Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
12. jan 2010

ja sa v tom moc nevyznam z coho to zistili,ale doki povedala ze zo skriningovych vysetreni..a hned ma poslala na tu prenatalnu diagnostiku,a vraj automaticky musim ist ku genetikovi a na amniocentezu ☹ kazdopadne vo stvrtok budem mudrejsia,budu mi robit ten podrobny ult. ci uvidia niake znaky potvrdzujuce downa,tak dam vediet..s tou amniocentezou nie som moc vysporiadana,rozhodnem sa az po absolvovani toho podrobneho ultrazvuku ☹ 😢

terina25
12. jan 2010

no, ja sa zmestím ešte do svojho oblečenia.dokonca mi ešte aj padajú rifle 😀 na ten ULT v 11-13 tt som nebola...lebo prvé bábo máme zdravé,tak ma neposlala doktorka...tak dúfam,že bude všetko oki.

dugyna
12. jan 2010

lillu no musis si zvazit kam s kociarikom budes chodit co od neho ocakavas..a ako dlho ho chce pouzivat..ci ich chce mat viac alebo jeden co splni vsetky funkcie..a ako moc sa musi vediet zlozit aby sa vosiel do auta..ci mas autosedacku alebo chces aby to bolu v kociariku..aku cenu..a hlavne pozor mal byt mat dobru vahu-nesmie byt moc tazky lebo budes mat co tlacit.a aby mal dole ulozny priestor popripade aby mal tu prebalovaciu tsku,niektore maju aj prisiplast-ale inak sa da dokupit.
a hlavne mal by sa cely dat pekne vyzliect a oprat-chapes ten obal ci ako to mam nazvat.

ja som chcela povodne trojkombinaciu..ale nakoniec sme kupili kocik co ma tu fusakotasku a ked sa vyberie prec ta fusakotaska tak je take nieco ako bugyna-alebo sportovy kocik...neviem ako to nazvat..bola k nemu aj taska na prebalovanie(je tam ta podlozka prebalovacia a obal na flsku a kopec prepazok) a naspodku ma kosik na nakup,strecha sa da upravit na polovicnu alebo uplne odmotovat a vsetko sa da oprat cely kocik.koliecka su asi take stredne,jeden par je otocny a jeden staly.rucka je plne polohovatelna bud mozete na babetko vidiet alebo nie,a este sa da nastvavit vyska. da sa pekne smerom nadol poskladat..ale zaroven je bezny lebo nejde poskladat sam od seba..treba na to tri ci styri presne kroky.a autosedacku sme kupili tiez to vajicko,take so strieskou latkovou,ktora sa da lahko dat prec.a cenovo to bolo tiez velmi prijatelne.

miki060707
12. jan 2010

ahojte
Mirka, ja som tiež mala podozrenie nie down, ale to druhé, mala som nízke hodnoty a vidiš na žiadny lepší ultr. ma neposlali a hneď som išla na amnio, neviem aké som mala hodnoty, ale všetko dopadlo dobre, genetika nič moc nevyrieši podla mňa, tam ti nakreslia na papier strom a budu sa ťa vypytovať na členov rodiny a ich rod. príslušníkov, či maju, alebo mali dieťa s takým postihnutím, mi sme vôbec nemali a odporučili mi amnio, ja som šla a dopadlo to dobre, ale myslím, že ultr. ten lepší by to tiež odhalil, a mam jednu známu a tá musela isť na amnio kôli veku kôli ničomu inému, lebo ked maš už tak vyše 34 r. tak to posielaju ženy.....takže uvdiš, čo povie ultr. ale neznervoznuj sa, máš šťastie, že nemuši hned amnio podstúpiť, ale isť na ultr. ....a tá sociálka, vidiš jednumu nedojdu za celý rok a druhému hneď v prvý deň....

no eri, ja som písala na UPSVR, či ako sa to volá a zistila som, že riaditeľom je môj spolužiak, tak sa nás určite dotkne to vyššie materské, tak som rada, že nemusim isť na úrad, ja som ani nevedela, že tam pracuje a som si písala s jednou spolužiačkou a ona mi to povedala, tak som happy...ak chceš prepošlem ti ten mail, čo mi odpísal, a hadam je rebi lepšie, mi sme tiež zažilo to vracienie celú noc, našťastie som mala v zásobe pyžamká....ale to sa upraví......

vitajte nové mamičky

tak mne chutí všetko, aj sladké aj také, ale myslím, že to bude dievča, lebo mam celé čelo vyhádzané, jako keby som mala mať krámy a to som mala pri prvom tehu......

mojalili, kašli na kolegov, ja by som aj doma zostala, síce su peniažky potrebné, ale pokoj doma je lepší....ale zas....

miki060707
12. jan 2010

ja idem na poradnu bud 18 alebo 22, ešte uvidim, ako bude môcť manžel, a tiež mi budu brať krv,minule mi brali krv so 4 ampulkami, ten skrinning a teraz mi budu brať na AFP, booože, musi to dobre dopadnuť, lebo teraz na amnio vôbec nechcem isť, ale to je aj názor lekárov si myslím, lebo keď som prestupila inému lekárovi, on sa čudoval, že prečo som išla na amnio.....no šak je to názor lekára.....

dugyna
12. jan 2010

miki dolezite je pozitivne myslite..ked si clovek predstavi ze co vsetko by sa tomu drobcekovi mohlo stat atd..takze ja na to radsej nemyslim a hovorim si ze to bude maly velky zdravy dugy- chceli by sme chlapca..tak dufam ze sa podari..ale hlavne nech je zdrave.
neviete ako sa to hovori ze ked thulka vracia tak je to dievca?
lebo ja nevraciam vobec ani raz..obcas ma rybacieho pachu alebo nejakeho ineho napne ale nevracala som ani raz..
a prve tyzdne som stale chcela jest klobasky a potom mi zacali vadit.No ja mam zajtra poradnu a vo stvrtok na krv AFP.

mirka klud a pohodu hlavne potrebuje babetko takze sa nestresuj a mysli pozitivne neboj vsetko dobre dopadne.
no lespi ultrazvuk to som este nepocula..len o tom 3D/4D ultrazvuku.
takze skor by som sa spolahla na amniocentezu.drzim palceky

any23
12. jan 2010

ahojte bruska🙂dlhsie som nebola,mam pokazeny pc😖sme na navsteve u nasich,tak som vas prisla kuk co nove😅mirka je mi luto ze sa musis takto stresovat,ale neboj jedny horsie vysledky este nemusia nic znamenat,po tom utz budes mudrejsia-drzim silno palceky😉nase malinke sa hlasi,skoro kazdy vecer sa jemnucko hmyri,ale je to uz silnejsie a vyraznejsie ako pred tyzdnom😵aj brusko sa zase o nieco viac vydulo uz ho neschovam🙂zatial som pribrala 2kg ale na zaciatku som dve schudla...nas alexik je dnes ako z divych vajec-odkedy prisiel zo skolky len vymyska...a aby som nezabudla-vitajte nove tehulky😵

mirka285
12. jan 2010

kocky dakujem za podporu,ste zlate 😉

dugyna
12. jan 2010

any 🙂 mame spolocný termín,ja viem ze to pise na obrezku že 7.9 aj ja som to tak ratala,ale doktorka nam hovri ze 9.7. a brusku uz tiez tazko schovam...

mirka nemam zac mi budeme vsetky na teba mysliet a s nasimi drobcami v brusku za teba a za tvojho maleho drobceka co mas brusku,a vsetko dobre dopadne 😉

miki060707
12. jan 2010

dugyna ja som myslela lepší ultrazvuk ten 3D abo 4D, .... 🙂

denisse
12. jan 2010

ahojte dievcata ... tak ja som dnes bola na uzv, konecne som aj ja videla drobceka a zatial sa zda, ze sa mu dari dobre, tak som rada ... aj screening z krvi v kombinacii s tymi vysledkami uzv je ok ...
poistovna prestala preplacat niektore ultrazvuky, za ten dnesny som mala zaplatit 1100 Kc, alebo som si mohla zaplatit cely balicek sluzieb v tehotenstve za 3145 Kc, co som urobila ...

katarina7777
12. jan 2010

Ahojte kocky, musim povedat ze mi sprijemnujete skoro kazdy vecer pred spanim... pravidelne citam co mate nove.

Mne v piatok konecne vybrali stehy, uz mi je celkom dobre, skoro ziadne bolesti len musim davat pozor aby som to neprehnala s pohybom. Vcera som bola na screeningu a sone, NT mame 1,1 mm cize velmi dobre, bolo krasne vidiet aj nosnu kosticku, a doki mi povedal ze na 85% by male nemalo mat Down. sydrom, spolu s krvnymi testami je spolahlivost 92% a 100% da len amniocenteza. Takze dufam ze krv bude v poriadku lebo amnio by som nechcela podstupovat hlavne kvoli tomu ze tento rok sme si toho uzili uz dost.
Mirka bud kludna, urcite ti na ultrazvuku povedia ze je vsetko v poriadku a dneska som citala temu HODNOTA NT a pisali tam tehulky co mali velmi zle vysedky a nakoniec sa im narodili zdrave deticky, takze hlavne klud a pozitivne myslenie.
Ja som na vahe tiez nepribrala vela, okolo 1-1,5kg, ale vsetko islo do bruska, takze nohavice ziadne nezapnem, plus sa mi otieraju o ranu takze musim presedlat na saty, ktore som nikdy nenosila...takze ma cakaju nakupy... 😉

Ste aj vy objednane na morfologicky ultrazvuk? V taliansku na to chodia vsetky tehotne....ja idem 15.2 a tam kontroluju ci su vyvinute vsetky organy a ci malinke nema nejake vyvinove vady.
I ked uz som si ista ze na kazdej rucicke ma 5 prstekov... vcera sme poctivo ratali. 🙂
Inak doki mi podla tlkotu srdca povedal ze to vyzera na dievca, lebo tie mavaju vyssiu frekvenciu a asi po 10 minutach mi hovori ze podla sona to vyzera na chlapca a zastavil ultrazvuk tak ze fakt to vyzeralo jak keby malo male pipika.... tak sme sa dobre zasmiali, ze co z toho bude....

vitam nove tehulky

katarina7777
12. jan 2010

Denisse ja som vcera platila za jednu prehliadku so sonom 100 eur, ale bola som sukromne u primara, lebo tu (v taliansku)sa chodi bezplatne len do nemocnice ale nemozes si vybrat lekara a musis sa objednat min 2 mesiace dopredu. Po mojich skusenostiach s viacerymi lekarmi v nemocnici som sa rozhodla ze chcem toho najlepsieho aj ked si za to musim poriadne zaplatit ....a gratulujem k dobrym vysledkom...nachvilku nas to ukludni 🙂

Mimochodom medzi ultrazvukmi je velky rozdiel, ja som uz na to odbornicka lebo za posledny mesiac som ich mala hadam 10 na asi 5 rozlicnych pristrojoch.... tie najpresnejsie su tie ktore sa pouzivaju na morfologicky ultrazvuk a meranie NT.
Z mojich skusenosti mozem povedat len tolko ze ked sa vam nepozdava lekar alebo jeho pristup, treba ist k druhemu, ved pre nase babatka chceme len to najlepsie.

Vam merali NT?

denisse
12. jan 2010

katarina, mne dnes merali NT a zistovali pritomnost nosnej kosticky, ta tam je a NT namerali 2,2 ... ani neviem, ake su dobre hodnoty, ale doktor povedal, ze to je OK ...

katarina7777
12. jan 2010

Denisse, zle hodnoty su nad 3 mm, takze to mas uplne v poriadku 🙂

meruska
12. jan 2010

ahojte vsetky nove julovky 🙂

chcem sa opytat, kolegyninej dcerke dnes poobede povedali ze ma zltacku...mam sa bat velmi, alebo len trosku? co ak ju ma aj kolegyna a dnes ju doniesla do skoly?

dugyna
12. jan 2010

katarinka..fuha a to tak skoro ti povedal lekar..ze chlapec..to sa mi moc nezda ..mam taku knizku..pre tehotne a tam sa pise nejaky 13-14tt mozem sa pozriet ktory presne ze kedy si vyvinu pohlavne organy..a prsteky sme tiez nevideli ked merala NT..videli sme hlavicku trupcek..rucicky a nozicky..
a morfologicky myslis ten 3D/4D tu sa na to objednava kto chce..mi ideme 21.1.
ale v druhom trimestri ti lekar v ramci prevencie-poradna spravi sono morfologicke na ktorom sleduje ci ma baetko vyvinute vsetky organy..je to akoby celotelove sono..lebo cele telo lekar prehliadne babetku..a to sa vola morfologicke..
a ak ides nakupovat ja som v auparku v CA kupila teraz cez vikendvelmi pohodlne strecove rifle..s tym teplakovym pasom..a pas aj ked sa daju nastavit tymi gumickami.. na brusku ich ani neciti

dugyna
12. jan 2010

maruska poslala som ti IP

zajacik...
12. jan 2010

Ahojte 🙂
Vitam nove julovky 🙂
Mirka strasne silno drzim palce aby si dalsie vysledky aj UZV mala v poriadku, aby babo bolo zdravucke 🙂

ericica
12. jan 2010

ahojte 🙂
oacka sesternici povedali pohlavie uz v 16 tyzdni....tak vsetko je mozne 😉
my sa mame uz lepsie,no miki ty by si chcela dievcatko dufam ze ti to vyjde ja zase chlapceka ale v podstate je mi to jedno 😵
co robenkate???

dugyna
12. jan 2010

denisse a katarinka a to ja som nadavala ze za vyhotovenie materskej knizky a tsarostlivost v tehotenstve som zaplatila 50eur, a rocne platim poplatok 80eur..ale ja chodim do sukromneho centra-probios..kym som otehotnela som zmenila lekarku lebo povodny sa mi nepacil nebola som spokojna....a chceli sme dobru starostliovost kedze sme planovali babo..

meruska
12. jan 2010

dugyna... moze babetku alebo mne teraz neako uskodit ak k nam kolegyna naozaj doniesla zltacku typu A? ak sa B prenasa len krvou tak tam by som sa nemala nakazit

katarina7777
12. jan 2010

dugyna lekar mi naisto nepovedal ze co to bude, len mi priblizil "objekt" co malo male medzi nohami a vyzeralo to jak pipik (100% to nebola noha 🙂 )... vyhodou bolo ze okrem maleho monitoru na sone mal aj velky televizor na ktorom bolo vsetko krasne vidiet... boli vidiet skoro vsetky kosti : lebka, chrbtica, nozicky, prsteky na rukach (krasne na bielo svietili)... aj niektore organy ako srdce,zaludok ci ocka... aby bolo vidiet vsetky tieto veci podla mna menil vlnove dlzky lebo v rozlicnych momentoch bolo vidiet ine veci..... vsak za 100 eur mohol pribalit aj telku 😀

Co sa tyka toho morfologickeho ultrazvuku tak to podla mna nebude 3D alebo 4D lebo s tym podla mna vidiet vonkajsie tvary babetka (3D mi robili v nemocnici), viem ze treba na to nejaky "lepsi pristroj" lebo aj tu to robi malo lekarov rep. pracovisk.... a hlavne vsetci lekari v nemocnici sa ma pytali ze ci uz som sa na to objednala....
Ja mam stastie ze moj lekar ho ma tak pojdem k nemu. Potom vam dam vediet ze ako to prebiehalo.

Meruska na tvojom mieste by som preistotu zavolala lekarovi ....mozno sa stresujes uplne zbytocne a on ti poradi ze naco mas davat pozor.

dugyna
12. jan 2010

katarina no 3D/4D je o tom ze umozni plasticky snimat babetko..u nas sa na to objednavaju ty co chcu mat kratke video babetka...robi sa do 17tt alebo potom az okolo 23tt- tam je vidno tvaricku celu babetka..

ano zavisi od pristroja urcite...ale viem na 100% ze na slovensku sa standartne ako sucast prenatalnej starostlivosti
zenam v druhom trimestri robi morfologicky skrining/vyšetrenie kde lekar sonograficky pozrie vsetky organy dietatka..tam sa sleduju nejake vyvojove chyby-da sa zistit chyby na srdiecku,pazeraku,diafragmaticka hernie, problemy s oblickami..atd...a pozeraju sa aj kostra lebka a kosticky,a neskor sa meria obvod hlavicky,bruska,a dlzka stehnovej kosti..

ale to si asi nebola v 11tt ked ti robil lekar to sono sak?

stanka33
12. jan 2010

Ahojte..
baby nestresujte s tym Dawnovym syndromom, nasa znama mala dve deti okolo 40 tky a jej pri obidvoch povedali ze ho budu mat a nemali, uplne zdrave decka..a ony uz s tym zmiereny boli,
ja mam vysledky bud.tyzden dufam ze budu ok
inac aj my sme teraz na ultrazvuku pozerali pohlavie ale nedalo sa male sedelo na zadku 😀, ale asi by to aj tak poznat nebolo, pojdem v 17 tom tyzdni skusim ho uprosit nech sa pozreme

inak ja mam uplne ine pocity ako pri malom,uvidime ci teraz bude dievca..no ja by som radsej zasa chlapca

sarai
12. jan 2010

ahojte, baby, ked je 17tt, to zacina 5. mesiac?
inac, nebojte sa tych testov, musite mysliet pozitivne. mne brali krv minuly tyzden, ale vobec na to nemyslim. jednoducho nad tym nerozmyslam. vsak to musi byt ok.

dugyna
12. jan 2010

stanka a ake si mala pocity ked si cakala chlapca? my este nevieme pohlavie..zajtra ide na ultrazvuk..a som v 15tt,
chceli by sme chlapca..ale hlavne nech je drobcek zdravi

stanka33
12. jan 2010

nebyvalo mi az tak zle ako teraz, ale to mozno je tym ze teraz som doma,a vtedy som bola v robote, nemusela varit, 5krat otvarat chladnicku, teraz mi strasne vadili pachy vtedy nie ale hovorim teraz so doma vari sebe malemu skor to pocitujem....
poznam kopec bab co im bolo zle ked mali chlapcov, a takisto kopec bab co mali dievca a nebolo im zle
asi si musime este chvilu pockat 🙂

dugyna
12. jan 2010

tak stanka podla toho by som cakal oboje..ja som totiz vobec nevracala..ani raz..ale zase pachy mi vadia velmi este aj teraz..a na zaciatku tehu som sa nevedela"dozrat" klobas..a zo dna na den mi potom prestali chutit ze ked citim vonu klobas tak ma napina.. 🙂 takze asi si budeme naozaj musiet pockat

stanka33
12. jan 2010

no klobas sa ja neviem dojest normalne , teraz ich nemusim, ja som zasa ladovala chipsy 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre