Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

miki060707
13. aug 2010

@vierkaha
aj ja vám prajem kráásny dnik
no ja v noci zarábam mlieko, šak to netrvá dlho,/ja z vodovodu nedávam, lebo aj včera som išla cestoviny variť a to jak keby som v pomarančovom dźuse varila, ale mam takú lucku, že uplne neperlivú, tak tá sa nemusi prevárať, alebo lucku prevarim, tú druhú a nachystám si do flašiek a len v mikrovlnke zohrejem vodu.../ ale ako aj prebalujem, raz som neprebalila a potom bol docikany celý, tak asi skusim pampers, ale bojim, či sa nam nezaparí zas ritka, ked budem dávať iný druh plienky.....

miki060707
13. aug 2010

@adelaine no vidiš, ja som si tak brala doktorke vodu, že vrelu a studenú....no skusim aj ja dať do termosky, nemusim v mikrovlnke....
a to som hovorila ja pri Soni, že keby sme bývali v byte, tak spíšu petiíciu, aby nás vysťahovali, malý tak nereve jak ona, čo som rada.....
a to ona ma dodnes, ked som doktorke vravela, že jak reve, čo povedia susedia a to mala už dva roky, a to len za blbinky, že nechcela donútra a tak a doktorka "susedov si nevšimaj" zober dieťa do náručia a chod s nim donútra, aby pochopilo, že matka je matka 😉 takže nemám sa stresovať, čo povedia na rev susedia...takže tak, to je moja rada...vy zato nemôžete a malinky si to tiež neuvedomuje, každé dieťa je iné,
ja ked počujem, že sa malý hýbe, kuknem na hodinky, tak hned vstavam a idem s nim do kuchyne, veru, nekedy spustil rev jak pavian, a to mame v izbe 3 ročné dieťa...a šup flaška do ust a potom nucham, či je dokakaný a tak, ale zvyknem predtym prebaliť, aby som potom neprebalovala, lebo mi grcká mleko

merikac
13. aug 2010

@oacka paradnica,,ved v takych satach si moze dovolit dirigovat 😀

merikac
13. aug 2010

v tomto je vyhoda kojenia, ze nemusim v noci nic zarabat, 🙂

lulu1983
13. aug 2010

ahoj maminky,

boli sme dnes u lekarky, lebo risko cez noc zvracal, nastastie nemal teplotu, pozrela ho a urobila aj krvny test z kvapky krvi z prstika a mame "len" virozu. Tak mi odlahlo a zaroven aj viem, preco bol vcera a predvcerom na vecer taky zly.

Prajem vam vsetkym prijemny den a vasim babatkam aspon 2 spokojne zdriemknutia ;)

luminkasp
13. aug 2010

@kristip ja mam rucnu avent a nemozem si stazovat

@kafoditka,
@tinka349 , ja mam obycajne lehatko od chicca, nema vybrovanie, ale je skvele, maly ked sa len trosku pohne, same sa rozhybe 😉

miki060707
13. aug 2010

no ja tiež mam obyčajné lehátko a nesťažujem si...

@lulu1983 no vidiš, asi z toho bol taký zlý, našťastie existuje to, že z kvapky krvy sa dá zistiť, či je to závažne...
trošku som sa hrala, nič moc... 😉

chcela by som pre krsniatko spraviť peknú fotomontáž z havami a potom z toho jedlý povrch na tortu, tak teraz pozeram niejaké pozadia....

bambola
13. aug 2010

@kristip aj ja mam rucnu aventku a spokojnost 🙂
v nemocnici som musela odsavat kvoli tomu, ze som mala uplne plno a hrce a stou odsavackou to islo hned, v priebehu par minut som mala 80ml a viac, bez nejakej namahy 😎
teraz uz vacsinou odsavam len kvoli tomu aby sme dali do toho kanavit a vigantol, ja to proste rucne neviem 😠

miki060707
13. aug 2010

@oacka kráásna Kristínka, no šak si môže dovoliť dirigovať, nie? 🙂

miki060707
13. aug 2010

nám už je overal 56 malý, no nie až tak, ale ked kopne, tak ho to už ťahá, pri Soni som nechala dlhšie a s palcom spravila dierku...

zrzulka
13. aug 2010

@adelaine kks to vazne???tak to je sila ze vas prestal zdravit....kvoli malemu??? ja ako som isla vcera von tak sused otvoril dvere ze kedy umyjem chodbu 😕 😕 😕 hovorim mu ze som ju umyvala v sobotu... akoze sila s tymi susedmi, hadam si nemysli ze ju umyjem este raz... alebo ze mu budem zvonit ked ju pojdem umyvat aby si skontroloval ci je umyta podla jeho gusta 😀 asi tiez ma dost z nasich dvoch radosti tak sa snazi hladat zamienky aby mi dal najvo ze to proste nezvladam 😒

pepppe
13. aug 2010

@miki060707 kde sa da spravit taka pekna fotka,,,,,, na akej stranke,diky

bellablonde
13. aug 2010

vazne sila s tymi susedmi 😕 🙄
my od spalne susedime s mladymi, co maju tiez bejby, takze sa chapeme navzajom a zas mame take hrube steny, ze to ani nie je poriadne pocut
skor pocujeme susedovho psa zhora

@merikac ja idem dnes alebo zajtra tiez vyskusat babyvak,
stale kdesi chodime a kym je malicka, tak ju hadam budem vladat nosit
pri petkovi mi hned odisiel chrbat

@oacka zlata bambulka 🙂

bellablonde
13. aug 2010

kocky mne Saska dnes prespala celu noc... od 10 az do 5 buvala ani nemrkla
a ja rano kozy na prasknutie ...napapala sa a este sme potiahli do pol 9
kiezby bola spachtos ako ja 😵 😵 si budeme rozumiet 😀

merikac
13. aug 2010

@bellablonde tak pri turistike sa to ani neda nosit dieta na rukach,,,ale do obchodu, by som ju bo vaku nedavala- to ju radsej dam vzdy do vajicka

karinnka
13. aug 2010

Ahojte,my sa mame fajn.len by som uz rada spala celu noc 😀 😀 😀 😀
Moja herecka sa obcas prepapka a potom cely den prdka tak tazko tak sme kupili espumisan a rano a vecer jej dam 5kvapiek a mame pokoj 🙂 Este k tym polovickam,moj pomaha ako sa da,aj v noci vstava,alew som mu zakazala lebo rano chodi do prace,tak nech sa vyspi 😉 inak ked ideme von,tak sa vzdy natahujeme,kdo bude kocikovat 😉
Inak aj Vanm ten cas tak leti?zajtra mame mesiac akosi to rychlo ubehlo....
Mne vcera doslo lehatko,kupila som ho tu z Bazara,je uplne super, 😉

lulu1983
13. aug 2010

@oacka: nadherna je kristinka... mala princezna... ked ste vonku, este ju niecim zakryvas, alebo si vystacite takto? premyslam, ze ci riska moc neprehrievam... 😒
@bellablonde: tak to blahozelam... to je super, ked tak dlho spinka 🙂

bellablonde
13. aug 2010

@merikac inak ja z toho babyvaku nemam az taky bezpecny pocit, ale asi je to otazka zvyku, ci..?
pamatam si, ze petko sa mi v nom vzdy hmyril az som mala strach, ze mi odtial vypadne
zase manzel ho nosil uplne v pohode, este sa mu aj nozka hompalala vonku 🙂

teraz si to budeme musiet podelit, pre maleho mame speci turisticky nosic, ked uz nevladze slapat
sa tesim ze si uzijeme farebne jesenne prechadzky 🙂

lulu1983
13. aug 2010

@bellablonde : tiez mame doma babyvak, ale riskovi sa v nom zatial vobec nepaci, ked ho vlozim... ten krik pocut hadam az koniec dubravky.. mate na babyvak nejaky oskusany trik, alebo to zavisi od babatka, ci ho prijme?

oacka
13. aug 2010

@lulu1983 u nás bolo včera veľmi horúco, zakryla som jej len nožky,aby na ne nesvietilo slnko, a išli sme takto. tá clona proti slnku na kočík je super, maminy sa za mnou otáčajú,že čo to je. 🙂

lutsine
13. aug 2010

pekný dník. V noci sme mali super trojhodinový režim, budili sme sa každe tri hodinky, tak som aspoň trošku pospala... 😀

bellablonde
13. aug 2010

@lulu1983 petkovi sa v nom tiez hned nepacilo
hlavne ked musel pretrpiet vkladanie dovnutra... ale ked sme uz boli v pohybe, nahodila som take pomale kolisave tempo, uz bol okej, aj spinkal vnutri
mas k tomu aj navod? ja som ho davala podla obrazkov do nejakej zakladnej polohy
ta sa mi osvedcila a potom som uz dalsie polohy ani neskusala

bellablonde
13. aug 2010

este rozmyslam, ze kupim manducu
ta si mi pozdava v tom, ze je vaha dietatka rozlozena rovnomerne
v babyvaku si zataz odnesie jedno plece

kafoditka
13. aug 2010

@bellablonde my ideme akurat dnes pozriet tu manducu, bud kupime nosic alebo satku 😉 este neviem..

zrzulka
13. aug 2010

@bellablonde manduca je fajn, aj my ju mame... ale patovi sa v nej velmi nepaci zatial... on je radsej ked je v koliske uviazany... ale ked bude vacsi tak sa mu bude urcite pacit aj miska najprv manducu bojkotovala 😀

bellablonde
13. aug 2010

ja skor tu manducu, kvoli tomu, ze mm mi odmieta nosit satku... 😀 teda ked sme sa o tom bavili, netvaril sa dvakrat nadsene, ze bude vyzerat ako indianska babka 😀 😀

dugyna
13. aug 2010

@bellablonde bella moj mm tiez ked sme sa bavili nechcel a teraz ked vidi aka je tam mala spokojna ako v brusku tak sam povedal ze by to vyskusal 😉

zrzulka
13. aug 2010

@kafoditka ty si sa vcera pytala na tie elasticke satky.... pre male babetka je paradna... super, lahko sa viaze ale vyuzijes ju maximalne do toho polroka, potom budes musiet opat zainvestovat..... takze ak planujes dlhodobejsie nosenie tak radsej kupit hned na zaciatok kvalitnejsiu satku ktoru vyuzuijes dlhsie... ale zase ked este nemas skusenost s viazanim tak s tymito elastickymi to ide perfektne....

zrzulka
13. aug 2010

@bellablonde moj tiez odmietol satkovat... chlapi :O))) ale v manduce nosil poctivo 😀 my sme to mali podelene, ja satka, on manduca ale ku koncu som uz aj ja viac vyuzivala manducu...bola zima tak to je take sikovnejsie ako viazat satku

zrzulka
13. aug 2010

@bellablonde ale inak teraz vyber tych manduc je superny... vedela by som si vybrat :O))) tie limitovane serie su krasne....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre