Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

petzi
23. jún 2010

Ahojte kocky, no ja len tak na skok, mam kontrakcie ako svinka, no nepravidelne, takze este
sa drzim aj voda sa drzi...uvidime kolko este ,ale je to teda dost neprijemne,aj na zachod sa bojim sadnut
aby malinky neclupol don 😀 .
OACKA GRATULUJEM ;BUCHTICKA JE KRASNAAAA!!!
Idem ja robit palacinky, tak sa potom ozvem, snad este pred porodom 😅

maxara
23. jún 2010

@bellablonde belinka no ved.. asi preto som sa uz potrebovala vyrevat a vyzalovat, blaba zhoda vsetkych moznych okolnosti.. dnes som uz ok, uz hladam pozitiva cisaraku, ako napr ze usetrim 106 za EPI a 16.50 za mm pri porode a tym padom si mozeme dnes zaplatit zakonnu poistku, ktora nam zrovna vyprsala.. 😉

lela1809
23. jún 2010

@tinka349 pekne sa vyspi 🙂

miki060707
23. jún 2010

myslim, kedy sa oacka postaví na nohy, nie kika 🙂 lebo ja som tri dni ležala, ked som sa mala postaviť, tak sa mi totál točila hlava, že som musela zas ležať, ale potom to bolo lepšie...

lela1809
23. jún 2010

@maxara maxi merala si si dnes tlak??? aky si mala?

maxara
23. jún 2010

@tinka349 neboj, urcite stretnes niekoho na tych prechadzkach.. ked potrebujes tento opacny postup, ze najprv niekto a potom rozvod, tak noa.. kludne, ten tvoj si aj tak nezasluzi tvoju oddanost a vernost.. mozes osrat 😉

miki060707
23. jún 2010

veru tinka, maxi má pravdu...teraz sa sústreď na princezničku...

maxara
23. jún 2010

@lela1809 jaj no a ten moj tlak.. tak ja uz neviem.. asi mame tlakomer zly my, lebo vcera doniesol mm od svokrovcov, sice tiez digital a na nom mam od rana o 9:00 144/88 o 10:00 135/86 a o 13:00 149/94 .. ☹ tak ho mam predsa len vysoky.. idem si dat tie lieky.. 😢

maxara
23. jún 2010

@miki060707 inak ja som mala po slepaku tiez problem s tlakom.. sa mi nedalo postavit, aj napriek tomu som isla na WC a ked som sa vracala na postel, tak na mna zacala hucat sestricka, ze som sa zlakla a tlak mi este stupol.. 😀 krava

lela1809
23. jún 2010

@maxara jaj moja ☹ tak si daj lieky a lahni si mozno sa ti to znizi trochu... a uvidis ako dopadnes zajtra... ak ho mas vysoky bude lepsie ked na teba dohliadnu v nemocke... a zase na druhej strane budes mat drobceka pri sebe skorej 🙂

bellablonde
23. jún 2010

maxi ... tiez sme riesili PZP,
vypovedali sme zmluvu s predrazenym allianzom a ideme dalej cez www.netfinancie.sk (su u vas v pezinku) na union poistenie

agika1982
23. jún 2010

@oacka malinka je prenadhernaaa......

miki060707
23. jún 2010

@maxara jeeej, ten tlak, sakra to je dosť, ja som mala vždy dobrý klop klop, len pulz mám vysoký, ale nie teraz v tehu,ale normálne a ked som navštívila obvodáka, že mam vysoký pulz doma a on na mńa teoriu o chudnutí....takže sa na pulz vysral, odmeral mi ho rukou a že šak je to dobré a mal prednášku a kaloriách, najprv som sa nasrala naňho, že mama berie lieky na pulz, tak asi je to dedičné, ale mi naordinoval, aby som menej kalorii dávala do seba a malo to úspech 8 kg do pol roka a to fakt len stravovanim a bez liekov, tak som bola happy a potom sa objavili dve čiaročky, síce som aj chcela, lebo to bolo plánované.... 🙂

rybaanka
23. jún 2010

Cauteeee

nejdem vas citat, lebo na to neni casu, ale v pondelok ma pustili konecne z porodnice....tak si uzivam a samoska nestiham net, ale mozno niekedy ked bude casu nakuknem....nakoniec som mala urgentnu sekciu, lebo sa mi zacala trhat stara jazva po sekcii, takze to bolo len tak tak.... 😲
inak tie, co idete rodit na antolsku, bola som tam 11dni na sestonedeli a sestricky su tam uplne perfisne, som bola fakt maximalne spokojna, zajtra tam idem opat na injekciu, lebo krpec mal problem s krvou a protilatkami, takze sme tam pobudli 11dni a musi dostat tretiu injekciu na krvotvorbu.....ani nemam prehlad, kto vsetko porodil, ale v nemocke som sa stretla s kafoditkou a Filipko je naaadherny....tak sa majte a snad vas niekedy docitam .... 😀

malyviki
23. jún 2010

ahoj, myslite teda, ze kazdy zazmluvneny lekar mi spravi sekciu ked je maly KP otoceny??? a kolko to prosim stoji?

miki060707
23. jún 2010

@rybaanka jeeeej vitaj doma, to je škoda, že ste tam boli tak dlho, ale už hadam budete domka...a chcem sa spýtať, tá jazva po druhom cisárskom ťa boli viac, alebo je to rovnaké ako pri prvom????

riešite tu allianz, neviem, o čo sa jedná, ale mi tiež platime na auto povinné poistenie a máme obyčajne auto, malé punto, motor 1:1či ako sa tomu hovori a platime 155 alebo tak niejaké na rok, a to kamoška ma vačšie auto a platie menej, ale už som to zaplatila, tak to budem riešiť na buduci rok,..

bellablonde
23. jún 2010

@rybaanka cauko rybanka, uz ta tu vsetky spominame ako sa mate ....
diky za cerstve infosky, pozdravujem a blahozelam napokon ze vam s riskom vsetko dobre dopadlo 😵
sa drzkaj, prajem vela sily, aby si vsetko zvladala
papa

maxara
23. jún 2010

@lela1809 no ved ason take male potesenie.. 😵

@bellablonde mm si to naklikal tiez v Unione, cez net dnes rano.. no co, je to povinne, nic z toho nemas, tak naco platit zbytocne vela

@miki060707 no Miki, tak ja som mala taku obvodnu detsku lekarku, ked som bola mala, ze pomaly ked som prisla s anginou, tak mi nakazala dietu a zakazala zasmazene polievky a biele pecivo.. krava..

@rybaanka hod porsim ta miery malinkeho, a je to Risko? a datum narodenia? vsetko sedi s tabulkou? kuk
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/julovky2010/...

alllexa
23. jún 2010

@rybaanka - jej, super, ze si ok a ze to dobre dopadlo, museli to byt nervy... Skore uzdravenie!

@sunnygirl - Oacka sla cisarskym...

@maxara - inak aj ja mam v tabulke skorsi datum porodu, malo by to byt 1.7., dokonca podla lekarov 5.7., preto ma s tymi porodmi v tabulke predbiehaju🙂

maxara
23. jún 2010

@miki060707 tam zalezi od viacerych veci, typ auta, rok vyroby, majitel, vek.. no vela je toho.. ale tak priemerne by tm nemal byt v ziadnej rizikovej skupine ani nic.. my teraz budeme platit 116e, takze akurat za EPI 😉

@malyviki ked ten CR tak velmi chces, tak si zazmluvni toho, kto bude ochotny ti ho urobit.. mozno nie kazdy, ale uplatnych je vela.. zazmluvnenie stoji 7000 Sk, si to prerataj na EUR, mi to dnes nejako nepali

maxara
23. jún 2010

@alllexa No ja som tu tabulku robila uz veeelmi davno a to este aj oacka, dugy a dalsie baby mali ine terminy a tie sa potom upravovali.. no sotva mi to niekto oznamil.. tak co som si vsimla, to som postupne opravovala.. niekedy som sa mozno preklepla, no ale na to tam ta tabulka visi furt, aby si ju kazdy pozrel a pripadne pripomienkoval 😉

Takze vsetky vas vyzyvam KUK DO TABULKY a prosim opravte co viete.. aj o niekom inom, napr o zajacikovi..a pod

meruska
23. jún 2010

@maxara aj ja sa hlasim ze mam v tabulke zly datum 😉 nie 16.7 ale 17.7 ale podla niektorych lekarov az 22.7. tak uvidime

janulienocka
23. jún 2010

caute bambulky, @rybaanka vitaj spat 😵 oacka, gratulujem k babatku, dalsie male kozliatko na svete jeeej 😵 ja stale kaslem ☹ rano som bola akoze na poradni ale lekar ma dovcu tak ma len sestricka vzala, kukla moc, tlak, vahu, vsetko ok takze som bola za 3 minuty vybavena, parada
idem vas pocitat

maxara
23. jún 2010

@meruska oki, opravene.. 😉

meruska
23. jún 2010

@maxara vdaka 😉

jaruska8
23. jún 2010

Už sme doma, malá sa narodila 18.6.2010 o 8:35, presne podľa plánu, pekne vydržala v bruško pokiaľ bolo treba. Mala 2900g a 49cm, takže veliká. Ani som nedúfala. Sme zdravé, všetko OK, akurát tu teraz pekne spinká, aj kojiť som začala, mliečka je dosť. Malá papká statočne, už má skoro pôrodnú váhu, len 15g jej chýba. No a gól, moja váha pred otehotnením bola 47kg a po pôrode 44kg, musím veľa jesť. Majte sa!! A cukrovka prešla, takže pohoda. 😉

maxara
23. jún 2010

@jaruska8 Este raz veeeelka gratulka 😵 😵 😵 mala je krasna 😵

mica11
23. jún 2010

@jaruska8 no to je kraaaaasne dievčatko !!!! 😉

meruska
23. jún 2010

@jaruska8 princeznička 🙂

merikac
23. jún 2010

Ahojte bruskate a aj uz nebruskate maminky 🙂

@maxara - velka vdaka za namahu a cas obetovany tabulke- je to velmi mile, ked si clovek moze precitat, co nove 😵

@tinka349- teba velmi podporujem aby si v sebe nasla odhodlanie, odvahu a hlavne urobila nieco pre spravnu vec- suhlasim s dievcatami, co ti napisali- budem ti drzat palce, nech sa rozhodnes uz akokolvek 😉

@zrzulka - zavinovanie, maternice po porode je citelne, myslim,ze zalezi len od prahu bolesti kazdej z nas,,,najviac som ho pocitovala, ked malicka zacala poctivo tahat mliecko,,,trvalo to tak 4-5 dni,,ale dalo sa to vydrzat,,,niektore dievcence si vsak davali (ak sa nemylim algifen) kvapky od bolesti ( nemam pocit, ze teraz to bolelo viac ako po prvom porode)
@oacka- Uprimne gratulky z malej krasavice 😵 ,,,,,,,,,,je nadherna,,,,uzivajte si jedna druhej v zdravi a v laske,,,,,,,,,,A TAK SI SA BAAAALA 😀 😀
@alllexa - dakujeme za prvotne info o oacke,,, 😵 - vsetky vzdy cakame netrpezlivo na nove info o novych babatkach a sme zvedave
@mojalili- maly je rozkosny, uz je vidiet ako podrastol, ma neuveritlne paco na hlave 😀 😀 .......Kedy to ty vsetko stihas, este aj piect?? ja som si dala na krstiny upiect zakusky k cukrarke,,,ja sa nestiham niekedy ani len najest a nie to stihat este aj to co ty robis asi lavou zadnou 😀 😀
@mirka285 - jeeej brusinko mas suprove........vidiet ako sa v nom mala sponuje 🙂
No a teraz par riadkov o mojej malej buchotoske - dnes sme sa vratili uz z tretej poradne,,,,a ona mi za tyzden pribrala 500 g- doktorka sa smiala,ze je z nej riadny papkac 😀 😀 - vraj kojene deti za tyzden priberu 100-150g......no mam to male pazravca,,,ved aj zavidim mojalili, ked pise ako sa v noci vyspali,,my sa budime kazdu hodinu a pol az -2 hodiny na papanie,,sice vobec neotvori ocka ani neplace, len pusou hlada ako lastovicka,,,,,,,, 😀 😀
Tiez som bola odhodlana aby spinkala vo svojej postielke,,ale pri tej jej frekvencii papania som v prve dni nevladala,,takze spi vedla mna- vyhodou je, ze manzel nebyva cez tyzden doma....ale cez den spinuska pekne vo svojej postielke,,,,,,,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre