Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

monline
15. feb 2011

pekný dník prajem
včera tu bolo mŕtvo, tak ani mne sa nechcelo mať monológ, tak som uháčkovala pre Niku svetrík na jabĺčko, teraz háčkujem svetrík na šálku 🙂 inšpirovala som sa na sashe, strašne sa mi to páčilo 🙂 Dnes mal drobček letecký deň, ráno spal na našej posteli, on na mojej strane, ja na mužovej (muž o pol 5 vstáva do práce) a zrazu som ho počula zamrnčať a buchot, tak som letele k nemu okolo postele a zachraňovala ho...našťastie ani sa moc nezľakol, ani sa nebuchol, ked som ho zdvihla, už prestal plakať a rehotal sa...🙂 na zemi boli moje papuče, spadnutý balík s uteirkami na riťku a bavlnená plienka, ktorou som mu utierala pusu ked som mu dávala lieky..čiže to mu stlmilo pád..🙂
Môj neštvornožkuje, aj ked už začal dvíhať zadok, vôbec v tom nevidím problém, nechápem lekárky ako má @tatianka.g ktoré idú podľa nejakých tabuliek..moja lekárka pozrie na malého a hned povie, že on je absolútne v poriadku, len je lenivý..je starší ako tvoj, rozhodne by som sa tým netrápila..
@kafoditka to odpadnutie môže byť aj preto, že si prudko vstala z postele a rozkolísal sa ti tlak..určite si aj anemická a jedno s druhým....pokiaľ máš nízky tlak, asi ti pridajú železo..ale pokiaľ ti kolíše a občas máš aj vysokú hodnotu, tak na to pozor..

@denisse aj mne nika lozila ukážkovo ako 8 mesačná (pamätám, lebo ju mám na videu, neviem ale kedy s tým začala) a Daniel ani náhodou ešte..zatiaľ sa len točí dokola a cúva, nevie sa moc posunúť dopredu

a ešte k tomu osloveniu- malého voláme rôzne, tak občas zareaguje a občas nie..ale podľa mňa to závisí od tónu nášho hlasu..aj bambola podľa mňa iným tónom povie bobka a iným boba, preto malinká inak reaguje..deti vedia kedy hovoríme na nich a kedy nie..preto sa otočia..a ak ich príliš zaujme niečo iné, kašlú na nás..koza kamoška, čo straší autizmom @adelaine

ywett
15. feb 2011

@katty17
katka, nemam na teba ciselko...ja bych zajtra skor vybehla ak sa dohodneme, ze kedy..zajtra idem aj na poradnu s malou...

luludi
15. feb 2011

@monline co ja viem ako dieta som len lezala - nesedela, nelozila, neplazila a ani sa netocila do roka, potom som zacala chodit - tiez som bola vraj straaasne pohodlna a leniva 🙂

mirka285
15. feb 2011

co dnes varite?ja idem piect palacinky a poobede navarim kapustnicu,som dostala chut 🙂 u nas ked je chvilu ticho,tak Linda si urcite nasla nejaku zabavu.kuk

luludi
15. feb 2011

@mirka285 😀 😀 😵 sikovna

monline
15. feb 2011

@mirka285 moja krásna aká je šikovná, ako sa postaví..povyťahovala utierky? 🙂

meruska
15. feb 2011

@mirka285 sikovnicu nezbednicu uz mas 😉

mirka285
15. feb 2011

@monline veru povytahovala a ja,ze super ako rychlo zaspala 😕

mirka285
15. feb 2011

ja dnes ani nejdem von,u nas je minus a mala sopli o stosest ☹ prazim palacinky,dnes mam na vsetko chut,nechapem,zjedla by som piate cez deviate...

bambola
15. feb 2011

tak my sme z poradne naspat, stretli sme aj katy so sandrickou 🙂 sandra je krasna licata nausnickova slecna, no nasa je oproti nej taky papek 😀 takze uz mam oficialne doma lahku slecnu 😀 6385g 😅 ale doktorka nas nestresuje 😉, ze je to normalne u kojenych deti navyse videla ako sa to moje male sidlo tam vrti a vkuse za niecim nacahuje, no nedala si pokoja, tak aj povedala, ze ved ona nema kedy ani pribrat ked hned spaluje 😀 a povedala, ze mala bude skoro chodit podla nej, to povedala po kontrole noziciek ale ako na to dosla to neviem 😕 mne chodenie teda vobec zatial nechyba 😉

@mirka285 linduska aka zlata 🙂 a sikovnica. len asi ju uz ani v postielke nemozes nechat samu co? 😕
@katka55 uvidim ci sa tam poobede dostaneme, vsak ak nie dnes tak stvrtok 😉 neviem ako je to s velkostami tych plaviek aj ked nasa teda moc nerastie cize by jej asi aj jedna velkost vydrzala dlhsie

jaaaaaaj a este som vam chcela povedat, ze ked som malu u doktorky v cakarni odputala (v sportaku ju uz putam) tak sa mi sama posadila 😵 sa zaprela o kocik a sup, uz sedela 😎 a to mala sportak len na tom prvom stupni cize skoro v lahu 🙂

bambola
15. feb 2011

@mirka285 mirka samo o seba nie je von taka kosa ale fuci taky studeny vietor, ze koniec 😖 mala som hrube lyziarske rukavice a aj tak mi omrzli prsty 😠

mirka285
15. feb 2011

@bambola vsak ale Matka si drzi stihlu liniu 🙂 no veru ti poviem,ze j tu u nas vyfukuje jak keby sa vsetci certi isli dnes zenit 😕 no a na nervy som lebo ked ju necham v postielke bez dozoru vsetko stahuje a najviac sa jej paci snura od nocnej lampicky,cakam kedy si ju zhodi na hlavu a zistila som,ze moja postielka ma len dve polohy a uz mi nejde nizsie ☹

kafoditka
15. feb 2011

baby uz mi je trochu lepsie, vdaka Bohu 🙂
@bambola bambi ty mas ale perečko doma 😉
@mirka285 podarena je mala, aj moj Filip sa takto dnes rano hral, na chvilu som zadriemala a on ich vsetky skoro povytahoval..ako hovoris, ked je chvilku ticho, viem, ze robi cosi nekale 😉 najnovsie objavuje riad v kuchyni 😕
A k tej postielke - mas dve diery na dve polohy?? Lebo mne sa da dat matrac uplne naspodok, este pod tie diery, malo by to ist aj tebe.. Ci?

mirka285
15. feb 2011

@kafoditka tak mi to nedalo a isla som to poriadne pozriet a veru je este naspodu jedna diera,hlavne,ze Gabo ma vcera sprdol,ze co som kupila za postielku,co ma dve polohy 😕

kafoditka
15. feb 2011

@mirka285 no vidis, tak dnes mu povedz, ze si vedela, co kupujes, ze co si dovolil o tebe pochybovat 😀

bambola
15. feb 2011

@mirka285 no ja mam postielku len s dvoma polohami 😒 som myslela, ze to bude staci 😖 najhorsie, ze aj mojej sa paci ta snura od lampicky a od nanny. stiahnu ju na seba nemoze ale sak ked ju rozkusa tak je spali papulku 😒

maxara
15. feb 2011

@bambola Bambi, to je ine, co myslis ty, to si kupim, to je jasne, ale hore okolo zabradlia musim nieco dat.. lebo popod sa mi prestrci a este su aj tie rurky vodorovne a nie zvisle, cize sa tadial prestrci alebo aj vylezie ako po rebriku 😒 tak som tam chcela dat nejaku zabranu.. a keby som udila dokola tzky mantinel, asi meter vysoky, tak by som tomu vsetkemu zabranila 😉

bambola
15. feb 2011

@maxara aha uz chapem 🙂 ma nenapadlo, ze vlastne aj tam je zabradlie.
inac, taka prihoda so zabradlim ma napadla 😀 ked mal mamin brat, moj ujo, asi rok alebo proste ked bol krpaty ale uz vedel chodit tak vysiel starkej na balkon a ona ma taky, ze polka sklo a polka tycky, no a starka v kuchyni a teraz pozrie von okno a teta oproti v baraku na okne a mava a krici a mava , tak vysla na balkon a tam Duro cely prestrceny na vonkajsej rymse balkon len hlava mu ostala dnu lebo ta mu cez tycky nepresla 😀 😀 😀

mirka285
15. feb 2011

@kafoditka no vsak to mu aj poviem,ale sranda,ze dvakrat som sa ho pytala,ci to fakt uz nejde nizsie,a on mi hovori,ze co som debil myslis??? 😀
@bambola Mati no mne je uz tato druha malo,ja sa bojim,ze sa prekoprcne von z nej...inak moje kludne dieta sa zmenilo na uragan,ona stihne byt vsade a vsetko chmatnut do tych malych ruciciek 😒 a palacinky dopecene,dieta nakrmene,dnes mala Linda moju varu a moc nadsene sa netvarila,nechapem preco 😕 😠 idem postavit kapustnicu,Gabo isiel zase do Rajky smejdit a mne sa ohlasila mama ze dojde pozriet malu,takze aj o program mam postarane..

maxara
15. feb 2011

@mirka285 ja som dnes dala maso na cibulku, dusit do parneho hrnca a navrch na sitko som dala veeeela zeleniny, brokolica, mrkva, kukurica, hrach, petrzlen, zeler.. a uz si nepamatam a musim povedat, ze ked som o hodinu prisla k hrncu ho vypnut, skoro som zamdlela od vone a ked som si o pol hodinu nabrala jest, odpadla som definitivne od dokonalej chuti.. ja viem, ja som traposka, nezrala by som nich ine, len maso a zeleninu dusenu 😒

maxara
15. feb 2011

@bambola 😀 😀 to tak my mame tie tycky opacne, takze u nas by preliezol 😉

maxara
15. feb 2011

@mirka285 a inak aj Ninka jedla moje.. mam nabalickovane v mrazaku pre nu, tak som si povedala, ze jej dam naparit a urobila som to takto. Dole do vody som dala dost rasce drvenej a fenikel. Hore na paru som dala balicek, cize kusok kuracieho prsa, mrkva, zemiak brokolica a krafiol. No pridala som tam este jednu celu mrkvu, malinky kusok cibule (ale to az neskor) a hrasok mrazeny zeleny. To som odkukala z jedneho poharika, co mi zlupla. teda ten hrach. No a vsetko som v celku dusila, aby ostalo sladko dnu. Potom som to presunula do misky, pridala som tam trochu tej rascovej a feniklovej vody a rozmixovala. Ninka sa za usami olizovala 😉 a aj mne to chutilo

kafoditka
15. feb 2011

@maxara perfektny je 😵 😵 😵 😵 to kde si vyhrabala???

maxara
15. feb 2011

Inak aj nasa postielka ma len dve polohy, ale napr ta vrchna bola nizsie ako je normalne vrchna na trojpolohovej, podla hniezdocka viem, mam ho po sestre a ona ho mala akurat a mne trcali nad nim este sprucle. Ale ta spodna sa mi nevidi byt nizsia alebo ani taka ako je na trojpolohovej a ani matrac sa mi neda dat uplne dole, lebo postielka nema dno 😕 ma len rost, ktory sa dava na dve rozne polohy ☹

maxara
15. feb 2011

@kafoditka michal mi poslal 🙂 nech zabudnem na romantiku 😀

maxara
15. feb 2011

a inak, dnes porodila kamoska druheho syna 😵 Prvy sa vola Filip Sebastian a druhy Lukas Maxim 😝

kafoditka
15. feb 2011

No baby ja mam trojpolohovu- prvu som mala ked sa maly narodil uplne hore, druhu som mala asi tyzden, lebo maly sa expresne rychlo postavil v postielke tak hned som ju davala uplne dole - teda tretia poloha.

kafoditka
15. feb 2011

@maxara gratulka kamoske, co sa nevedeli zhodnut na menach tak dali dve? 🙂 inak vsetky az na Lukasa sa mi pacia 😉

bambola
15. feb 2011

@mirka285 no ved to je vidno, ze ked stoji tak by sa mohla prekoprcnut. dokelu aj s dvoma polohami 😒 no nic, ocko nam bude musiet tretiu navrtat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre