Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
8. sep 2010

@lenkaaninka 😀 mi je jasne, ze netusila, tak ale mala v ruke tubu ako krem na ruky, tak si snad nemtslela, ze sa to natiera na chleba 😀 😀 😀
no a ta cinstina ma stve, aj ja som chcela

lenkaaninka
8. sep 2010

@maxara no mohla si nám tu dávať sukromný kurz 😉

@petrap001 nejaké teliatko ktoré ani čítať nevie

luminkasp
8. sep 2010

@tinaki1275 asi zalezi kolko, lebo ja som citala v knihe o babatkach, ze je normalne, ze si podavaju hlavu na pravu stranu, lezia na nej castejsie ako na lavej 😉

maxara
8. sep 2010

@petrap001 😀 n niektore su take mudre 🙂

merikac
8. sep 2010

tak baby ja som sa vratila z poradne,,a nejako cudne ta nasa dr, meria,,,,ked mala 2 mesiace, namerala, ze ma 63cm a teraz 60cm 😀 no tak neviem 😨 ,,doma si ju pre istotu premeriam,,ale verdikt je 6450g/60cm,,cize za mesiac pribrala len 600g,,,,takeze uz to tak rychlo nejde ako do 2 mesiacov.
Je zaockovana, pri prvej vakcine len trosinku mrnkala a ta druha je vraj bolestivejsia,co bolo pocut aj na placi,taky lutostivy az sa pocikala. A vobec nas nenechala cakat v cakarni po ockovani tak ako spominala @mojalili pol hodku, ale nas poslala domov, co som bola prekvapena-ale iny kraj iny mrav ASI 🙄 A k vigantolu sa vyjadrila asi tak,,ze ten kto ho ma, nech ho berie kto nie,,ze nech pocka na novy,,,,trochu cudne,,ale no aj to je vyjadrenie lekara,,,Na sono coxy sme sa ani nedostali, tolko deti, ze ked sme tam o 12,50prisli- berie az od 13,00, tak uz mala urobenu ciaru za menami, ze uz neberie, takze neviem kedy sa tam dostaneme, kedze coxy u nas robia len v stredu od 13,00 a na objednavku neberu. A dnes mam aj ja "dobru" skusenost s lekarnikom ako @maxara a @petrap001 -,,pytala som si cipky nurofen od teploty-ako poradila dr. a on sa pyta, ci este nieco a ja, ze to je vsetko,,,a ked som doplatila,tak ma napadlo, ze sa spytam, ci nema octanove naplaste a on zareagoval asi takto " ved som sa vas pytal, ci si este nieco prosite!!!!!"- naco som mu odvetila, ze uz nic, dakujem,,,pako jeden!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ( to som si uz len pomyslela)...Malej som dala doma hned octanku na oba vpichy, cucnut a lutostivo vo vzlikoch zahajala ☹

maxara
8. sep 2010

konecne budem mat zvonceeeeeek

lenuss84
8. sep 2010

@meruska ahoj.moja adrika ma tiez v bruski asi budik.cez den presne na minutu kazde 2 hodky.v noci obcas vydrzi tak 4 uz nolo aj 5 hodin.teraz minule 2 dni potiahla cez obed dlhsie tak 3 hodky.vcera dokonca 5 hodin.som sa cudovala.takze som rada ze nie som sama komu babo pyta kazde 2 hodky.ahoj.my tahame 7 tyzden.a vy?kolko mate?

lenuss84
8. sep 2010

ozaj,kocky,prosim vas ako riesite odgrgnutie babatiek ked pocas kojenia zaspia?ja malu ked mi zaspi,tak nebudim,len ju ulozim nie rovno,ale ju podlozim tak,aby mala telo zdvihnute.dam ju na zlozeny podhlavnik.ako to riesite vy?lebo ja sa vzdy bojim,ze ked si neodgrgne,tak ju bude boliet brusko...tak neviem.poradte.diky

petrap001
8. sep 2010

@lenuss84 no mne uz pocas kojenia nezaspi,takze davam odgrgnut,ale v noci nedavam vobec.a nemyslim,zeby s tym mal problem,lebo hned zaspi.a este sa mi nepovrackal takze asi je to ok.ale cez den musim 🙂

lenuss84
8. sep 2010

@karinnka ahoj.mne sa toto stalo tiez prvy krat minule o tretej rano ked som vstavala k malej.som si myslela ze som prudko vstala...sa mi hlava tocila,zahmlievalo s ami ored ocami a isla som omdliet.mm mi musel doniest pohar studenej vody a studeny uterak som si prilozila na zytylok.mm bol viac vystresovany z toho ako ja.mala asi citila ze mi nie je dobre,ani sa nakojit nemohla riadne.chuda.preslo mi to tak za pol hodku.ale potom cely den mi nebolo dobre.poobede som si dala slabu kavu.trocha sa to zlepsilo.a odvtedy vdaka bohu uz je to OK.ja si myslim ze to bolo z unavy.na druhy den sa mi podarilo dobre vyspat poobede-spala som 2 hodky ale fakt riadne tvrdo.

lenuss84
8. sep 2010

@petrap001 dakujem za odpoved.

petrap001
8. sep 2010

@lenuss84 aj mne tak obcas pride zle.to je z vycerpania si myslim.a niekedy vecer ma tak zacne hlava boliet,ze mi dobre nepraskne,ze jednoducho musim ist spat skoro,lebo viem,ze je to z unavy.ked idem spat o polnoci,v noci niekedy aj dvakrat vstavam a tak budicek o 6tej alebo pol 7.no cudujem sa??? nie,vobec 😀

agika1982
8. sep 2010

ahojte...chcem sa vas spytat, rozoberate tu hlavicku, teda ze baba ju maju doprava...ta nasa ju tiez toci doprava, ale problem je ten, ze som si vsimla, ze ma olezanu hlavicku a na druhej strane zas hrbcek...teda normalnu hlavicku...snazim sa jej ju vypodlozit, ale ked to je marne, bud sa sama posunie na kraj postielky a otoci ju zas doprava alebo nervaci....ta hlavicka moze ostat deformovana alebo to po case zmizne?????

mirka285
8. sep 2010

caute..moja dava dolava 😕 tak som bola na tej chirurgii,len mi to kukli,ze ano mozme to odstranit,dohodnite si na recepcii termin a skasli ma 35 eur 😒 takze o tyzden tam idem zas....nechcem vediet kolko budem platit 😠 mala niako neporiadne jedava teraz,niekedy vypije 80,niekedy 120 a niekedy 150....rano mi cele mlieko vyvracala,tak neviem co sa deje,uz som uvazovala ci nemam vyskusat ine mlieko...ale este chvilu pockam a uvidim..a stal sa zazrak-oko nam uz dva dni nehnisa a kuria nam v byte 🙂 a idem zehlit a pozerat Panelak

alllexa
8. sep 2010

@nina88 @lenkaaninka - aj mojmu malemu sa stavalo, ze ked cikal, tak to slo hore mimo plienku, ale odkedy mu davam pampersky, tak sa to stava len zriedka.

meruska
8. sep 2010

@lenuss84 aj my mame 7 tyzdnov a babetka nam papaju rovnako 😉

tinka349
8. sep 2010

@lenuss84 ja som mala to iste, a hlavne v nemocnici po porode...a aj som im tam odpadla a urobila si monokel pod okom...potom mi brali krv a zistili ze mam malo zeleza a z toho sa mi toci hlava, vseeetko je cierne, v usiach mi zalahlo... potom som zacala brat nejake vitaminy materna alebo nieco take a je to lepsie

miki060707
8. sep 2010

ahojte, mne tušim malý dáva hlavičku do lava ako Linduška,

inak aj mojej máti sa zdalo, že ma malý preležanú trochu hlavičku...no idem k nemu, nestiham, bola som s deckami vonku, s dcérou riešim škôlku, lebo sa nam to zmenilo, ale hadam sa to upravi, malý by sa nosil...a tak dál, idem, pa

strasska
8. sep 2010

@lenkaaninka nie boli sme nastastie vsetci bez teplot 😉

@maxara a spol. ak by to bolo take ako u nas, tak by to pravdepodobne zistili uz v porodke. Ale skuste dat babatko ba brusko, vtedy asi najlepsie vidno, ci je to iba oblubena poloha, alebo su svaly na tej strane tuhsie. Ak je to iba oblubena poloha, malo by babo ostat rovno...teda chrbtica..nam ide viac doprava, aj hlavku tak vytaca a vzdy sa aj prevrati na tu stranu.
A ked je na chrbatiku...tak ma jedno pliecko vyssie, ako druhe.
V takomto pripade podkladanie nestaci, musi sa cvicit. Ale hlavicku prelezanu nemame

mojalili
9. sep 2010

@merikac Este raz som si precitala co ti povedala k Vigantolu - ako keby som pocula tohto lekara, co som sa ja pytala......davajte co mate, lebo v lekarniach ich uz stiahli.....takze neviem z toho nic.....ked ich z lekarni stiahnu, tak asi nie su OK, ale ja mam doma co mám davat.......hrozné, clovek nevie na com je...

My mame nadchu - DANKO, nechapem kurenie v nasich bytoch....skoncia o 24hodine - vypnu ked je najchladnejsie a zapnu rano o 5 hodine....zima ako v psiarni cez noc... 😠 😠 😠 😠 😠

merikac
9. sep 2010

Dobre ranko dievcata, chcem sa s vami podelit o "skusenost"- aby ste nezostali , tak ako ja zaskocene a nepripravene-i ked viem,ze mnohe ste priravene skoro na vsetko, ale ak sa rozhodnete pouzivat proti teplote cipky majte poruke pre istotu aj sirupcek.
Ako som uz spominala, boli sme vcera na ockovani a kupila som nurofen cipky proti teplote, keby bola nahodou reakcia, sidce doktorka mi chcela predpisat sirup, ale nakoniec sme sa zodli, kedze kojim a sirup je sladky, ze cipky budu lepsie a nezatazia zaludok,,,,V noci okolo 2 ked dostala horucku, dala som cipok,,rano ked sa prebrala som jej dala znova cipok a ona ho vytlacila,potom dalsi a dalsi,,protste ten cipok v ritke nezniesila, uz nemala ani co kakat ale cipok vytlacila a teplota stale neklesala,,tak som musela nastartovat auto a ist si dat predpisat predsa len ten sirup. Ako som predpokladala, nechce ho, vseto mame uspinene, napriek tomu, ze jej ho striekackou davam dost hlboko ale ju napina,,,, ☹

kafoditka
9. sep 2010

Caute babule 🙂
Tak zase jeden uprsany den pred nami 😒 Baby mne zacal maly tak zle jedavat posledne 3dni.. jeho klasicku davku 120ml, co za normalnych okolnosti da dole za 5 minut, spokojne si odgrgne a zaspi teraz pije tak, ze spapa 60ml, odtiahne sa, grgne a potom s dalsou polovicou mliecka vymysla.. da si 10ml, potom zaspi na 5minut, znova si da 20ml, potom sa jeduje a ja len beham a dokolecka ten zvysok prihrievam, lebo ked mu to medzitym vychladne, uz mi to vypluva.. 😠 😠 Neviem co sa mu nelubi.. Robi mi to s Nutrilonom ale aj s materskym..
Tusim @mirka285 aj ty si spominala, ze ti mala zle jedava v poslednom case, vsak? Nechapem, cim to je...
A to nehovorim o tom, ze vdacim kolotocu nad postielkou, ze mozem ist v klude aspon na WC, lebo ked maly nespi a je hore vyzaduje v kuse pozornost. Tak musim bud hrkat jeho oblubenou hrkalkou donekonecna alebo sa snim rozpravat.. A to zas pocuvam od mojej svokry, ze si ho naucim na stalu pozornost a potom sa od neho nemozem pohnut.. 😠 .. podobny nazor ma na nosenie v satke : "naucis si ho na ruky a potom si zvykne" 😠 😠

oacka
9. sep 2010

@kafoditka také múdre reči nepočúvaj, chce byť s tebou, veď to je normál, preboha, veď si jeho najväčšia láska! 😉 buď rada, keď s ním komunikuješ,tak mu rozvíjaš mozog. deti nemôžu byť ako stroje, musia začať aj troška vymýšľať, len vaši začali trocha neskôr... 😀 moja mení návyky každý týždeň,takže ja som už zvyknutá,že na nič si nnemám zvykať! 😀

maxara
9. sep 2010

Ranko.. ja idem dnes na interne a gyndu, nech mam vsetko vybavene a v stredu juchuuu na operaciu ☹

@merikac tak jej skus inak zrazit teplotku, ci? ja dufam, ze ninka nebude takto vymyslat. Ale napr moja Ninka rano tlaci od piatej az do desiatej, tak mozno aj Emka ma taky rezim, ze rano je kakacie.. skus neskor, alebo ked zaspi jej to skus dat.

@kafoditka aj moja Ninka vymysla s jedlom.. prso chce v pohode ale nevie pochopit, ze sa nema na prse mykat a tlacit pri tom do plienky, lebo mamu to straaasne boli.. asi mam nieco s kozami, lebo mam strasne citlive bradavky ☹ A pri flaske tiez vymysla, napije sa, potom sa odtahuje, vypluva a neviem co a ked flasu odlozim, reve a pocas placu si pichne ruku do pusy a vydava taky cudny zvuk zuvaci, strasne mi je to smiesne. Tak sa potom citim zle, ze sa smejem nad nestastim mojho dietata

kafoditka
9. sep 2010

uauuu slniecko svieti 😎 😎 8

oacka
9. sep 2010

baby, dávate deti ešte spať na bok alebo na rovno? lebo ja ešte dávam tak trocha bokom, a mením strany, ona keď chce,tak sa aj tak zošuchne a je rovno. takže ja som si nevšimla na ktorú stranu dáva hlavu,lebo ona ju prevracia za podnetmi a spí väčšinou bokom.... nám lekárka ukázala preventívny cvik na to,lebo hovorí,že všetky deti majú na jednej strane kratší sval a ten treba naťahovať... tak to s ňou občas cvičím, že jej naťahujem kolienko cez druhú nohu a ona sa na tú stranu potom celá vytočí.
a s tým vigantolom čo???????? ja som včera dala,dnes nedám...

maxara
9. sep 2010

@kafoditka a inak je pravda, ze ako si ho naucis.. ALE KED TO SA NEDAAAA inak... mne sa Ninka budi okolo 10tej rano definitivne a cely den je hore, chce jest alebo sa rozpravat a ked uz je unavena, tak mrnci a nie a nie spat.. iba ak ju vezmem na ruky alebo do nosica

merikac
9. sep 2010

@maxara tfuj, tfuj,,,,nech ti to dobre dnes dopadne,,ved ako inac by aj malo,,ze? 😀

kafoditka
9. sep 2010

@maxara 🙂 neviem co tym nasim detom sadlo na nos, ze nas maminy takto bojkotuju 😉
inak drzim palce s operaciou, Peti, ked sa vystrabis tak dame lukulske hody na chate 😉 aspon ta uz nebudu trapit ziadne zachvaty a budes mat pokoj..

maxara
9. sep 2010

@agika1982 no to je prave ten problem, ze ta hlavka ostane deformovana, preto sa to riesi hned este pred zlezanim.. 😒 skus ju podkladat, aj ked sa jeduje.. ja som Ninku najprv davala spat na bok, aby mala hlavku rovno a potom postupne som ju ucila mat hlavku aj na druhu stranu.. teraz je v pohode..

@strasska ahaa, moja ninka ma rovno ked je na brusku, uff

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre