Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

kenan
16. dec 2009

Ahojte 🙂

hlasi sa dalsia tehulka 😀
// som si nasla 20.11.09 uz mam za sebou aj navstevu u lekara, no na uplne potvrdenie srdiecka mam prist medzi sviatkami, tak pevne dufam ze sa rybicka uz prebrala k zivotu 😵

asi si vas troska precitam pozadu, aby som vas blizsie spoznala 😎

mojalili
16. dec 2009

Oacka - krasne fotecky, gratulujem🙂
VITAM NOVE TEHULKY 😎 😉 😵
Kocky, lucim sa s vami, idem do vecnych lovist spanku, i ked som tam bola od 17 - 18 HOD🙂 Proste som si schrumla nachvilku🙂

kenan
16. dec 2009

jeeeee ,to som tu jedina, co ma termin ku koncu jula? 😅
mojalili ...ty dokonca uz v Juni 😕 , inac krasne meno si si vybrala pre druhe a dik za privitanie, dufam ze to u mna dopadne dobre, mam akesi bolesti v podbrusku, no som aj troska nachladena

tak prajem dobru noc, idem aj ja do hajan , to je aj tak vynimka ze som o tomto case aste hore ,pri tomto tehu zaspavam z malym o 20:00 a niekedy dokonca aj na obed 😅

mojalili
16. dec 2009

Hm...este som tu, vybavujem ziadosti a take blbosti....KENAN - popravde...patrim medzi junovky, ale tu mi je lepsie, poznam tieto dievcata uz zopar tyzdnov, tak som si tu zvykla🙂 . Neboj, dopadne to dobre, pobolievanie mam aj ja, to je roztahovanie maternice. JA som prekonala uz anginu aj brutalnu brusnu chripku a bez liekov, tak sa z toho rychlo vyzdrav🙂
No ale uz vazne idem, lebo sa neodtrhnem odtialto🙂

kenan
16. dec 2009

😎 aj ja este nespim ..... to je dobre, ze ti je medzi julovkami tak fajn citis a dufam ze medzi ne zapanem aj ja 😉
tak ale uz ozaj dobruuuuuuuu

kenan
16. dec 2009

to "citis" si odmysli 😅

zrzulka
17. dec 2009

Kenan, Jani vitajte medzi nami🙂)) Sa nam to tu pekne zbiera...

Stani veru veru mala by som pribrat ale ja mam taku postavu uz roky rokuce. kazdy mi hovoril ze po porode priberiem ale skor som este schudla.... Aj som sa bala ze pri takej nizkej hmotnosti ani neotehotniem ale s tymto nastastie problem nemam....
ked sme isli do porodnice po malu tak kazdy pozeral ze idete rodit???? 🙂 🙂 🙂 nemala som nejake extra velke brusko.... Pri malej som pribrala 11 kg ale bolo to vidiet fakt len na brusku. No a ked som porodila tak kazdy sa cudoval ze aka je velka. Na oddeleni ma potom podpichovali ze mala je vacsia nez ja.....🙂)) no co uz kazdy s niecim bojuje... niekto drzi diety a niekto chce pribrat a nedari sa mu.....

miki060707
17. dec 2009

ahojte, stanka aj ty pečeš?? supeer, ja mám ešte v pláne tie medovníčky, ale cesto už je hotové a ešte chcem šuhajdy, to je všetko, mamka asi upeče ešte niejaký koláč....
konečne sa mi podarila pridať fotka, baby ako zmenšujete fotky????, táto nebola taká veliká, tak ju pridalo do albumu, minulý rok som si narobila také koláže k vianociam, ale ich nemám, tak som narýchlo vygooglovala jedno pozadie, toto budem asi posielať v maili k vianociam.....skusim ešte niečo pohladať, ak by ste mali záujem tak vám spravim....rada
Inak ked som si pozerala tie vaše 3Dultr. a tie foto, tak som taká zostala zaskočená, to v 12tt vyzerá takto drobec???? to je zázrak, no je to moje druhé tehu, ale som si ani neuvedomovala, ked som nemala foto, že takýto "človek" je už z neho v 12tt.- je to zázrak, ani manžel nechcem uveriť, že takto o 2 týždne bude vyzerať aj naše bábo

mirka285
17. dec 2009

dobre ranko dievcence,keby som ja bola taka stihla,to by bolo 🙂 ale predpokadam,ze ste asi aj dost drobne,tak okolo 150 cm,ci? dnes idem na utz odmerat babatko a na krv..sa tesim len sa mi nechce odhrnat auto,cele je zasnezene ☹ vitam nove julovky

denisse
17. dec 2009

ahojte ... aj ja vitam nove julovky 😉
my ideme na cele sviatky k svokrovcom .. nieco som aj upiekla, nieco svokra ....
ale uz mam hotovo (medovnicky, orechove kolieska s cokoladou, slahackove piskotky, dvojfarebne keksy a kokosove jeze) ....
s upratovanim sa nijak nepretrhnem 😅

boli sme teraz doobeda vonku, je tam riadna zima, ale konecne aspon trosku snehu, tak sa mala tesila .. musela som jej postavit snehuliaka, ale kedze som si blbec nevzala rukavice, tak som zvladla len velmi miniaturneho 😀

prajem vam vsetkym pekny den .... 😉

stanka33
17. dec 2009

ahojte....
kenan vitaj aj sa som v druhej polke jula, je nas tu takych zopar, to si nevyberies....a mozno daktore byby aj predbehneme 🙂 . ak budem rodit tak skor ako pri malom tak som aj ja na zacialtku jula... 😉

miki trosku som piekla..medovniky, skoricove klbka, dnes idem take orechovo kakaove kolacky, popravde aj my ideme najprv k svokrovcom a potom k nasim, ale chcela som aj ja nieco napiect...dufam ze to vydrzi do vianoc musela som to poschovavat..

zrzulka ja mam tiez 51 kg pri malom som pribrala 8kg, ostalo mi po porode a kojeni 1g navyse..ale predtym som dost cvicievala a teraz nic.. a ja si nepripadam nejaka vychudnuta s tou vyskou 165 cm, hoci pravda je ze niekedy mam problem si nieco kupit na seba 🙂, ja by som bola rada keby mi to takto nejako aj ostalo 😲 😉

boli sme vonku skoro som zamrzla..malemu musim robit snehove gule, a on ich potom hadze.. skoro som dosla o ruky od zimy...musim mu vymyslet nieco ine 🙂

pekny den...

meruska
17. dec 2009

ahojte... tak ja sa mam od vcera na nic... pred koncom prace som si objavila na wc krv... ☹
utekala som ako som len vedela k lekarovi...
nastastie babo je v poriadku, krasne narastlo, aj srdiecko bije, aj sa krutilo v monitore, teda je vitalne...
ale mam prisny kludovy rezim... 3 tyzdne nesmiem vstavat z postele...len lezat lezat a lezat.... popravde lekar nezistil z coho to bolo, ale dufam ze uz ani nebude.... hrozne som sa vylakala....neprajem to nikomu...
dzte nam teda palce...

dnes som bola i u hematologicky, ale ta mi zobrala len krv a po vysledky sa mam zastavit az poobede... dufam ze bude vsetko oki...

drzim vsetky palce aby ste boli i s babatkami v poriadku

zrzulka
17. dec 2009

Baby neblaznite s tym krvacanim:(((( meruska a aj ti povedali co zapricinilo krvacanie ????
A pancake sa nikomu neozvala ako dopadla na ultrazvuku???

A dalsie baby Lumika, maja kde ste?????

Stani tak to si ozaj malicko pribrala... Mne povedali ze tych 11 kg je idealne ale neviem od coho to zavisi ... uvidim teraz ako to bude. . ved uz teraz mam + 4kg.... Zo mna si nasa rehabilitacna vzdy robi srandu ze idealnu hmotnost budem mat na konci tehotenstva... no to je fakt🙂))No ale co uz... ja by som rada pribrala lebo pri mojich 161 cm je 43kg ozaj malo....

v pezinku vobec nie je sneh:(((( Akurat bola u nas kocka co si na malej robi diplomovku a hovori ze v ba je sneh... tak nechapem....

oacka
17. dec 2009

Ahojte kočky!
My máme snehu na rozdávanie. bola som ráno so psom vonku, vyzeral ako dedo mráz, celý biely! 🙂
Meruska, neboj sa, náš doki vie, čo robí, len stále lež a nič nerob. mne sa tak celý hematóm vstrebal. Ale ja som nekrvácala.
Moja švagriná krvácala pri obidvoch tehotenstvách a teraz má dvoch neuveriteľne krásnych synov!
No veru, tie naše bábätká už vyzerajú ako ľudia. Ani moja mama tomu nechcela veriť. A ja keď som ho včera videla, tak som furt revala. A niekto si dá také dobrovoľne vybrať von.... smutné... ☹

oacka
17. dec 2009

ešte jedna otázka: Dáte sa zaočkovať proti prasacej chrípke?

miki060707
17. dec 2009

ja sa zaočkovať určite nedám, ja som sa neočkovala ani proti normálnej chrípke...
júúúj baby mať tak vaše kilogramy, ale čo už.......to už je iný príbeh...
pekný dník, mi sme tiež boli doobeda vonku, boli sme na pošte, u nás nič moc snehu, len mráz, ale učite dakedy napadne....

ericica
17. dec 2009

Ahojte tak neviem co bude s tym ockovanim lebo ja som sa pytala doktora a nai on mi to neodporucil ale ze vraj sa ho uz zo zdravotnictva pytali kolko ma tehotnych?
a minule v telke hovorili ze na sr dorazili prve vakciny a ako prvy sa ockuju zdravotaci,potom tehotne a potom chronicky chory ludia 😒 tak neviem ako to bude 😖

zrzulka
17. dec 2009

ja sa ockovat urcite nedam....

mirka285
17. dec 2009

no ani ja sa nedam ockovat..tak som bola na tom utz,babo sa zabavalo,kyvali mi jak besne,ma to normalne dojalo 🙂 vsetko je v poriadku aj mi ho doktorka odmerala,dokonca aj ten termin mi sedi,takze porod mi neposuvala,a povedala,ze najkritickejsie obdobie mam za sebou..tak sa tesim z toho 🙂

meruska
17. dec 2009

ahojte baby..tak uz mam vysledky aj z hematologie.. vsetko je oki... dokonca mam lepsie vysledky ako pred tyzdnom a pol...
neprisli mi teda nato z coho bola ta krv... ale vraj babo sa ma dobre.... tak mam ozaj iba lezat a lezat a vsetko bude dobre...

oacka...mne nenasiel ani hematom..ani vystrenim ani ultrazvukom nic nenasiel...

trosku som teda pokojnejsia

stanka33
17. dec 2009

ahojte..
co sa tyka ockovania ja sa nedam, ani keby mi to chceli pichat nasilu....tie vakciny nie su klin. testovane iba kratky cas...moj nazor ....nafknuta bublina aby sa farmaceut. firmy mali na com nabalovat...prasacia chripka nie je ani zdaleka taka nebezpecna ako obycajna aspon zatial...kazdy rok zomrie na chripku pol miliona ludi a nik to neriesi...a teraz sa vsetko sleduje zomrelo vyse 10000ludi na celom svete...je to dost ale podla mna dovod na paniku zatial nie je...to nie som morbidna iba to trosku sledujem 🙂

meruska a nemohlasi krvacat priblizne v termine ako mala byt menzes???to mozno preto...

maly dnes strasne vyvadzal nestacila som po nom uprattovat..vylial mi ocot, olej, potom mi pobehal cely byt v topankach z vonku len co som sa vyzuvala....a ja uz ani neviem co vsetko ...katasrofa...neviem ako budem za nim stacit tak o 4 mesiace s bruskom ...a uz vobec netusim ako to bude ked sa male narodi... ☹

miki060707
17. dec 2009

stanka uplne s tebou súhlasim, mam presne taký istý názor

stanka33
17. dec 2009

miki 🙂 🙂

zrzulka
18. dec 2009

ja som vseobecne proti ockovaniu ... to ste mali vidiet aka "prijemna" bola nasa detska ked som nenechala malu zaockovat vakcinou v 15tich mesiacich. Ani babetko nenecham v porodnici ockovat proti TBC. zda sa mi to chore aby pardnove dieta ockovali... No ja viem ze som v tomto outsider ale za tym si jednoducho stojim...
Skoda ze nasich neviem odhovorit do toho aby sa nedavali ockovat proti chripke....

zrzulka
18. dec 2009

robite si niektora porodny plan???

miki060707
18. dec 2009

dobré ránko, tak ja som pôrodný plán nemala a ani nebudem, asi pôjdem cisárskym, takže je to zbytočné
no ja som dnes upiekla medovníky, taká som bola šťastná, cesto sa mi pekne válkalo, pekne som to povykrajovala a šup do trúby, tam mi to napučalo a dotýkalo sa to jedno o druhé a nešlo to dole z plechu, no išlo, ale nieje to vôbec pekné, síce to voní ako medovník, tak to bude jesť len tak a do vianoc sa to zje, lebo to by som nedala k ostatným koláčom, Eri v čom mohol byť problém, robila som norámlne cesto, čo musi byť dva dni v chlade, ale myslím, že som dala o štipku viac prášku do perníku.......
naša mala včera poobede nespala, sme sa tešili, že pojde skôr spať večer, aj sa stalo, už po 6 išla, ale len do 9, tak do pol noci bola hore a vymýšlala, tato bol nahnevaný, lebo on vstáva pred 4 do roboty, tak sa nevyspala a ked zaspala tak nemohol spať, ......tak dobré ránko

oacka
18. dec 2009

Ahojte, kočky. Dík za názory na očkovanie. Priznám sa, že ja som z tej chrípky celkom vystrašená,lebo stále pokašliavam a mám teplotu 37, 37,1. Ale to je asi v tehu normálne, či nie? Ale očkovať sa asi nechcem. Mňa fakt strašia tie správy, čo denne počúvam, že mladé tehotné zomreli na zápal pľúc spôsobený prasacou chrípkou. A na normálnu chrípku u nás umrel pacient naposledy pred šiestimi rokmi. tak neviem.... Budem sedieť doma a hádam sa nenakazím...
Baby, vy už máte napečené koláče? A nezostarnú? ja chcem robiť len linecké, zlepované, vanilkové rožky a kokosovú nepečenú roládu, lebo to moja mamka nerobí. Na iné toho roku nemám sily. Perníky nerobím, lebo nám nechutia. Doma bordel ako v tanku, dnes s tým idem trochu niečo spraviť. 🙂

nina88
18. dec 2009

Ahojte... Zrzulka zdielam toj nazor outsidera... Tiez som proti vsetkym ockovaniam... ked som pocula ze ockuju tehotne, myslela om,ze zle pocujem....

oacka
18. dec 2009

Ešte jedna otázka, kočky: Nemáte skúsenosti s myómom v tehotenstve? Ten môj sa zväčšuje, mám ho na vonkajšej strane z ma ternice, už má 5,3 x 3,7 cm a lekári nevedia predpovedať, či môže robiť problémy alebo nie. Zatiaľ ho veľmi neriešim, ale rada by som sa dozvedela nejaké skúsenosti, ak máte...

nina88
18. dec 2009

Dievcata mam otazku... podla poslednej ms mam termin 13.7. a som 10 tt+3, podla ultrazvuku som pred dvoma tyzdami mala termin na 17.7. co je asi ok, 4 dni hore dole,ale vcera az na 21.7. a vraj som 9 tt a pred dvoma tyzdnami sme boli 8 tt a babo narastlo len 1 cm.... je to normalne??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre