Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
11. jún 2010

jaaaaaaaj este som sa chcela opytat na detskych lekarov. Staci az po porode tam ist ci uz ste niektora teraz boli sa zahlasit?

katy1979
11. jún 2010

ani v repiku po porode nie je dobre sediet? ja viem ze ten my mama uvarila. a myslim ze je nieco v lekarni ak si dobre pamatam tak rosalgin. ale ja som pouzivala iba cistu vodu.

zrzulka
11. jún 2010

@mirka285 krasne si to napisala.... fakt super, vdaka ze nas tu vsetkych tak pekne povzbudzujes.... ja sa tiez snazim mysliet pozitivne a nic zle nepripustat ale niekedy tomu akosik prepadnem 😒 😒 😒 To uz asi preto ze sa to blizi....

lenkaaninka
11. jún 2010

inak aj mne niekto už radil sodu bikarbonu že je super...ale ja chvalabohu klop klop kyselinu nemávam ale mesiac....

@bellablonde nejako kamille či ako normálne si vypýtaš kamilkové kvapky a je to super aj ked deti mali oči zapálené zarobila som to s troškou teplej vody a pár kvapiek z toho a nemusela som sa brblať s varením a vychladením 😉

katy1979
11. jún 2010

@zrzulka ja nezahlasujem u detskej ani prveho som nezahlasila a v pohode nas zobrala

lenkaaninka
11. jún 2010

@zrzulka a budeš chodiť tam kde s malou??? ak hej tak môžeš až po...aj ja pôjdem až tak...

mirka285
11. jún 2010

Katy ja som sedela v repiku aj v dubovej kore a urcite mi to neuskodilo..ved repik je hojivy a zaroven vysusuje...

adelaine
11. jún 2010

@adka1311
skusim vsetko, lebo som zufala 😉 dakujem

@zrzulka ja som jednej pediatricke volala asi
pred mesiacom, pytala som sa ci ma vezme do
starostlivosti, ona mi povedala, ze sa potom mam ohlasit,
ked pojdem domov z nemocky...
asi im treba dat vediet vopred....a v nemocnici sa ta
budu pytat na meno pediatra, posielaju sa mu
vysledky vys. babatka

zrzulka
11. jún 2010

@katy1979 dakujem, ja viem ze kamaratka bola aj na akejsi prednaske u dr v tom centre kam davame aj maleho. Ale kedze tam uz chodi aj mala tak ratam zeby to malo byt bez problemov.... Musim tam cinknut, dufam ze nebudem musiet ist na prednasku ku nej. ze to plati len pre prvorodicky 😉

mirka285
11. jún 2010

babule idem si dat sprchu a potom omrknut ten porodny luxus na Kramaroch 😀 😀

katkaking
11. jún 2010

mirka, ved aj mne mamina hovorila ze ona kvoli zlatej zile sedávala v dubovej kore a nic jej to nespravilo....len jej to pomohlo. Len som pisala, co mi dr. hovoril.... ale on je straaasne preopatrny, este aj vcera na poradni mi hovoril ze mam mat maximalny kludovy rezim, no netusim preco....ved uz aj rodit mozem ist.....

zrzulka
11. jún 2010

@lenkaaninka ano tam planujeme dat aj maleho... len tym ze mala chora nebyva (klop klop) tak ja tu dr ani velmi nepoznam. Chodime tam malicko....Mala by som ju uz aj na ockovanie prihlasit tak potom sa jej opytam....

alllexa
11. jún 2010

@zrzulka - ano, chodim tam... no nemerali ma ani ked som na to upozornovala. Az porodnik v Ruzinove ma zmeral.

bellablonde
11. jún 2010

@zrzulka aale "mudre reci" co sa tam stalo, preco na neho krici, vsak by ho nemala bit, chudatko male, a ved aha je tehotna...

maly zinkasoval na zadok, aj tak je to prd platne, lebo nosi airbagy plienky, takze to ani nepociti... milionkrat nanho idem po dobrom, ze na cestu nesmie vybehnut, zasmeje sa mi do ksichtu, otoci sa a uteka znova

inak v starsom cisle mamaaja je super basnicka ako sa chodi cez cestu, dokola si ju hovorime, efekt zatial ziadny

juj baby ja nastastie neviem co je zaha... staci mi toto katastrofalne pocasie
kebyze to aspon neni tak extremne - najprv je kosa, nonstop dazde, povodne, teraz zas extrem horucava, buduci tyzden ze burky maju byt

zrzulka
11. jún 2010

s tymi vlasmi je to fakt len povera... ono zalezi od toho ako je babetko ulozene v brusku ak tlaci an zaludok tak vtedy zvykne palit zaha. pri malej ma palila ale teraz len par krat

alllexa
11. jún 2010

@zrzulka - ja som sa bola pytat v ProCare, ci tam mozem chodit k pediatricke, tak mi normalne dohodli termin, bola som za nou a len mi povedala, ze ok, ze potom sa tam mam s babatko zastavit - den po tom, co ma prepustia z nemocnice.

adelaine
11. jún 2010

@alllexa
inak, nechcem sa ta dotknut, ale mam pocit, ze to tam trosku flakaju,
na to, ze si platis za starostlivost....ja na tvojom mieste by som uz bola prec

bellablonde
11. jún 2010

ja idem buduci tyzden volat maleho petka doktorke, ci mi vezme aj malu
myslim, ze s tym nebude problem. len chcem aby o tom vedela dopredu 😉

zrzulka
11. jún 2010

@alllexa tak super a co povedal????neboj urcite ho vytlacis ... ani nebudes vediet ako... je dobre ze si chodila na predpripravu.... ale inak aj porodnik ti poradi, povie co mas robit ako zatlacit....Ak mas takeho ktoremu doverujes tak mu ver, prekonzultuj to s nim a bude to dobreeeeeeeee....
ja si pamatam ze pri malej som sa nebala porodu vobec ani komplikacii jedina vec co mi matala v hlave bola sekcia. Toho som sa bala ako cert kriza ale vzdy som si opakovala ze ju porodim prirodzene a nakoniec som mala najprirodzenejsie porod aky moze existovat 😀

zrzulka
11. jún 2010

@alllexa ku Krajčírovej?

lenkaaninka
11. jún 2010

@adelaine nám dali z porodky papiere a zastavil sa tam mm na druhý den a dal jej papiere a o týžden prišla domov k nám ale ked má vela práce tak sa chodí tam...ono záleží aj od nemocnice aj od lekára detského..

tak ma nohy bolia ako šlak...skoro všetko sa pojedlo ako tri knedle ako bulo a jeden a pol sa zjedla hned...teraz kukám na hodiny a to už pol tretej..fuha ako to letí...brutál...

alllexa
11. jún 2010

@adelaine - no ved ja uz som o tom aj uvazovala... len fakt je vyhoda, ze to mam blizko a ze tam mam vsetkych lekarov... neviem, kde by som teraz zhanala pediatricku...

bellablonde
11. jún 2010

petko bol velmi dlho plesunik, az teraz posledneho polroka strasne ovlasatel, musim ho dat znova strihat ako mu to bujnie 😎
zas bude cirkus humberto 😀 😀
strihat sa nechce, ale v kupelni si pyta od ocka antipersp, vonavku aj nagelovat vlasy kazde rano

alllexa
11. jún 2010

@zrzulka - no porodnik sa len cudoval, ze ma nezmerali v ProCare. Ale panva vyzera byt ok.
Ta pediatricka sa vola Krupcova.

kafoditka
11. jún 2010

baby este k tomu -
@alllexa si sa bala ci nemas malu panvu.. ja mam kolegynu, ktora rodila vo februari a ta vyzerala jak zachodovy pavuk. Ruky nozky chudunke, len obrovske brucho pred sebou. A to nosila tusim rifle velkost 26, total utla. A vies co? Porodila extremne rychlo a ze uplna pohodicka.. 😉

alllexa
11. jún 2010

@kafoditka - tak to je fajn🙂 Ja sa ani tak nebojim o tu panvu, lebo som dost siroka, ale o tie svaly, co su vnutri... Ci sa tak dokazu roztiahnut, ked aj obycajne vysetrenie u gynekologa je pre mna utrpenie...

mojalili
11. jún 2010

@zrzulka Maly ma na sebe teraz len kosielku a nozicky ma zakryte plienkou a spinka....hrozneee. Von ideme v kosielke a dupkach a lezi na perinke..ktora je len prehodena cez neho...

kafoditka
11. jún 2010

@mojalili chcem sa ta spytat, ako vypada tvoje brusko, ked pouzivas ten pas? Dava sa postupne do normalu?

bellablonde
11. jún 2010

a davas aj tenucku ciapku?

adelaine
11. jún 2010

@mojalili ako dopadlo vys.? povedali ti, co s tymi tvojimi rukami?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre