Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

stanka33
22. nov 2009

aj ten moj dr je mily on ma svoj humor...som si ho nezazmluvnila lebo som myslela ze netreba no mylila som sa...
aj ja som preto ostala v sukromnom objedna ma kedy chcem nemusim cakat..mne fotku vzdy daval aj cd a zadarmo no pomenilo sa to tam....

zrzulka
22. nov 2009

Stani ak myslis toto:http://www.geneton.sk/ tak to uz som si vygooglila ked som hladala kde vsade sa da ist na 3D v Ba. Ides? mne sa to zda ako zbytocne vyhodene peniaze. pockam si radsej co ukaze 3D. Ale inak jedna kocka od nas z decembroviek tam bola a vyslo jej to....
Do procare som este nechodila. Pri malej som tam chodila cvicit a na predporodnu pripravu. Viedla to pani Hrabcakova ale teraz som zistila ze ona chodi cvicit aj ku nam do pezinku tak som rada....Dokonca si ma este aj po 2 rokoch pamatala...

stanka33
22. nov 2009

zrzulka neviem ci to je ono, mne hovorila ze to robia zadarmo musim jej povedat nech mi posle viac info dam ti vediet, v piatok idem k dokimu sa ho to spytam...
inak ja som chodievala cvicit na zahradnicku do snoopu aj plavat bol tam super...ak sa bude dat pojdem aj teraz..
to 3D ti neviem povedat tam u nas urcite ..

helen
22. nov 2009

Zrzka, pri pôrode malej klesli ozvy na úroveň okolo 80, čiže sa začala vlastne dusiť. Mala som šťastie, fakt veľké šťastie, že som práve vtedy bola na monitore, lekár začal okamžite riešiť, zbehol sa tam celý tím asi za minútu, kázali mi tlačiť, ale bola som v poriadnom strese a dosť veľkej bolesti, lebo to bol vyvolávaný pôrod (odtiekla voda, nezačali konttrakcie) navyše posilnený oxytocínom, zrazu začala malá prudko zostupovať a utiahol sa jej pupočník. Bola som na 8 cm, vytiahli ju zo mňa zvonom, našťastie nebolo treba veľmi, lebo keď som už začala tlačiť, vyšla na prvý šup celá a nemala ani jednu podliatinu a ani hlávku natiahnutú. Ale lekár reagoval fakt bohovsky a tiež potom za mnou chodil na izbu. Nestiihla som ho mať zazmluvneného, ale hovorila som mu o tom dopredu, že chcem, lenže potom sme už išli rodiť a v deň pôrodu sa už nesmie podpisovať zmluva, ale aj tak si ma ako pacientku zobral a odrodil ma.
Z Antolskej ešte kámoška odporúčala Havaldu a ešte jedno meno jednej ženy, no nepamätaám si, môžem zistiť.

Mojalili, to je perfektné, že máš zakaždým takúto fotku. Veľmi držím palce v tej nemocnici, neboj, hematóm sa vstrebe, nie je až taký veľký, urobila si výborne, že si tam išla! Drž sa tam a nech ťa rýchlo pustia!

zrzulka
22. nov 2009

Oki tak potom napis viac o tom zazraku🙂))))
V Snope som aj ja bola parkrat. v bazene to bolo super. Mozno tiez pojdem na cvicenie do vody lebo tu v Pk to nerobia.... A pacilo sa mi to tam....

mojalili
22. nov 2009

Ahoj HELEN, LUminka, ved som sa vam musela ozvat, nedalo by mi to 😉prave morzujem zemlu so sunkou, som taaak hladna 😠

zajacik...
22. nov 2009

Mojalili som rada ze ste s babikou OK 🙂

ericica
22. nov 2009

mojallili tesime sa s tebou ze je vsetko ok 🙂 😉
baby zajtram idem na to sono uz sa velmi tesim aj trochu bojim ako to dopadne,drzte mi palce 😉
a zelam vam dobru noc 😵

zrzulka
23. nov 2009

Erika drzime vsetky co mame🙂 Urcite to bude OK🙂 my az 8.12....

Helen tak to je tiez smutny zazitok z porodu, ale hlavne ze vsetko nakoniec dobre dopadlo. Vlastne aj kvoli tomu co pises by som sa asi opat vratila na Antolsku rodit....Co sa tyka porodnikov tak oni tam maju ozaj odbornikov. celkovo aj s malou radsej idem "lezat" na Antolsku ako na Kramare....
A ako prichadza ku stavom ked sa dietatu omota pupocnik okolo krku a pod? nezistovala si ? mala mala tiez omotany.... Tiez som sa strasne zlakla ked ju vytiahli a ona nezaplakala. Hned som sa pytala co sa deje, myslela som ze je mrtva....Len mi ju letmo ukazali a hned ju brali prec. Videla som ju potom az v noci....tak som sa bala o nu ale prisiel za mnou primar Divinec (tiez uzasny clovek) a povedal ze je vsetko v poriadku. ta lekarka co myslis sa vola Dubcakova... niektore si pochvaluju aj Niznansku.... V podstate ona bola aj pri mojom porode a bola mila ale rodil Rozemberg tak to neviem objektivne posudit....

Jeeeeeeeej mne uz skocil 10tt. Ale v skutocnosti kriticky 8tt... dnes mi je super. Spala som 13 hodin tak bodaj by nie....

dievcata co ste na RD kedy to treba nahlasit u zamestnavatela ze som tehotna? Tieto veci som este nezistovala

ericica
23. nov 2009

dobre ranko zrzu diky moc si zlata,neviem preco ale z tvojich pismen srši pozitivna energia 😵
dobre to cloveku padne 🙂

baby co budete robit dnes v tomto uprsanom pocasi?lumi vy mate ake pocasie???
ja vypijem cajik ,hodim sprchu a padam do NZ k doktorovi 😉
potom sa ozvem čaute 😉

sarai
23. nov 2009

ahojte,
ericica, potom daj vediet, ako si dopadla. drzim palce.
ako sa inac mate? byvam vam zle, alebo vam niektorym je stale dobre? mne je dobre skoro ako pred tehu, tak len dufam, ze je vsetko ok. na utz idem nabuduci utorok, tak sa uz neviem dockat.

monikabe
23. nov 2009

Ahojte buduce maminky, len vas chcem povzbudit, uzivajte si tehotenstvo a teste sa na male babuska. Jul je tu co nevidiet a ta radost sa neda opisat, to sa musi zazit. 😀

sarrahmichelle
23. nov 2009

dobre ranko vam prajem vsetkym..takze dnes mam konecne prvy ultrazvuk hrozne sa bojim lebo od piatku som zacala mat hnedkasty vytok no moja midwife sa ma snazi uistovat ze to je uplne normalne o hodinku ma caka scan a verim ze vsetko bude v najlepsom poriadku drzte mi palceky... 😵

sarai
23. nov 2009

sarrah, ja som mala tiez take slabsie spinenie a doktor mi dal duphaston a odvtedy mi to zmizlo. ale duphaston beriem stale

sarrahmichelle
23. nov 2009

to vam tak zavidim ze mate tie tabletky..co by som za ne dala..mne tu neda nikto nic...padam...drzim si pasticky a ozvem sa ked sa vratim...

luminkasp
23. nov 2009

Ahojte, tak dnes mi zatial vcelku znesitelne, idem rychlo nieco urobit, kym mi zas nebude zle a nebudem musiet zalahnut 😎

a sarrah tesim sa ze uz mas prvy ultrazvuk, mne este ani list s pozvankou neprisiel...

luminkasp
23. nov 2009

ericica my stale slnecno a nad 20 stupnov, uz by mohlo aspon trochu sprchnut, boli by sme radi 😎

zajacik...
23. nov 2009

Ericica, Sarahmichelle, obom vam drzim palce na UZV 😵

katy1979
23. nov 2009

ericica ja stale na diete. som zvedava dokedy. uz ma to behanie na zachod nebavi, len ja by som jedla najradsej aj nieco ine ako suche rozky a aj po tych mi je zle. som z toho unavena utahana.
sa tesim ze nabuduci tyzden idem k dokimu tak dufam ze mi da nejake tie cipky alebo hocico lebo neviem neviem dokedy budem takto fungovat.

maaja
23. nov 2009

ahojte ..
ja som dneska rano isla do prace a muz ostal s malym doma ... este som ani nedosla do kanclu, ked mi volal, ze maly ma hysak a ze nic nechce len maminku ... tak som maleho nejak ukecala ez telefon a olo ok ,,, asi o hodku mi muz znova vola, ze maly ma cez 39 teplotu !!!! no rozumiete tomu ??? mame termin k dr o 14.15 ,,, chudiatko male - ratam ze nas nechaju v nemocke ...

luminkasp
23. nov 2009

maji, dufam, ze marekovi sa coskoro ulavi, ozvi sa potom 😉

zajacik...
23. nov 2009

Maaja podla mna si vas nenechaju v nemocke, len treba rychlo zrazit dole tu teplotu, drzte sa!

stanka33
23. nov 2009

Ahojte...
drzim vsetkym palce co dnes idu na ultrazvuky potom sa ozvite....
Maaja normalne ta obdivujem ja keby mal maly tak dlho teplotu ja uz by som bola davno zrutena...daj potom vediet ako ste dopadli budem na vas mysliet....
Katy aj ja som skoncila dnes na suchych kajzerkach, obed isiel na zachod a zbytok do kosa, na jedlo nemozem ani pomyslet ledva uvarim malemu....mozno este tak cokolada pomoze ked ma napina alebo cukrik...
luminka sp zavidim tych 20stupnou, u nas aspon prestalo teraz prsat....
zrzulka este k tomu plavaniu bude asi az od februara, prerabaju tam bazen....mozno sa tam niekedy stretneme.. 🙂
prajem pekny den....

sarai
23. nov 2009

ako to tu citam, skoro vsetkym vam je zle. ja sa citim az netehulkovsky, mne je stale dobre. co sa nestazujem ani nahodou, ale neviem, ci je vsetko ok.

katy1979
23. nov 2009

stanka cokolada no ta by isla hned von. skusala som aj piskoty a tie tiez skoncili aj ryza co bola na obed.
asi fakt len suche rozky, kebyze aspon caj mozem ale ani to nie je dobre

helen
23. nov 2009

Zrzka, ja mám v konečnom dôsledku na pôrod dobré spomienky, aj keď boli veľmi ťažké chvíle, ale ihneď, ako to skončilo, to celé opadlo a pri šití sme už s Rozembergom spoločensky konverzovali 😀 A áno, mala som na mysli Nižnanskú, vraj je super.

Mojalili, som rada, že si sa ozvala a že si hladná, to je dobrý znak!

Sarai, ja som cez víkend s nevoľnosťami dosť trpela, ale dnes mi je lepšie. A ty?

Ericica, aj ja idem zajtra ráno k dr. a už mi lepí, občas mám také stavy, že sa mi zdá, že mi povie, že z toho nič nie je ☹ ☹ ach jaj, to je také ťažké...

sarrahmichelle
23. nov 2009

ahojte no tak uz som spat....malicke ma nieco okolo 6tt, nejak dopodrobna sa s tym nezaoberali ved sme v anglicku co viac by som aj chcela, ale srdiecko nam krasne busilo tak to je hlavne rozplakala som sa od radosti ked som to videla. A ohladom mojho spinenia mi povedali ze nevedia z coho to je ale ze zatial vyzera vsetko fajn takze sa nemam stresovat...no takze mi zostava iba dufat ze bude vsetko v najlepsom poriadku a dotiahneme to az do jula...dakujem vsetkym co ste mi drzali palceky....ja sa doobeda vzdy citim fajn ale potom poobede a vecer je to hrozne ako zle mi je ale nevracam len musim vzdy daco zjest bo ma napina

zajacik...
23. nov 2009

Sarahmichelle gratulujem k srdiecku, aj ja uz chceeem 😵 😵 😵
Sarai tu vetu co si napisala, to ako by som pisala ja. Presne sa vobec necitim tehulkovsky, citim sa vyborne, ziadne nevolnosti 🙂 Co je na jednej strane super, no na druhej strane sa bojim ci je vsetko OK, ale to sa boja aj babulky co maju nevolnosti, takze sme v tomto s nimi na tom rovnako....

miki060707
23. nov 2009

ahojte, tak mojalili, to je super, že to takto dopadlo....radšej isť, i keď....
no ja som mala taký pôrod, že mi odtiekla voda, v stredu ráno som išla do nemocnice a čakali čo bude, ja som nemala žiadne bolesti, len ma križe boleli z tých postelí, a to sa tam vystriedala žien, čo odrodili, sála bola blízko, tak som si všetko vypočula, fakt neviem, čo je to kontrakcia, ale ten rev, čo som počula, bol hrozný a sestričky lev vraveli "to je najhoršie čo môže byť, som prvorodička a počujem ako ženy rodia a aby som sa nebála, ako to bude u mňa" ale v piatok primár povedal, že spravia cisársky, vyvolávačku mi nedali, že vraj kôli tomu, že som silná sa báli, že nezvládnem pôrod, tak ma uspali a o pár hodin mi dali Soničku, no moc som ju nekojila, čoho som sa obávala, bola nervák a keď netieklo hneď, tak bol veľký rev, čo je aj dodnes, ked neni niečo hneď, tak je rev 🙂
a s malou som nemala ani jednu fotku z ultrazvuku, chodila som na antolsku, a ked som si chcela vypýtať foto, tak povedali, že tam nemaju papier, alebo to maju pokazené, tak som bola z toho smutná, ale teraz tento doktor robi foto za 4 eura, tak si dám spraviť...

tinka349
23. nov 2009

ahojte tehulky 😅 tak ja som v 5 tt, a bola som uz aj na ultrazvuku, ale este mi nevydali tehot.knizocku, caka sa este na srdiecko. no a povedali mitermin koncom jula 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre