Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

silvia.vesela
28. apr 2010

Ja sa chystam na Antolsku k Dr. Marekovej... 🙂

kristip
28. apr 2010

ja som objednana na 10. maja, na treti 4D ultrazvuk a doktorka vravela, ze mi budu robit vtedy aj prietoky. to budem na zaciatku 31. tyzdna

lenkaaninka
28. apr 2010

čaute žienky

prietoky sa robia v 36 tt v 30 tt len sono 😉

tak už máme u nás po brušnej chrípke ale dnes malú prehnalo dva krát ale ráno ma ukecala že chce jogurt lebo ona je mliečková a jogurtová tak som jej dala a tak aj dopadlo...ale ok hlavne že to máme za sebou lebo to bola brutalita...

idem vas čitať a urobiť kafíčko 😉

nika23t
28. apr 2010

Ahoj dievcata 😉

Absolutne nic nestiham. KONECNE sa nam rozbieha stavba domceka, tak sme z toho trocha mimo, trocha na nervy a dost stastni 😀 A popritom vsetkom som sa dnes pustila do zehlenia veciciek, takze mam co robit od rana. A to som v zivote nic take drobne nezehlila.

Ale aby som sa dostala k veci, neviete, kde najdem ten zoznam veci, co do porodnice? Lebo som fakt mimo a vidim, ze poniektore uz mate aj zbalene, a my fakt mame taky chaos, ze by som sa ani necudovala, keby som na to zabudla 😖 Tak zatial pekny den 🙂

nika23t
28. apr 2010

Karinnka - dakujem 🙂

meruska
28. apr 2010

ten kremik z Dm na bradavky mam aj ja 🙂

katarina7777
28. apr 2010

Caute kocky, vas sa normalne neda docitat... vacsinou vas zacnem citat vecer a po par stranach zaspim nad notebookom 😅 niezeby ste neboli zaujimave len ja som stale viac a viac unavena... vsak to poznate 😉

Co sa tyka dovoleniek tak mne sa najviac pacilo na Sardinii a more a rybicky v Egypte, naposledy som tam bola v oktobri s maminou a po navrate sa hned podaril malinky. 😉 takze dovolenka funguje. V spanielsku som bola dva krat busom este na strednej a cestovali sme dva dni, ale bola zabava, plny autobus studentov...
Inak ja byvam kusok od mora (20 km od jesola) a skoro vobec sa na plaz nedostanem 😒 cez vikend byvaju strasne zapchy a cez tyzden nemam kedy, dufam ze ked pojdem na matersku tak to bude lepsie... ale s malym budem chodit urcite.

S tym spankom je to utrpenie aj u mna, cela sa poobkladam vankusmi aby som mohla byt na boku ale aj tak sa to malemu nepaci a kopcuje, aspon ze na wcko chodim uz len raz za noc. 😒

Ja idem buduci utorok na predporodny kurz tak som zvedava ze co nam povedia treba priniest do porodnice.

Aj vas tak taha koza na bruchu?

carrie84
28. apr 2010

Caute babule 🙂

Vas docitat je poriadna fuska ... 😀

Ja mam za sebou par narocnejsich dni - trochu som si pobudla v nemocnici, pretoze ma chytili krce do brucha a nechceli prejst 😖 Dostala som nejake infuzky a nastastie sa to uz nevratilo. Ale nebolo mi vsetko jedno ....

Dnes nam prisli zamerat kuchynu, tak sa vytesujem, ze bude pekna. Potom som svihala na poradnu, kde bolo asi tisic tehuliek - tak som sa sla preobjednat (ved viem, ze som ok este z nemocnice), nebola som vnutri ani 5minut s bavila som sa len so sestrickou - vysla som von, nahlas som manzelovi povedala, ze som sa teda preobjednala - aby vsetci pochopili. Samozrejme, ze sa do mna pustila jedna zenska - ale presne tym stylom, ktory neznasam: akoze sa hrabala v kabelke a nahlas zahucala, ze nabuduce si mam laskavo pockat, kym pridem na rad. Ale ani na mna nepozrela a s tou hlaskou pockala az kym som vysla z cakarne. Tak som sa pekne vratila a povedala jej, ze som sa bola len preobjednat, ze to snad mozem. Cela cakaren stichla .... Ja tiez neznasam, ked sa niekto obehne, ale da sa komunikovat slusne a kazdemu normalnemu cloveku musi dojst, ze za tak kratky cas by som sa ani nevyzliekla, nieto este absolvovala celu poradnu!

tinka349
28. apr 2010

janulienocka - aj mne sa snivalo o tom, ze plavam v mori, hoc v skutocnosti plavat newem...a bola noc, vsade tma, a ked som vysla z vody tak vsade okolo mna same lebky a kosti mrtvych 😖

a pisete tu ze nemate vsetko pokupene - no ja mam len kocik a oblecenie, nic viac....joj a sudokrem 4 x 400 gramovy, newem co s tolkym mnozstvom budem robit 😀 😀 😀

taka som stale unavena a leniwaaaa jak mala slonica.....sotva sa gulam 😖 a dnes som mala skolu od 7:30 do 16:40 no a mam dost na dnes.....uz len pri telke a PC budem sediet a papat vitaminky 😝

tinka349
28. apr 2010

carrie- toto sa stalo minule co som ja bola na poradni...bola som objednana na 12tu a bolo uz pol 2hej a ja stale cakam a cakam....a v tom ti vlietla taka panicka dnu s gucci kabelkou a na celu cakaren plnu tehuliek - ze ona si chce zaplatit prednostne vysetrenie, co bolo nejakych 20 eur.....no tak sme len ostatne pozerali . . . 😲

carrie84
28. apr 2010

Tinka - ta gucci kabelka by sa mi pacila 😀 Ale ja som preobjednala na uplne iny termin a vnutri som bola len chvilocku - chapem, ze ked tam niekto caka, tak je nervozny. Len neznasam, ked si niekto mysli, ze ma potom narok byt drzy a neprijemny - keby mi to povedala normalne, tak ja tiez reagujem normalne. Ale vykrikovat mi to za chrbtom, cakat kym odidem - tak to nie ....

tinka349
28. apr 2010

tak ako ja som ani na tu nobl panicku nenadavala- peniaze hybu svetom 😒 a keby som mala na rozhadzovanie tak ani ja necama 2 hodiny v cakarni 😝 a za chrbtom nikomu nic nekricim 😀

robika
28. apr 2010

baby, no takze este som vobec nic nestihla precitat z minuleho tyzdna, taaak vela ste toho napisali 🙂
no co sa tyka dovoleniek ja som bola pri mori 2x, raz v tunise, tam bolo more fajn ale hotel o nicom, bola tam velka nuda, a minuly rok sme boli autom v grecku, isli sme viaceri na autach, tak bola sranda, a to bolo fajn, nebolo to drahe a boli sme taka velka skupina, pariky bez deti, aj manzelia s detmi malickymi aj velkymi, tak sa tam stale nieco dialo 🙂 ale tento rok budeme iba pekne domka...
mne tie prietoky uz pozerali ale v nemocnici, lebo tu u nas je taky system, ze chodim svojmu doktorovi ale 3x pocas tehu musim ist aj do nemocnice, vraj aby bola dvojita kontrola... zajtra idem svojmu tak som zvedava... aj sa trochu bojim co mi bude hovorit, ked uvidi moje clenky... a v pondelok idem do nemocnice na sono, len dufam ze vsade povedia ze je vsetko v poriadku...
liluu: ja budem nasho Filipka volat Filipko, mne sa to tak velmi paci...

johanka331
28. apr 2010

Ahojte tehulky, dnes mám za sebou sono, výsledky cukru dopadli dobre, len mi drobček odoberá železo. Inak už viem pohlavie "dievčatko" má 1430 gramov a podla doktora je vsetko v poriadku, dnes som dostala papierik čo treba aké veci do porodnice a žiadosť na matersku, a Vy ste na tom ako??

katarina7777
28. apr 2010

uf carrie to ste sa urcite dobre zlakli, esteze ste obidvaja v poriadku .

tinka je to tak peniaze hybu svetom, a je to tak vsade , tvrda realita bohuzial.... ja ked som videla ako sa tu chovaju v nemocnici k tehotnym cernoskam tak som mala dost, nevedeli poriadne ani po taliansky a lekari po nich len ziapali. 😒 je pravda ze neplatia socialne atd. ale tiez su to predsa ludia.

mojalili
28. apr 2010

Miki, gratulujem ku chlacovi a JOHANKA k dievcatku 😉
Oacka - vcera som napisala, ze dohovaram malej....jasne ze omyl.....je to chlapisko 😀 malá hovorim dcerke, co ma už 4 roky 😉 a sem tam sa pomylim.

Kocky, ja mam taku TEHUDEMENCIU.......dnes som urobila nakup a zabudla som ho cely v obchode....brat mi volal,tak som vykrocila z obchodu a zistila som az doma, ze mi chyba....esteze su super predavacky a nechali mi ho bokom...
V praci sa ma pytala kolegynka, ci caj z katedry je moj....presviedcala som ju ze nie a potom mi doslo, ze je.....

Dnes som oprala mantinel, mam aj perinku do postielky opranu, tak kazdy den len perem, to bude platenia....doprdele... 🙂

Moj manzel je tiez nestastny zo sestonedelia, ze ako to vydrzi 😀 , takze u nas "to" stale este funguje normalne....aspon sa trenujem na porod.

Zajtra idem na EKG, lekar ma poslal, A MAM NOVINKU, V PRACI MI UROBILI ULAVU....HURAAAAA, nie je mozne.....strasne mi narastlo brucho, ledva sa hybem.. 🙂

Strasne ma picha tam dole..vcera som myslela, ze uz rodim...a to som sla len na wc na malú 😒

Dakujem za radyna masticku, vsetko uz mam len toto mi chyba...

mojalili
28. apr 2010

http://www.mojalekaren.sk/multi-mam-lanolin-30m... tak tuto mam tiez odskusanu a je super.....mozem len odporucit.....lanolinova....KATTY, mala si pravdu.

Apropo - tie dovoleky co pisete zneju super.....ale asi mozme teraz na ne my abudnut...myslim my doma.JA som snad bola vsade ako letuska, tak mne staci obycajne Chorvatsko Umag.... 🙂

katarina7777
28. apr 2010

mojalili ty uz to mas vazne za par... konecne ti v tej robote vysli trosku v ustrety 🙂

tehudemencia funguje aj u mna, zacala som si vsetko pisat , hlavne v robote lebo zabudam...pocitac mam cely polepeny 😝

maxara
28. apr 2010

Ahojte fusnicky..
No tak akosi som nemala cas vam napisat a uz toboz nie citat.. no ale uz som to dobehla. Teraz.. 😒 No a cim zacat? V robote sa uz neviem dockat dovolenky a potom materskej.. Som zdrvena a to som si myslela, ze tento den bude patrit k tym stastnejsim, kedze ta vec, moja senilna kolegyna, sa dnes lucila s jej 100rocnym posobenim u nas a robila zurku.. Tak si predstavte, ze ja hlupana som sa zlutovala a isla som vlastnym autom, vlastny benzin minat, aby sme sa jej vobec zmohli na nejaky dar.. Inak by asi dostala becherovku a kvet.. Vyzbierala sa takmer cela budova, okrem jednej recepcnej, ale ta by sa nezlozila nikomu, a tak sme sa rozhodli, ze kedze u nej doma nikto nikdy nebol, ze jej kupime swarovskeho.. tak ja som to isla vyberat s kolegynou, ktora sa velice angazovala, ale ked zistila, ze je na to sama, ze vsetci sa na nu vyprdli (dali 5e a dodali, a nekupte pi..vinu), tak som sa teda zlutovala a isal som.. stravila som hodinu s nou v tom obchode, vybrala som to nakoniec ja, lebo ona by sa hadam nikdy nesvrbela, samozrejme veduci povedal, ze vramci pracovnej doby sme nakupovali a na druhy den mi za to chceli dat pol hodinu namiesto hodiny a kebyze idem busom, tak este dlhsie.. navyse som odtial isla do petrzalky na cudzinecku policiu odniest hlasenie pobytu, ved aj tak idem sestre, cize nemusi ist nas sofer a za to mi chceli dat 10 minut, ze to viac nemohlo trvat.. 😒 ale ze som isla vlastnym autom ich nesralo ani sekundu.. a nasralo ma to hlavne preto, ze mi dnes kolega rano hovori, co prevzal po mne sichtovnicu, ze mi chyba 2 a pol hodiny a teda co s tym... Baby, tak som na neho nahucala, co vsetko mi moja robota dlzi, vycislila som mu to na eura, aby bol v obraze, nehovoriac, ze rychlo zabudol na to, ako som v lete makala bezne do 18tej, ked sme mali plnu ubytku a odpisovala som sa o 16tej aby nikto nepindal.. no aspon, ze sa uvedomil.. No a ta mlada kolegyna, co bola so mnou kupovat dar ma normalne dnes, ked som si konecne zapla kona, chcela vyhodit od kompu, ze ona potrebuje robit nejaku tabulku (jej pocitac je vo vedlajsej kancelarii po nasej stelesnenej senilite, ale ona ju "nechce vyhadzovat" a ved ja aj tak nic nerobim..). Tak som sa normalne tak vytocila, ze som na nu naziapala, ze henta senilna si uz tyzden klopka na stole prstami, z pocitaca vsetko vymazala, aj to co nemala a to uz ani ten komp nema prideleny, kedze uz je len na dohodu na zaucenie tej druhej a ja tu este stale som, ten pocitac je moj a keby som si aj cely den vymalovavala, tak ju do toho nic a nema tam co hladat.. ALEBO (to pred kolegom), mozem ist domov a ona si moze tam sediet pri kompe, ale hodiny mi zarata tak, akoby som tam bola.. ja odmietam sediet pod zrkadlom 3 hodiny, len aby som mala to, na co mam aj tak narok.. Pocas dna samozrejme chodili sa vsetci pozriet, co sme kupili a samozrejme to patricne okomentovali.. to je proste v riti..

mima89
28. apr 2010

maxi,mala si blaznivy den....asi jak ja....ale ja som mala tak prijemne blaznivy....a baby mam uz postielku! konecne! taka som stastna, uz zacineme s vybavickou tak uz som trosku pokojnejsia...
dnes sme boli u mojej babky a ta mi s rozziarenymi ockami davala malinke vecicky co sice boli starostlivo zabalené, oprane a ozehlene ale maju 20rokov-este po mne...tak som sa tvarila ze jaka som stastna aby som ju chudinku neurazila...niektore svetriky sa daju vyuzit ale to ostatne ani na doma veru....
takze si musim kupovat vsetko sama alebo z bazaru...tak vam zavidim ze mate nove vecicky a ja len tak ,,zbieram" ☹ ☹

monline
28. apr 2010

maxi- tuším aj ty máš v robote viac stresov ako zvyčajne...nezávidím takýto prístup..ešteže sa dokážeš obhájiť a natrieš im to 🙂

tinka349
28. apr 2010

maxara - a co ste nakoniec kupili od swarovskeho? mne kedysi muz kupoval cele sady swarovsky -na narodky, na vyrocie a taaaak.....uz ho to preslo....

Baby ja mam niekedy take blbe pocity - normalne ked dlho lezim aleno sedim a mam sa postavit, tak newem urobit ani krok....ako keby mi stuhla cela panva a kazdy pohyb ma straaaasne boli - to ej normalne? ze akoze sa panva roztahuje? ci nie je to normalne? take spoeldne dva tyzdne to mam, a lekarka hovorila ze to je normal...ale ked sa to bude zhorsovat tak ja sa o mesiac ani nezdvihnem z postele bez asistencie niekoho 😒

tinka349
28. apr 2010

mima89 - no ja som sa tak minule prehrabovala v dvoch velkych vreciach co su este po mne a bratovi a dalsich dvoch sestrach 😀 a zopar veci som tam nasla- hlavne strikovane svetriky 🙂 a mama mi potom doniesla ako nove perinky a ked som jej povedala ze su stale krasne a ze ich dam aj malej tak mala slzy v ociach 😅 dokonca aj na krst mi doniesla krasnu perinku, ale to este uvidim ci ju pouzijem 😝

strasska
28. apr 2010

ahoj, tak som poctivo docitala, vela toho bolo.
Gratulujem k odhalencom aj zienkam uz na MD. 😎
Maxi, nedaj sa, aj ja by som chcela mat tvoj jazyk, iba niekedy sice, ale vtedy aj 3x viac by som ho chcela mat podrezany.
Inak DM kremik na bradavky je super, u nas v nemocnici ho odporucaju kazdej mamicke. Ja som bola velmo spokojna a to som skusila aj cicadermu a aj kalciovku, ale neda sa porovnat.
Ale aj tu vyhovuje kazdemu nieco ine, super je, ze ta z DM je za lacny peniaz, takze ak nevyhovuje, nie je Vam luto vyhodenych penazi. 😝

mima89
28. apr 2010

tinka ale ake to je prijemne ked drzis vecicky co si ty nosila ako babatko ze ? 😉 tych svetrikov je kopa peknych tak pofotim a ukazem vam....
inak ja sa normalne nespoznavam v zrkadle.... tych 6 kileciek mam sice v brusku ale aj v tvari.... 😒

tinka349
28. apr 2010

mima- len 6 kg? ja mam uz urcite vyse 9 kg, radsej neidem na vahu....a mne ide vsetko do bokov a zadku 😠 zacinaju sa mi uz aj robit take male strie a pritom pravidelne pouzivam krem na strie 😠 😠

maxara
28. apr 2010

baby ono nie ze by som chcela byt hnusna, ale je to normalne??? viete co mi urobili pred dvoma tyzdnami? doteraz neviem, ake to bude mat dopady, ale hadat sa budem aj o jedno euro.. ked som nastupovala, mala som 2 roky a 8 mesiacov praxe a vysoku skolu ING. Cize mi mali uznat za Ing. tri roky praxe + moju prax.. vsetko hladko, len personalistka (som ju "poznala" uz pred nastupom a tykame si / poznala osobne, nie pracovne, cize som nevedela, aka je "odbornicka" vo svojom fachu) mi povedala, ze moja VS nema vplyv na pasmo v tabulke (mame platy v tabulkovych triedach a kazda trieda ma 10 pasiem), ale prax mi uznavaju vsetku.. vystavili mi mzdovy dekret na triedu XY a pasmo 0, pricom o 4 mesiace mam narok na prechod do pasma 1, kedze budem mat uz 3 roky praxe.. Ten dekret druhy mi vystavila 19.2.2009 (cize za ten rok, co sa mi rata materska), akoze od 1.2. vyssi plat o cca 11 eur. IBAZE.. teraz po roku som nadabila nahodou na smernicu, kde je cierne na bielom, ze za VS sa teda tie roky uznavaju samozrejme.. Tak ano rychlo, ze ved pohodka, prerobila mi ten druhy dekret s tym istym datumom, akoze mam plat vyssi o dalsich 10 e.. a ze zabezpecila aj peniaze, aby mi dosli v tejto vyplate vsetky o co ma "obrali" / spolu asi 170 e. Ibaze na ten prvy dekret na tie prve styri mesiace uz dosah nema, to je asi 60 e, o ktore som prisla.. Absolutne by som nebola nasrata, keby som sa jej to specialne nepytala.. ale ona mi z fleku (namiesto aby si to overila) povedala, ze nie, neuznava sa to do praxe, len do odpracovanych rokov. No a teraz co ma sere (okrem tych 60e) je, ze moje danove priznanie a odvody su ale z realne vyplatenych penazi, cize z nizsieho platu, bude tam teda aj iny rocny uhrn (nizsi) a budu mi ratat matersku nizsiu.. ASI.. ale ja im tam budem mavat tym stupidnym dekretom pokial mi to nevyrataju z toho.. pretoze ja tie odvody odvediem v tomto roku.. Takze podla vas, nemam narok aspon na to, aby som ostala sediet pri tom svojom kompe az do kym nepojdem odtial do riti? a nemam narok ani na tie dve stupidne chybajuce hodiny??? sorry, ze tak na dlho, ale uz som to fakt potrebovala dostat zo seba.. riaditel sa na mna ani nepozrel dnes na tej oslave tej spinavej suky, asi vie preco..

tinka - kupili sme nakoniec taky kristal, kamen ako privesok a k tomu nausnice a retiazku na ten kamen.. ja som vyberala poctivo, ako pre seba.. uplne sa mi to velmi pacilo..

strasska - no ja si do jazyka hryziem.. a potom sa rozculujem doma.. to je zle, ale obcas mi to ujde na tych spravnych miestach 😉

maxara
28. apr 2010

baby a ten krem z DMky na bradavky je jedly? alebo ho treba davat dole?

mima89
28. apr 2010

tinka-tebe a strie???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre