Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mima89
8. feb 2010

zdravim vas, dnes je ale pekny dnik pojdem sa vyvetrat von zachvilocku..juuj hned mam lepsiu naladu ked slniecko svieti 🙂
no ja som bola pred dvomi tyzdnami u zubarky aj mi vrtala to bola bolest, ale na nete citam ze ked je baba tehotna ze treba 2x navstivit zubara no ja sa tam uz asi neukazem neznasam zubaarku... 😒

chcela som sa vas spytat toto ale to budu vediet asi len tie co uz rodili-ze ked to na mna pride-myslim porod tak ma narok moj partner na volno v praci aby ma odviezol do porodnice alebo len z porodnice...hmmm viem ze to je este daleko ale ja uz myslim aj dopredu... a este nieco ak si zavolam sanitku tak za nu aj cvakam? tak mi odpiste ak viete nieco o tom... diky 😎

matita
8. feb 2010

ahojte, ja viac cita ao pisem, ale je skutocne pravda, ze navsteva zubara 2x pocas tehotenstva je podmienkou na ziskanie prispevku pri narodeni dietata? ja som v tom, ze nutne su akurat navstevy gyndosa. na zubara mas narok na 2x preventivku, ale nie povinnost... ?????

mirka285
8. feb 2010

caute kocky.tak aj my sme uz doma,V Tatrach bolo krasne pocasie,tak sme cele dni travili vonku 🙂 inak polo na snehu bolo o nicom,to si zase len bohaci spravili zabavku pre seba ☹ dugy to musela byt sranda na tom plese 🙂 baby ja uz som zacala konecne od vcera citit take tie naozajstne pohyby,nie len take zblnkotanie,tak sa tesim z toho..a za tento vikend mi teda poriadne podrastlo brusko,a mam pocit ze prsia mam zase o cislo vacsie..no konecna.. ☹ ☹ vitam vsetky nove,nas tu tusim stale pribuda..to bude plodny rok teda 😉 vo stvrtok idem na morfologicky ultrazvuk tak drzte palce nech sa babo ukaze a vidim phlavie..som uz nenormalne zvedava..mima a neboj,ver mi ze ked to na teba pride sanitku si volat nebudes 🙂 ono to neni ze dostanes bolesti a za chvilu porodis..mne to trvalo sestnast hodin ☹ ☹ jaj kocky idem prat a musim nieco navarit,ale vobec netusim co..zeby francuzske zemiaky?ku tomu kyslu kapustu alebo uhorky,no to by som si aj dala veru 🙂

matita
8. feb 2010

a neviete este poradit? bola ste niektora na morfologickom utz pred 20 tt? Ja mam ist teraz v 18+3 tt a to som sa objednavala sama, tak neviem, ci nie moc skoro....

kafoditka
8. feb 2010

matita, morfologia sa robi medzi 20-23 tt, vtedy najlepsie vidno organy babatka. mozno by si tam mala zavolat este raz a informovat sa..

matita
8. feb 2010

no ja v 19 tt len kvoli tomu, aby sa stihla v pripade niecoho zavazneho amnio. viem, ze idealne sa robi od 20tt, ale citala som, ze v niektorych pripadoch sa moze aj v 19tt. preto sa pytam, ci ste ho niektora nemali skor.

oacka
8. feb 2010

matita,je tiež tak viem, že to nie je povinnosť. a moj gyndos robí morfologický ultrazvuk 18-20 tt.

matita
8. feb 2010

tak snad to bude ok....

sunnygirl
8. feb 2010

ja idem k zubárovi vo štvrtok, ale ja som už bola na preventívke. Budú plombovať, uf. Tehotná má nárok na 2x prehliadku, ale nie je povinná, ale radšej si to preverte. Mne to povedala zubárka, že poisťovňa vám preplatí 2 preventívky.

No dnes som bola na tú krv a aj ma sestrička odvážila, potrebovala do paierov, tak som za týždeň napbrala 2 kg. Ale priznám sa, v utorok mi vybehlo bruško a od vtedy sa trží, takže už na mne riadne vidno, že som tehu.

Čo je to morfologické vyšetrenie????????????????????

😉

matita
8. feb 2010

no neviem ci sa morfologicky ultrazvuk robi standardne, alebo len v pripade indikacie, alebo vyziadania, ale je to taky podrobny ultrazvuk, kde popozeraju uz aj vyvinute organy babetka a pomeraju presne dlzky. viem zatial len tolko. ja na neho idem preto, lebo nechcem amnio.

karinnka
8. feb 2010

Ahojte.Ja som si bola po vysledky na Tripple testy,vyvojove vady,tak sme happy 😵 A bola som sa objednat na morfologicky,lekar mi dal sprievodny listok,ale ze mi este zavola ale najskor v polovice marca...juuuj tak budem musiet vydrzat,lebo uz by som rada videla drobca a vedela pohlavie... 😉

Morfologický ultrazvuk, ktorý sa robí obvykle od dokončeného 2O. týždňa do dokončeného 22. týždňa gravidity je screeningový a robí sa obvykle technikou 2D. 3D a 4D ultrazvuk je len pre potešenie rodičov, ale z diagnostického hľadiska nám nič nepovie. Samozrejme, keď vám urobia klasický dvojrozmerný ultrazvuk, tak niektoré prístroje sa dajú prepínať aj na 3D a 4D zobrazenie a môžu vám netočiť aj krátke video. Najkratšie videá sú ale netočené okolo 24. až 26. týždňa gravidity. Ak je dieťatko vhodne otočené, tak pohlavie je vidieť už od 16. týždňa gravidity. Na 100% vám to však nik nepovie, je to len približné. Na 100% by to bolo len na základe genetického vyšetrenia napríklad z plodovej vody.

karinnka
8. feb 2010

to som nasla nete o morfologickom ultrazvuku

lenkaaninka
8. feb 2010

karinnka tak prečo sa to volá morfologický to ako nmá nič spoločné so zdraví ale len ozaj pre potešenie?
to je dobré

janka256
8. feb 2010

ahojte baby prosim vas ukludnite ma trosku ja uz stresujem lebo babetko citim velmi malo a asi tak 3-4 dni asi vobec necitim neviem ci xsi to len namyslam alebo je to pravda pri tych dvoch predchadzajucich tehotenstvach som na nic take nemyseälňaň asi som nemala cas lebo som chodila do roboty a teraz sa iba sledujem uz som volala aj doktorke vraj zbytocne stresujem ze je este velmi malinke aby ma poriadne kopkalo ale ja sa aj tak bojim ☹

matita
8. feb 2010

karinnka pisala, ze morfologicky je v zasade 2D. a je mozno na 90-95% presny v diagnostike vyvojovych vad. pre potesenie je 3D a 4D 🙂)))

erytrea
8. feb 2010

ahojte kocky 😉

tak mam zase dalsie infosky ohladom babatka 😵 dnes som malicke konecne zase videla 😵 😵 😵 😵 tak sa pekne mrvilo, aj srdiecko bije, pokontroloval nozicky, rucicky, pomeral co treba, juuuuuj taka som z toho vytesena 😉 🙂 vsetko zodpoveda momentalnemu stavu tak bol aj doki spokojny 😵

poslal ma aj na morfologicke sono na vysunute pracovisko nemocnice, toto sono sa robi bezne, je bezplatne a robi sa iba kvoli nezavislej kontrole druheho lekara i napriek tomu ze je vsetko v poriadku.

som po vikende nejako unavena viac ako keby som bola v praci 😝 boli sme v piatok na plese a nejako sa mi to nepodarilo dospat, tak som ako matoha...

ozik a pohlavie mi este nepovedal lebo bolo babo otocene tak ze sa to nedalo presne urcit 😉

sunnygirl
8. feb 2010

ďakujem za odpovede 🙂

stanka33
8. feb 2010

Ahojte....

dnes som bola na poradni, vsetko v poriadku, vysledky aj babo...aj sme pozerali ultrazvukom co to bude ale babo sedelo v tureckom sede ako minule...takze zasa nic nebolo vidiet...ale do tvaricky som mu videla 🙂 ...a dr. mi kazal zavolat, lebo robi aj na Kramaroch a tam ma lepsi ultrazvuk tak mozem prist...a asi tam aj robi porody, takze asi nebudem vymyslat a necham sa u neho a zazmluvnim si ho...sice nebudem na Antolskej ale po mojich skusenostiach mi to je jedno...ak ste tam niektora rodili ako ste boli spokojne????

a zubarka staci v tehotenstve jedenkrat, mna ani dr. neposiela, ani minule isla som len z dobrej vole...ja mam zubarku mladu babu, strasne fajn, tak chodim pravidelne....povinne na prispevok su iba navstevy gynekologa...a podmienka ze dieta sa dozije 28 dni....

na morfologicky tiez pojdem neskor v 22.tyzdni, moj dr.robi tak aby bolo pekne vsetko vidiet...

mirka francuzke budem robit aj ja na zajtra...

inak ja som porodila po odteceni vody az za dva dni, sice su pripady, ze porodis rychlo do hodky, dvoch od zaciatku bolesti..ale to je vynimocne, takze to pekne vsetko stihnete...to nie je ako v Americkych filmoch ze rodis skoro v aute... 😀...a myslim ze ak je seriozny zamestnavatel dovoli aj odviest do porodnice..dokonca moj muz mal v den mojho porodu volno aj ked ma mal doviest, len musel nieco riesit, tak nachvilku si odbehol a este sme dostali aj poukazky na nakup ako otcovske super..dufam ze aj teraz budu...

janka....aj ja som na materskej, ale sa pozorujem este menej ako ked som bola v robote...aj ja citim iba slabulinke pohyby sice kazdy den...ale by som sa kvoli tom nestresovala..neboj vsetko je ok...

mojalili
8. feb 2010

JEjda vy ste sa ale rozpííísali🙂
MIRKA - vitaj z Tatier, ja sa tam chystam na zaciatku MArca.
Dugyna - super, ze bolo na plese dobre, mozno taka dedinska zabava je lepsia ako snobsky ples. JA som nebola, i ked mi saty doma viseli.
ZUBAR - nemusite ist 2x, nie je to povinne, len mame narok ist 2x k zubarovi. Pytala som sa zubarky na to...
ERYTREA, STANKA, GRATULUJEM K DOBRYM SPRAVAM OHLADOM BABATKA 😵

Janka - este je babatko malicke, nemusis zaznamenavat pravidelne pohyby, ale spytaj sa klud ne lekara na to. Aj moj kazdy druhy den chruni a niekedy sa hybe cely den.....bude to dobre, neboj... 😉

Joj kocky, tak som si chrupla 😀 to ja nezvyknem. Chcela som dnes robit Oblížprst koláč, ale nechám si to na Vlanetína, keďže čakám plno navstev, dnes asi urobim len babovku. Ja som chorá viac z toho, ked nemozem nic robit, len lezat.. 😉

miki060707
8. feb 2010

ahojte, tak ja som dnes robila na obed francuzké, aká náhoda 😉

zajtra idem do nemocky, a v stredu mi budu robiť amnio, toho sa nebojim, len toho či bude mala ok pri našich, lebo na noc som bola stále doma, ale šak bude v dobrých rukách, len teraz tá naša mala ma také stavy, že si s nou nevieme rady, chce to len trpezlivosť a potom budem musieť oddychovať, hadam mi dovolí 🙂 a 4.3 si pojdeme pre verdikt, tak hadam, že bude ok a ja pojdem tak po 20tt na poradnu, najradšej by som išla vtedy, keď budem vedieť výsledky z genetiky.....teraz sa pojdem baliť, žehliť, uvariť na zajtra, aby neumreli od hladu a keď dojdem domov, aby som mohla len oddychovať...

stanka33
8. feb 2010

miki drzim palce nech vsetko dobre dopadne...

mojalili mnam oblizprst 😝

janka256
8. feb 2010

vdaka kocky lekarka mi tiez radila nestresovat sa pred tyzdnom na poradni som jej takisto vravela ze nie stale citim pohyby tak mi spravila ultrazvuk a babo bolo oki kopkalo stale ale ja som nic necitila ja teraz len preto stresujem ze sem tam uz boli take lepsie kopanceky a teraz velmi slabe ale tak mam placentu kdesi vpredu tak dufam ze je to tym 😖

dugyna
8. feb 2010

no caute baby
stani super ze je vsetko ok 😉
mirka mojalili no kedze ten smyk sa mi stal na zaciatku a ja som teraz jeden velky naladovy hromon..nervozny a urevany..tak som sa tam skro rozplakala..a pokazilo mi to naladu skoro na polku plesu..takze asi tak..a polku nemam moc rada..valcik a ine tam vobec nehrali 1-2krat zahrali nieco co bolo v rytme valcika..ale nie taky original..hrali proste repete..ale tarz sa uz na tom bavim....este ze drahy bol so mnou trpazlivy ...no tancovla som len na zaciatku tancneho kola to pustil 2pomale polky..a 1 stredne rychlu a potom uz som sedela lebo to bolo na mna rychle..drahy by ma aj udrzal na to klzisku..ale akosik nevladzem tak rychlo tancovat ked som 2v1

Morfologicky ultrazvuk NIE JE PRE ZABAVU A POTESENIE RODICOV je to odborne vysetrnie v ramci prenatalnej starostlivosti ..vidno na nom dietatku vsetky organy..cize lekar vie skoro zistit pokial ma dietatko vyvoje chyby na srdiecku..diafragmaticku herniu,atreziu pazaraka, chyb na oblickach,a ine...je to preto ze maminky sa presuvaju pre porodom z mensich miest do BA na kramare alebo antolsku ak cakaju deticky s chybmi srdiecka alebo ine..a detciky byvaju po porode prvezene na destke kramere kde su operovane..
tento skrining sa robi po ukoncenom 20tt tehotenstva
a nie je nahradou za tripple testy..cize NT a AFP..ako tu niekto pisal ze by chcel stihnut este kym moze byt amnio co ako to ....
amnio sa robi ked vydu zle triplle testy..cize ak je podozrenie na down..alebo ine...ak je podozrenie na razstep vtedy sa robi toto sono..
janka ak si prvorodicak a len nedavno si zacal citit pohyby..tak zo zacitku byvaju neprevidelne..zavisi to od kedy ich citis aci pravidelne kazdy den..po pripade cinkni svojmu dr..

dugyna
8. feb 2010

inak kocky zajtra sme sa objednali do genetonu ..takze STV uz budeme vediet na 100% ci bude nase babetko chlapcek alebo dievcatko 😀

janka256
8. feb 2010

😀 dugy tretorodicka a stresujem ako prvo... 😖

mojalili
8. feb 2010

Dugy - - cudujem sa, co ma STV s tvojim ultrazvukom 😀 😀 😀 😀 😀 ja brzda, to je STVrtok🙂))))

karinnka
8. feb 2010

Dugyna o morfologickom ultrazvuku som to stiahla z netu a je tam pisane ze 4Dje pre potesie rodicov 😉

strasska
8. feb 2010

Ahojte, prepac sunny som sa nasmiala na tvojej vete: "Tie čo sú na PN alebo materskej pekne oddychujte aj za nás pracujúce a píšte, aby sme potom mali čo čítať."
Hlavne my na materskej si pekne pooddychujeme 😀
Ale nie, momentalne fakt oddychujem, lebo drobec spi.
Chcela som sa este opytat, ci Vas nepobolievaju bradavky? Viem, ze pri prvom babu som ich mala citlive, ale teraz sa mi to zda vyraznejsie.

denisse
8. feb 2010

ahojte ... tak ja som dnes bola na koznom so svojim prisernym ekzemom a podla ocakavania mi nic nedala, kedze v tehotenstve sa nic nemoze ... tak musim vydrzat ... odporucila jest vitaminy a premasťovat, inak nic ...

a dcerka sa prave naucila pedalovat na trojkolke, tak k nam uz moze prist jar, sme pripraveni 😀

ja pohyby este takmer necitim, obcas sa mi nieco zda, ale urcite to nie je nic pravidelne ... v stredu idem na uzv a hned na odbery na afp, tak budem mudrejsia ...

denisse
8. feb 2010

miki, tvoja mala je presne taka stara ako moja nela ...kedy sa narodila? nasa nela 21.6. 2007
a tiez ma teraz take obdobie, ze za mnou casto kvika .. ale ked sa hraje s niekym inym (s tatikom, s babickou, s dedom), tak ma normalne vyzenie z izbicky ... 😀
ale v jaslickach je utiahnuta, uz som to tu minule pisala .. dnes tam bola zas, vraj to bolo celkom ok ... ale uz som na to prisla, co sa stalo .. jej najoblubenejsia teta je momentalne v inej pobocke a to je pre moje dieta zmena, s ktorou sa tazko vyrovnave 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre