruje ☹ neviem, či by mu tam viac pomohli, asi by ale mal mať účinnejšie lieky

monline
2. jan 2011

@kafoditka až sa k nej dostanem, určite prečítam..len neviem, či mám chuť si ju kúpiť, matkina som čítala v pc

gabika41
2. jan 2011

@denisse klobuk dolu.....ja by som asi take nieco nepredychala,lebo by som zacala byt strasne nervozna a to by sa urcite prenieslo aj na malu.... 🙂 inak v mama a ja v minulom roku boli velmi dbre clanky o takychto narocnych detickach... 🙂 drzim palce aby sa to zlepsilo 🙂

@maxara pokial to bude v noci boliet a bude Ti bolest vystrelovat so spankov tak je to vacok..... 😢

oacka
2. jan 2011

@denisse ešte máte vajíčko, či už väčšiu sedačku? my sme museli vajíčko zrušiť,hoci jej nebolo malé,lebo v ňom sstále revala. a presne tak,ako píšeš, museli sme zastaviť a ukľudniť ju,lebo mm bol na nervy. alebo som ju v Maďarksu proste počas jazdy vybrala a dala k prsníku... ☹ teraz máme autosedačku 0-18kg a je to paráda...
joj,kočky, závidím vám tých vašich papkáčov... Kristínka papká len tak,aby nezomrela od hladu.. 🙂 🙂 ale nijako ju neoblbnem, keď sa raz nabaští viac, tak potom dlho neje nič,alebo len trochu... teraz jej to tak vyhovuje, aj ke´d sa mi do nej podarí napchať viac - trebárs 150ml mlieka.... tak to postupne vygrcne. 🙂 🙂 🙂 ja mám takého tušáka,že ona začne papať vtedy,keď baby majú byť štíhle...presne ako ja.. 🙂 ale už máme po chorobe,už sa zas jaší a rehoce, to je hlavné.

monline
2. jan 2011

@oacka Kika určite vie koľko potrebuje...a super, že ste vyzdraveli

oacka
2. jan 2011

dávate deťom do ruky ovocie na papanie????? my jej skúšame dať jablčko,ale ona z neho stále odhryzne veľký kus... musím jej ho držať ja..
@monline áno, jej toľko stačí,postavu a metabolizmus má presne po Romanovi.

kafoditka
2. jan 2011

@oacka ja som si nakrajala zlty melon a maly ked ma videl tak ma tak hypnotizoval, ze som mu taky vacsi kusok dala do ruky a to si mala vidiet jak cucal 🙂 a ked som mu ho vzala tak krokodilie slzy vypustil, no musela som mu dat dalsi kusok, tak mu to chutilo 😉 a presne ako hovoris - maly mi po ceste do CA dostal taky zachvat placu, ze som ho jednoducho chtiac-nechtiac musela vytiahnut z vajca a drzat ho asi 10min. na rukach kym sa neukludni a potom som ho dala spat...nastastie uz bol ticho..

monline
2. jan 2011

@oacka ja sledujem čo mu dám, lebo tiež si odkúsne veľký kus a drhne sa..stále by len kúsal, všetko

oacka
2. jan 2011

naša jedáčka 😀

tinaki1275
2. jan 2011

@oacka ani moja nie je papacka 😉 tak sa netrap ..ma dni ked mi nevypije ani 500ml a spapa ledva 100g prikrmu a takych dni je 6 zo 7 ..a dnes napr.zjedla 130g zeleninoveho prikrmu a 100g ovocneho a este vypila 720 ml mlieka..ale viem ze zajtra pojdeme zase dole..proste mame modelky a hotovo...a jablcko tiez zboznuje a cuca ho a potom odhryzne tymi dasienkami kusok a drhne sa 😠 tak musim davat stale pozor..

macik27
2. jan 2011

ahojte.. tak môj anjeliček dnes ráno o tretej zhodil krídla a riadne ma potrápil 😠 ...najprv ju niečo zobudilo a začala sa nervačiť na vankúš čo má okolo hlavy aby neležala na jednej strane ( má ho tam už dlho, doteraz nevadil ) pokúsila som sa ju len uťíšiť...po 15ich minútach som to vzdala a vybrala ju z postielky a prebalila to už hneď vykrikovala ha ha že ona chce jesť... i keď my v noci nepapáme v dobrej nádeji že si cucne a zspí som ju nakojila...položila som ju do postielky a ona spustila taký nárek že som ju hneď vybrala že čo sa stalo ... prestala plakať tak som ju trošku ponosila až odkvacla a šup s ňou do postele ešte sa ani nedotkla matraca rozlepila oči že čo to aká zrada a spustila druhé kolo...vyskúšala som dudel ale s ním sa ona nekamaráti tak znovu na ruky a dalšie kolečká po byte 😒 ...znovu zalomila tak som ju uložila , ľahla som si spať a keď som už zadriemala spustila znovu dala som jej maznáčika ostala ticho hovorím si super no maznáčik letel za dve minúty z postielky von malá vreštala opäť ...asi ju chytil syndróm " chcem byť stále s tebou " lebo hneď ako som ju zobrala na ruky tak sa len usmievala... o trištvrte na šesť som jej ponúkla cicík znovu tak sa napapkala a odpadla a spala až do pol deviatej 😀 ...ale aj tak ju moc ľúbim, len dúfam že dnes sa to nezopakuje

tinaki1275
2. jan 2011

@monline ozaj dufam ze sa budem moct aspon s niektorymi z vas stretnut.. 🙂 a ked budem potom na vychode tak zase mozem s babami z kosic...

meruska
2. jan 2011

@tinaki1275 tesime sa 😉

robika
2. jan 2011

aj mne sa maly drhne z kuskov jablcka, tak rad ho kuse a ked mu ho zoberiem hned place... obcas sa drhe aj s chlebikom, lebo si odkusne vacsi kusok a nevie to prehltat...

tinaki1275
2. jan 2011

no my mame dnes zase uzasne zaspavanie..uz hodinu demolujeme postielku 😒 ..asi 5x som uz bola dat cumlik ..uz sa teraz sa tesim na "skvelu noc"... ☹

ivka1603
2. jan 2011

@monline
Ahoj Monika....malý je už zdravý? Dúfam, že hej 🙂

bambola
2. jan 2011

Prajem vsetkym Alexandram a Saskam vsetko naj k meninkam 🙂
@aalexis007 ja tiez v noci niekedy nekojim aj 6 hodin vkuse a este som nedostala mens 🙂 ale nechyba mi 😀

dievcata ja som malej dnes dalajablko aj banan a tiez som musela drzat aby sa nezadrhla, bude ona ovocnickova 😉
chystam sa kupit taketo cucatko
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5363595&tab=0
odporucili mi to baby co maju starsie deti o cca 3 mesiace, ze supnes ovocie a dieta sa vyzabavka aj napapa 😉

tinaki1275
2. jan 2011

@bambola tak toto vyzera super ..to sa nam urcite hodi ,my sme tiez ovocni .. 😉

miki060707
2. jan 2011

všetkým Alexandrám aj mi gratulujemeee
a máme vonku zúúbok, konečne sa prerezal....

tinaki1275
2. jan 2011

joj aj som zabudla aj ja prajem vsetkym Saskam len vsetko naj.. 🙂

oacka
2. jan 2011

@miki060707 gratulujem k zúbku.
ešte jedna otázka: Čo to znamená,keď malej černejú v ušku zlaté náušnice??? asi alergia,čo? asi by sdom ich mala vybrať.... aj mojej mame tak černejú.... zarastú jej dierky, ke´d jej vyberiem náušnice?

monline
2. jan 2011

@oacka podľa mňa je to normálne, len reaguje organizmus na kov, treba ich dať do liehu a vyčistiť tou špeciálnou vatou na zlato..spýtaj sa v zlatníctve, ale myslím, že to je bežné a nie je to alergia

monline
2. jan 2011

@bambola to cucátko iná haluz 😀

monline
2. jan 2011

@oacka chutná je ako obkusuje horalku 🙂

alllexa
3. jan 2011

@bambola @monline @kafoditka - dakujem za priania!🙂

@oacka - jej, ona papa piskotky?🙂
Ja by som sa asi bala davat velke kusy ovocia, aby sa nezadusilo, ked este nevie tak dobre papat. I ked mozno u Teba je to ine, ked ju uz dlhsie "zaucas"🙂 My budeme prikrmovat az 14. januara, vtedy bude mat ukonceny 6. mesiac.

@macik27 - no tak to je ale vymyselnicka! Dobre prirovnanie - ze zhodila kridla🙂 My sme to mali dnes podobne...

@tinaki1275 - tak my sme to mali podobne! Ja uz niekedy neviem, co robit, lebo maly nechce zaspat ani o pol dvanastej! Ked ho dam do postielky, tak je schopny aj v hodinu v kuse revat, dokial ho zase nevezmem na ruky. Ja uz som chcela ist o pol jedenastej spat, ale nemohla som, kedze bol stale hore. Potom, ked pred polnocou konecne zaspal, tak sa este do rana 4 krat zobudil a chcel jest, takze som permanentne nevyspata. Ja nechapem, ze jemu ten spanok staci.

@monline - drzim palce, nech sa to zlepsi!

@denisse - fuha, tak to mame rovnake to nocne kojenie - uz som z toho niekedy na nervy - ja uz som tri razy za noc nevstavala ani nepamatam, teraz ma take obdobie, ze musim vstavat 4 razy a vecer vobec nechce zaspat:( Ale na rozdiel od Teba menzes este nemam.

@maxara - s Miskom ideme dnes zase na kontrolu. Ligatura mu uz vypadla, ale to sa po takom case dalo cakat, je to normalne, ked mu to stale utahovali.

@bambola - ten "krmic" je vyborny napad!

maxara
3. jan 2011

Dobre ranko vospolok.
Vcera som zalahla o osmej do postele, ale pozerali sme este kroniku spiderwickovcov aj ked som to uz videla.. Ninka pekne zaspinkala a pekne spinkala az do rana 7"16 ako zvykne, tak som sa aspon vyspala, dala som si na noc ibuprofen a zabral mi pekne na celu tu pravu stranu.. Baby nie je to zo zuba, to je z hrdla. Pri prehltani to boli, mandlu mam cervenu a napuchnutu a este akoby pod nou a nad nou cele to okolie. No a to nad nou je vlastne sanka a lico a dasno.. tak preto ma to boli.. a ide to vnutrom az k uchu.. podla mna to mam z toho, ze som strasne smrkala, v piatok skoro celucicky den som v jednom kuse smrkala, vymenila som si vreckovku a zas a takto cely den.. a nezapchala som si ucho, lebo som si musela drzat pruh ☹ a vcera ked som isla smrkat, tak ma az ucho zabolelo, tak mi to nejako doslo.. proste cele dutiny mam upchate a zapalene a s tym to vsetko suvisi..

@tinaki1275 jasne ze prid, len neviem, kto ti tie bacove gule uvariiii 😀 😀 😀 no mozno ak sa mi bude chciet, ale prist mozes rozhodne, to ano..a ozaj, toto presne robi aj nasa Lara, to co Pinkie.. ale nasa Lara teda prepnuta je.. inak, teraz ako je vonku a je tam pani dvora, tak uz jej tieto psychozy pominuli.. uz sa prestala postavat a robi to len ked k nam niekto pride a zohne sa k nej, ze ju pohladka.. inak ak ju nechaju vyskocit na nohu, tak sa nedosti..

@monline bohvie preco chytam vsetko, asi preto, ze som urobila dohodu s tym najvyssim, ze si zelam vsetky Ninkine neduhy, ja sa z nich vylizem, ale ona nech je zdrava.. takze asi preto.. alebo ma niekto uriekol a teraz sa v tom vyziva, ale nevadi.. urieknutie prelomim jedine ked budem silna na duchu a nevzdam boj a ak plati ta prva alternativa, tak plati to iste.. takze.. sral to pes.. teraz pijem, jem same vitaminy
🙂 s F piseme.. samozrejme, bala som sa, ze to bude trapne, aj sa mi to chvilku zdalo ale myslim, ze sa to vratilo do starych kolaji.. pisali sme si len o tom, ako travil vianoce, kedze bol prvy rok bez rodiny a bolo mu to strasne luto a vypadlo z neho, ze mu dost pomohli jeho znami a tipujem ze aj nejaka zena tam bola zamotana, lebo bol nadmieru tajomnu ale naznacoval, ze pochopil, ze je volny a uvidi, ci po tomto silvestri bude bojovat o deti sam, alebo s niekym a potom mal dilemu, ze ci by nebolo lepsie, keby bol sam, lebo co ked sa im nebude pacit.. takze je to jasne.. ja som mu poradila, ze deti su vnimave a vsetko vidia, aj viac ako si myslime, takze vedia, ze ich neopustil, ale ze odisiel od ich mamy a ked si spolu sadnu a povie im aj o tej zene, tak to urcite pochopia.. ked ona bude chapava a nebude sa na nich hnevat ked ju nebudu volat mama a ked ju budu zo zaciatku slusne ignorovat.. a teraz mam podozrenie, ze je to jedna dr, co tam robi.. ja som mu pisala, ze ta dr co ma operovala je velmi pekna a on, ze ano a je velka sikulka, ze su s nou tam spokojni 😀 a mam skratka pocit, ze som trafila.. uvidim, ked pojdem pod noz, ci ma pride navstivit a ako to bude prebiehat.. viem ze on ma operovat urcite nebude a pevne verim, ze ani prijimat ma nebude, lebo ked som bola na zlcnik, tak ma len dali na izbu a dali mi rohac na spanie ale v sprave som mala napisane, ze ma vysetrili, ze na rukavici ostala hneda stolica, ampula prazdna 😀 akoze ma vysetrili cez kakulu.. no tak to by som neprezila, keby mi mal robit on..

@denisse Deni, ty si sa dufam neurazila za to, co som ti napisala 😔

gabika41
3. jan 2011

ahojte babule 🙂 dnes mame uz 6 mesiacov 🙂 som skusila dat len tak jablcko,keby ste videli ten pokruteny vyraz.......obavam sa,ze bude po mm....ten iba maso... 🙂

kafoditka
3. jan 2011

Ahojte..
@gabika41 gratulka k pol rocku 😉
@maxara ty by si mala ist pekne k svojej lekarke, nech sa na teba pozrie.. ved od zapalu dutin je len krok k zapalu stredenho ucha a pri tvojom stasti... 🤐 Prosim chod k lekarke nech ti da ATB a poriadne sa preliec.. 😉

maxara
3. jan 2011

Ozaj baby, chystam sa dnes aktualizovat tabulku na konika, kedze prave som dokopala mm, nech mi pekne krasne nainstaluje tie programy, co mi treba.. takze uz ich mam akurat tu a teraz by som aj mohla, ale som vas chcela vyzvat, tie co mate resty, teda vsetky damy s polrocnymi detuchmi a zubormi, ze haloooo tu sooom a potrebujem to tam zapisat, nech to tam nedavam zase na 5 krat VDAKA

aalexis007
3. jan 2011

POMÓÓÓC 😉 Čo mám robiť aby môj Filipko prespal dlhšie ako 2 hodiny v noci ???? Stále ho iba kojím, ale už som vážne niekedy riadne vyčerpaná. Veď takto fungujeme už o chvilku 6 mesiacov. ☹

kafoditka
3. jan 2011

@maxara Petka my sice mame pol roka prec, ale poradnu az 19teho.. 😒 jedine, ze by som ti nadiktovala miery len tak, co ho odmeriam a odvazim...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre