Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
15. jún 2010

@noemarta ved to radsej sa "nastelovat" na bolest a tesit sa z tej bolesti lebo nas posuva k nasmu pokladiku ako ratat s tym ze mam nejake zadne vratka, spoliehat na bezbolestny porod a nakoniec sa nemusi podarit pichnut epi alebo uz bude neskoro... ved ani aj som nebola zase hrdinka, ja som si ju pytala ale uz sa nedalo pichnut ... ale tak chcela som ju hlavne preto ze som cakala ovela vacsiu bolest... nevedela som co ma caka... teraz ked na to spatne pozeram tak tu vacsiu cast bolesti by som si aj tak "vytrpela" este pred podanim... Podla mna to ma naozaj vyznam hlavne vtedy ked sa jedna o dlhotrvajuci porod ked to zenu vycerpava...

zrzulka
15. jún 2010

@bellablonde ako moj muz 😀 😀 , ten tiez vzdy ze nech neprepinam sily lebo nemozem vediet kedy to pride a aby som bola oddychnuta. ved suhlasim s nim ale ked ma uz vycerpava aj to ked sa staram o malu. uz len obycajne zohnutie je pre mna vycerpavajuci ukon....

mojalili
15. jún 2010

Ahojte kočky, ja len tak na skok.
@tinka gratulujem ku ukonceniu rocnika, iste potesi mat vsetko za sebou a venovat sa uz len porodu a malickej 😉

No a ja neviem, co s Dankom dnes je, kaka, prdi, papa stale a stale je nervozny...tak idem opet za nim....snazil sa zaspat ale opet je hore a tusim je opet hladny....pritom mam mlieko, len on zachruni kym stihne dopit.... 😒 😠

bellablonde
15. jún 2010

epi tentoraz chcem, pojdem si to obehnut a zaplatit,
ked mi stihnu dat, budem len rada... lebo teda pri prvom som si dost dlho pockala na finale
otvarala som sa nekonecne dlho

aspon budem mat poistku ... aj ked mozno len psychicku, mne to dost pomoze vediet, ze sa mozem spolahnut na
nejaky medikament, co mi trochu pomoze od bolesti

stanka33
15. jún 2010

zrzi skoda ale radsej oddychuj..., hadam niekdo pride nie???
bella ja som na tom tak isto, ja nevladzem a maly je zo dna na den horsi, a mne je horsie a horsie
hadam to este vydrzime aspon dva tyzdne...tusim budeme mat rovnako stare obe dietky...

zrzulka
15. jún 2010

@bellablonde budes rodit na antolskej??? tam su prednasky v stredu o 14tej

mirka285
15. jún 2010

kocky ked uz sa bavite o tej epi tak si treba uvedomit ze kazdy ma iny porod...niekto lahsi a menej bolestny,niekto dlhy a bolestivy...takze nebudte hrdinky,ved zaplatit si to a potom ked to bude aktualne sa kazda rozhodne sama ci jej ju treba pichnut alebo co vydrzi 😉

bellablonde
15. jún 2010

@naty1976 moc blahozelam 😵 a prajem vsetko dobre, aby ste sa uz coskoro doma tesili vsetci z maleho pokladika 😵 😵

mojej kamoske a svagrinej sa stale presne to iste.... jedna skocila za chlapcom do fontany a vytahovala ho odtial - o dve hodiny uz bola po cisarskom, co sa jej odlucila placenta
a svagrine sa odlucila sama niekolko dni pred terminom - tiez akutny cisar

preto sa uz bojim natahovat sa s malym, aby sa nedajboze cosi nestalo aj mne 😔

bellablonde
15. jún 2010

@zrzulka ano, na antolskej,
dakujem za info, rovno si to zapisujem do blbovnika 😉

teraz uz len cakam, kym pride moja mama buduci tyzden do bratislavy
tak si potom obeham vsetky veci v klude sama

stanka33
15. jún 2010

ja som mala tiez bolesti silne okolo 10 h dalsie dve co mi ju pichli pred najsilnejsimi kontrakcia, no ja neviem co by som robila....keby jej nebolo...taray dufam ze to pojde rychlo

stanka33
15. jún 2010

bella ja sa natahujem s malym sama, onsa teraz ani oliect neda furt trucuje...nebyval taky a stale uteka vonku, ja musim za nim aby na cestu nevbehol

bellablonde
15. jún 2010

@stanka33 fakt chalanov mame takmer rovnako a dievcatka sa nam mozno narodia v ten isty termin 😉

bellablonde
15. jún 2010

@stanka33 stani, ale dievcatka nam to potom vynahradia

ja jednoznacne pocitam s tym, ze budu kludne, dobre, milucke a hlavne poslusneeeee 😀
proste presny opak tychto nasich diablov 🙂

zrzulka
15. jún 2010

jeeeeeeeej to je naozaj sranda ze amte rovnako stare deticky ....obidve :O))))

Idem kocky, idem sa natiahnut... zajtra si uzite stretko. dufam ze vam nebude prsat nech mozete vegetit niekde na terase :O)

zrzulka
15. jún 2010

@bellablonde ked bude taka akcna ako nasa mala tak sa mate na co tesit 😀 😀 😀 ta je aj za 100 chalanov- herecka. ja skor ratam opacne ze chalanisko bude kludas....

bellablonde
15. jún 2010

uvidime, co za cisla budu nase deticky 😵

ako sa vravi: "Deti delime na dve kategorie. Nevychovane a nase." 😵

Nasa micuska mala dnes operaciu. Bola na kastracii a este stale sa neprebrala z uspavacky. Chudatko macacie 😢 som zvedava, kedy sa preberie

stanka33
15. jún 2010

bela aj kamoska ma take stare dievcatko ako je nas Jurko a ta je este horsia ako on, a maleho ma 4 mesacneho a ten je anjelik zevraj presny opak...no som zvedava...iba dufam ze nebude opakovat po nom...
muzov kolega ma tiez tak stare dievcatko a ked mu rozprava aky jej Jurko tak si ia hlavu bucha, ta ich mala je pri nasom zlate dieta..a to sa jeho zena furt stazuje ze aka je zla

zrzi dobru..

maxara
15. jún 2010

Ahojte babulky, nestiham vas docitat, mala som dnes perny den..
dufam, ze sa nic nezmenilo ohladne zajtrajsieho stretka a vsetky sa stretneme o 14tej pri stefanikovi na fontane v Eurovei a v pripade dazda vo vchode do hlavnej budovy hned od tej fontany. Takze sa tesim na vas, idem spat.
@naty1976 @lenuliatko gratulujem k babatkam.. drzim palce, nech su zdravucke

A este trosku kurzu z botaniky.. malinovy caj a malinikovy caj:
caj v potravinach, teda ovocny malinovy caj, je caj s prichutou PLODOV malin. Maliny rastu na kriku, ktory sa vola OSTRUZINA MALINOVA. Na uvolnenie svalsva suvisiaceho s porodom sa pije caj z LISTOV (cize nie plodov) tohoto kra. Tento caj predavaju v lekarnach.
Tak to je ten rozdiel. Ovocny je z plodov a na porod je z listov toho isteho kra.

bellablonde
15. jún 2010

cauko maxi,
dik za objasnenie malinika
a zaroven aj dobru noc, dufam, ze si dnes aspon chvilu stihla mat vylozene nozky

maxara
15. jún 2010

@alllexa na poradni pohodka, dr mal dobru naladicku, zakazal mi ist na lomnicak, ale vraj na skalnate lanovkou v pohode 😀 .. no a inak CS stale 2 , babo vysoko a na porod to tak skoro nevyzera, takze pohodka. Bral mi kultivaciu na toho streptokoka a k tomu este som chcela tiez podotknut, ze je to konkretny druh streptokoka, ktory vadi, nejaky na H a ked sa tento vyskytne, dostanem pri porode antibiotika penicilinove. Ostatne druhy streptokokov a inych havedi a plesni a tak mi moze dat nieco na ich preliezenie, ale s porodom nesuvisia.. len na dokreslenie tych roznych bakterii co sme sa bavili. Inak pohodka.

Tak dobru nocku

maxara
15. jún 2010

@bellablonde no ani nie.. balila som sa do Tatier a rovno aj do porodky a potom som vela prala, mala som poradnu, mm vytrepal celu baterku na otcovom aute, jedine co sme mali k dispozicii, lebo zabudol zhasnut svetla, lebo mu to nezapiskalo, ked vystupoval, lebo je to felicia.. tak som to este musela akutne riesit, meskala som a tak.. a potom som isla po nase auto a k nasim a tak, skratka supis den, smrdela som jak diviak 😠

alllexa
15. jún 2010

@bellablonde - a ako to zena citi, ked sa odluci placenta? Krvaca?

@stanka33 - ja som chcela ist zajtra na stretko, ale som nachladnuta, soplim a boli ma hrdlo. Neviem, ci to bude zajtra lepsie...

@petzi - aj mna tak babo kope, najhorsie to je, ked vyvadza po pol noci alebo o piatej rano... Teraz to uz zase zacina. Ale aspon viem, ze je v poriadku.

Inak, mm bol bicyklovat a spadol a nic mi nepovedal - vymyslel si, ze musi ist este do prace a miesto toho siel na pohotovost. Vratil sa so sadrou na ruke, takze to uz nemohol dalej tajit. Hlavne, ze sa vzdy uraza a lezie mu na nervy, ked mu hovorim, aby si daval pozor a ze sa o neho bojim...

radulka77
15. jún 2010

ahojte, kukám, že riešite epi.. no ja som pri dcérke nemala a ani nechcela a ani teraz si nedám.. verím že to pôjde rýchlejšie pri druhom.. 😉 no a bellablonde a stanka, pridávam sa k vám, len s opačným pohlavím.. ja mám dcérku apríl 2008 a teraz čakáme chlopa 18.7. 😀 ale naša Sisi je celý chalan čo sa týka správania, takže verím že chlapček bude kľudnejší 🙂

bellablonde
15. jún 2010

smarjá, ti verim, ze si rada, ze sa konecne das do vodorovnej polohy po takych milych udalostiach

ja z celej duse neznasam balenie, vzdy si na to vyhradim aspon jeden cely den
auto mame nejake dokazene aj my...
chudak manzel chytil strasnu knajpu z klimy (je uplne odrovnany, boli ho hrdlo, u lekara mu nic konkretne nezistili, len lokalny zapal), musime ju dat komplet vycistit a hapruje mi prevodovka... dnes som normalne mala problemy na ceste

jaj a este som bola na poste, kde som pre istotu stravila asi hodinu, lebo teta za okienkom vydala moj balicek niekomu inemu, dotycna balik rozbalila a zistila, ze nie je jej, musela som spisovat nejake veci do zapisnice... no kocurkovo ako vysite

strasska
15. jún 2010

@bellablonde
@stanka33
aj na mna ste zabudli, tak dufam, ze to aj mne vyjde s tym "parikom" 😉
A ja som mala doma diablika prvych 6 mesiacov, ale teraz je podla mna v pohode, aj ked uz tiez za nim nevladzam.
Ked dame stretko s drobcami, som zvedava ako budu rozdielni, bolo by to zaujimave 😉

bellablonde
15. jún 2010

@alllexa neviem presne detaily ako to u nich prebiehalo (svagrina je skupa na slovo a s tou kamoskou vo fontane som nejako nemala prilezitost debatit prave o tejto veci)
ale urcite obe krvacali a myslim si, ze zakonite sa k tomu musela pridat nejaka bolest,
takze nevahali a leteli do nemocky

@radulka77 co nam ine zostava, len byt optimistky do buducna a verit v druhe "lepsie" dieta 🙂 😵

bellablonde
15. jún 2010

no koceny, idem aj ja off,
nech vas babatka v bruskach nechaju v noci sa vyspat

radulka77
15. jún 2010

no veď to, ja sa len bojím že ako to zvládneme.. ale našťastie bude moja mamka už na dôchodku tak vypomôže.. inak mne bola Sisi zlaté bábo skoro bezproblémové, to len ako podrástla tak je taká akčná že až... no ak by som k tomu mala mať bábo ktoré bude napr. málo spať alebo bude viac plačkať no neviem, neviem 😒

janka256
15. jún 2010

ahojte kocky poradte nieco na hemeroidy mne to zas vyslo a boli to teda hnusne... ☹

mirka285
15. jún 2010

kocky pisala mi Kafko ze skoncila necakane na Antolskej,vyskocil jej tlak a zacalo jej tvrdnut brucho,otvorena je na 1 cm takze ostava celu noc na pozorovani a uvidi sa ci sa rozbehne porod...takze mozno tu mame coskoro dalsie babatko,drzime palce 😉 na stretko zajtra pochopitelne nepride..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre