Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

monline
4. máj 2010

ja mám + 4 kg

mojalili
4. máj 2010

Monline, ze 4 kg 😒 😒 ☹ . Ja mam snad uz aj 15 kg na sebe ☹ ☹ ☹

Tak auticko je doma, ale som taka unavena a boli ma šušura, ze sa mi nechce ani ist nan pozret...☹ mam strasne velke zily na nej a po celodennom chodeni ma strasne bolia☹
No idem urobit vysvedcenie na zajtra z anglictiny pre moj kruzok, uz koncim, tak ma to tesi🙂

mima89
4. máj 2010

monline to je ako mozne? to sa da? aj ja by som rada... 😒 ja mam +7kg... kazdy mesiac kilecko...este dva mesiace cez ktore sa pribera najviac....

monline
4. máj 2010

neviem ako to je možné, spočiatku som si držala váhu, potom som kilo pribrala, potom zhodila..a teraz za posledný mesiac cez dve kilá..ale to posledné mám určite v nohách, mám ich ako slon..strašne mi puchnú...kúpila som si dnes konskú masť, len kto mi ich namasíruje? muž šiel na dva týždne do tatier robiť..a ja mám problém ponožky si navliecť a nie nohy masírovať 🙂...a malý mal minulý týždeň 1823g, takže mám riadne chlapčiatko..teší ma, že som nepribrala viac..
mima- 7kíl je super, určite máš aspoň o 10 kíl stále menej ako ja..a možno aj o 20 😀

oacka
4. máj 2010

ja mám plus 0 kíl!!!!! kto je lepší? 😀 😀 😀 😀 😀

monline
4. máj 2010

oacka, si jasne najlepšiaaaaaaaa 🙂 🙂 🙂 🙂 😉

monline
4. máj 2010

mala si nevoľnosti oacka? vracala si?

oacka
4. máj 2010

schudla som 8 kíl, a tie som teraz postupne nabrala, takže do júna predsa len dačo priberiem.

mojalili
4. máj 2010

JEJDA OACKA-a nemali by sme sa s tebou ani bavit 😝 😀 😀 😀

monline
4. máj 2010

ja som zas v poslednom roku pribrala 8 kíl..ktoré som dva roky predtým krvopotne vypotila na trenažéri vo fitku..takže asi preto moje telo necítilo, že by si malo robiť zásoby..

oacka
4. máj 2010

ja ani nehovorím,že som za tri roky od svadby pribrala 25 kíl!!!!!!! takže moje telo určite nijaké zásoby nepotrebovalo. ja som mohla vracaním aj 20 kíl schudnúť a bolo by to ok. ☹

lenkaaninka
4. máj 2010

baby ja mám plus 6 kíl ale mám dosť aj tak....tak sa vytešujem...ale kolkoooo ešte pred sebou...

monline
4. máj 2010

oacka 😀
poznám ten pocit..ja som tiež chcela, aby malý čerpal výlučne zo mňa zásoby,....-)
mne sa podarilo nevracať ani raz..ani pri dcére, ani teraz pri malom ..žiadne nevoľnosti, vždy mi všetko chutilo aj chutí 🙂

lenkaaninka
4. máj 2010

mne býva aj dosť nevolno aj teraz niekedy a aj na začiatku ani nie tak vracanie ale nevolnosť a nechuť k jedlu ale vracanie bolo pár krát aj viac 😖

oacka
4. máj 2010

no ja som 4 a pol mesiaca myslela,že zdochnem... najhoršie obdobie mojho života. preto obdivujem kočky, ktoré sú tehotné a majú doma malé dieťa, ja by som to nezvládla...ale ak sa podarí,tak to asi tiež tak budem riešiť..

zrzulka
4. máj 2010

oacka to je aj mozne? ja radsej nenapisem kolko som pribrala. Asi najviac z vas vsetkych, ale lekar sa nepohorsoval tak je to snad v poriadku. A mozno kvoli tomu tie moje problemy so skracovanim....
Ja mam 13+5kg 😝

zrzulka
4. máj 2010

13,5kg tam malo byt...

maxara
4. máj 2010

Ahojte krasulky..
zrzik neboj, ja som dnes bola na poradni, CS mam 2, pytala som sa ho, ze co konkretne mam obodovane, kedze to moze byt teoreticky ktorakolvek z tych hodnot, tak moj krcok je trochu skrateny a polotuhy, za kazde 1 bod, spolu teda 2. V mojom tt je tolerancia az 5 bodov, takze sam povedal, ze pohodicka.. mala je KP, cize mi kope poriadne do mechura a podla neho aj to moze byt dovod, preco sa krcok skracuje, ked do toho "lievika" babo kope nozkou.. akoze som to takto pretlmocila, ale snad som to dobre pochopila. Samozrejme, ze ako tam tak sedi (ale aj keby bolo hlavkou dole), tak tlaci na ten krcok z hora, no a ked donho este kope, tak sa netreba cudovat.. no a k tej polohe sa sam nejako dramaticky nevyjadril, tak som sa opytala a on povedal, ze v 30 tt nema vyznam nejako stresovat kvoli polohe, kedze do porodu sa mi moze este otocit aj milion krat.. ze by ho to zacalo trapit tak v tom 36 tt, no ale aj tak by to asi neovlyvnil. Takze klud.
Pytal sa ma na matersku, ci chcem ist skor, lebo ze teda vyzeram dobre a ked sa aj citim dobre, tak ? Tak som povedala, ze v pohode az na normalny termin, cize idem 3.6. a uz to mam aj v robote tak vybavene.. Tu dovcu som si tak fajnovo dala, ze sa teda moc nenamakam.. Tak pohodicka..
mojalili - zrzulka ma krcok iba skrateny, nie otvoreny na dva cm, to je dost velky rozdiel..
Inak ja som mala dnes tiez supis plodny den.. Rano som stala v zapche dokopy asi hodinu, prisla som do roboty o 10 minut po najposlednejsom moznom termine ako len mozem prist.. V robote bola vypadnuta elektrika, vratane okolitych budov a aj semaforov, takze som sa tvarila, ze som tych 10 minut isla po schodoch 😉, kedze nesli vytahy.. Potom som zacala mat celkom aj frmol, aj som toho dost vybavila, hodila som sprchu a podho na poradnu. Chytila som samozrejme vsetky cervene, ktore som po ceste mohla, skoro do mna naburala tatrovka (neviem, co zostalo z mojho srsnika zltuckeho 😖 ), meskala som na poradnu asi 5 minut, ale nastastie pohodka.. Dr bol v poho, vsetko OK. Potom som sa v PK zastavila kuknut moje exkolegyne, nakupila som jedlo a zastavila som sa v lekarni na severe a pokupila som tie veci do porodky.. Co som si pred chvilou citala, ze vela juloviek malo dnes rovnaky ciel 😉.. Kupila som si dve rozne velkosti poporodnych vloziek, tie obrie, kvazi nocne a tie, co vyzeraju ako normalne.. sudocrem (oproti jednej lekarni inde v PK lacnejsi o 10e 😲 to najvacsie balenie), jednorazovky gatusky do porodky, vaticky do usiek, mast na bradavky, lieh na pupcek a stvorce gazy, jednu flasku pre istotu, nech nejaku mam.. a uz si nepamatam, ostatne ako vlozky do podprdy, kefka na vlasky a tak, to som objednala cez net..
PS mam zatial +3 kg 😉

zrzulka
4. máj 2010

jak je to mozne ze niektore z vas len tak malo pribrali????normalne nechapem....

maxara
4. máj 2010

oacka ja som schudla 4 a pribrala 7 😉

zrzulka
4. máj 2010

maxi vdaka za vysvetlenie... zatial som otvorena len na tu spicku prsta tak snad sa to nebude otvarat viac... myslim ze keby to bolo nejako dramatikus tak ma upozorni na kludovy rezim alebo by ma supol do nemocky.... to snad nehrozi....

oacka
4. máj 2010

zrzi, ty mi o priberaní nehovor! s tvojou pred tehu váhou si musela čo to pribrať! len sa priznaj,koľko si vážila, nech ti závidíme! 😉 😉 😉 😉 😉 😉

lenkaaninka
4. máj 2010

no mne bývalo tak brutál zle do polky januára a potom to bolo lepšie tak preto to priberanie male a ešte deti do toho choré stále ako na jedlo som len kukla už mi bolo zleeee... teraz mám málo pohybu lebo ma to bolí všetko tak som pribrala ...ale mne to je fuk potom to pôjde dole tak či tak.. 😉

maxara
4. máj 2010

zrzik urcite, mozes byt kludna.. ked si to predstavis, tak zvonku na spicku prsta, to je kvoli tomu, ze zhora tlaci babo a ta stena je hruba, tak sa zvonku urobi taka akoby jamka, to je vsetko..
baby inak ani so mnou sa nebavte, lebo ja sa citim skvelo a POZOR!! v noci nechodim uz asi 2 tyzdne cikat 😀
mirka ani k nam by si radsej nemala chodit 😀 spina uplne vsade.. alebo mam mozno len take iste videnie ako ty 😀
a inak, na to vsetko, aky som mala den, som mala super naladu a prvykrat som mala u Dr normalny tlak 136/78

maxara
4. máj 2010

oacka mala 47 kg, ja ju natrem 😉
lenkaninka presne tak.. potom pojde dole tak ci tak.. ked nie dobrovolne, tak nasilu.. 🙂

lenkaaninka
4. máj 2010

max presne môj plán či sa chce či nie 😎

oacka
4. máj 2010

no ve´d, to znamená že teraz zrzulka váži okolo 60 kíl.... no tak ja keď raz v živote budem vážiť,tak moj mm sa zblázni od vzrušenia! 😀 😀 😀 😀 😀 maxi, som s tebou, aj ja spím ako zarezaná. a ešte aj na chrbte,vobec mi to nevadí... čudné,lebo predtým mi to vadilo.

zrzulka
4. máj 2010

maxi maly je praveze priecne ulozeny, ma vraj nejaku zvlastnu polohui, on skor do boku tlaci, obcas citim jak stuchne do mechura. Zrejme s ruckou...
Asi mate pravdu s tou vahou. ja som pred tehu vazila 45kg. pri malej som za cele tehu pribrala 11kg...

stanka33
4. máj 2010

ahojte...
bola som dnes na cviceni, vsetko ma dole boli asi uz nepojdem...alex nebola si dnes ze???
ja mam 5kg navyse celkom som spokojna..do 10kg sa hadam zmestim

stanka33
4. máj 2010

Zrzi mame taraz podobnu vahu ako tak ratam... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre